Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25551 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

kod bube kad istruHnu pragovi ode toplota vani :lol:
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#25552 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Ostavljanje koridora za prolaz policijskog auta pod rotacijama, nekoliko vozača koji u sumrak ili noću voze bez upaljenih svjetala (nikako da shvatim to), gostujući video pješaka koji prelazi na crveno svjetlo neposredno ispred automobila, prolazak kroz crveno svjetlo onim modernim motociklima na 4 točka, naglo zaustavljanje u raskrsnici na zelenom svjetlu radi propuštanja drugog vozila koje nema prednost, polukružno okretanje na Tuzlanskoj zaobilaznici neposredni pored znaka koji to zabranjuje, i naravno par preticanja po punoj liniji....
...
Ne tako zanimljiva sedmica ali eto posljednji video za ovu godinu, od iduće nedelje malo neke promjene ćemo napraviti pa ćemo vidjeti kako to ide...

tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25553 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Evo ga jos jedan "pazljivi"! Razigr'o ga na mjestima skoro pa ceteres', cesta cista, prava ko strijela i ogranicenje 60! Na kraju ga je RAD-ov Unimog sa grtalicom pretekao! :-)

Image
User avatar
Logovan
Posts: 102844
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#25554 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

tempuser wrote: 29/12/2019 21:31 Evo ga jos jedan "pazljivi"! Razigr'o ga na mjestima skoro pa ceteres', cesta cista, prava ko strijela i ogranicenje 60! Na kraju ga je RAD-ov Unimog sa grtalicom pretekao! :-)

Image
Jebi ga, izvini ako sam ti smetao.
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#25555 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Ma ovdje se vidi samo ovaj "slikar" da gusla 40. Ono auto ispred ode. Jos prazne dvije trake ali ako ne umije neka ga na 40.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25556 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Kako se obazrivi kreteni na volanom medjusubno solidarisu to je fascinantno! :D
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#25557 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

NediM17 wrote: 29/12/2019 21:47 Ma ovdje se vidi samo ovaj "slikar" da gusla 40. Ono auto ispred ode. Jos prazne dvije trake ali ako ne umije neka ga na 40.
Ta desna je izlivna trooka... :mrgreen:
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#25558 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

konektovan wrote: 29/12/2019 22:04
NediM17 wrote: 29/12/2019 21:47 Ma ovdje se vidi samo ovaj "slikar" da gusla 40. Ono auto ispred ode. Jos prazne dvije trake ali ako ne umije neka ga na 40.
Ta desna je izlivna trooka... :mrgreen:
Pa jel to neki problem, ovi što umiju to odrade izlivnom dok si trepno. E sad ako nije siguran u sebe bolje da ne pokušava, mogo bi kakvo sranje napraviti. Neka ga na četeres i to mu je puno. :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25559 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

I kako se odmah prepoznaju! :D
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#25560 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by liaar »

tempuser wrote: 29/12/2019 21:31 Evo ga jos jedan "pazljivi"! Razigr'o ga na mjestima skoro pa ceteres', cesta cista, prava ko strijela i ogranicenje 60! Na kraju ga je RAD-ov Unimog sa grtalicom pretekao! :-)

Image
Na sred boarda ti je tačan zaključak zašto voze 40km/h.

POTROŠNJA 2.7L, mokri san mnogih Bošnja !!!!
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#25561 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

K tomu jos i benzinac.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#25562 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Industrialyzer »

Na pravcu u trecoj brzini pri 60kmh kompakt sa cca 100KS ce trositi oko 3l. Inercija je prijatelj stediša :mrgreen: Najgore je kad nemas konstantnost nego malo ubrzas pa malo usporis...

