Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
drug_profi
Posts: 65427
Joined: 16/07/2012 16:00

#25876 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Naslovnica wrote: 16/01/2020 21:10 Hajde ba, nisam jednom palio sva 4 po magli, ne vidim liniju ispred, sa strane, nista se ne vidi nazad, nista ne vidim, sva 4 je mnogo lakse uociti nego jednu (eventualno dvije) razdrnade maglenke, pogotovu kod starijih automobila.
Kod mene maglenka dole negdje, nicemu ne sluzi.
Pa palili smo stealth mode birvaktile po maglama jer skoro niko nije imao maglenke, a i farovi svima za kujac bili...
Ja se sjecam jedne godine prije rata ja sa posla iz druge smjene, i na Marindvoru na sred ceste stoji narandzasta buba, na pjesackom poprijeko.
Kraj nje lik stoji i gleda okolo gdje je. Dakle frajer bukvalno ne zna gdje je, nekako zavrsio na pjesackom odnekud... pa se onda uhvatis nekog i vozis za njim drzeci se za njegove pozicije. Najgore je kad te tako odvede negdje s tvog puta pa nit znas gdje si ni kuda ces se vratit....
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25877 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

mene tako jednom iz grada odvedose u hrasnicu ,a posao u buca potok,doduse bio je narandzasti tamić :D
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#25878 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by MorningStar »

Jeli kontaju ljudi da je po magli gore kada upale duga svjetla ? I ja ne znam sta je sa ljudima to sve ocoravilo pa duga+maglenke jos mu reflektori fale corava ga ***** ko mu pusti da prodje ocni pregled
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#25879 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

I kako onda na kraju zavrsi na Otesu? :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25880 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

MorningStar wrote: 16/01/2020 22:42 Jeli kontaju ljudi da je po magli gore kada upale duga svjetla ? I ja ne znam sta je sa ljudima to sve ocoravilo pa duga+maglenke jos mu reflektori fale corava ga ***** ko mu pusti da prodje ocni pregled
odavno se ja to pitam za tu coravost,mnogima trebaju svjetla da bi po danu vidjeli auto koji im dolazi u susret :run:
User avatar
drug_profi
Posts: 65427
Joined: 16/07/2012 16:00

#25881 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Optimist wrote: 16/01/2020 22:43 I kako onda na kraju zavrsi na Otesu? :D
Pa tu ostao bez goriva. Primili ga neki ljudi, nahranili, on se ozenio i ostao....
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25882 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Optimist wrote: 16/01/2020 22:43 I kako onda na kraju zavrsi na Otesu? :D
kupio kucu 2005.a situacija s maglom je bila 9 god prije :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25883 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

drug_profi wrote: 16/01/2020 22:45
Pa tu ostao bez goriva. Primili ga neki ljudi, nahranili, on se ozenio i ostao....
nazalost sve si fulio :lol:
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#25884 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by MorningStar »

bitanga_sa_otesa wrote: 16/01/2020 22:44
MorningStar wrote: 16/01/2020 22:42 Jeli kontaju ljudi da je po magli gore kada upale duga svjetla ? I ja ne znam sta je sa ljudima to sve ocoravilo pa duga+maglenke jos mu reflektori fale corava ga ***** ko mu pusti da prodje ocni pregled
odavno se ja to pitam za tu coravost,mnogima trebaju svjetla da bi po danu vidjeli auto koji im dolazi u susret :run:
I kad ce se neko sjetiti da obara na tehnickom ove manijake sa kineskim nenastimanim ultra xenon magnon kur*on svjetlima koja vozacu daju malo ili nimalo poboljsanje vidljivosti al zato u susret kad dolazis ostanes 10 sekundi zasljepljen :oops: :oops: ono konta upali pored kuce na sumu i kae gleaj jes dobro al sto na cesti to ne funkcionise to nista... izvali pare za nastimane propisne xenone .... :oops:

Oprostite... sad sa puta pa sam jos pod utiskom... mam*cu im :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25885 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

MorningStar wrote: 16/01/2020 22:50 sad sa puta pa sam jos pod utiskom... mam*cu im :D
razumijemo te u potpunosti :thumbup:
Naslovnica
Posts: 35460
Joined: 20/03/2013 15:38

