Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Naslovnica
Posts: 35472
Joined: 20/03/2013 15:38

#25526 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Romeo 80 wrote: 29/12/2019 18:56 Evo, dopeljah se od Lukavice do Kosevskog Brda nekako. Prvi snjegic i naravno voznja od 27 km/h odmah! Pa jebemu buraniju, ovo je bolest postala.

Ko dade vozacke ovim ljudima, sta je vise ovo? Jebeni gmizavci su se nakotili poput kuge. Ishavijesteni, smotani, isprepadani ali najvise bezobrazni i samo sebi okrenuti.

Ja jednostavno ne mogu razumjeti sta je to sto nekoga motivise da se pelja 30 na sat ako ne mora?! Ljudi dragi kako vam se da? Ko vas je voziti ucio?

Vrhunac svega su ti ambasadori sigurnosti koji gamizu po cesti iz bezbjedonosnih razloga jelte, sve sa mobitelom u rukama. Pleme vam vise jebem maloumno, bezobrazno i retardirano! Razmnozilo se poput ebole, a osnovne kulture i osjecaja za drugoga nema. Samo ja pa ja.

Zivim za dan kad ce policija napokon poceti raditi svoj posao i po pitanju ovih ometaca, ali kako inace rade mozda moji unuci dozive kakvo poboljsanje po ovom pitanju.

A mozda bagra nadam se i odseli za Njemacku, jer je to sad trend, pa da mi "trkaci" od 60 km/h napokon mognemo voziti normalno :-)
Neki bi rekli gdje ti se žuri, kreni ranije, itd...
costacurta
Posts: 3642
Joined: 05/05/2005 08:25

#25527 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by costacurta »

Romeo 80 wrote: 29/12/2019 18:56 Evo, dopeljah se od Lukavice do Kosevskog Brda nekako. Prvi snjegic i naravno voznja od 27 km/h odmah! Pa jebemu buraniju, ovo je bolest postala.

Ko dade vozacke ovim ljudima, sta je vise ovo? Jebeni gmizavci su se nakotili poput kuge. Ishavijesteni, smotani, isprepadani ali najvise bezobrazni i samo sebi okrenuti.

Ja jednostavno ne mogu razumjeti sta je to sto nekoga motivise da se pelja 30 na sat ako ne mora?! Ljudi dragi kako vam se da? Ko vas je voziti ucio?

Vrhunac svega su ti ambasadori sigurnosti koji gamizu po cesti iz bezbjedonosnih razloga jelte, sve sa mobitelom u rukama. Pleme vam vise jebem maloumno, bezobrazno i retardirano! Razmnozilo se poput ebole, a osnovne kulture i osjecaja za drugoga nema. Samo ja pa ja.

Zivim za dan kad ce policija napokon poceti raditi svoj posao i po pitanju ovih ometaca, ali kako inace rade mozda moji unuci dozive kakvo poboljsanje po ovom pitanju.

A mozda bagra nadam se i odseli za Njemacku, jer je to sad trend, pa da mi "trkaci" od 60 km/h napokon mognemo voziti normalno :-)
Kralj :thumbup:
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#25528 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by MAN-lion's coach »

dobar osjecaj wrote: 29/12/2019 19:14 Jutros sam prije osam krenula cestom prema Palama. Vozila sam pazljivo i ispod ogranicenja jer je na cesti bilo dosta snijega i temperatura je bila je nesto oko -5. Na pola puta, izlaskom iz krivine moje auto je samo zaplesalo na cesti. Okrenulo se u svim smjerovima preko cijele ceste. Srecom nisam vozila brzo. Srecom nije bilo vozila. Pred kraj okretanja mog auta lik je naisao iz suprotnog smjera s dovoljno vremena da se zaustavi. Sretna sam sto niko nije naisao ili vozio iza mene.
Dobro si prosla.Mene je bacilo u onoj uvalici/ostecenju na kolovozu, na odvajaju za Pale gledajući iz pravca Nestra, nije bilo ocisceno, a to je vec bilo skoro oko 14h. I jos me ponijelo u krivini oko Stambolcica, nije puno ali mi podje bjezati zadnji kraj. Izgleda nije mi kakav odabir guma, iako su nove. Ili jos postoji mogucnost da sam prebrzo vozila. Bilo je oko 70km/h.Veceras kad se budem vracala kuci,moram dobro povesti racuna jer je sad vec oko -8 vani,a ici ce sigurno i do -10.Tanak sloj snijega na zaledjenoj cesti.Prebrzo je i 60 voziti. :)
User avatar
muha_sa
Posts: 140459
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#25529 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by muha_sa »

