Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#38026 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

Ma kakav sir
Kafu nisam, ne znam baš oprobava li mi se :lol:

Dobar monco, samo bez karija
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38027 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Santic_Aleksa wrote: 05/02/2020 17:35
čemu cream :roll:

inače :thumbup:

:mrgreen:
..malo mi ohladi jelo i da - dodatni blagi ukus.. :-D
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#38028 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

bulletproof kofi
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#38029 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by medvjed23 »

šta kaže, doda pomalo.. pa jest, pomalo, odsjekla jedva pola pakovanja.. drugo pola nek stoji, može biti za krišku hljeba, malu..
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#38030 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

čuj pola, đes ti putere prije kupovo :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38031 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

.. ne slani puter... hm ... jaca ukus kafe. kao... nje :-)
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#38032 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

medvjed23 wrote: 05/02/2020 17:44 šta kaže, doda pomalo.. pa jest, pomalo, odsjekla jedva pola pakovanja.. drugo pola nek stoji, može biti za krišku hljeba, malu..
Slikaj ti nama koliko ti dodaš :P
John Cleese
Posts: 42925
Joined: 25/05/2010 18:30

#38033 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by John Cleese »

Santic_Aleksa wrote: 05/02/2020 17:44 bulletproof kofi
Citam ti ja nedavno komentare o nekakvoj kolumbijskoj kafi za poznavaoce i gurmane i procitam kako je "odlicna sa zrnom soli" :|

Nadam se da nisu mislili doslovno :cry:
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#38034 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

John Cleese wrote: 05/02/2020 17:51
Santic_Aleksa wrote: 05/02/2020 17:44 bulletproof kofi
Citam ti ja nedavno komentare o nekakvoj kolumbijskoj kafi za poznavaoce i gurmane i procitam kako je "odlicna sa zrnom soli" :|

Nadam se da nisu mislili doslovno :cry:
Hajmo probati :D
Znaš kako npr u palačinke staviš i šećera i soli, izbalansiraju se ukusi.
Sad, doduše, ja u kafu ne volim dodavati šećer, ali so još nisam probala :lol:
John Cleese
Posts: 42925
Joined: 25/05/2010 18:30

#38035 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by John Cleese »

medvjed23 wrote: 05/02/2020 17:44 šta kaže, doda pomalo.. pa jest, pomalo, odsjekla jedva pola pakovanja.. drugo pola nek stoji, može biti za krišku hljeba, malu..
Ono na fotki je, dakle, samo vrh puternog brijega? :| :D
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#38036 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

John Cleese wrote: 05/02/2020 17:51
Santic_Aleksa wrote: 05/02/2020 17:44 bulletproof kofi
Citam ti ja nedavno komentare o nekakvoj kolumbijskoj kafi za poznavaoce i gurmane i procitam kako je "odlicna sa zrnom soli" :|

Nadam se da nisu mislili doslovno :cry:
drago mi je što nisam poznavalac i gurman :skoljka:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#38037 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

ja sam slučajno davno u nes stavio soli umjesto šećera, evo sad mi dođe da povratim :cry:
John Cleese
Posts: 42925
Joined: 25/05/2010 18:30

#38038 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by John Cleese »

cendlerbing wrote: 05/02/2020 17:53 Hajmo probati :D
Znaš kako npr u palačinke staviš i šećera i soli, izbalansiraju se ukusi.
Sad, doduše, ja u kafu ne volim dodavati šećer, ali so još nisam probala :lol:
Ma ko stavi u palacinke i secera i soli? :| :D :lol:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#38039 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

John Cleese wrote: 05/02/2020 17:54
cendlerbing wrote: 05/02/2020 17:53 Hajmo probati :D
Znaš kako npr u palačinke staviš i šećera i soli, izbalansiraju se ukusi.
Sad, doduše, ja u kafu ne volim dodavati šećer, ali so još nisam probala :lol:
Ma ko stavi u palacinke i secera i soli? :| :D :lol:
stavi se u smjesu prstohvat soli
John Cleese
Posts: 42925
Joined: 25/05/2010 18:30

#38041 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by John Cleese »

moonca wrote: 05/02/2020 17:58 [ :thumbup:
Evo, @Moonca se s jedne strane ogradjuje :D
John Cleese
Posts: 42925
Joined: 25/05/2010 18:30

#38042 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by John Cleese »

Santic_Aleksa wrote: 05/02/2020 17:55 stavi se u smjesu prstohvat soli
Ma znam, salim se.
Mada mi se znalo desiti da izostavim i secer i so - niko se nije zalio :D
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#38043 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

John Cleese wrote: 05/02/2020 18:03
Santic_Aleksa wrote: 05/02/2020 17:55 stavi se u smjesu prstohvat soli
Ma znam, salim se.
Mada mi se znalo desiti da izostavim i secer i so - niko se nije zalio :D
jesil kad brašno izostavio :? :mrgreen:
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#38044 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

Santic_Aleksa wrote: 05/02/2020 18:07
John Cleese wrote: 05/02/2020 18:03
Santic_Aleksa wrote: 05/02/2020 17:55 stavi se u smjesu prstohvat soli
Ma znam, salim se.
Mada mi se znalo desiti da izostavim i secer i so - niko se nije zalio :D
jesil kad brašno izostavio :? :mrgreen:
Jesam ja mlijeko :lol:

I jaje :cry:
John Cleese
Posts: 42925
Joined: 25/05/2010 18:30

#38045 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by John Cleese »

Santic_Aleksa wrote: 05/02/2020 18:07 jesil kad brašno izostavio :? :mrgreen:
Ne bih rekao.

Sto? Zar moze i bez brasna? :| :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38046 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

brownie - je nastao - greskom- zaboravila staviti -- prasak za dizanje tijesta..i, eto ga..
User avatar
DeNiro
Posts: 10907
Joined: 12/03/2007 10:31

#38047 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by DeNiro »

jednom davno :D

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38048 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

DeNiro wrote: 05/02/2020 18:20 jednom davno :D

Image
Prepoznatljivo - ne moras se potpisivati.. :-D

:thumbup:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#38049 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

mO k3 wrote: 05/02/2020 16:21
zlo zlo wrote: 05/02/2020 16:19 meni muž kad krenem o bureku sa sirom..počinje spominjat štrukle sa mesom :lol: :twisted: :lol:
nisi iz bosne :mrgreen: gdjes bogati burek sa sirom reci.... :lol:
nisam :-D ja sam na vizi u Bih :lol: doduše sad stalnoj :lol:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#38050 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by vjesticanametli »

Tomahawk11 wrote: 05/02/2020 15:47
zlo zlo wrote: 05/02/2020 14:57 evo moja jaja s špinatom..iliti kako mi pojasnili čimbur :mrgreen:


Image
Može proći i kao omlet :thumbup:
vjesticanametli wrote: 05/02/2020 15:29 Ja zbrisala s posla da pitu pravim :lol: sace sirnica

Samo me brine da mi sir nece skicat u rerni....sta kazu dusebriznici....mozel sa sirom
Može, odobreno od strane klix foruma :thumbup:

Ako si ispekla, ima li bujruma :zoka:
tomo chopaj :-D ovo je po receptu kolegice neki turski burek....sve zovu burek....tijesto i jufka i oklagija je radila .....elem meni je ovo strudla sa sirom :lol:

Image
Post Reply