Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
ZonFon
Posts: 2276
Joined: 17/11/2013 01:58

#26251 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZonFon »

Krenemo od osnova i instruktori voznje drkaju mobitel za vrijeme obuke :-)
User avatar
Logovan
Posts: 102764
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#26252 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

Travnički Noćni Šetač wrote: 30/01/2020 14:01
Romeo 80 wrote: 30/01/2020 12:15 Sve je to policija kriva. Da je jednom opale po ušima za to tarlahanje mobitela u sred vožnje, ne bi joj više palo na pamet.
Da... na kaznama za korištenje mobitela budžet može ići +20% ...

EDIT: Pravilno postupanje sa vozačima koji koriste mobitel u vožnji:

E svaka mu čast... :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Jebo ga mobitel više u pm. Bolesno društvo.
Concord
Posts: 956
Joined: 14/12/2017 15:51

#26253 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Concord »

Na kaznama za telefon, zmigavac i svjetla bi se milioni uzimali, znaci milioni samo na te 3 stvari. Ja bi posebno odvojio patrole samo za to sa unaprijed pripremljenim kaznama, da se dijele ko letci.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23407
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#26254 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by sime_cipol »

Logovan wrote: 30/01/2020 18:50
Travnički Noćni Šetač wrote: 30/01/2020 14:01
Romeo 80 wrote: 30/01/2020 12:15 Sve je to policija kriva. Da je jednom opale po ušima za to tarlahanje mobitela u sred vožnje, ne bi joj više palo na pamet.
Da... na kaznama za korištenje mobitela budžet može ići +20% ...

EDIT: Pravilno postupanje sa vozačima koji koriste mobitel u vožnji:

E svaka mu čast... :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Jebo ga mobitel više u pm. Bolesno društvo.
Jučer glasanje u skupštini. Poturak dize ruku, a ni ne dize pogled sa telefona :lol:
suit_up
Posts: 846
Joined: 31/12/2019 11:25

#26255 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by suit_up »

Image

Peglator vuče kolonu za sobom vozeći sve vrijeme 50-55 na potezu od naplatnih u Bilješevu do Lašvanske petlje, a 80 ograničenje, ovo sam slikao dok sam usporavao. Kamion više po kočnici nego po gasu. Kakvi li su to živci i profili osoba u pitanju, nikad neću dokučiti.
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#26256 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Romeo 80 wrote: 30/01/2020 12:15
jazzer wrote: 30/01/2020 10:45 Vozim sinoc oko 19 sati, marijin dvor - pofalici. Ja u krajnjoj desnoj a Ispred mene polo ide 25 km/h, pokusavam se prestrojiti
u srednju, ne ide, furaju auta..blicam kuji ispred mene, nista. Prestrojim se kad kuja prica na telefon i vozi svojih 25 km/h.

Stanem uporedo s njom da mi procita s usana ono sto imam da joj kazem, mislim da je razumjela.

Prodjem je, pogledam u retrovizor, ona idalje nekih 100 m iza mene a kolona auta iza nje.

I kaze meni zena ''sto se nerviras''? Umalo i njoj nisam poslao poruku :) .
Sve je to policija kriva. Da je jednom opale po ušima za to tarlahanje mobitela u sred vožnje, ne bi joj više palo na pamet. Ovako moramo trpiti mobing degenerika kojima su puna usta sigurnosti u vožnji, pa se zato metiljaju po cesti s mobitelima u rukama :roll:
A handsfree uređaji nikad jeftiniji i nikad dostupniji, još možeš da biraš hoćeš li obične slušalice (dolaze uz mobitel, a i u tržnim centrima koštaj par KM), bluettoth slušalice (sad su pale na dvadesetak KM, ja sam ih davno kupio kad su najjeftinije bile oko 50 KM), preko audio priključka (ima ih svaki auto proizveden poslije vremena Flintstonea), FM transmiteri sve češće imaju funkciju primanja i slanja poziva, sve više novijih auta ima ugrađenu funkciju bluettoth veze sa smartphoneom ili se može dokupiti,...