#25886 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

drug_profi wrote: 16/01/2020 22:37
Naslovnica wrote: 16/01/2020 21:10 Hajde ba, nisam jednom palio sva 4 po magli, ne vidim liniju ispred, sa strane, nista se ne vidi nazad, nista ne vidim, sva 4 je mnogo lakse uociti nego jednu (eventualno dvije) razdrnade maglenke, pogotovu kod starijih automobila.
Kod mene maglenka dole negdje, nicemu ne sluzi.
Pa palili smo stealth mode birvaktile po maglama jer skoro niko nije imao maglenke, a i farovi svima za kujac bili...
Ja se sjecam jedne godine prije rata ja sa posla iz druge smjene, i na Marindvoru na sred ceste stoji narandzasta buba, na pjesackom poprijeko.
Kraj nje lik stoji i gleda okolo gdje je. Dakle frajer bukvalno ne zna gdje je, nekako zavrsio na pjesackom odnekud... pa se onda uhvatis nekog i vozis za njim drzeci se za njegove pozicije. Najgore je kad te tako odvede negdje s tvog puta pa nit znas gdje si ni kuda ces se vratit....
Jednom sam na Stupu izašao ispred ćaćinog stojadina i išao ispred njega dok nismo skontali gdje treba skrenuti.
Ono kada ne vidiš bočnu liniju na pola metra od auta
:lol:
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#25887 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Cak mislim da to vise nisu u pitanju ni seljoni vec kineske uber LED sijalice koje cmar dragon promovise.
Stvarno je postalo smaranje voziti po noci zbog takvih teletabisa i svjetala koja svugdje svijetle samo ne svijetle na cestu.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#25888 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Industrialyzer »

Zanimljiva noc, mozda je i bilo udesa samo se jos ne vide :mrgreen:

U Safeta Zajke ide Clio sa ugasenim farovima i jedna maglenka radi, ali nesto slabasno ko svijecu da si zapalio :roll:
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#25889 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Kad smo kod zasljepljivaĆa, najgori su mi oni bezobraznici koji voze pod dugim bez prestanka... Takodjer ne znam da li je jos neko primijetio, ali znaju mi gori biti ovi novi auti sa fabrickim LED svjetlima nego li Golf 4 i sl. sa aftermarket seljonima...

Sve u svemu nije mi to tako strasno, ali zna smetati. Ono sto u zadnje vrijeme radim jeste da nocu uvijek vozim sa upaljenim farovima za maglu... Nikome ne smetaju a poboljsavaju vidljivost ipak u odredjenoj mjeri...
suit_up
Posts: 846
Joined: 31/12/2019 11:25

#25890 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by suit_up »

NediM17 wrote: 17/01/2020 00:42 Kad smo kod zasljepljivaĆa, najgori su mi oni bezobraznici koji voze pod dugim bez prestanka... Takodjer ne znam da li je jos neko primijetio, ali znaju mi gori biti ovi novi auti sa fabrickim LED svjetlima nego li Golf 4 i sl. sa aftermarket seljonima...

Sve u svemu nije mi to tako strasno, ali zna smetati. Ono sto u zadnje vrijeme radim jeste da nocu uvijek vozim sa upaljenim farovima za maglu... Nikome ne smetaju a poboljsavaju vidljivost ipak u odredjenoj mjeri...
:izet: Slabo detektuju vozilo iz suprotnog smjera a posebno na autoputu, ja im svako malo duga upalim instinktivno :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25891 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Sinoc sam nalaetio na Trebevicu na nekog novog LED BMW-a sa dugim svjetlima, jmtr ako mi nije ekspresno poradio na dioptriji!
maxell_sarajevo
Posts: 2303
Joined: 08/02/2008 19:19

#25892 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by maxell_sarajevo »

Sinoc vozim od aerodroma prema Lukavici kad prema meni ide samo jedno svijetlo :shock: pobjegnem sto vise desno, ne znam jel mu lijevo ili desno, kako se priblizio vidim neki golf 4, desni far ni pozicija mu ne radi.

