Ja sam istog misljenja....Naslovnica wrote: ↑09/01/2020 09:49Nešto kontam, biće da je sporo vozio zato što je drko mobilni pa su ga zaustavili zbog mobilnog a ne zbog prespore vožnje?!
Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51456
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#25726 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
- Romeo 80
- Posts: 4628
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
#25727 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Iskreno se nadam da je to pocetak novog trenda, jer situacija sa sporacima stvarno postaje nepodnosljiva. Znam i ja za jedan slucaj od prije mozda 2 godine (mislim i da sam to spominjao nekad ovdje), kad je policija zaustavila lika koji je gnjavio 40 u lijevoj traci i naplatila mu kaznu.
Koliko znam, lik im to jos nije halalio!
Koliko znam, lik im to jos nije halalio!
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#25728 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ne laže. Bila plavuša s njim, a policiji bilo krivo što u golfu dvici vozi trebu koja je aviJon. Zaustavili ga, ali mu nisu pisali kaznu...
/s
Molim lijepo fotografiju kazne. Evo javno kažem da ću istu platiti za prekršioca. U pola zime, na -10, policija kažnjava nekoga ko vozi ispod 50km/hNe znam kako ce ovu vijest primiti oni koji tvrde da tu nema nikakvog krsenja zakona
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#25729 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Takvim debilima se teze rastat od cvaje nizasta tj za “prekrsaj kojim nikog ugrozili” tipa spora voznja, pojas, sjedalica, oprema nego da kihnu petobu jal stoju i vozacku za crveno, punu ili prekoracenje!
Vidim da nekima i dalje nije jasno da za ometanje vozaca nije relevantna brzina u kmh nego brzina odnosu na prateci saobracaj (da budem precizniji vozila koja se krecu iza) i da u zavisnosti od uslova na cesti i frekvencije saobracaja sa 50 mozes biti i bajbrzi i najsporiji!
Vidim da nekima i dalje nije jasno da za ometanje vozaca nije relevantna brzina u kmh nego brzina odnosu na prateci saobracaj (da budem precizniji vozila koja se krecu iza) i da u zavisnosti od uslova na cesti i frekvencije saobracaja sa 50 mozes biti i bajbrzi i najsporiji!
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#25730 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Necemo previse raspravljati, poletio si da se naslađuješ i ja ti samo odgovaram. Postavi kaznu za sporu vožnju za ovaj gore navod i ja mu je platim, a ti kao i uvijek ostaješ u pravu. Zar nije jednostavno? Nemoj sada pisati romane 
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#25731 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kaznu nećeš vidjeti jer je policija ne piše nikome, a trebala bi. Kratko, jasno.
- Romeo 80
- Posts: 4628
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
#25732 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Evo ih, pocinju se prepoznavati! Ugrozba, ugrozba
Nadam se da neko iz policije cita ovo ovdje, pa im valjda sine da bi mogli dobar posao napraviti oko naplate kazni vezanih za usporavanje normalnog protoka saobracaja.
-
zigson
- Posts: 4818
- Joined: 04/04/2015 22:17
#25733 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
tempuser wrote: ↑09/01/2020 10:15 Takvim debilima se teze rastat od cvaje nizasta tj za “prekrsaj kojim nikog ugrozili” tipa spora voznja, pojas, sjedalica, oprema nego da kihnu petobu jal stoju i vozacku za crveno, punu ili prekoracenje!
Vidim da nekima i dalje nije jasno da za ometanje vozaca nije relevantna brzina u kmh nego brzina odnosu na prateci saobracaj (da budem precizniji vozila koja se krecu iza) i da u zavisnosti od uslova na cesti i frekvencije saobracaja sa 50 mozes biti i bajbrzi i najsporiji!
Odmah ide replika, necemo se raspravljati
Da je bar neko naucio vecinu novih vozaca da je opasnije drzati kocnicu kroz citavu krivinu nego vrh gasa
-
Concord
- Posts: 956
- Joined: 14/12/2017 15:51
- Romeo 80
- Posts: 4628
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
#25735 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Bravo!zigson wrote: ↑09/01/2020 10:41tempuser wrote: ↑09/01/2020 10:15 Takvim debilima se teze rastat od cvaje nizasta tj za “prekrsaj kojim nikog ugrozili” tipa spora voznja, pojas, sjedalica, oprema nego da kihnu petobu jal stoju i vozacku za crveno, punu ili prekoracenje!
