Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#37676 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
jel -kraljevska plava..

- Santic_Aleksa
- Posts: 5381
- Joined: 10/12/2018 16:02
- Location: Razlivena tinta
#37677 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
nisam ti džabe plavu ponudio 
- cendlerbing
- Posts: 15622
- Joined: 17/08/2017 03:43
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#37680 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
..mashala-
.
- GandalfSivi
- Posts: 22781
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#37681 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ima tu pricica u koju ne bih zalazio preduboko, ali veceras razmisljam, nakon svih stvari koje sam prosao, nakon nekog uslovno divljeg zivota koji sam zivio, nalazim se u kuhinji, sa zenom koju volim, dok ona na ledjima nam nosi dijete kao malo majmunce, i kuhamo neka dva sata, i pricamo, i smijemo se, i volimo se. I to je jedan od onih momenata u zivotu kada sam stvarno i iskreno sretan, kada mi te male stvari toliko puno znace. Jebiga, lijepo je to...
Anyhow, da se vratim na temu, ovo je jedna od kombinacija koje skuhasmo veceras (morao se probati sinocnji sos), ostalo ili nisam uslikao ili nas jos ceka... Na slici je piletina pecena na bijelom luku i timjanu, pa ubacena u rernu (prije sosa), zajedno sa bamijom na indijaki nacin i karfiolom kuhanim na pari, pa doprzenim u luku i kori od narandje...

Anyhow, da se vratim na temu, ovo je jedna od kombinacija koje skuhasmo veceras (morao se probati sinocnji sos), ostalo ili nisam uslikao ili nas jos ceka... Na slici je piletina pecena na bijelom luku i timjanu, pa ubacena u rernu (prije sosa), zajedno sa bamijom na indijaki nacin i karfiolom kuhanim na pari, pa doprzenim u luku i kori od narandje...

- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
#37682 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
To zajednicko spremanje jela...usput prica ide, kafa se srkne...isti sam ti.
Samo meni proradi stomak samo gledajuci tu tvoju sliku
.
Ja sto sam stariji sve vise cijenim jednostavna jela, sto manje muckanja i eksperimentisanja...prvo nece stomak da ga j******* a sa druge strane kad mi nabacaju svakavih zacina neznam sta jedem.
Samo meni proradi stomak samo gledajuci tu tvoju sliku
Ja sto sam stariji sve vise cijenim jednostavna jela, sto manje muckanja i eksperimentisanja...prvo nece stomak da ga j******* a sa druge strane kad mi nabacaju svakavih zacina neznam sta jedem.
- GandalfSivi
- Posts: 22781
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#37683 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Uprati post od jucer, sam sam sebi zacine nabacio... I veceras smo po vinu udarali, therefore the postexliberal-ex wrote: ↑27/01/2020 02:18 To zajednicko spremanje jela...usput prica ide, kafa se srkne...isti sam ti.![]()
Samo meni proradi stomak samo gledajuci tu tvoju sliku.
Ja sto sam stariji sve vise cijenim jednostavna jela, sto manje muckanja i eksperimentisanja...prvo nece stomak da ga j******* a sa druge strane kad mi nabacaju svakavih zacina neznam sta jedem.
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#37684 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
..hm evo borim se s tvojim -zacinima i ukusima- kao da imam 3 jela... sve si ih doradio s posebnim zacinima i kao takva jela su super......GandalfSivi wrote: ↑27/01/2020 02:02
.. Na slici je piletina pecena na bijelom luku i timjanu, pa ubacena u rernu (prije sosa), zajedno sa bamijom na indijaki nacin i karfiolom kuhanim na pari, pa doprzenim u luku i kori od narandje...
![]()
inace
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#37686 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
probaj -arborio rizu..
-
immuno
- Posts: 2041
- Joined: 07/04/2010 11:05
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#37688 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
..odlicna u tepsiji..
za poklon- lijepo upakovano- no, zasto si dodala toliko limuna..
- cendlerbing
- Posts: 15622
- Joined: 17/08/2017 03:43
#37689 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Vauuu kako je lijepo ukrašena citrusima
Nisam neki ljubitelj baklave, inače.
Nisam neki ljubitelj baklave, inače.
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
#37690 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Fakat cu prestat dolazit na ovaj forum....
odoh sad uzet kod grka baklave...taman neradim danas, napravit kafu i servirat par uz nju...pa ti smrsaj, da nelajem
odoh sad uzet kod grka baklave...taman neradim danas, napravit kafu i servirat par uz nju...pa ti smrsaj, da nelajem
- cendlerbing
- Posts: 15622
- Joined: 17/08/2017 03:43
#37691 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Čekaj polahko...razmisli vrijedi li 
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#37692 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
mozda ne trebas smrsati- daj sliku da te vidimo..exliberal-ex wrote: ↑27/01/2020 17:13 Fakat cu prestat dolazit na ovaj forum....![]()
odoh sad uzet kod grka baklave...taman neradim danas, napravit kafu i servirat par uz nju...pa ti smrsaj, da nelajem
- Santic_Aleksa
- Posts: 5381
- Joined: 10/12/2018 16:02
- Location: Razlivena tinta
- cendlerbing
- Posts: 15622
- Joined: 17/08/2017 03:43
#37694 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Sad će ga sa baklave svratiti na atribute 
- Santic_Aleksa
- Posts: 5381
- Joined: 10/12/2018 16:02
- Location: Razlivena tinta
- Sarah24
- Posts: 10149
- Joined: 08/06/2010 11:12
- Location: Somewhere over the rainbow
#37696 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Da li bi neko ponovio onaj domaći namaz od tune, kako se pravi, ne mogu da nađem...a čini mi se da je neko spominjao nekoliko stranica prije...kao pašteta....??

-
immuno
- Posts: 2041
- Joined: 07/04/2010 11:05
#37697 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ja pravim sa philadelfijom sirom 2konzerve tune, jedna manja glavica luka dobro sitno isjeckana, so, Biber i jedna philadelfija sve dobro viljuskom izmjesati...
-
immuno
- Posts: 2041
- Joined: 07/04/2010 11:05
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#37699 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
. moj prijedlog bi bio- tako sam nekada pravila- dodati malo majoneze- kao i caper- sa, mladog/ zelenog luka..?? po zelj\
- ja sam samo s majonezom..
- ja sam samo s majonezom..
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg






