Slazem se ali ako su i obicna svjetla upaljena, ali kada upale samo maglenke je bas bez veze
Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
kakaljin
- Posts: 13502
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#25901 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#25902 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ne smetaju prednje(fabricke(bez seljona) i da nisu renault megani 2) ali zato zadnje,ne znam kakva je svrha u guzvi drzat upaljene zadnje,hajde autoput i magistrala al grad
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#25903 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
I onda nek neko kaze da nismo ko s lanca pusteni! Cim nije zakonom zabranjeno to treba raditi?!?!
Da ima smisla, svrhe i koristi da se pale nocu bez magle valjda bi se zvale drugacije, a ne maglenke?
Da ima smisla, svrhe i koristi da se pale nocu bez magle valjda bi se zvale drugacije, a ne maglenke?
- MorningStar
- Posts: 9431
- Joined: 22/11/2019 18:43
#25904 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kakva je svrha prednjih ? Vidis li bolje sa njima ? A zadnji kakva im je svrha sjedi pa provozaj se kroz grad kad je magla i smog kao sinoc pa ces viditi svrhu.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#25905 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
vidis bolje gdje je kraj ceste,tako su i podeseni vecinom,u gradu naravno ne trebajuMorningStar wrote: ↑17/01/2020 10:11Kakva je svrha prednjih ? Vidis li bolje sa njima ? A zadnji kakva im je svrha sjedi pa provozaj se kroz grad kad je magla i smog kao sinoc pa ces viditi svrhu.
-
Naslovnica
- Posts: 35460
- Joined: 20/03/2013 15:38
#25906 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
De ba, zasto onda postoje zasebni prekidaci za maglenke?!
Ne znam kako vam ne smeta lampica na tabli kada su vam upaljene maglenke? Isto tako postoji i lampica za duga svjetla - s razlogom!
Maglenke su iskljucivo za uslove kada je magla na cesti i to je to.
Ako maglenke nekome bolje osvjetljavaju put pri normalnim uslovima, onda ili imate problema sa kratkim/dugim snopom, ili sa svojim vidom.
Ali, najbolji su mi oni sto upale maglenke kada nema magle, ali kada je magla ne pale ih jer nema koga da se divi njihovim maglenkama.
Debilizam.
Ne znam kako vam ne smeta lampica na tabli kada su vam upaljene maglenke? Isto tako postoji i lampica za duga svjetla - s razlogom!
Maglenke su iskljucivo za uslove kada je magla na cesti i to je to.
Ako maglenke nekome bolje osvjetljavaju put pri normalnim uslovima, onda ili imate problema sa kratkim/dugim snopom, ili sa svojim vidom.
Ali, najbolji su mi oni sto upale maglenke kada nema magle, ali kada je magla ne pale ih jer nema koga da se divi njihovim maglenkama.
Debilizam.
Last edited by Naslovnica on 17/01/2020 10:15, edited 1 time in total.
- MorningStar
- Posts: 9431
- Joined: 22/11/2019 18:43
#25907 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ako su ti dobra i podesena svjetla normalna neces imati problema da vidis gdje je kraj ceste- jos bolje ako imas svjetla koja prate pokrete volana , jos u gradu rasvjeta efekt maglenki prednjih ravan nuli, dok zadnja maglenka koja daje mnogo jace crveno svjetlo pomaze onom iza koji sustize ili pretice vozila iza da te vidi sa barem 30 metara vece udaljenosti.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#25909 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
e jbga,onda eto ni za sta ne sluze 
Last edited by amar1994 on 17/01/2020 10:20, edited 1 time in total.
