Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- Santic_Aleksa
- Posts: 5381
- Joined: 10/12/2018 16:02
- Location: Razlivena tinta
#37902 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ma nema smisla poslije onih krofni išta postavljat iskreno 
- Santic_Aleksa
- Posts: 5381
- Joined: 10/12/2018 16:02
- Location: Razlivena tinta
#37903 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
dobri hajd i tvoj - crven fesić - ima svoju težinu 
- cendlerbing
- Posts: 15622
- Joined: 17/08/2017 03:43
- Santic_Aleksa
- Posts: 5381
- Joined: 10/12/2018 16:02
- Location: Razlivena tinta
- cendlerbing
- Posts: 15622
- Joined: 17/08/2017 03:43
#37906 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Pa kako nema smisla postavljati više 
- Santic_Aleksa
- Posts: 5381
- Joined: 10/12/2018 16:02
- Location: Razlivena tinta
#37907 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
vidiš da sam u hiperbola moodu 
ps čekamo tu kalju

ps čekamo tu kalju
- cendlerbing
- Posts: 15622
- Joined: 17/08/2017 03:43
#37908 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ih što nisi ranije tražio, kalja je odavno u stomaku.
Ako ti @ta znači, bila je odlična.
Ako ti @ta znači, bila je odlična.
- Santic_Aleksa
- Posts: 5381
- Joined: 10/12/2018 16:02
- Location: Razlivena tinta
#37909 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
molit ću ultrazvuk želucacendlerbing wrote: ↑03/02/2020 16:23 Ih što nisi ranije tražio, kalja je odavno u stomaku.
Ako ti @ta znači, bila je odlična.![]()
ne držim ja spy kamere ljudima po kući ko @nevidljiva_
- cendlerbing
- Posts: 15622
- Joined: 17/08/2017 03:43
#37910 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Simpatičnije bi bilo da si tražio sliku stomaka.
Svakako je nisam ja pravila tako da je ne bih ni postavljala.
Imam negdje sliku kalje (od krompira) pa ako nađem, mogu te podučiti kako to uzgleda.
Svakako je nisam ja pravila tako da je ne bih ni postavljala.
Imam negdje sliku kalje (od krompira) pa ako nađem, mogu te podučiti kako to uzgleda.
- Santic_Aleksa
- Posts: 5381
- Joined: 10/12/2018 16:02
- Location: Razlivena tinta
#37911 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
hajde de, voljan sam da učimcendlerbing wrote: ↑03/02/2020 16:28 Simpatičnije bi bilo da si tražio sliku stomaka.![]()
Svakako je nisam ja pravila tako da je ne bih ni postavljala.
Imam negdje sliku kalje (od krompira) pa ako nađem, mogu te podučiti kako to uzgleda.![]()
teach me mastah
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#37912 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
... jesi li vidio-- klepe kod immuno- koji detalji
- cendlerbing
- Posts: 15622
- Joined: 17/08/2017 03:43
#37913 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Kako monco zapažena, postavi sliku svake prijestupne 
- Santic_Aleksa
- Posts: 5381
- Joined: 10/12/2018 16:02
- Location: Razlivena tinta
#37914 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
immuno, svaka tebi čast kad ti se dalo razvijat klepe, a crknuta od posla... 
- Santic_Aleksa
- Posts: 5381
- Joined: 10/12/2018 16:02
- Location: Razlivena tinta
#37915 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
vala sam bio najaktivniji prošle hefte
ili one tamo, ne sjećam se
-
immuno
- Posts: 2041
- Joined: 07/04/2010 11:05
- cendlerbing
- Posts: 15622
- Joined: 17/08/2017 03:43
#37917 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
S kakvim jelima 
Pretražila sam folder sa hranom, nema kalje.
Pretražila sam folder sa hranom, nema kalje.
- cendlerbing
- Posts: 15622
- Joined: 17/08/2017 03:43
-
immuno
- Posts: 2041
- Joined: 07/04/2010 11:05
#37919 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Moja mama rahmetli bi reci kad peces sta u rerni moras se i ti peci... Polahko na niskim temperaturama vidis da ima safta a nisam kapi vode ili supe stavila
- cendlerbing
- Posts: 15622
- Joined: 17/08/2017 03:43
#37920 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Pa od čega ovoliki saft
Znam ja to sve, al to jedino može na šporetu gdje se vatra loži...u mene najniža temperatura na električnom bude takva da sve iskipi
Znam ja to sve, al to jedino može na šporetu gdje se vatra loži...u mene najniža temperatura na električnom bude takva da sve iskipi
-
immuno
- Posts: 2041
- Joined: 07/04/2010 11:05
#37921 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Saft je od povrca paprika, luk, paradajz, krompir, tikvice, patlidjan... Ma safta mozes zaplivat
ovo je u rerni peceno i to najnormalnijoj elektricnoj rerni
- cendlerbing
- Posts: 15622
- Joined: 17/08/2017 03:43
-
immuno
- Posts: 2041
- Joined: 07/04/2010 11:05
#37923 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Luk tikvice paprika brzo puste Saft I izgube na volumenu tako nije Problem... Hvala 
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#37924 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
nije tesko uopste
za marinadu uzmes 3 supene kasike sesamovog ulja (ako ima), 3 s.kasike tamari,2 s.kasike javorovog sirupa,2 s.kasike harise (ili sta drugo ljuto), 1 mala kasikica kurkume,1 s.kasika svjeze naribanog dzumbira,malo bibera...sve se dobro promjesa i onda u to nadrobish tempeh (ca. 400gr.)promjesas i osatvis min. 15 minuta da pokupi ukuse
u tavi proprzis 1 veliki luk isjeckan na kockice,na to dodas na kockice isjeckanu crvenu papriku...poslije 5-6 minuta dodas marinirani tempeh i zaprzis ca 5-6 minuta...na kraju dodas tauge (ja zaboravio kupiti:oops: )
ugrijes koje pecivo imas (ja sam mini turski hljeb),rasjeces i ubacis przeni tempeh
grcki jogurt pomjesas sa kasikicom majoneze,dodas sok od limuna,bier,so po ukusu i dobro promjesas (kolicine ne pisem,sve je odokativno po vlastitom nahodjenju)
btw. klepe izgledaju super
-
immuno
- Posts: 2041
- Joined: 07/04/2010 11:05
#37925 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Hvala puno na receptu to cu kad nebudem umorna 


