Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26501 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bakir1 »

Jeste, pisao sam ovdje, 9 januar, policija rs a se vraca sa dana, bez rotacija, svi za njima 90 :lol:
Ja sam pored koliko može ici 1.6 hadeji :mrgreen:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#26502 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

malwarebyte wrote: 11/02/2020 18:45 Danas na dionici Sarajevo - Lašva tamo negdje kod Podlugova ide kamion u pratnji policije sa rotacijom upaljenom nekih 90-100km/h. Kako se približavam vidim kolona iza jedno 10ak auta. Kontam nešto se desilo i ja u kolonu sa njima. Vozim tako 20ak sec. vidim apsolutni ništa se ne dešava i na gas i prestignem kolonu i kamion i policiju.

Je li moguće da su ljudi toliko isprepadani da kada vide policiju da vozi ispod ograničenja da i oni automatski uspore i ne smiju prestići ? Još autoput.
Da nije prevoz eksplosivnih materija pratnja?
Nezz narod mahnit to ti je isto i kad voze 30 gdje se more 70 pod stacionarnim radarom
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26503 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

tako i po gradu kuliraju 35-40 i svi za njima ,ja redovno projurim 60 pored njih :-D
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#26504 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by shandrprcSA »

vjeshalica wrote: 11/02/2020 18:48
malwarebyte wrote: 11/02/2020 18:45 Danas na dionici Sarajevo - Lašva tamo negdje kod Podlugova ide kamion u pratnji policije sa rotacijom upaljenom nekih 90-100km/h. Kako se približavam vidim kolona iza jedno 10ak auta. Kontam nešto se desilo i ja u kolonu sa njima. Vozim tako 20ak sec. vidim apsolutni ništa se ne dešava i na gas i prestignem kolonu i kamion i policiju.

Je li moguće da su ljudi toliko isprepadani da kada vide policiju da vozi ispod ograničenja da i oni automatski uspore i ne smiju prestići ? Još autoput.
Da nije prevoz eksplosivnih materija pratnja?
Nezz narod mahnit to ti je isto i kad voze 30 gdje se more 70 pod stacionarnim radarom
garant B materija
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#26505 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Seyfo »

Ja vala preteknem policiju ako je isprekidana i ispod ogranicenja. Jednom se zivi. Boj se ovna boj se govna a kad ces zivjeti,rekao bi Sigmund Frojd a status krao Mesa.
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#26506 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Seyfo wrote: 11/02/2020 19:30 Ja vala preteknem policiju ako je isprekidana i ispod ogranicenja. Jednom se zivi. Boj se ovna boj se govna a kad ces zivjeti,rekao bi Sigmund Frojd a status krao Mesa.
Frojd bi rekao i da svako ko ne pretiče policiju u sebi gaji podsvjesnu želju da ih policajci odvedu u zatvor.
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#26507 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Seyfo »

I da u sustini zele biti uhvaceni. Ali se bore sa podsvijescu i za sad im ne ide.
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#26508 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Jbg meni je najgore palo neki dan kad me stigla policija niz Kobilju glavu pa sam morao u Hotonju spustiti na 40-45. Jeeeeboteee nikad proc... a oni nece da me obidju...
User avatar
hopi
Posts: 7258
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#26509 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

ma znao sam i ja muriju preteći, gluposti šta se imam bojati, ako hoće nek peglaju, ima isprekidana i ćao, sve po pravilu i ograničenju.

A nedavno preteknem vatrogasno vozilo (ono veće sa vodom), navečer bilo, negdje prema pazariću, upaljena rotacija bez sirene, ograničenje 80 oni peglaju 60, ma zdravo , ne znam ni je li dozvoljeno preteći vozilo sa upaljenom rotacjiom ali ne čekao vala. Ali kakva su im vozila nije ih ni za kriviti, nedavno sam vidio vw t3 vtrogasno, jebote auto staro barem 30 godina sramota od države.
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26510 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Taj crveni T3 je u VD Bjelave, sinkro, benzinac. :)

U Sarajevu je vozni park jos i dobar kakav je u malim i zabacenim sredinama.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26511 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

pa sta ima veze sto su stara vozila? koliko to predju vatrogasci s kamionom godisnje? 2000 km,ne predju ni toliko,nije ovo njujork da skidaju macke s drveca :lol:
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26512 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

A nije na sarajevo velicine Njujorka pa da moraju daleko ici na intervenciju.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26513 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

pa o tome pricam ,ti auti kada dodju novi jako malo predju za radni vijek,neki cak imaju sve originalne dijelove kad odu u penziju :-D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26514 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bakir1 »

kod nas je donedavno bio njuskar, ali njega ne koriste u zadnje vrijeme, a imaju i turbozetu, na intervenciju kada krenu a posebno sumski pozar kad je to nikad pa nikad :D
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#26515 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

hopi wrote: 12/02/2020 01:21 ma znao sam i ja muriju preteći, gluposti šta se imam bojati, ako hoće nek peglaju, ima isprekidana i ćao, sve po pravilu i ograničenju.