A i nadzorne kamere bi mogle i to snimati, odnosno da neko povremeno pregleda saobraćajne kamere (kao za nepuštanje pješaka na pješačkim prelazima) i samo slati kazne. Navodno to radi kamera kod naplatnih kućica u Visokom.
komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#26257 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by komsinica_s_drugog »

Laplace wrote: 31/01/2020 11:57
Romeo 80 wrote: 30/01/2020 12:15
jazzer wrote: 30/01/2020 10:45 Vozim sinoc oko 19 sati, marijin dvor - pofalici. Ja u krajnjoj desnoj a Ispred mene polo ide 25 km/h, pokusavam se prestrojiti
u srednju, ne ide, furaju auta..blicam kuji ispred mene, nista. Prestrojim se kad kuja prica na telefon i vozi svojih 25 km/h.

Stanem uporedo s njom da mi procita s usana ono sto imam da joj kazem, mislim da je razumjela.

Prodjem je, pogledam u retrovizor, ona idalje nekih 100 m iza mene a kolona auta iza nje.

I kaze meni zena ''sto se nerviras''? Umalo i njoj nisam poslao poruku :) .
Sve je to policija kriva. Da je jednom opale po ušima za to tarlahanje mobitela u sred vožnje, ne bi joj više palo na pamet. Ovako moramo trpiti mobing degenerika kojima su puna usta sigurnosti u vožnji, pa se zato metiljaju po cesti s mobitelima u rukama :roll:
A handsfree uređaji nikad jeftiniji i nikad dostupniji, još možeš da biraš hoćeš li obične slušalice (dolaze uz mobitel, a i u tržnim centrima koštaj par KM), bluettoth slušalice (sad su pale na dvadesetak KM, ja sam ih davno kupio kad su najjeftinije bile oko 50 KM), preko audio priključka (ima ih svaki auto proizveden poslije vremena Flintstonea), FM transmiteri sve češće imaju funkciju primanja i slanja poziva, sve više novijih auta ima ugrađenu funkciju bluettoth veze sa smartphoneom ili se može dokupiti,...

A i nadzorne kamere bi mogle i to snimati, odnosno da neko povremeno pregleda saobraćajne kamere (kao za nepuštanje pješaka na pješačkim prelazima) i samo slati kazne. Navodno to radi kamera kod naplatnih kućica u Visokom.
Sta ce im handsfree za fb i instagram? Valja na viber, na whatsapp odmah poruku otipkat, nema se kad cekat.
A kao sto neko vec rece i instruktori na obuci vise gledaju u telefon, nego sto obracaju paznju na kandidata i voznju.
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#26258 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Concord wrote: 30/01/2020 19:16 Na kaznama za telefon, zmigavac i svjetla bi se milioni uzimali, znaci milioni samo na te 3 stvari. Ja bi posebno odvojio patrole samo za to sa unaprijed pripremljenim kaznama, da se dijele ko letci.
Samo u civilnim vozilima sa dash kameronm, snimaj i kad dođeš u stanicu pregledaj snimak i spremaj čestitke. Punjenje budžeta za poželiti.
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26259 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

suit_up wrote: 31/01/2020 10:35 Image

Peglator vuče kolonu za sobom vozeći sve vrijeme 50-55 na potezu od naplatnih u Bilješevu do Lašvanske petlje, a 80 ograničenje, ovo sam slikao dok sam usporavao. Kamion više po kočnici nego po gasu. Kakvi li su to živci i profili osoba u pitanju, nikad neću dokučiti.
Samo mala ispravka, ogranicenje na toj dionici je 100 km/h.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#26260 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Optimist wrote: 31/01/2020 14:12 Samo mala ispravka, ogranicenje na toj dionici je 100 km/h.
Da...
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#26261 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by basicm »

Kako kome.
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26262 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Danas sam dosao komercijalom sa Dobrinje do grada i pri tom sam sjedio do prozora na jednom povisenom sjedistu tako da imam dobar pregled saobracaja okolo.
Alarmantna je cinjenica koliko vozaca za vrijeme voznje drkaju mobitel ili razgovaraju na isti. Ovo vise uopce nije normalno, to je postalo epidemija.
Tacno bi se policiji isplatilo da samo ganjaju par prekrsaja i budzet bi bio pun.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#26263 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