Nego, kad smo vec kod potrosnje, meni board pokazuje 5.9l prosjecnu, mislim da debelo laze, ne pratim bas detaljno ali to mi zvuci bas malo.
User avatar
drug_profi
Posts: 65440
Joined: 16/07/2012 16:00

#25563 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Koliko sam ja mogao upratiti svoj board dok sam vozio na benzin, na dva full punjenja, lagao je oko 0,6 - 0,7 litara.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25564 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

e blago vama gledaĆima u bord...
Naslovnica
Posts: 35470
Joined: 20/03/2013 15:38

#25565 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Na Seyi nema očitanja bilo kakve potrošnje, raxatluk!
:lol:
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#25566 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Naslovnica wrote: 31/12/2019 08:31 Na Seyi nema očitanja bilo kakve potrošnje, raxatluk!
:lol:
A sta kaze digitron, kakva je sad potrosnja plina?
Jel ti Darko ista priteg'o? 8-)
User avatar
muha_sa
Posts: 140459
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#25567 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by muha_sa »

pratim
Naslovnica
Posts: 35470
Joined: 20/03/2013 15:38

#25568 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Optimist wrote: 31/12/2019 08:33
Naslovnica wrote: 31/12/2019 08:31 Na Seyi nema očitanja bilo kakve potrošnje, raxatluk!
:lol:
A sta kaze digitron, kakva je sad potrosnja plina?
Jel ti Darko ista priteg'o? 8-)
Nisam bačio cifre u Excel, počinjem računanje od sutra.
Kada sam bio na prvom servisu kažu da je to ta potrošnja, nema se šta pritegnuti.
Raga od 1320kg prazna, 15 godina stara, 1.6 75kW 8V, nemere malo trošiti da jebe rak raka.
Prosjek odokativno cener plina na 100km k'o izp*čke. 8-)
Jutros sam ćepiro bemzin, popodne ću plin, pa kreće obračun, čisto da znam na čemu sam.
Naslovnica
Posts: 35470
Joined: 20/03/2013 15:38

#25569 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

muha_sa wrote: 31/12/2019 08:37pratim
Lajkuj, šeruj
:kiss:
User avatar
muha_sa
Posts: 140459
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#25570 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by muha_sa »

Naslovnica wrote: 31/12/2019 08:40
muha_sa wrote: 31/12/2019 08:37pratim
Lajkuj, šeruj
:kiss:
:lol:

znam šta je lajkovat :thumbup:

al šerovat ne znam da me ubiješ :lol:
Naslovnica
Posts: 35470
Joined: 20/03/2013 15:38

#25571 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

muha_sa wrote: 31/12/2019 08:43
Naslovnica wrote: 31/12/2019 08:40
muha_sa wrote: 31/12/2019 08:37pratim
Lajkuj, šeruj
:kiss:
:lol:

znam šta je lajkovat :thumbup:

al šerovat ne znam da me ubiješ :lol:
Tak'a sam ti sama
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#25572 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

42 litra beMzina na 10.200 km, je li to mLogo? :D
User avatar
muha_sa
Posts: 140459
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#25573 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by muha_sa »

NediM17 wrote: 31/12/2019 09:20 42 litra beMzina na 10.200 km, je li to mLogo? :D
kolko plina :? :D
Naslovnica
Posts: 35470
Joined: 20/03/2013 15:38

#25574 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

NediM17 wrote: 31/12/2019 09:20 42 litra beMzina na 10.200 km, je li to mLogo? :D
To je vraški malo, čak se usuđujem preći premalo, čak i za moje "ćifutske" standarde.
Jutros sam (nije da se hvalim) ćepiro benzin u Seya, pa ćemo da vidimo.
Nasuo Wynn's tečnost za dizne, neće štetiti.
Zima je žešća jutros, prepao sam se da neće "caknuti" multiventil do Zenice. :lol:
Upali se negdje na Stupu.
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#25575 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

muha_sa wrote: 31/12/2019 09:26
NediM17 wrote: 31/12/2019 09:20 42 litra beMzina na 10.200 km, je li to mLogo? :D
kolko plina :? :D
Ma otprilike 10 l/100 km, 1.6 atmo 120 KS, kombinacija autoputa 130-140 km/h i jutarnje guzve kroz Vogoscu.
Post Reply