dobar osjecaj wrote: 29/12/2019 19:14 Jutros sam prije osam krenula cestom prema Palama. Vozila sam pazljivo i ispod ogranicenja jer je na cesti bilo dosta snijega i temperatura je bila je nesto oko -5. Na pola puta, izlaskom iz krivine moje auto je samo zaplesalo na cesti. Okrenulo se u svim smjerovima preko cijele ceste. Srecom nisam vozila brzo. Srecom nije bilo vozila. Pred kraj okretanja mog auta lik je naisao iz suprotnog smjera s dovoljno vremena da se zaustavi. Sretna sam sto niko nije naisao ili vozio iza mene.
Da nije kakva poruka došla--jal viber jal sms :? :lol:
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#25530 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Naslovnica wrote: 29/12/2019 19:20
dobar osjecaj wrote: 29/12/2019 19:14 Jutros sam prije osam krenula cestom prema Palama. Vozila sam pazljivo i ispod ogranicenja jer je na cesti bilo dosta snijega i temperatura je bila je nesto oko -5. Na pola puta, izlaskom iz krivine moje auto je samo zaplesalo na cesti. Okrenulo se u svim smjerovima preko cijele ceste. Srecom nisam vozila brzo. Srecom nije bilo vozila. Pred kraj okretanja mog auta lik je naisao iz suprotnog smjera s dovoljno vremena da se zaustavi. Sretna sam sto niko nije naisao ili vozio iza mene.
Dešava se i najboljima.
Stvar je znati iskontrolisati, da se jedna takva situacija ne pretvori u tragediju.
U tvom slučaju imala si i dosta sreće da je iz suprotnog smjera naišao neko ko se mogao zaustaviti.
Ništa tu ona nije iskontrolisala, samo je dragi Bog spasio. Ovaj što je naišao iz suprotnog smjera je kontam vozio "zakonitih" +10 čim se mogao zaustaviti. Da je išao -5 ko zna da li bi uspio. :mrgreen: Možeš ti biti Kimi, ali kad ti se ovakav amater izokreće pred nosom samo dragi Bog te može sačuvati. :izet:
Zato pamet u glavu, ne izazivajte sudbinu i lagano na gasu. Krenite sat ranije kao neki iskusni forumaši i stižete na vrijeme bez srkleta i nervoze. :-D
Naslovnica
Posts: 35472
Joined: 20/03/2013 15:38

#25531 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

NediM17 wrote: 29/12/2019 19:54
Naslovnica wrote: 29/12/2019 19:20
dobar osjecaj wrote: 29/12/2019 19:14 Jutros sam prije osam krenula cestom prema Palama. Vozila sam pazljivo i ispod ogranicenja jer je na cesti bilo dosta snijega i temperatura je bila je nesto oko -5. Na pola puta, izlaskom iz krivine moje auto je samo zaplesalo na cesti. Okrenulo se u svim smjerovima preko cijele ceste. Srecom nisam vozila brzo. Srecom nije bilo vozila. Pred kraj okretanja mog auta lik je naisao iz suprotnog smjera s dovoljno vremena da se zaustavi. Sretna sam sto niko nije naisao ili vozio iza mene.
Dešava se i najboljima.
Stvar je znati iskontrolisati, da se jedna takva situacija ne pretvori u tragediju.
U tvom slučaju imala si i dosta sreće da je iz suprotnog smjera naišao neko ko se mogao zaustaviti.
Ništa tu ona nije iskontrolisala, samo je dragi Bog spasio. Ovaj što je naišao iz suprotnog smjera je kontam vozio "zakonitih" +10 čim se mogao zaustaviti. Da je išao -5 ko zna da li bi uspio. :mrgreen: Možeš ti biti Kimi, ali kad ti se ovakav amater izokreće pred nosom samo dragi Bog te može sačuvati. :izet:
Zato pamet u glavu, ne izazivajte sudbinu i lagano na gasu. Krenite sat ranije kao neki iskusni forumaši i stižete na vrijeme bez srkleta i nervoze. :-D
Gdje sam ja napisao da je ona šta iskontrolisala?!
:-)
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#25532 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Nisam ni ja rekao da si ti rekao da je ona iskontrolisala. :D
Ne bi bilo loše da ove forumašice napišu kakve gume voze.
Last edited by NediM17 on 29/12/2019 20:00, edited 1 time in total.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#25534 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