Bilo bi dobro da malo vise porade na horizontalnoj signalizaciji, tamo gdje se farba izlizala i nema rasvjete je veoma teško održati putanju.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25893 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

maxell_sarajevo wrote: 17/01/2020 08:20

Bilo bi dobro da malo vise porade na horizontalnoj signalizaciji, tamo gdje se farba izlizala i nema rasvjete je veoma teško održati putanju.
Nije to samo izlizana farba, nego los kvalitet. I kad je nanovo ofarbaju pod farovima ne reflektuje koliko treba.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#25894 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by basicm »

NediM17 wrote: 17/01/2020 00:42 Kad smo kod zasljepljivaĆa, najgori su mi oni bezobraznici koji voze pod dugim bez prestanka... Takodjer ne znam da li je jos neko primijetio, ali znaju mi gori biti ovi novi auti sa fabrickim LED svjetlima nego li Golf 4 i sl. sa aftermarket seljonima...

Sve u svemu nije mi to tako strasno, ali zna smetati. Ono sto u zadnje vrijeme radim jeste da nocu uvijek vozim sa upaljenim farovima za maglu... Nikome ne smetaju a poboljsavaju vidljivost ipak u odredjenoj mjeri...
Izazivas moraliste da te lincuju? Maglenke bez magle, hm...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25895 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

i ja nekad upalim kad nema magle,izgleda mi auto opasno izdaleka :-D
jos da imam ajnđel ajs đe bi mi kraj bio :thumbup:
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#25896 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Koliko znam novi zakon je takav da je kaznjivo samo ako ih ne upalis po magli, ne i obratno. Objektivno ne smetaju nikome, a vrijedi nesto dodatnog svjetla, tako da ne vidim nikakav problem. :thumbup:
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#25897 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by MorningStar »

basicm wrote: 17/01/2020 09:49
NediM17 wrote: 17/01/2020 00:42 Kad smo kod zasljepljivaĆa, najgori su mi oni bezobraznici koji voze pod dugim bez prestanka... Takodjer ne znam da li je jos neko primijetio, ali znaju mi gori biti ovi novi auti sa fabrickim LED svjetlima nego li Golf 4 i sl. sa aftermarket seljonima...

Sve u svemu nije mi to tako strasno, ali zna smetati. Ono sto u zadnje vrijeme radim jeste da nocu uvijek vozim sa upaljenim farovima za maglu... Nikome ne smetaju a poboljsavaju vidljivost ipak u odredjenoj mjeri...
Izazivas moraliste da te lincuju? Maglenke bez magle, hm...
A sta ce ti ? Ako ne vidis sa normalnim svjetlima batali auto :oops:
Evo na imam ksenone i to duga kad upalim da mislis da je svjetlo na kraju tunela :D maglenke .. pa nema potrebe ne sjecam se kada sam upalio duga svjetla , maglenku zadnju samo da me kakav ovaj sto sve pali sto stigne ne zvajzne u gradu.
Last edited by MorningStar on 17/01/2020 09:57, edited 1 time in total.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#25898 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by basicm »

NediM17 wrote: 17/01/2020 09:52 Koliko znam novi zakon je takav da je kaznjivo samo ako ih ne upalis po magli, ne i obratno. Objektivno ne smetaju nikome, a vrijedi nesto dodatnog svjetla, tako da ne vidim nikakav problem. :thumbup:
Ja sam ovaj iz bitanginog posta, svaki vozac koji upali maglenke je moj bruda. Meni nikad nisu smetale niti sam kad kontao cemu dreka kad ih neko upali.
suit_up
Posts: 846
Joined: 31/12/2019 11:25

#25899 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by suit_up »

Po zakonu kažnjivo ali niko ne kažnjava, u mene u kolege uvijek upaljene, jedna mu već pregorila koliko rade.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#25900 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by basicm »

suit_up wrote: 17/01/2020 09:56 Po zakonu kažnjivo ali niko ne kažnjava, u mene u kolege uvijek upaljene, jedna mu već pregorila koliko rade.
Po kojem zakonu?
Post Reply