Ja sam pored koliko može ici 1.6 hadeji
Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#26501 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jeste, pisao sam ovdje, 9 januar, policija rs a se vraca sa dana, bez rotacija, svi za njima 90
Ja sam pored koliko može ici 1.6 hadeji
Ja sam pored koliko može ici 1.6 hadeji
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#26502 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Da nije prevoz eksplosivnih materija pratnja?malwarebyte wrote: ↑11/02/2020 18:45 Danas na dionici Sarajevo - Lašva tamo negdje kod Podlugova ide kamion u pratnji policije sa rotacijom upaljenom nekih 90-100km/h. Kako se približavam vidim kolona iza jedno 10ak auta. Kontam nešto se desilo i ja u kolonu sa njima. Vozim tako 20ak sec. vidim apsolutni ništa se ne dešava i na gas i prestignem kolonu i kamion i policiju.
Je li moguće da su ljudi toliko isprepadani da kada vide policiju da vozi ispod ograničenja da i oni automatski uspore i ne smiju prestići ? Još autoput.
Nezz narod mahnit to ti je isto i kad voze 30 gdje se more 70 pod stacionarnim radarom
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26503 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
tako i po gradu kuliraju 35-40 i svi za njima ,ja redovno projurim 60 pored njih 
-
shandrprcSA
- Posts: 10219
- Joined: 23/02/2013 08:16
#26504 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
garant B materijavjeshalica wrote: ↑11/02/2020 18:48Da nije prevoz eksplosivnih materija pratnja?malwarebyte wrote: ↑11/02/2020 18:45 Danas na dionici Sarajevo - Lašva tamo negdje kod Podlugova ide kamion u pratnji policije sa rotacijom upaljenom nekih 90-100km/h. Kako se približavam vidim kolona iza jedno 10ak auta. Kontam nešto se desilo i ja u kolonu sa njima. Vozim tako 20ak sec. vidim apsolutni ništa se ne dešava i na gas i prestignem kolonu i kamion i policiju.
Je li moguće da su ljudi toliko isprepadani da kada vide policiju da vozi ispod ograničenja da i oni automatski uspore i ne smiju prestići ? Još autoput.
Nezz narod mahnit to ti je isto i kad voze 30 gdje se more 70 pod stacionarnim radarom
-
Seyfo
- Posts: 4540
- Joined: 23/08/2011 14:12
#26505 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ja vala preteknem policiju ako je isprekidana i ispod ogranicenja. Jednom se zivi. Boj se ovna boj se govna a kad ces zivjeti,rekao bi Sigmund Frojd a status krao Mesa.
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#26506 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Frojd bi rekao i da svako ko ne pretiče policiju u sebi gaji podsvjesnu želju da ih policajci odvedu u zatvor.
-
Seyfo
- Posts: 4540
- Joined: 23/08/2011 14:12
#26507 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
I da u sustini zele biti uhvaceni. Ali se bore sa podsvijescu i za sad im ne ide.
- drug_profi
- Posts: 65411
- Joined: 16/07/2012 16:00
#26508 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jbg meni je najgore palo neki dan kad me stigla policija niz Kobilju glavu pa sam morao u Hotonju spustiti na 40-45. Jeeeeboteee nikad proc... a oni nece da me obidju...
- hopi
- Posts: 7256
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#26509 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ma znao sam i ja muriju preteći, gluposti šta se imam bojati, ako hoće nek peglaju, ima isprekidana i ćao, sve po pravilu i ograničenju.
A nedavno preteknem vatrogasno vozilo (ono veće sa vodom), navečer bilo, negdje prema pazariću, upaljena rotacija bez sirene, ograničenje 80 oni peglaju 60, ma zdravo , ne znam ni je li dozvoljeno preteći vozilo sa upaljenom rotacjiom ali ne čekao vala. Ali kakva su im vozila nije ih ni za kriviti, nedavno sam vidio vw t3 vtrogasno, jebote auto staro barem 30 godina sramota od države.
A nedavno preteknem vatrogasno vozilo (ono veće sa vodom), navečer bilo, negdje prema pazariću, upaljena rotacija bez sirene, ograničenje 80 oni peglaju 60, ma zdravo , ne znam ni je li dozvoljeno preteći vozilo sa upaljenom rotacjiom ali ne čekao vala. Ali kakva su im vozila nije ih ni za kriviti, nedavno sam vidio vw t3 vtrogasno, jebote auto staro barem 30 godina sramota od države.
