Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#25651 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Vozim i vidim da djete nije vezano u golfu 4 sivom, normalno roditelji naprijed uredno vezani. Djete skace na zadnjem sjedistu i drzi se za prednja sjedista izmedju, uporedim se ja sa njim i svirnem mu da mu dam do znanja da mu hocu nesto reci. I kazem mu da mu djete nije vezano i da stavi pojas djetetu radi djetetove sigurnosti kao sto su oni sebe vezali naprijed. On mene hladno posla u neku stvar i govori sta to tebe treba da brine, to nije tvoj problem.

Pa ovdje treba odmah socijalnu sluzbu zvati da oduzmu dijete jer roditelji ne vode racuna o sigurnosti djeteta.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25652 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Dok prvi put ne popusi cvaju (ako odmah plati) zbog voznje djeteta mladjeg od 5 bez sjedalice i mladjeg od 12 bez podmetaca i pojasa, a onda ce dijete i za trpezarijskim stolom vezati!
Za prosjecnog duduka za volanom nema veceg usuda nego kad ga udare po dzepu za nesto sto se tice samo nejga, tipa pojas, sjedalica, obavezna oprema i sl!
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#25653 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

tempuser wrote: 07/01/2020 17:31 Dok prvi put ne popusi cvaju (ako odmah plati) zbog voznje djeteta mladjeg od 5 bez sjedalice i mladjeg od 12 bez podmetaca i pojasa, a onda ce dijete i za trpezarijskim stolom vezati!
Za prosjecnog duduka za volanom nema veceg usuda nego kad ga udare po dzepu za nesto sto se tice samo nejga, tipa pojas, sjedalica, obavezna oprema i sl!
Meni se cini da je vec kazna za ne vezivanje dijeteta i da dijete nije u sjedalici.

Ma nema te kazne ako se djetetu sta desi.
Naslovnica
Posts: 35476
Joined: 20/03/2013 15:38

#25654 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

kakaljin wrote: 07/01/2020 17:09 Vozim i vidim da djete nije vezano u golfu 4 sivom, normalno roditelji naprijed uredno vezani. Djete skace na zadnjem sjedistu i drzi se za prednja sjedista izmedju, uporedim se ja sa njim i svirnem mu da mu dam do znanja da mu hocu nesto reci. I kazem mu da mu djete nije vezano i da stavi pojas djetetu radi djetetove sigurnosti kao sto su oni sebe vezali naprijed. On mene hladno posla u neku stvar i govori sta to tebe treba da brine, to nije tvoj problem.

Pa ovdje treba odmah socijalnu sluzbu zvati da oduzmu dijete jer roditelji ne vode racuna o sigurnosti djeteta.
Izvini, ali ti isto ko s Marsa pao.
Da su htjeli zavezati dijete oni ne bi ni palili auto dok to ne učine.
To što si im ukazao, samo praviš budalu od sebe, vjeruj mi.
Okruženi smo polusvijetom i ne možeš ti tu puno učiniti.
Veži svoje dijete a za ostale, ako se izvuče samo sa kaznom bez da dijete nastrada, to je najbolje.
Još treba da ti kromanjonac napravi kakav problem...
:roll:
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#25655 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Naslovnica wrote: 07/01/2020 18:00
kakaljin wrote: 07/01/2020 17:09 Vozim i vidim da djete nije vezano u golfu 4 sivom, normalno roditelji naprijed uredno vezani. Djete skace na zadnjem sjedistu i drzi se za prednja sjedista izmedju, uporedim se ja sa njim i svirnem mu da mu dam do znanja da mu hocu nesto reci. I kazem mu da mu djete nije vezano i da stavi pojas djetetu radi djetetove sigurnosti kao sto su oni sebe vezali naprijed. On mene hladno posla u neku stvar i govori sta to tebe treba da brine, to nije tvoj problem.

Pa ovdje treba odmah socijalnu sluzbu zvati da oduzmu dijete jer roditelji ne vode racuna o sigurnosti djeteta.
Izvini, ali ti isto ko s Marsa pao.
Da su htjeli zavezati dijete oni ne bi ni palili auto dok to ne učine.
To što si im ukazao, samo praviš budalu od sebe, vjeruj mi.
Okruženi smo polusvijetom i ne možeš ti tu puno učiniti.
Veži svoje dijete a za ostale, ako se izvuče samo sa kaznom bez da dijete nastrada, to je najbolje.
Još treba da ti kromanjonac napravi kakav problem...
:roll:
Mrsko mi bilo zvati policiju zurio, jer sam dva puta tako uradio i fino se vozimo kada patrola samo skrenu vozaca i fino ga zaustavi da ga kontrolise.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25656 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

kakaljin wrote: 07/01/2020 17:37
tempuser wrote: 07/01/2020 17:31 Dok prvi put ne popusi cvaju (ako odmah plati) zbog voznje djeteta mladjeg od 5 bez sjedalice i mladjeg od 12 bez podmetaca i pojasa, a onda ce dijete i za trpezarijskim stolom vezati!
Za prosjecnog duduka za volanom nema veceg usuda nego kad ga udare po dzepu za nesto sto se tice samo nejga, tipa pojas, sjedalica, obavezna oprema i sl!
Meni se cini da je vec kazna za ne vezivanje dijeteta i da dijete nije u sjedalici.