Vidim da nekima i dalje nije jasno da za ometanje vozaca nije relevantna brzina u kmh nego brzina odnosu na prateci saobracaj (da budem precizniji vozila koja se krecu iza) i da u zavisnosti od uslova na cesti i frekvencije saobracaja sa 50 mozes biti i bajbrzi i najsporiji!![]()
![]()
Odmah ide replika, necemo se raspravljati![]()
Da je bar neko naucio vecinu novih vozaca da je opasnije drzati kocnicu kroz citavu krivinu nego vrh gasa
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#25736 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Zašto etiketiraš? Zašto ti i slični to radite? Zašto nas stavljate u isti koš? Ja sam rekao da vozim između 50 i 60km/h, ali isto tako i da nisam djevica marija, pa znam i preko 60km/h kada treba prestići nekoga, ili stići zeleni val. Isto tako nikako da shvatite da ima onih koji NISU SPOSOBNI voziti maksimalnom dozvoljenom brzinom i da bi trebalo biti sasvim u redu da voze 10km/h ispod dozvoljene brzine, kao što je i vama (nama) ponekad normalno da se vozi 10km/h iznad ograničenja, pozivajući se na famoznu "toleranciju". Nije mi baš najjasnije zašto ste toliko nervozni i zašto frustracije liječite na forumu?
Fino telefon u ruke, evo ima vas najmanje 10 i svaki dan zovite policiju i žalite se na sporu vožnju. U čemu je problem? Je li kompletan sistem policije toliko korumpiran da ne žele osnovne zakone provoditi? Zar nemate ni jednog poznanika policajca da ga upitate zašto ne zaustavljaju te tzv. sporaće?
Ja sam pitao i frajer se smije
Na kraju ja ne mogu da vjerujem da se ovde danima diskutuje o tzv. sporačima i toliko energije se troši a stranice kao što su pungas pokazuju prolaske kroz crveno i jurnjavu kroz grad. Umjesto da se stave prioritete, gledate širu sliku vi zadali jednu te istu priču
-
adisonE
- Posts: 159
- Joined: 17/04/2008 20:16
#25737 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ovih dana bas ljepota vozit po Sarajevu i ujutro i popodne na posao i s posla, nema guzve. Valjda kako su djeca na raspustu pa se manje ljudi vozaju...
I onda juce popodne krenem sa Socijalnog prema Dobrinji, na Otoci stoji sve ni tamo ni vamo, kontam otkud ovolika guzva i to samo na jednoj raskrsnici. Prilazim semaforu mic po mic, kad ono debili skrecu sa semafora iz pravca Ilidza-Centar prema kruznom na otoci i buca cityu i ostanu na jebenoj glavnoj jer ne mogu prici skroz. I tako 1-2 MORONA glavnu cestu blokiraju da bukvalno nijedno auto ne moze proci. 3 - 4 semafora po 1 auto uspije nekako progurati se izmedju njih. Na kraju iz krajnje desne se proguram u kranju lijevu, blicnem par auta, malo na sirenu i bukvalno na silu prodjem kroz njih. Spomenuo sam nekoliko familija u tom procesu, a vjerujem da su i meni spomenuli... Prosao raskrsnicu, pukla cistina do Stupa nigdje nikoga.
I onda juce popodne krenem sa Socijalnog prema Dobrinji, na Otoci stoji sve ni tamo ni vamo, kontam otkud ovolika guzva i to samo na jednoj raskrsnici. Prilazim semaforu mic po mic, kad ono debili skrecu sa semafora iz pravca Ilidza-Centar prema kruznom na otoci i buca cityu i ostanu na jebenoj glavnoj jer ne mogu prici skroz. I tako 1-2 MORONA glavnu cestu blokiraju da bukvalno nijedno auto ne moze proci. 3 - 4 semafora po 1 auto uspije nekako progurati se izmedju njih. Na kraju iz krajnje desne se proguram u kranju lijevu, blicnem par auta, malo na sirenu i bukvalno na silu prodjem kroz njih. Spomenuo sam nekoliko familija u tom procesu, a vjerujem da su i meni spomenuli... Prosao raskrsnicu, pukla cistina do Stupa nigdje nikoga.
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#25738 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Iduce godine u Jedinici za Saobracaj KS se ocekuje 3x vise naloga nego ove, pogodite koliko ce se oni zamarati ovima koji usporavaju voznju
Da samo vidite sa kakvim sljamom se ljudi bave, sa kakvim ciganima koji dolaze na sud zbog 50KM... mislim da bi oni jedva docekali da malo "odmore" uz ove koji voze sporo i smetaju saobracaju.
Da samo vidite sa kakvim sljamom se ljudi bave, sa kakvim ciganima koji dolaze na sud zbog 50KM... mislim da bi oni jedva docekali da malo "odmore" uz ove koji voze sporo i smetaju saobracaju.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#25739 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Drago mi je sa si se prepoznao, a sa tih 50 kmh si samo potvrdio da ne znas (bolja varijanta) ili razumijes sta pise u zakonu!