dinao wrote: 29/12/2019 13:08 Cesto vozim prema Vogosci i nazad jel..
Da, na tri kratke dionice je dozvoljeno preticanje, mada nije bas bez rizika. Jako cesto su tu sudari.
Ja sam pametnjakovic jednom navecer pretekao interventu policiju u onom plavom kombiju. Zaustavili me kod dzamije i svog me izpreturali, mislili da sam na drogama.
Od tad vise ne preticem nigdje na toj dionici. :)
Ne isplati se, savjetujem da to izbjegavate.

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /191014134
Na slici (na ovom linku) se jasno vidi isprekidana linija.

P.S. Trollam malo, neću više. :skoljka:
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#25535 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by dobar osjecaj »

MAN-lion's coach wrote: 29/12/2019 19:46
dobar osjecaj wrote: 29/12/2019 19:14 Jutros sam prije osam krenula cestom prema Palama. Vozila sam pazljivo i ispod ogranicenja jer je na cesti bilo dosta snijega i temperatura je bila je nesto oko -5. Na pola puta, izlaskom iz krivine moje auto je samo zaplesalo na cesti. Okrenulo se u svim smjerovima preko cijele ceste. Srecom nisam vozila brzo. Srecom nije bilo vozila. Pred kraj okretanja mog auta lik je naisao iz suprotnog smjera s dovoljno vremena da se zaustavi. Sretna sam sto niko nije naisao ili vozio iza mene.
Samo polako.

Dobro si prosla.Mene je bacilo u onoj uvalici/ostecenju na kolovozu, na odvajaju za Pale gledajući iz pravca Nestra, nije bilo ocisceno, a to je vec bilo skoro oko 14h. I jos me ponijelo u krivini oko Stambolcica, nije puno ali mi podje bjezati zadnji kraj. Izgleda nije mi kakav odabir guma, iako su nove. Ili jos postoji mogucnost da sam prebrzo vozila. Bilo je oko 70km/h.Veceras kad se budem vracala kuci,moram dobro povesti racuna jer je sad vec oko -8 vani,a ici ce sigurno i do -10.Tanak sloj snijega na zaledjenoj cesti.Prebrzo je i 60 voziti. :)
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#25536 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by dobar osjecaj »

muha_sa wrote: 29/12/2019 19:49
dobar osjecaj wrote: 29/12/2019 19:14 Jutros sam prije osam krenula cestom prema Palama. Vozila sam pazljivo i ispod ogranicenja jer je na cesti bilo dosta snijega i temperatura je bila je nesto oko -5. Na pola puta, izlaskom iz krivine moje auto je samo zaplesalo na cesti. Okrenulo se u svim smjerovima preko cijele ceste. Srecom nisam vozila brzo. Srecom nije bilo vozila. Pred kraj okretanja mog auta lik je naisao iz suprotnog smjera s dovoljno vremena da se zaustavi. Sretna sam sto niko nije naisao ili vozio iza mene.
Da nije kakva poruka došla--jal viber jal sms :? :lol:
Ma jok. Obicno nemam blage veze gdje su mi mobiteli. Ne koristim ih plaho ni inace a u voznji nikada. Spasilo me cudo.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#25537 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by dobar osjecaj »

