Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37902 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

ma nema smisla poslije onih krofni išta postavljat iskreno :mrgreen:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37903 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

dobri hajd i tvoj - crven fesić - ima svoju težinu :lol:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37905 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

taebilo :zoka:
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#37906 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

Pa kako nema smisla postavljati više :roll:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37907 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

vidiš da sam u hiperbola moodu :shmizla1:

ps čekamo tu kalju :oops: :mrgreen:
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#37908 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

Ih što nisi ranije tražio, kalja je odavno u stomaku.
Ako ti @ta znači, bila je odlična. 8-)
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37909 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

cendlerbing wrote: 03/02/2020 16:23 Ih što nisi ranije tražio, kalja je odavno u stomaku.
Ako ti @ta znači, bila je odlična. 8-)
molit ću ultrazvuk želuca :lol:

ne držim ja spy kamere ljudima po kući ko @nevidljiva_ :lol:
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#37910 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

Simpatičnije bi bilo da si tražio sliku stomaka. :lol:
Svakako je nisam ja pravila tako da je ne bih ni postavljala.

Imam negdje sliku kalje (od krompira) pa ako nađem, mogu te podučiti kako to uzgleda. :oops:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37911 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

cendlerbing wrote: 03/02/2020 16:28 Simpatičnije bi bilo da si tražio sliku stomaka. :lol:
Svakako je nisam ja pravila tako da je ne bih ni postavljala.

Imam negdje sliku kalje (od krompira) pa ako nađem, mogu te podučiti kako to uzgleda. :oops:
hajde de, voljan sam da učim :oops:

teach me mastah :evil:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37912 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Santic_Aleksa wrote: 03/02/2020 16:10 ma nema smisla poslije onih krofni išta postavljat iskreno :mrgreen:
... jesi li vidio-- klepe kod immuno- koji detalji :shock: - i tvoja jela su -zapazena... tako- nastavi.. :)
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#37913 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

Kako monco zapažena, postavi sliku svake prijestupne :zoka:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37914 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

immuno, svaka tebi čast kad ti se dalo razvijat klepe, a crknuta od posla... :bih:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37915 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

cendlerbing wrote: 03/02/2020 16:46 Kako monco zapažena, postavi sliku svake prijestupne :zoka:
vala sam bio najaktivniji prošle hefte :skoljka:

ili one tamo, ne sjećam se :lol:
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#37916 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Aleksa znas kako kazu poguziji nije nista tesko... Tvoj lonac meni se svidja Saft je izgledo super... Ja licno lonac pravim sa manje safta
Image

Image
Malo manje safta je kod mog recepta.....
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#37917 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

S kakvim jelima :hm:

Pretražila sam folder sa hranom, nema kalje. :|
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#37918 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

immuno wrote: 03/02/2020 16:57 Aleksa znas kako kazu poguziji nije nista tesko... Tvoj lonac meni se svidja Saft je izgledo super... Ja licno lonac pravim sa manje safta
Image

Image
Malo manje safta je kod mog recepta.....
Kako si ovo ispekla ovako uzvrš šerpe :lol:
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#37919 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Moja mama rahmetli bi reci kad peces sta u rerni moras se i ti peci... Polahko na niskim temperaturama vidis da ima safta a nisam kapi vode ili supe stavila
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#37920 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

Pa od čega ovoliki saft :shock:

Znam ja to sve, al to jedino može na šporetu gdje se vatra loži...u mene najniža temperatura na električnom bude takva da sve iskipi :roll:
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#37921 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Saft je od povrca paprika, luk, paradajz, krompir, tikvice, patlidjan... Ma safta mozes zaplivat 😂 ovo je u rerni peceno i to najnormalnijoj elektricnoj rerni
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#37922 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

Izgleda odlično :thumbup:
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#37923 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Luk tikvice paprika brzo puste Saft I izgube na volumenu tako nije Problem... Hvala 🥰
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#37924 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

immuno wrote: 03/02/2020 15:14 Samson kako pravis ovaj tempeh izgleda vrlo ukusno
nije tesko uopste

za marinadu uzmes 3 supene kasike sesamovog ulja (ako ima), 3 s.kasike tamari,2 s.kasike javorovog sirupa,2 s.kasike harise (ili sta drugo ljuto), 1 mala kasikica kurkume,1 s.kasika svjeze naribanog dzumbira,malo bibera...sve se dobro promjesa i onda u to nadrobish tempeh (ca. 400gr.)promjesas i osatvis min. 15 minuta da pokupi ukuse
u tavi proprzis 1 veliki luk isjeckan na kockice,na to dodas na kockice isjeckanu crvenu papriku...poslije 5-6 minuta dodas marinirani tempeh i zaprzis ca 5-6 minuta...na kraju dodas tauge (ja zaboravio kupiti:oops: )
ugrijes koje pecivo imas (ja sam mini turski hljeb),rasjeces i ubacis przeni tempeh

grcki jogurt pomjesas sa kasikicom majoneze,dodas sok od limuna,bier,so po ukusu i dobro promjesas (kolicine ne pisem,sve je odokativno po vlastitom nahodjenju)

btw. klepe izgledaju super :thumbup: jos kazes umorna poslije nocne pravila ...kako li je onda kad nisi umorna ;-) :mrgreen:
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#37925 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Hvala puno na receptu to cu kad nebudem umorna 😊
Post Reply