- Romeo 80
- Posts: 4628
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
#25740 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pod broj jedan, zato što mi daješ povoda i što mi se može!un1ted wrote: ↑09/01/2020 11:01Zašto etiketiraš? Zašto ti i slični to radite? Zašto nas stavljate u isti koš? Ja sam rekao da vozim između 50 i 60km/h, ali isto tako i da nisam djevica marija, pa znam i preko 60km/h kada treba prestići nekoga, ili stići zeleni val. Isto tako nikako da shvatite da ima onih koji NISU SPOSOBNI voziti maksimalnom dozvoljenom brzinom i da bi trebalo biti sasvim u redu da voze 10km/h ispod dozvoljene brzine, kao što je i vama (nama) ponekad normalno da se vozi 10km/h iznad ograničenja, pozivajući se na famoznu "toleranciju". Nije mi baš najjasnije zašto ste toliko nervozni i zašto frustracije liječite na forumu?
Fino telefon u ruke, evo ima vas najmanje 10 i svaki dan zovite policiju i žalite se na sporu vožnju. U čemu je problem? Je li kompletan sistem policije toliko korumpiran da ne žele osnovne zakone provoditi? Zar nemate ni jednog poznanika policajca da ga upitate zašto ne zaustavljaju te tzv. sporaće?
Ja sam pitao i frajer se smijeKaže od ovih "trkača" koji krše ograničenje u nikada ne bi ni došli na red oni koji usporavaju saobraćaj vozeći brzinom koja može odgovarati tehnički neispravnom automobilu.
Na kraju ja ne mogu da vjerujem da se ovde danima diskutuje o tzv. sporačima i toliko energije se troši a stranice kao što su pungas pokazuju prolaske kroz crveno i jurnjavu kroz grad. Umjesto da se stave prioritete, gledate širu sliku vi zadali jednu te istu priču![]()
Drugi bold, ako nisi u stanju voziti po ograničenju brzine onda si opasnost na cesti i nisi ni trebao dobiti validnu vozačku dozvolu, jer ne ispunjavaš minimum uslova za sigurnu vožnju.
I pod broj 3, to što postoje negdje neki trkači koji sve i da hoće ne mogu furati od vas gamizača (izuzev u noćnim satima), to ne znači da ometanje normalnog protoka saobraćaja nije prekršaj i da ne bi trebalo podlijegati sankcijama. Sasvim je druga stvar što policija ne radi skoro ništa na rješavanju pravih problema u saobraćaju, već glume drumske hajduke sa radarima uštekanima u grmlju na pravcima sa ograničenjem od 50 km/h.
-
zigson
- Posts: 4818
- Joined: 04/04/2015 22:17
#25741 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Da se razumijemo ovo je divljanje, i ovo treba maksimalno kaznjavati gdje je god moguce, cak i krivicno goniti. Ali i ti iz krajnosti u krajnost ides postavljanjem ovog klipa, evo prijavi policiji ovo nek istraze. Niko ne govori na temi da treba ovako voziti i ugrozavati na svaki moguci nacin sve sudionike u saobracaju jer je ludost.un1ted wrote: ↑09/01/2020 11:01Zašto etiketiraš? Zašto ti i slični to radite? Zašto nas stavljate u isti koš? Ja sam rekao da vozim između 50 i 60km/h, ali isto tako i da nisam djevica marija, pa znam i preko 60km/h kada treba prestići nekoga, ili stići zeleni val. Isto tako nikako da shvatite da ima onih koji NISU SPOSOBNI voziti maksimalnom dozvoljenom brzinom i da bi trebalo biti sasvim u redu da voze 10km/h ispod dozvoljene brzine, kao što je i vama (nama) ponekad normalno da se vozi 10km/h iznad ograničenja, pozivajući se na famoznu "toleranciju". Nije mi baš najjasnije zašto ste toliko nervozni i zašto frustracije liječite na forumu?
Fino telefon u ruke, evo ima vas najmanje 10 i svaki dan zovite policiju i žalite se na sporu vožnju. U čemu je problem? Je li kompletan sistem policije toliko korumpiran da ne žele osnovne zakone provoditi? Zar nemate ni jednog poznanika policajca da ga upitate zašto ne zaustavljaju te tzv. sporaće?
Ja sam pitao i frajer se smijeKaže od ovih "trkača" koji krše ograničenje u nikada ne bi ni došli na red oni koji usporavaju saobraćaj vozeći brzinom koja može odgovarati tehnički neispravnom automobilu.