Ma nema te kazne ako se djetetu sta desi.
Po ZOBS-u kazna za krsenje clana 34a je samo 40 KM! :-? :sad:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25657 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Naslovnica wrote: 07/01/2020 18:00
Izvini, ali ti isto ko s Marsa pao.
Da su htjeli zavezati dijete oni ne bi ni palili auto dok to ne učine.
To što si im ukazao, samo praviš budalu od sebe, vjeruj mi.
Okruženi smo polusvijetom i ne možeš ti tu puno učiniti.
Veži svoje dijete a za ostale, ako se izvuče samo sa kaznom bez da dijete nastrada, to je najbolje.
Još treba da ti kromanjonac napravi kakav problem...
:roll:
Ta politika gledanja svog posla, zabijanja glave u pijesak io strategija "boj se ovna - boj se govna" je ovo drustvo i drzavu i dovelo tamo gdje jest!
Situacija od danas, nije vezano za aute, ali jeste za nacn zivota. Nekakvo deriste u odijelu ski kluba mi u punoj brini i bez gledanja presjece put, skrenu prema ostatku djece i treneru. Da sam ga udario sa 90+kg bi ga rastavio na proste faktore. Tom logikom "gledaj samo sebe i ne mozes puno uciniti sam trebao" sam jel trebao ici svojim putem dok ga neko ne osakati? Ne, nego sam okrenuo za njim i trenera podsjetio sta je duzan i nagovjestio sta bi mu se sljedeci put moglo desiti. Sljedeci put ce povesti malo racuna, ako ne zbog djeteta onda zbog svoje guzice.
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#25658 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

kakaljin wrote: 07/01/2020 17:09 Vozim i vidim da djete nije vezano u golfu 4 sivom, normalno roditelji naprijed uredno vezani. Djete skace na zadnjem sjedistu i drzi se za prednja sjedista izmedju, uporedim se ja sa njim i svirnem mu da mu dam do znanja da mu hocu nesto reci. I kazem mu da mu djete nije vezano i da stavi pojas djetetu radi djetetove sigurnosti kao sto su oni sebe vezali naprijed. On mene hladno posla u neku stvar i govori sta to tebe treba da brine, to nije tvoj problem.

Pa ovdje treba odmah socijalnu sluzbu zvati da oduzmu dijete jer roditelji ne vode racuna o sigurnosti djeteta.

Ma iskreno, zaboli me licno spolovilo sto neko nece da pazi svoje djete. Ja ili ti ga mozes upozoriti za pojas ali ce debil ostaviti prozor otvoren u kuci da moze ispasti kroz isti. Neke ljude bi trebalo testirati prije pravljenja djece.

Uglavnom, moja prijateljica je tako naglo zakocila i mala kcerka se prevrne i fikne celom u mjenjac.
Naslovnica
Posts: 35476
Joined: 20/03/2013 15:38

#25659 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

tempuser wrote: 07/01/2020 18:39
Naslovnica wrote: 07/01/2020 18:00
Izvini, ali ti isto ko s Marsa pao.
Da su htjeli zavezati dijete oni ne bi ni palili auto dok to ne učine.
To što si im ukazao, samo praviš budalu od sebe, vjeruj mi.
Okruženi smo polusvijetom i ne možeš ti tu puno učiniti.
Veži svoje dijete a za ostale, ako se izvuče samo sa kaznom bez da dijete nastrada, to je najbolje.
Još treba da ti kromanjonac napravi kakav problem...
:roll:
Ta politika gledanja svog posla, zabijanja glave u pijesak io strategija "boj se ovna - boj se govna" je ovo drustvo i drzavu i dovelo tamo gdje jest!
Situacija od danas, nije vezano za aute, ali jeste za nacn zivota. Nekakvo deriste u odijelu ski kluba mi u punoj brini i bez gledanja presjece put, skrenu prema ostatku djece i treneru. Da sam ga udario sa 90+kg bi ga rastavio na proste faktore. Tom logikom "gledaj samo sebe i ne mozes puno uciniti sam trebao" sam jel trebao ici svojim putem dok ga neko ne osakati? Ne, nego sam okrenuo za njim i trenera podsjetio sta je duzan i nagovjestio sta bi mu se sljedeci put moglo desiti. Sljedeci put ce povesti malo racuna, ako ne zbog djeteta onda zbog svoje guzice.
Djelimično tačno.
Eto, on je upozorio čovjeka i šta je time dobio?!
Kao da taj kromanjonac ne zna da dijete treba biti vezano?!
Dajte ba, ako on i dlakava mu hanuma u njega nisu svezali svoje dijete, zar zaista mialite da će neko upozorenje njima nešto promijeniti?! Ono, ima da vam kažu, hvala gospodine, nismo znali da se dijete treba vezati, nismk znali da je kažnjivo... :lol:
Prijavi ga policiji ako nemaš pametnija posla, a ja sam odavno odustao.
Kome ba, čemu?!
Boli me labavi, neka ide sve u 3 lijepe.
Davno sam imao neke ideale i gledao na budućnost kroz ružičaste naočale.
Ostavlja m mlađima da budu optimisti, ja sam odavno to prestao da budem.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39561
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25660 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

