Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
- GandalfSivi
- Posts: 22779
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#38251 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Realno vam je glupa prica...
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#38252 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
..........u pravu si- neka moderacija -delete.. 
- dobar osjecaj
- Posts: 3957
- Joined: 01/08/2014 11:31
#38253 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Nemoj se ljutiti. Nekima od nas je to domet.
- GandalfSivi
- Posts: 22779
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#38254 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Nije pitanje dometa, i ne zelim biti lican, i ja se ponekad uhvatim u glupoj prici, ali fakat hajde da promjenimo...
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
#38258 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Vala kako sam se danas mentalno smorio dobro sam napravio ovo sto sam napravio....
uspjeo sam samo kupit svjeze kifle u povratku sa posla i namazat pastetu kad sam dosao kuci....
gospoja nije nista rekla, samo je uzela neke male crackers dodala sir i pridruzila mi se...
uspjeo sam samo kupit svjeze kifle u povratku sa posla i namazat pastetu kad sam dosao kuci....
gospoja nije nista rekla, samo je uzela neke male crackers dodala sir i pridruzila mi se...
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
#38260 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
U Njemackoj sam kao prvu stvar kupila odmah kopar
- ćiribiribela
- Posts: 14373
- Joined: 04/03/2013 02:53
- Location: Gotham
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#38262 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ciri kakav ti ono sir pozeleni'o? 
- ćiribiribela
- Posts: 14373
- Joined: 04/03/2013 02:53
- Location: Gotham
#38263 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Od stajanja
kaze mama "kakvo ti je to zeleno meso" 
- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
#38265 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Kako izabrati avokado? 100x sam procitala i opet donesem kuci ili pretvrd ili flekav
A kad vidim kako je drugima maziv i kako mocno izgleda
Komad je 5KM, pa mi se ne bacaju vise pare...a jos nikad ne kupih kako treba
Komad je 5KM, pa mi se ne bacaju vise pare...a jos nikad ne kupih kako treba
- Ramzess Veliki
- Posts: 18286
- Joined: 11/02/2013 11:32
#38266 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Nisam nista kuhao, bio na veceri sa kinezima, konobari su samo donosili i donosili hranu ... a onda sam pitao od cega je salata jer mi je bila neobicna, kazu od meduze. Vise nista nisam pitao, nekad je bolje ne znati previse. 
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#38267 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Neka je tvrd i treba bude.
Ako je na dodir -malo mekan -spreman je za jelo , ako je tvrd - mozes ga staviti u smedju kesu ,dan --dva, dok ne omeksa..ili drzati u frizideru i noc ranije izvaviti - drzati na sobnoj temperaturi.
Ako je vrlo mekan na dodir- vjerovatno je prezereo i nece biti dobar.
S avakadom nikad ne znas kakav je, dok ga ne, prepolovish.
- GandalfSivi
- Posts: 22779
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#38268 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Dim sum?Ramzess Veliki wrote: ↑12/02/2020 09:57 Nisam nista kuhao, bio na veceri sa kinezima, konobari su samo donosili i donosili hranu ... a onda sam pitao od cega je salata jer mi je bila neobicna, kazu od meduze. Vise nista nisam pitao, nekad je bolje ne znati previse.![]()
- pizarro
- Posts: 4194
- Joined: 11/01/2018 21:33
- Location: Ruhrgebiet
#38269 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
prije je bilo sramota ako se cura uda i ne zna napraviti pitu, a sad je to ako ne zna izabrati dobar avokado 
- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
#38270 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ma ja, to je zato sto nam je i dedo jeo avokado...sta's, doslo vrijeme za fensi hranu 
- musicman80
- Posts: 943
- Joined: 28/07/2015 10:02
- Location: Sarajevo,BiH
#38271 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Sto me nerviraju ovi komentari: "nije ti dedo jeo avokado", "nije ti dedo jeo curry", pa ne moras ni ti. Ljudi, 2020 je godina! Da je dedo mogao u svoje vrijeme, odnosno da je Austro-Ugarska bila pomorska sila, i dedo bi jeo avokado i mnogo toga sto nije imao priliku da jede.
- cendlerbing
- Posts: 15622
- Joined: 17/08/2017 03:43
#38272 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Kako spremate špinat za prilog? 
- ćiribiribela
- Posts: 14373
- Joined: 04/03/2013 02:53
- Location: Gotham
#38273 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ja spinat "zapecem" sa bijelim lukom i sirom. To je ujedno i jedini nacin kako ga jedem (osim ako nije na pizzi)
Sto se tice biranja avokada, ista mi je metoda kao kod moonce. Obicno pogodim, ali sam imala i hrpu failova.
Avokado 5km, wtf
Sto se tice biranja avokada, ista mi je metoda kao kod moonce. Obicno pogodim, ali sam imala i hrpu failova.
Avokado 5km, wtf
- cendlerbing
- Posts: 15622
- Joined: 17/08/2017 03:43
- dobar osjecaj
- Posts: 3957
- Joined: 01/08/2014 11:31
#38275 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Jučer kupim taj jedan od gotovo 5 KM. Dosad je opisani način biranja bio uspješan. Ovaj sinoć bože sačuvaj. Pod rukom taman a kad sam ga izrezala, suh, ni na što nalik.ćiribiribela wrote: ↑12/02/2020 15:17 Sto se tice biranja avokada, ista mi je metoda kao kod moonce. Obicno pogodim, ali sam imala i hrpu failova.![]()
Avokado 5km, wtf