"Oduzeta vozila „sankašima“ koji su se bahatili na autoputu A1"

https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/54 ... utoputu-a1
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26264 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

SVAKA CAST!
BRAVO MUP KS!
Ovako trebaju svakodnevno postupati prema kretenoidima dok ih ne iskorijene.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26265 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

:lol: :lol: :lol:
e svaka im cast
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#26266 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Optimist wrote: 31/01/2020 15:26 Danas sam dosao komercijalom sa Dobrinje do grada i pri tom sam sjedio do prozora na jednom povisenom sjedistu tako da imam dobar pregled saobracaja okolo.
Alarmantna je cinjenica koliko vozaca za vrijeme voznje drkaju mobitel ili razgovaraju na isti. Ovo vise uopce nije normalno, to je postalo epidemija.
Tacno bi se policiji isplatilo da samo ganjaju par prekrsaja i budzet bi bio pun.
Kako li je život bio dosadan i besmislen dok nisu izmislili ove smartphone...
:(
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26267 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Optimist wrote: 31/01/2020 15:26 Danas sam dosao komercijalom sa Dobrinje do grada i pri tom sam sjedio do prozora na jednom povisenom sjedistu tako da imam dobar pregled saobracaja okolo.
Alarmantna je cinjenica koliko vozaca za vrijeme voznje drkaju mobitel ili razgovaraju na isti. Ovo vise uopce nije normalno, to je postalo epidemija.
Tacno bi se policiji isplatilo da samo ganjaju par prekrsaja i budzet bi bio pun.
ja uvijek imam dobar pregled s visine. :D
vecina ih samo drka bezveze po mob, tipa pregleda slike,lista viber pa gleda procitane poruke ,lista mesenger gleda seenove i tako to....gasi pali po milion puta...jednom rjecju - pacenici...
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#26268 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Ja vazda drkam po TorqPro-u.
8-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26269 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Naslovnica wrote: 31/01/2020 17:40 Ja vazda drkam po TorqPro-u.
8-)
ćipujes u voznji?
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#26270 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote: 31/01/2020 18:00
Naslovnica wrote: 31/01/2020 17:40 Ja vazda drkam po TorqPro-u.
8-)
ćipujes u voznji?
Pratim da ne potrošim kilu plina više, kako ću ženi na oči, prati mi svaki jebeni kpf.
:roll:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26271 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Naslovnica wrote: 31/01/2020 18:03

Pratim da ne potrošim kilu plina više, kako ću ženi na oči, prati mi svaki jebeni kpf.
:roll:
stisni skombinirkama onu cjev sto ide od boce do motora i smanjice se potrosnja poyyy
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#26272 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote: 31/01/2020 18:13
Naslovnica wrote: 31/01/2020 18:03

Pratim da ne potrošim kilu plina više, kako ću ženi na oči, prati mi svaki jebeni kpf.
:roll:
stisni skombinirkama onu cjev sto ide od boce do motora i smanjice se potrosnja poyyy
Nie mi Reuf vratijo konbinirke odprošle godine, mogu li papagajke?
poyy!
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26273 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Naslovnica wrote: 31/01/2020 18:21
Nie mi Reuf vratijo konbinirke odprošle godine, mogu li papagajke?
poyy!
more a mores i sčekičem stucat
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#26274 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote: 31/01/2020 18:23
Naslovnica wrote: 31/01/2020 18:21
Nie mi Reuf vratijo konbinirke odprošle godine, mogu li papagajke?
poyy!
more a mores i sčekičem stucat
Prevelika mi macola papagajke ću ja
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#26275 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

STEREOTIP ILI ISTINA?

SAD JE I ZNANSTVENO DOKAZANO Evo zašto su vozači BMW-a, Audija i Mercedesa bezobzirniji u prometu i više krše prometna pravila od svih ostalih vozača!

https://www.jutarnji.hr/autoklub/aktual ... a/9919405/

:thumbup:
Post Reply