zdruzdjo wrote: 07/01/2020 19:12 i fikne celom u mjenjac.
probila glavom tablu i firewall?
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#25661 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

bitanga_sa_otesa wrote: 07/01/2020 19:35
probila glavom tablu i firewall?
Ma mala stajala izmedju sjedista, kako djeca inace to rade. Ova zakocila, mala samo kiznula naprijed i prevrnula se i celom od mjenjac.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39561
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25662 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

zdruzdjo wrote: 07/01/2020 19:39

Ma mala stajala izmedju sjedista, kako djeca inace to rade. Ova zakocila, mala samo kiznula naprijed i prevrnula se i celom od mjenjac.
mjenjac je pod haubom koliko ja znam :shock:
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#25663 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

bitanga_sa_otesa wrote: 07/01/2020 19:40
zdruzdjo wrote: 07/01/2020 19:39

Ma mala stajala izmedju sjedista, kako djeca inace to rade. Ova zakocila, mala samo kiznula naprijed i prevrnula se i celom od mjenjac.
mjenjac je pod haubom koliko ja znam :shock:
Misli na rucicu mjenjaca :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Sto svi zovemo mjenjac
Naslovnica
Posts: 35476
Joined: 20/03/2013 15:38

#25664 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

zdruzdjo wrote: 07/01/2020 19:39
bitanga_sa_otesa wrote: 07/01/2020 19:35
probila glavom tablu i firewall?
Ma mala stajala izmedju sjedista, kako djeca inace to rade. Ova zakocila, mala samo kiznula naprijed i prevrnula se i celom od mjenjac.
Kod moje kolegice je dijete od 4 godine sjedilo između sjedišta na zadnjoj klupi, zakočila pri brzini manjoj od 40 km/h, mali se katapultirao i zvekn'o glavom u šajbu.
Sva sreća, bez većih posljedica.
Žena fakultetski obrazovana UNSA, "legalista', ono sve po zakonu, išao, pišao, ali dijete bez sjedalice, kaže po gradu, sporo se vozi, ovo-ono. :roll:
Do jednom.
Misliš da mi je palo na pamet da bilo šta komentarišem?
8-)
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#25665 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

bitanga_sa_otesa wrote: 07/01/2020 19:40

mjenjac je pod haubom koliko ja znam :shock:

OooooooOOOOOOooooo
Sto 'no kazu: zemljo indijo.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39561
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25666 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

zdruzdjo wrote: 07/01/2020 19:54


OooooooOOOOOOooooo
Sto 'no kazu: zemljo indijo.
woooo :lol:
jesam ja nesto rek'o sto nije??
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#25667 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bakir1 »

Transaxle auto bilo :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39561
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25668 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

onda je probila pod ispod zadnjeg Cica :D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#25669 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bakir1 »

Naprijed nazad :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39561
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25670 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

tilt tilt
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#25671 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

bitanga_sa_otesa wrote: 07/01/2020 20:36 onda je probila pod ispod zadnjeg Cica :D

Ma joook. Nego kako je naglo zakocila, mala krenula naprijed, a onda je prijateljica naglo krenula i dodala gascinu a mala se zavrnula nazad i opalila glavom u mjenjac.
Ah da, inace prijateljica vozi porsche 911 pa je mjenjac nazad. tj mjenjacka kutija.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39561
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25672 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

mislim da ces morati malo da zaguglas ako ne znas sta je transaxle .
nije samo porsche-u mjenjac nazad...neki automobili imaju motor naprijed,a mjenjac nazad :thumbup:
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#25673 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

bitanga_sa_otesa wrote: 07/01/2020 21:06 mislim da ces morati malo da zaguglas ako ne znas sta je transaxle .
nije samo porsche-u mjenjac nazad...neki automobili imaju motor naprijed,a mjenjac nazad :thumbup:
da li ti to sumnLJas da ona vozi porsche-a :thumbup: :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39561
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25674 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

zdruzdjo wrote: 07/01/2020 22:22

da li ti to sumnLJas da ona vozi porsche-a :thumbup: :thumbup:
jok,sumljam samo da ti znas sta je transaksl :-D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#25675 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

Image

jelde i ovo talijnsko "smece" ima taj layout :-D

Image
Post Reply