Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- ZonFon
- Posts: 2276
- Joined: 17/11/2013 01:58
#26251 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Krenemo od osnova i instruktori voznje drkaju mobitel za vrijeme obuke 
- Logovan
- Posts: 102764
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#26252 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
E svaka mu čast...Travnički Noćni Šetač wrote: ↑30/01/2020 14:01Da... na kaznama za korištenje mobitela budžet može ići +20% ...
EDIT: Pravilno postupanje sa vozačima koji koriste mobitel u vožnji:
Jebo ga mobitel više u pm. Bolesno društvo.
-
Concord
- Posts: 956
- Joined: 14/12/2017 15:51
#26253 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Na kaznama za telefon, zmigavac i svjetla bi se milioni uzimali, znaci milioni samo na te 3 stvari. Ja bi posebno odvojio patrole samo za to sa unaprijed pripremljenim kaznama, da se dijele ko letci.
- sime_cipol
- Posts: 23407
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#26254 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jučer glasanje u skupštini. Poturak dize ruku, a ni ne dize pogled sa telefonaLogovan wrote: ↑30/01/2020 18:50E svaka mu čast...Travnički Noćni Šetač wrote: ↑30/01/2020 14:01Da... na kaznama za korištenje mobitela budžet može ići +20% ...
EDIT: Pravilno postupanje sa vozačima koji koriste mobitel u vožnji:
![]()
![]()
![]()
Jebo ga mobitel više u pm. Bolesno društvo.
-
suit_up
- Posts: 846
- Joined: 31/12/2019 11:25
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#26256 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
A handsfree uređaji nikad jeftiniji i nikad dostupniji, još možeš da biraš hoćeš li obične slušalice (dolaze uz mobitel, a i u tržnim centrima koštaj par KM), bluettoth slušalice (sad su pale na dvadesetak KM, ja sam ih davno kupio kad su najjeftinije bile oko 50 KM), preko audio priključka (ima ih svaki auto proizveden poslije vremena Flintstonea), FM transmiteri sve češće imaju funkciju primanja i slanja poziva, sve više novijih auta ima ugrađenu funkciju bluettoth veze sa smartphoneom ili se može dokupiti,...Romeo 80 wrote: ↑30/01/2020 12:15Sve je to policija kriva. Da je jednom opale po ušima za to tarlahanje mobitela u sred vožnje, ne bi joj više palo na pamet. Ovako moramo trpiti mobing degenerika kojima su puna usta sigurnosti u vožnji, pa se zato metiljaju po cesti s mobitelima u rukamajazzer wrote: ↑30/01/2020 10:45 Vozim sinoc oko 19 sati, marijin dvor - pofalici. Ja u krajnjoj desnoj a Ispred mene polo ide 25 km/h, pokusavam se prestrojiti
u srednju, ne ide, furaju auta..blicam kuji ispred mene, nista. Prestrojim se kad kuja prica na telefon i vozi svojih 25 km/h.
Stanem uporedo s njom da mi procita s usana ono sto imam da joj kazem, mislim da je razumjela.
Prodjem je, pogledam u retrovizor, ona idalje nekih 100 m iza mene a kolona auta iza nje.
I kaze meni zena ''sto se nerviras''? Umalo i njoj nisam poslao poruku.
![]()
A i nadzorne kamere bi mogle i to snimati, odnosno da neko povremeno pregleda saobraćajne kamere (kao za nepuštanje pješaka na pješačkim prelazima) i samo slati kazne. Navodno to radi kamera kod naplatnih kućica u Visokom.
-
komsinica_s_drugog
- Posts: 885
- Joined: 23/12/2018 19:16
#26257 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Sta ce im handsfree za fb i instagram? Valja na viber, na whatsapp odmah poruku otipkat, nema se kad cekat.Laplace wrote: ↑31/01/2020 11:57A handsfree uređaji nikad jeftiniji i nikad dostupniji, još možeš da biraš hoćeš li obične slušalice (dolaze uz mobitel, a i u tržnim centrima koštaj par KM), bluettoth slušalice (sad su pale na dvadesetak KM, ja sam ih davno kupio kad su najjeftinije bile oko 50 KM), preko audio priključka (ima ih svaki auto proizveden poslije vremena Flintstonea), FM transmiteri sve češće imaju funkciju primanja i slanja poziva, sve više novijih auta ima ugrađenu funkciju bluettoth veze sa smartphoneom ili se može dokupiti,...Romeo 80 wrote: ↑30/01/2020 12:15Sve je to policija kriva. Da je jednom opale po ušima za to tarlahanje mobitela u sred vožnje, ne bi joj više palo na pamet. Ovako moramo trpiti mobing degenerika kojima su puna usta sigurnosti u vožnji, pa se zato metiljaju po cesti s mobitelima u rukamajazzer wrote: ↑30/01/2020 10:45 Vozim sinoc oko 19 sati, marijin dvor - pofalici. Ja u krajnjoj desnoj a Ispred mene polo ide 25 km/h, pokusavam se prestrojiti
u srednju, ne ide, furaju auta..blicam kuji ispred mene, nista. Prestrojim se kad kuja prica na telefon i vozi svojih 25 km/h.
Stanem uporedo s njom da mi procita s usana ono sto imam da joj kazem, mislim da je razumjela.
Prodjem je, pogledam u retrovizor, ona idalje nekih 100 m iza mene a kolona auta iza nje.
I kaze meni zena ''sto se nerviras''? Umalo i njoj nisam poslao poruku.
![]()
A i nadzorne kamere bi mogle i to snimati, odnosno da neko povremeno pregleda saobraćajne kamere (kao za nepuštanje pješaka na pješačkim prelazima) i samo slati kazne. Navodno to radi kamera kod naplatnih kućica u Visokom.