A nedavno preteknem vatrogasno vozilo (ono veće sa vodom), navečer bilo, negdje prema pazariću, upaljena rotacija bez sirene, ograničenje 80 oni peglaju 60, ma zdravo , ne znam ni je li dozvoljeno preteći vozilo sa upaljenom rotacjiom ali ne čekao vala. Ali kakva su im vozila nije ih ni za kriviti, nedavno sam vidio vw t3 vtrogasno, jebote auto staro barem 30 godina sramota od države.
Nema šta, baš su žurili da ugase požar. Inače ne bi naši palili rotacije samo da bi lakše prošlli kroz gužvu, nismo mi tako neodgovorni...

Ono, dok stignu na mjesto požara, od kuće ostane samo malo pepela u fildžanu.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#26516 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

Optimist wrote: 12/02/2020 07:44 A nije na sarajevo velicine Njujorka pa da moraju daleko ici na intervenciju.
zato na autocesti pregule dnevno 5-6 puta od tarčina do zenice :-D
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26517 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Dok su autoceste za sebe radile ophodnju, jedna Fabia karavan SDI je imala preko pola miliona na satu u jednom trenutku. :-D
Pretpostavljam sve voznja Zenica-Tarcin-Zenica svakodnevno vise puta.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#26518 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

Optimist wrote: 12/02/2020 08:17 Dok su autoceste za sebe radile ophodnju, jedna Fabia karavan SDI je imala preko pola miliona na satu u jednom trenutku. :-D
Pretpostavljam sve voznja Zenica-Tarcin-Zenica svakodnevno vise puta.
na vagenu za 1000 KM promijenis pola auta
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26519 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Na ovakvom i slicnom SDI vagenu nemas sta ni promijenit, jer se nema sta pokvariti. :-D
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#26520 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

Optimist wrote: 12/02/2020 08:17 Dok su autoceste za sebe radile ophodnju, jedna Fabia karavan SDI je imala preko pola miliona na satu u jednom trenutku. :-D
Pretpostavljam sve voznja Zenica-Tarcin-Zenica svakodnevno vise puta.
taj im je bio jedini... i još je u pogonu
sad im je prošao tender gumam, znači očekujmo dustere i cliove :mrgreen:
sale07
Posts: 1378
Joined: 18/05/2018 12:28

#26521 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by sale07 »

Optimist wrote: 12/02/2020 08:59 Na ovakvom i slicnom SDI vagenu nemas sta ni promijenit, jer se nema sta pokvariti. :-D
Ima mjenjac im je mana :)
suit_up
Posts: 846
Joined: 31/12/2019 11:25

#26522 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by suit_up »

Kako shvatiti šoferčine koji da bi ispali fini koče naglo sa 50-60 km/h da propuste auto koje skreće iz suprotnog smjera, a iza njega jedno ili nijedno auto. Pa za šta ti retrovizori služe čovječe.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#26523 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

suit_up wrote: 12/02/2020 10:31 Kako shvatiti šoferčine koji da bi ispali fini koče naglo sa 50-60 km/h da propuste auto koje skreće iz suprotnog smjera, a iza njega jedno ili nijedno auto. Pa za šta ti retrovizori služe čovječe.

I slično pitanje takođe: kako shvatiti šoferčine koji na zeleno svjetlo uđu u raskrsnicu, idu pravo a onda slože po kočnici da propuste pješake koji na pješačkom stoje na svom crvenom svjetlu uredno čekajući zeleno, i takvim kočenjem rizikuje da svu kolonu iza sebe naslaže kao domine...
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#26525 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

To treba i kod nas uvesti.

A vozačima koji voze sporo treba hakirati board computer da kad voze ispod ograničenja pokazuje potrošnju 48,6 l/100km. I uvesti obavezne jammere kao uslov za registraciju (to će bolje doprinijeti smanjenju zagađenja nego provjera izduvnih gasova).
Post Reply