Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38252 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

..........u pravu si- neka moderacija -delete.. :thumbup:
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#38253 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by dobar osjecaj »

GandalfSivi wrote: 10/02/2020 16:33 Realno vam je glupa prica...
Nemoj se ljutiti. Nekima od nas je to domet.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22779
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#38254 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

dobar osjecaj wrote: 10/02/2020 16:44
GandalfSivi wrote: 10/02/2020 16:33 Realno vam je glupa prica...
Nemoj se ljutiti. Nekima od nas je to domet.
Nije pitanje dometa, i ne zelim biti lican, i ja se ponekad uhvatim u glupoj prici, ali fakat hajde da promjenimo...
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#38255 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

sumirprimus wrote: 10/02/2020 14:46 tuna salata s nekakvom borovinom? :D
ode šuma :lol:

ja bi bocku :D
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#38256 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

moonca wrote: 09/02/2020 20:25
mO k3 wrote: 09/02/2020 20:11 ah da pun veceras .... fak necu moci spavati :mrgreen:

:dajba:

.............malo sode s vodom umuckaj ..pa na ex..

:oops: :lol:
a sto na mene...sta sam ti ja skrivio :D





malo se zajebavam...
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#38258 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

Vala kako sam se danas mentalno smorio dobro sam napravio ovo sto sam napravio....

uspjeo sam samo kupit svjeze kifle u povratku sa posla i namazat pastetu kad sam dosao kuci....

gospoja nije nista rekla, samo je uzela neke male crackers dodala sir i pridruzila mi se... :skoljka:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38259 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

I ja cekam takav Dan...ceka mjesecima.. :lol: u hladnjaku


Image
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#38260 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Nisrin »

immuno wrote: 10/02/2020 15:43 Nisrin i ja volim kopar u svemu od supe do salate sto vise to bolje... Super ti ovo sve izgleda vjerujem da je i jako ukusno... Jel riza sa safranom ili curcumom 😊

U Njemackoj sam kao prvu stvar kupila odmah kopar :D Riza je sa kurkumom, nemam safran, nasla sam safraniku... :D
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#38261 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by ćiribiribela »

Dorucak :D

Image

Rucak :D

Image
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#38262 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

ciri kakav ti ono sir pozeleni'o? :mrgreen:
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#38263 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by ćiribiribela »

Od stajanja :mrgreen: kaze mama "kakvo ti je to zeleno meso" :lol:
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#38264 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Nisrin »

Image


Image
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#38265 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Nisrin »

Kako izabrati avokado? 100x sam procitala i opet donesem kuci ili pretvrd ili flekav :D A kad vidim kako je drugima maziv i kako mocno izgleda :D
Komad je 5KM, pa mi se ne bacaju vise pare...a jos nikad ne kupih kako treba :oops:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#38266 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Ramzess Veliki »

Nisam nista kuhao, bio na veceri sa kinezima, konobari su samo donosili i donosili hranu ... a onda sam pitao od cega je salata jer mi je bila neobicna, kazu od meduze. Vise nista nisam pitao, nekad je bolje ne znati previse. :sad:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38267 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Nisrin wrote: 12/02/2020 09:04 Kako izabrati avokado? 100x sam procitala i opet donesem kuci ili pretvrd ili flekav :D A kad vidim kako je drugima maziv i kako mocno izgleda :D
Komad je 5KM, pa mi se ne bacaju vise pare...a jos nikad ne kupih kako treba :oops:
Neka je tvrd i treba bude.
Ako je na dodir -malo mekan -spreman je za jelo , ako je tvrd - mozes ga staviti u smedju kesu ,dan --dva, dok ne omeksa..ili drzati u frizideru i noc ranije izvaviti - drzati na sobnoj temperaturi.
Ako je vrlo mekan na dodir- vjerovatno je prezereo i nece biti dobar.
S avakadom nikad ne znas kakav je, dok ga ne, prepolovish.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22779
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#38268 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by GandalfSivi »

Ramzess Veliki wrote: 12/02/2020 09:57 Nisam nista kuhao, bio na veceri sa kinezima, konobari su samo donosili i donosili hranu ... a onda sam pitao od cega je salata jer mi je bila neobicna, kazu od meduze. Vise nista nisam pitao, nekad je bolje ne znati previse. :sad:
Dim sum?
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#38269 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pizarro »

prije je bilo sramota ako se cura uda i ne zna napraviti pitu, a sad je to ako ne zna izabrati dobar avokado :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#38270 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Nisrin »

Ma ja, to je zato sto nam je i dedo jeo avokado...sta's, doslo vrijeme za fensi hranu :D
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#38271 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by musicman80 »

Nisrin wrote: 12/02/2020 14:27 Ma ja, to je zato sto nam je i dedo jeo avokado...sta's, doslo vrijeme za fensi hranu :D


Sto me nerviraju ovi komentari: "nije ti dedo jeo avokado", "nije ti dedo jeo curry", pa ne moras ni ti. Ljudi, 2020 je godina! Da je dedo mogao u svoje vrijeme, odnosno da je Austro-Ugarska bila pomorska sila, i dedo bi jeo avokado i mnogo toga sto nije imao priliku da jede.
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#38272 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

Kako spremate špinat za prilog? :eh:
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#38273 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by ćiribiribela »

Ja spinat "zapecem" sa bijelim lukom i sirom. To je ujedno i jedini nacin kako ga jedem (osim ako nije na pizzi) :mrgreen:

Sto se tice biranja avokada, ista mi je metoda kao kod moonce. Obicno pogodim, ali sam imala i hrpu failova. :mrgreen:

Avokado 5km, wtf
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#38274 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

Mmm, na pizzi... :eh:
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#38275 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by dobar osjecaj »

ćiribiribela wrote: 12/02/2020 15:17 Sto se tice biranja avokada, ista mi je metoda kao kod moonce. Obicno pogodim, ali sam imala i hrpu failova. :mrgreen:

Avokado 5km, wtf
Jučer kupim taj jedan od gotovo 5 KM. Dosad je opisani način biranja bio uspješan. Ovaj sinoć bože sačuvaj. Pod rukom taman a kad sam ga izrezala, suh, ni na što nalik.
Post Reply