- Logovan
- Posts: 102821
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#25910 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ljudi dragi, molim vas prestanite prelaziti u drugu traku samo da bi skrenuli. Ne vozite kamione, avione, pa da morate jednim dijelom ili čak čitavim autom preći u drugu traku da bi uspjeli skrenuti u drugu ulicu. Prije 2, 3 dana, vozim ulicom Skenderija i frajer ispred mene prešao haman čitavim autom u desnu traku da bi uspio skrenuti u ulicu Tabašnica, a uopšte nije bilo potrebe za ovim obzirom šta vozi. A prije ovoga zamalo da me budala zakači zbog ovakvog načina skretanja.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#25912 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jes' vala, kad ga pocne motat isto k'o da sleper vozi!Logovan wrote: ↑17/01/2020 10:20 Ljudi dragi, molim vas prestanite prelaziti u drugu traku samo da bi skrenuli. Ne vozite kamione, avione, pa da morate jednim dijelom ili čak čitavim autom preći u drugu traku da bi uspjeli skrenuti u drugu ulicu. Prije 2, 3 dana, vozim ulicom Skenderija i frajer ispred mene prešao haman čitavim autom u desnu traku da bi uspio skrenuti u ulicu Tabašnica, a uopšte nije bilo potrebe za ovim obzirom šta vozi. A prije ovoga zamalo da me budala zakači zbog ovakvog načina skretanja.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#25914 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Bez magle jesu, inace bi se zvale nocenke, buderke, nedimovke...
- MorningStar
- Posts: 9431
- Joined: 22/11/2019 18:43
#25915 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ako imas dobra svjetla apsolutno nepotrebne . Doduse ak oces da ti krntija izgleda zaebano onda sve top.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#25916 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ma ne izgleda zajebano,vise se smije i nije krntija 
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#25917 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nekad maglenke su bile dostupne serijske ni u boljim paketima opreme, nego su se doplacivale i neko kome je to nesto znacilo je jedva cekao da ih "pokaze" i da se "pohvali" ima opasan auto.
Danas su maglenke postale serijska oprema koliko npr AC ili el. podizaci, ali je taj primitivizam da se pale bez svrhe i koristi kako bi auto izgledao opasnije je ostao, pogotovo ako nije kaznjivo!
Danas su maglenke postale serijska oprema koliko npr AC ili el. podizaci, ali je taj primitivizam da se pale bez svrhe i koristi kako bi auto izgledao opasnije je ostao, pogotovo ako nije kaznjivo!
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#25918 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Meni lično upaljene maglenke bez magle smetaju ali za razliku od stvari koje možeš prijaviti policiji ( nepropisno parkiranje ispred garaže, pijanog vozača ispred sebe na cesti i slične stvari ) ovu pojavu više ne možeš ni prijaviti već ostaje ili da se čovjek navikne na to ili da vrati istom mjerom, što je bezveze...Naslovnica wrote: ↑17/01/2020 10:14 De ba, zasto onda postoje zasebni prekidaci za maglenke?!
Ne znam kako vam ne smeta lampica na tabli kada su vam upaljene maglenke? Isto tako postoji i lampica za duga svjetla - s razlogom!![]()
![]()
![]()
Maglenke su iskljucivo za uslove kada je magla na cesti i to je to.
Ako maglenke nekome bolje osvjetljavaju put pri normalnim uslovima, onda ili imate problema sa kratkim/dugim snopom, ili sa svojim vidom.
Ali, najbolji su mi oni sto upale maglenke kada nema magle, ali kada je magla ne pale ih jer nema koga da se divi njihovim maglenkama.
Debilizam.
Naročito kad se ima u vidu da velika većina vozača koji stalno voze pod maglenkama su nekakvi pokušaji tunera kojima karambolke vise malo ukrivo a maglenke su ušarafljene bez podešavanja već samo da popune rupe...
...
O dugim svjetlima u po dana da ne pričam... neka se instruktori postide što nisu naučili kandidata da ima mala plava lampica na tabli....
...
Moj lični utisak, isključivo sa terena po kojem vozim...
- Optimist
- Posts: 15528
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#25919 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
A sta cemo mi koji na tabli uopce nemamo lampicu da je upaljena maglenka? Bilo prednja ili zadnja.
- kabal1337
- Posts: 13447
- Joined: 11/02/2012 21:08
#25920 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
maglenke mogu smetati kada kisa pada ako auto dolazi u susret
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#25922 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
dobro je, obnovili smo gradivo
kako smetaju maglenke, zasljepljuju ili sta?
kako smetaju maglenke, zasljepljuju ili sta?
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#25923 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Evo i ja pokušavam da skontam zbog čega smetaju maglenke ?
Ok, po kiši jesu problematične, ali mislim da bi dosta raje trebalo otići malo oftamologu nekom kvalitetnijem.
Ok, po kiši jesu problematične, ali mislim da bi dosta raje trebalo otići malo oftamologu nekom kvalitetnijem.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