Na kraju ja ne mogu da vjerujem da se ovde danima diskutuje o tzv. sporačima i toliko energije se troši a stranice kao što su pungas pokazuju prolaske kroz crveno i jurnjavu kroz grad. Umjesto da se stave prioritete, gledate širu sliku vi zadali jednu te istu priču![]()
- Logovan
- Posts: 102851
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#25742 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ma ova ti je tema odavno pretvorena u temu "Šta vas najviše nervira kod sporača".
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39561
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#25743 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Maloprije debil stade u desnoj traci kod wise i zaustavi 10 auta iza sebe koja su jurila 60 da lafo pusti neku babu koja je stajala pored ceste i spremala se da predje gdje to ni u ludilu nije dozvoljeno.da napomenem da u ostale 3 trake auti jure 60 kao da se nista ne desava.pa kakav retard trebas bit u pm
- int21
- Posts: 1087
- Joined: 27/07/2009 13:46
- Location: Silvermoon city
#25744 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Puna crna hronika ovih sporaca sto voze 10 ispod ogranicenja.
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39561
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#25746 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
@ int21
kad budes skontao o cemu trunimo ovdje ,bit ce ti lakse...
kad budes skontao o cemu trunimo ovdje ,bit ce ti lakse...
-
zigson
- Posts: 4818
- Joined: 04/04/2015 22:17
#25747 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Evo objasnio je covjek sustinu, da se kako moze pin-ovati post na vrh i da svi koji ulete procitaju prvo to.tempuser wrote: ↑09/01/2020 10:15 Takvim debilima se teze rastat od cvaje nizasta tj za “prekrsaj kojim nikog ugrozili” tipa spora voznja, pojas, sjedalica, oprema nego da kihnu petobu jal stoju i vozacku za crveno, punu ili prekoracenje!
Vidim da nekima i dalje nije jasno da za ometanje vozaca nije relevantna brzina u kmh nego brzina odnosu na prateci saobracaj (da budem precizniji vozila koja se krecu iza) i da u zavisnosti od uslova na cesti i frekvencije saobracaja sa 50 mozes biti i bajbrzi i najsporiji!
- Optimus09
- Posts: 3717
- Joined: 27/11/2017 06:48
- Location: Berlin
#25748 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Najradije bi da vam policija dijeli kazne i sporacima i trkacima,to plus minus 10 od ogranicenja 
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#25749 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Slažem se.
Ako nisi sposoban voziti po ograničenju, nisi trebao dobiti vozačku. Simple as that! Kad sam ja polagao vozačku, uglavnom je kandidat mogao voziti po ograničenja, eventualno uz par sati podsjećanja ako je pravio pauzu.
A kako ih sada uče? Evo, danas kolona s kraja na kraj Visokog, na čelu vozi auto škola (Peugeot 2008, čudan izbor za vozilo auto škole), i od početka do kraja ulice vozili smo u prvom stepenu prenosa. Doslovno. I to nije rijetkost, više pravilo. Eventualno možeš za njim voziti u drugoj i to je plafon.
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#25750 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Vraca se policija sa proslave dana.
Voze u koloni od 20 auta, misevi domaci ne smiju preteci taljigaju za njima od Doboja do Zenice.
Prestizao sam koliko sam mogao ali ne mozes sve prestici.
Ulazimo na autoput, zahvaljujući tagu bjez.
Kroz tunel me sustizu, vozim sto, izlazimo iz tunela jedan im kolega u zaustavnoj u kvaru, i to seta levat pored auta, a dvojica koja su bila pored mene u lijevoj solidarno punu kocnicu da pomognu kolezi.
Hem sam morao bjezati od idiota sto se seta autoputem hem sam morao bjezati od kolege mu iz lijeve sto mu uskace u pomoc.
Ko sve vozacku ima i ko se sve voza.
Ostatak autoputa samo pun gas u lijevoj.
Najsigurnije je
Voze u koloni od 20 auta, misevi domaci ne smiju preteci taljigaju za njima od Doboja do Zenice.
Prestizao sam koliko sam mogao ali ne mozes sve prestici.
Ulazimo na autoput, zahvaljujući tagu bjez.
Kroz tunel me sustizu, vozim sto, izlazimo iz tunela jedan im kolega u zaustavnoj u kvaru, i to seta levat pored auta, a dvojica koja su bila pored mene u lijevoj solidarno punu kocnicu da pomognu kolezi.
Hem sam morao bjezati od idiota sto se seta autoputem hem sam morao bjezati od kolege mu iz lijeve sto mu uskace u pomoc.
Ko sve vozacku ima i ko se sve voza.
Ostatak autoputa samo pun gas u lijevoj.
Najsigurnije je