A kao sto neko vec rece i instruktori na obuci vise gledaju u telefon, nego sto obracaju paznju na kandidata i voznju.
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#26258 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Samo u civilnim vozilima sa dash kameronm, snimaj i kad dođeš u stanicu pregledaj snimak i spremaj čestitke. Punjenje budžeta za poželiti.
- Optimist
- Posts: 15523
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#26259 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Samo mala ispravka, ogranicenje na toj dionici je 100 km/h.suit_up wrote: ↑31/01/2020 10:35
Peglator vuče kolonu za sobom vozeći sve vrijeme 50-55 na potezu od naplatnih u Bilješevu do Lašvanske petlje, a 80 ograničenje, ovo sam slikao dok sam usporavao. Kamion više po kočnici nego po gasu. Kakvi li su to živci i profili osoba u pitanju, nikad neću dokučiti.
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
- Optimist
- Posts: 15523
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#26262 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Danas sam dosao komercijalom sa Dobrinje do grada i pri tom sam sjedio do prozora na jednom povisenom sjedistu tako da imam dobar pregled saobracaja okolo.
Alarmantna je cinjenica koliko vozaca za vrijeme voznje drkaju mobitel ili razgovaraju na isti. Ovo vise uopce nije normalno, to je postalo epidemija.
Tacno bi se policiji isplatilo da samo ganjaju par prekrsaja i budzet bi bio pun.
Alarmantna je cinjenica koliko vozaca za vrijeme voznje drkaju mobitel ili razgovaraju na isti. Ovo vise uopce nije normalno, to je postalo epidemija.
Tacno bi se policiji isplatilo da samo ganjaju par prekrsaja i budzet bi bio pun.
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#26263 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
"Oduzeta vozila „sankašima“ koji su se bahatili na autoputu A1"
https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/54 ... utoputu-a1
https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/54 ... utoputu-a1
- Optimist
- Posts: 15523
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#26264 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
SVAKA CAST!
BRAVO MUP KS!
Ovako trebaju svakodnevno postupati prema kretenoidima dok ih ne iskorijene.
BRAVO MUP KS!
Ovako trebaju svakodnevno postupati prema kretenoidima dok ih ne iskorijene.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#26265 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
e svaka im cast
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#26266 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kako li je život bio dosadan i besmislen dok nisu izmislili ove smartphone...Optimist wrote: ↑31/01/2020 15:26 Danas sam dosao komercijalom sa Dobrinje do grada i pri tom sam sjedio do prozora na jednom povisenom sjedistu tako da imam dobar pregled saobracaja okolo.
Alarmantna je cinjenica koliko vozaca za vrijeme voznje drkaju mobitel ili razgovaraju na isti. Ovo vise uopce nije normalno, to je postalo epidemija.
Tacno bi se policiji isplatilo da samo ganjaju par prekrsaja i budzet bi bio pun.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26267 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ja uvijek imam dobar pregled s visine.Optimist wrote: ↑31/01/2020 15:26 Danas sam dosao komercijalom sa Dobrinje do grada i pri tom sam sjedio do prozora na jednom povisenom sjedistu tako da imam dobar pregled saobracaja okolo.
Alarmantna je cinjenica koliko vozaca za vrijeme voznje drkaju mobitel ili razgovaraju na isti. Ovo vise uopce nije normalno, to je postalo epidemija.
Tacno bi se policiji isplatilo da samo ganjaju par prekrsaja i budzet bi bio pun.
vecina ih samo drka bezveze po mob, tipa pregleda slike,lista viber pa gleda procitane poruke ,lista mesenger gleda seenove i tako to....gasi pali po milion puta...jednom rjecju - pacenici...
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#26268 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ja vazda drkam po TorqPro-u.

- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26269 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ćipujes u voznji?
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#26270 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pratim da ne potrošim kilu plina više, kako ću ženi na oči, prati mi svaki jebeni kpf.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26271 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
stisni skombinirkama onu cjev sto ide od boce do motora i smanjice se potrosnja poyyyNaslovnica wrote: ↑31/01/2020 18:03
Pratim da ne potrošim kilu plina više, kako ću ženi na oči, prati mi svaki jebeni kpf.
![]()
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#26272 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nie mi Reuf vratijo konbinirke odprošle godine, mogu li papagajke?bitanga_sa_otesa wrote: ↑31/01/2020 18:13stisni skombinirkama onu cjev sto ide od boce do motora i smanjice se potrosnja poyyyNaslovnica wrote: ↑31/01/2020 18:03
Pratim da ne potrošim kilu plina više, kako ću ženi na oči, prati mi svaki jebeni kpf.
![]()
poyy!
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#26273 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
more a mores i sčekičem stucatNaslovnica wrote: ↑31/01/2020 18:21
Nie mi Reuf vratijo konbinirke odprošle godine, mogu li papagajke?
poyy!
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#26274 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Prevelika mi macola papagajke ću jabitanga_sa_otesa wrote: ↑31/01/2020 18:23more a mores i sčekičem stucatNaslovnica wrote: ↑31/01/2020 18:21
Nie mi Reuf vratijo konbinirke odprošle godine, mogu li papagajke?
poyy!
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#26275 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
STEREOTIP ILI ISTINA?
SAD JE I ZNANSTVENO DOKAZANO Evo zašto su vozači BMW-a, Audija i Mercedesa bezobzirniji u prometu i više krše prometna pravila od svih ostalih vozača!
https://www.jutarnji.hr/autoklub/aktual ... a/9919405/

SAD JE I ZNANSTVENO DOKAZANO Evo zašto su vozači BMW-a, Audija i Mercedesa bezobzirniji u prometu i više krše prometna pravila od svih ostalih vozača!
https://www.jutarnji.hr/autoklub/aktual ... a/9919405/

