Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#25901 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

NediM17 wrote: 17/01/2020 09:52 Koliko znam novi zakon je takav da je kaznjivo samo ako ih ne upalis po magli, ne i obratno. Objektivno ne smetaju nikome, a vrijedi nesto dodatnog svjetla, tako da ne vidim nikakav problem. :thumbup:
Slazem se ali ako su i obicna svjetla upaljena, ali kada upale samo maglenke je bas bez veze
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#25902 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

NediM17 wrote: 17/01/2020 09:52 Koliko znam novi zakon je takav da je kaznjivo samo ako ih ne upalis po magli, ne i obratno. Objektivno ne smetaju nikome, a vrijedi nesto dodatnog svjetla, tako da ne vidim nikakav problem. :thumbup:
ne smetaju prednje(fabricke(bez seljona) i da nisu renault megani 2) ali zato zadnje,ne znam kakva je svrha u guzvi drzat upaljene zadnje,hajde autoput i magistrala al grad :-) :run:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25903 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

I onda nek neko kaze da nismo ko s lanca pusteni! Cim nije zakonom zabranjeno to treba raditi?!?!
Da ima smisla, svrhe i koristi da se pale nocu bez magle valjda bi se zvale drugacije, a ne maglenke?
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#25904 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by MorningStar »

amar1994 wrote: 17/01/2020 10:06
ne smetaju prednje(fabricke(bez seljona) i da nisu renault megani 2) ali zato zadnje,ne znam kakva je svrha u guzvi drzat upaljene zadnje,hajde autoput i magistrala al grad :-) :run:
Kakva je svrha prednjih ? Vidis li bolje sa njima ? A zadnji kakva im je svrha sjedi pa provozaj se kroz grad kad je magla i smog kao sinoc pa ces viditi svrhu.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#25905 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

MorningStar wrote: 17/01/2020 10:11
amar1994 wrote: 17/01/2020 10:06
ne smetaju prednje(fabricke(bez seljona) i da nisu renault megani 2) ali zato zadnje,ne znam kakva je svrha u guzvi drzat upaljene zadnje,hajde autoput i magistrala al grad :-) :run:
Kakva je svrha prednjih ? Vidis li bolje sa njima ? A zadnji kakva im je svrha sjedi pa provozaj se kroz grad kad je magla i smog kao sinoc pa ces viditi svrhu.
vidis bolje gdje je kraj ceste,tako su i podeseni vecinom,u gradu naravno ne trebaju :)
Naslovnica
Posts: 35460
Joined: 20/03/2013 15:38

#25906 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

De ba, zasto onda postoje zasebni prekidaci za maglenke?!
Ne znam kako vam ne smeta lampica na tabli kada su vam upaljene maglenke? Isto tako postoji i lampica za duga svjetla - s razlogom! :? :shock: :lol:
Maglenke su iskljucivo za uslove kada je magla na cesti i to je to.
Ako maglenke nekome bolje osvjetljavaju put pri normalnim uslovima, onda ili imate problema sa kratkim/dugim snopom, ili sa svojim vidom.
Ali, najbolji su mi oni sto upale maglenke kada nema magle, ali kada je magla ne pale ih jer nema koga da se divi njihovim maglenkama.
Debilizam.
Last edited by Naslovnica on 17/01/2020 10:15, edited 1 time in total.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#25907 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by MorningStar »

amar1994 wrote: 17/01/2020 10:12
vidis bolje gdje je kraj ceste,tako su i podeseni vecinom,u gradu naravno ne trebaju :)
Ako su ti dobra i podesena svjetla normalna neces imati problema da vidis gdje je kraj ceste- jos bolje ako imas svjetla koja prate pokrete volana , jos u gradu rasvjeta efekt maglenki prednjih ravan nuli, dok zadnja maglenka koja daje mnogo jace crveno svjetlo pomaze onom iza koji sustize ili pretice vozila iza da te vidi sa barem 30 metara vece udaljenosti.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25908 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

amar1994 wrote: 17/01/2020 10:12 vidis bolje gdje je kraj ceste,tako su i podeseni vecinom,u gradu naravno ne trebaju :)
Kraj ceste vidis toliko bolje da ne bi znao jesu li ti upaljene ili ugasene maglenke da ve vidis indikaciju na tabli tj da ih sam ne palis/ne gasis.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#25909 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

e jbga,onda eto ni za sta ne sluze :lol:
Last edited by amar1994 on 17/01/2020 10:20, edited 1 time in total.
User avatar
Logovan
Posts: 102822
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#25910 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

Ljudi dragi, molim vas prestanite prelaziti u drugu traku samo da bi skrenuli. Ne vozite kamione, avione, pa da morate jednim dijelom ili čak čitavim autom preći u drugu traku da bi uspjeli skrenuti u drugu ulicu. Prije 2, 3 dana, vozim ulicom Skenderija i frajer ispred mene prešao haman čitavim autom u desnu traku da bi uspio skrenuti u ulicu Tabašnica, a uopšte nije bilo potrebe za ovim obzirom šta vozi. A prije ovoga zamalo da me budala zakači zbog ovakvog načina skretanja.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25911 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

amar1994 wrote: 17/01/2020 10:20 e jbga,onda eto ni za sta ne sluze :lol:
Pa sam naziv im kaze za sta sluze!
Cemu izmisljati toplu vodu?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25912 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Logovan wrote: 17/01/2020 10:20 Ljudi dragi, molim vas prestanite prelaziti u drugu traku samo da bi skrenuli. Ne vozite kamione, avione, pa da morate jednim dijelom ili čak čitavim autom preći u drugu traku da bi uspjeli skrenuti u drugu ulicu. Prije 2, 3 dana, vozim ulicom Skenderija i frajer ispred mene prešao haman čitavim autom u desnu traku da bi uspio skrenuti u ulicu Tabašnica, a uopšte nije bilo potrebe za ovim obzirom šta vozi. A prije ovoga zamalo da me budala zakači zbog ovakvog načina skretanja.
Jes' vala, kad ga pocne motat isto k'o da sleper vozi!
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#25913 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