- Optimist
- Posts: 15520
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#26510 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Taj crveni T3 je u VD Bjelave, sinkro, benzinac. 
U Sarajevu je vozni park jos i dobar kakav je u malim i zabacenim sredinama.
U Sarajevu je vozni park jos i dobar kakav je u malim i zabacenim sredinama.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26511 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
pa sta ima veze sto su stara vozila? koliko to predju vatrogasci s kamionom godisnje? 2000 km,ne predju ni toliko,nije ovo njujork da skidaju macke s drveca 
- Optimist
- Posts: 15520
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#26512 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
A nije na sarajevo velicine Njujorka pa da moraju daleko ici na intervenciju.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26513 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
pa o tome pricam ,ti auti kada dodju novi jako malo predju za radni vijek,neki cak imaju sve originalne dijelove kad odu u penziju 
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#26514 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
kod nas je donedavno bio njuskar, ali njega ne koriste u zadnje vrijeme, a imaju i turbozetu, na intervenciju kada krenu a posebno sumski pozar kad je to nikad pa nikad 
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#26515 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nema šta, baš su žurili da ugase požar. Inače ne bi naši palili rotacije samo da bi lakše prošlli kroz gužvu, nismo mi tako neodgovorni...hopi wrote: ↑12/02/2020 01:21 ma znao sam i ja muriju preteći, gluposti šta se imam bojati, ako hoće nek peglaju, ima isprekidana i ćao, sve po pravilu i ograničenju.
A nedavno preteknem vatrogasno vozilo (ono veće sa vodom), navečer bilo, negdje prema pazariću, upaljena rotacija bez sirene, ograničenje 80 oni peglaju 60, ma zdravo , ne znam ni je li dozvoljeno preteći vozilo sa upaljenom rotacjiom ali ne čekao vala. Ali kakva su im vozila nije ih ni za kriviti, nedavno sam vidio vw t3 vtrogasno, jebote auto staro barem 30 godina sramota od države.
Ono, dok stignu na mjesto požara, od kuće ostane samo malo pepela u fildžanu.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
- Optimist
- Posts: 15520
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#26517 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Dok su autoceste za sebe radile ophodnju, jedna Fabia karavan SDI je imala preko pola miliona na satu u jednom trenutku. 
Pretpostavljam sve voznja Zenica-Tarcin-Zenica svakodnevno vise puta.
Pretpostavljam sve voznja Zenica-Tarcin-Zenica svakodnevno vise puta.
- kabal1337
- Posts: 13445
- Joined: 11/02/2012 21:08
- Optimist
- Posts: 15520
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#26519 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Na ovakvom i slicnom SDI vagenu nemas sta ni promijenit, jer se nema sta pokvariti. 
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#26520 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
taj im je bio jedini... i još je u pogonu
sad im je prošao tender gumam, znači očekujmo dustere i cliove
-
sale07
- Posts: 1378
- Joined: 18/05/2018 12:28
-
suit_up
- Posts: 846
- Joined: 31/12/2019 11:25
#26522 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kako shvatiti šoferčine koji da bi ispali fini koče naglo sa 50-60 km/h da propuste auto koje skreće iz suprotnog smjera, a iza njega jedno ili nijedno auto. Pa za šta ti retrovizori služe čovječe.
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#26523 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
I slično pitanje takođe: kako shvatiti šoferčine koji na zeleno svjetlo uđu u raskrsnicu, idu pravo a onda slože po kočnici da propuste pješake koji na pješačkom stoje na svom crvenom svjetlu uredno čekajući zeleno, i takvim kočenjem rizikuje da svu kolonu iza sebe naslaže kao domine...
- Optimus09
- Posts: 3717
- Joined: 27/11/2017 06:48
- Location: Berlin
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#26525 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
To treba i kod nas uvesti.Optimus09 wrote: ↑12/02/2020 21:45 Presli igricu![]()
![]()
https://www.klix.ba/magazin/zanimljivos ... /200212177
A vozačima koji voze sporo treba hakirati board computer da kad voze ispod ograničenja pokazuje potrošnju 48,6 l/100km. I uvesti obavezne jammere kao uslov za registraciju (to će bolje doprinijeti smanjenju zagađenja nego provjera izduvnih gasova).