tempuser wrote: 17/01/2020 10:22
amar1994 wrote: 17/01/2020 10:20 e jbga,onda eto ni za sta ne sluze :lol:
Pa sam naziv im kaze za sta sluze!
Cemu izmisljati toplu vodu?
pa sta znam,evo prica ova zvijezda da su bespotrebne :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25914 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

amar1994 wrote: 17/01/2020 10:34
tempuser wrote: 17/01/2020 10:22
amar1994 wrote: 17/01/2020 10:20 e jbga,onda eto ni za sta ne sluze :lol:
Pa sam naziv im kaze za sta sluze!
Cemu izmisljati toplu vodu?
pa sta znam,evo prica ova zvijezda da su bespotrebne :D
Bez magle jesu, inace bi se zvale nocenke, buderke, nedimovke...
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#25915 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by MorningStar »

amar1994 wrote: 17/01/2020 10:34
tempuser wrote: 17/01/2020 10:22
amar1994 wrote: 17/01/2020 10:20 e jbga,onda eto ni za sta ne sluze :lol:
Pa sam naziv im kaze za sta sluze!
Cemu izmisljati toplu vodu?
pa sta znam,evo prica ova zvijezda da su bespotrebne :D
Ako imas dobra svjetla apsolutno nepotrebne . Doduse ak oces da ti krntija izgleda zaebano onda sve top. :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#25916 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

ma ne izgleda zajebano,vise se smije i nije krntija :)
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25917 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Nekad maglenke su bile dostupne serijske ni u boljim paketima opreme, nego su se doplacivale i neko kome je to nesto znacilo je jedva cekao da ih "pokaze" i da se "pohvali" ima opasan auto.
Danas su maglenke postale serijska oprema koliko npr AC ili el. podizaci, ali je taj primitivizam da se pale bez svrhe i koristi kako bi auto izgledao opasnije je ostao, pogotovo ako nije kaznjivo!
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#25918 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Naslovnica wrote: 17/01/2020 10:14 De ba, zasto onda postoje zasebni prekidaci za maglenke?!
Ne znam kako vam ne smeta lampica na tabli kada su vam upaljene maglenke? Isto tako postoji i lampica za duga svjetla - s razlogom! :? :shock: :lol:
Maglenke su iskljucivo za uslove kada je magla na cesti i to je to.
Ako maglenke nekome bolje osvjetljavaju put pri normalnim uslovima, onda ili imate problema sa kratkim/dugim snopom, ili sa svojim vidom.
Ali, najbolji su mi oni sto upale maglenke kada nema magle, ali kada je magla ne pale ih jer nema koga da se divi njihovim maglenkama.
Debilizam.
Meni lično upaljene maglenke bez magle smetaju ali za razliku od stvari koje možeš prijaviti policiji ( nepropisno parkiranje ispred garaže, pijanog vozača ispred sebe na cesti i slične stvari ) ovu pojavu više ne možeš ni prijaviti već ostaje ili da se čovjek navikne na to ili da vrati istom mjerom, što je bezveze...
Naročito kad se ima u vidu da velika većina vozača koji stalno voze pod maglenkama su nekakvi pokušaji tunera kojima karambolke vise malo ukrivo a maglenke su ušarafljene bez podešavanja već samo da popune rupe...
...
O dugim svjetlima u po dana da ne pričam... neka se instruktori postide što nisu naučili kandidata da ima mala plava lampica na tabli....
...
Moj lični utisak, isključivo sa terena po kojem vozim...
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#25919 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

A sta cemo mi koji na tabli uopce nemamo lampicu da je upaljena maglenka? Bilo prednja ili zadnja.
User avatar
kabal1337
Posts: 13447
Joined: 11/02/2012 21:08

#25920 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

maglenke mogu smetati kada kisa pada ako auto dolazi u susret
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#25921 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

Optimist wrote: 17/01/2020 11:38 A sta cemo mi koji na tabli uopce nemamo lampicu da je upaljena maglenka? Bilo prednja ili zadnja.
:lol: :lol: :thumbup:

izadjes iz auta i gledas :D
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#25922 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by basicm »

dobro je, obnovili smo gradivo :D
kako smetaju maglenke, zasljepljuju ili sta?
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#25923 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by liaar »

Evo i ja pokušavam da skontam zbog čega smetaju maglenke ?
Ok, po kiši jesu problematične, ali mislim da bi dosta raje trebalo otići malo oftamologu nekom kvalitetnijem.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25924 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Optimist wrote: 17/01/2020 11:38 A sta cemo mi koji na tabli uopce nemamo lampicu da je upaljena maglenka? Bilo prednja ili zadnja.
Zar ima to? :?:
Imao xy auta sa fabrickim maglenkama (zadnja je zakonom obavezna) i nijedan auto nije bio bez indikacije.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#25925 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by basicm »

liaar wrote: 17/01/2020 11:41 Evo i ja pokušavam da skontam zbog čega smetaju maglenke ?
Ok, po kiši jesu problematične, ali mislim da bi dosta raje trebalo otići malo oftamologu nekom kvalitetnijem.
Ne smetaju nista vise od obicnih farova kad je kisa.
Post Reply