NediM17 wrote: 29/12/2019 19:57 Nisam ni ja rekao da si ti rekao da je ona iskontrolisala. :D
Ne bi bilo loše da ove forumašice napišu kakve gume voze.
Iskljucivo Miselinke. Kad imas zenski mozak placas sve skuplje ne bi li nadoknadio prirodne manjkavosti.
User avatar
muha_sa
Posts: 140459
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#25538 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by muha_sa »

dobar osjecaj wrote: 29/12/2019 20:18
NediM17 wrote: 29/12/2019 19:57 Nisam ni ja rekao da si ti rekao da je ona iskontrolisala. :D
Ne bi bilo loše da ove forumašice napišu kakve gume voze.
Iskljucivo Miselinke. Kad imas zenski mozak placas sve skuplje ne bi li nadoknadio prirodne manjkavosti.
mokro, minusi--poledilo a snijeg pao preko leda i još krivina--taman da te pronosa :-)
dobro si prošla-podjeli sedaku
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#25539 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

dobar osjecaj wrote: 29/12/2019 20:18
NediM17 wrote: 29/12/2019 19:57 Nisam ni ja rekao da si ti rekao da je ona iskontrolisala. :D
Ne bi bilo loše da ove forumašice napišu kakve gume voze.
Iskljucivo Miselinke. Kad imas zenski mozak placas sve skuplje ne bi li nadoknadio prirodne manjkavosti.
Onda parkiraj dok ševa ne zapjeva. :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 140459
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#25540 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by muha_sa »

NediM17 wrote: 29/12/2019 20:25
dobar osjecaj wrote: 29/12/2019 20:18
NediM17 wrote: 29/12/2019 19:57 Nisam ni ja rekao da si ti rekao da je ona iskontrolisala. :D
Ne bi bilo loše da ove forumašice napišu kakve gume voze.
Iskljucivo Miselinke. Kad imas zenski mozak placas sve skuplje ne bi li nadoknadio prirodne manjkavosti.
Onda parkiraj dok ševa ne zapjeva. :lol:
Ne zezaj nam koleginicu forumašicu

saŠ rec da se nikad okreno nisi :lol:
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#25541 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

NediM17 wrote: 29/12/2019 19:57 Nisam ni ja rekao da si ti rekao da je ona iskontrolisala. :D
Ne bi bilo loše da ove forumašice napišu kakve gume voze.
Nije ni on rekao da si ti rekao da je on rekao da je ona nešto iskontrolisala. :D
User avatar
muha_sa
Posts: 140459
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#25542 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by muha_sa »

Laplace wrote: 29/12/2019 20:30
NediM17 wrote: 29/12/2019 19:57 Nisam ni ja rekao da si ti rekao da je ona iskontrolisala. :D
Ne bi bilo loše da ove forumašice napišu kakve gume voze.
Nije ni on rekao da si ti rekao da je on rekao da je ona nešto iskontrolisala. :D
al je on rekao da je on rekao da ona nije ništa iskontrolisala
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#25543 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

muha_sa wrote: 29/12/2019 20:32
Laplace wrote: 29/12/2019 20:30
NediM17 wrote: 29/12/2019 19:57 Nisam ni ja rekao da si ti rekao da je ona iskontrolisala. :D
Ne bi bilo loše da ove forumašice napišu kakve gume voze.
Nije ni on rekao da si ti rekao da je on rekao da je ona nešto iskontrolisala. :D
al je on rekao da je on rekao da ona nije ništa iskontrolisala
To da.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#25544 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Noćas od Maglaja do Zenice kolona iza lika koji vozi između 50 i 60 km/h.. na tom dijelu puta ima dovoljno mjesta za preticanje, jeste malo veća gužva i u suprotnom smjeru ali ima prekida dovoljno za preticanje... i opet ću reći nije on toliki problem koliko je nekih desetak vozila iza njega od kojih niko ne želi da pretiče, a stisnuli su se jedan uz drugog da ni Smart između ne bi stao... i ponovo ista priča, moraš im dobro blicati, i pored njih odmah opaliti desni žmigavac da se konačno malo razmaknu i dozvole ti da se vratiš u desnu traku ( i znam da sam izgledao kao klasični "divljak")...
meni su i dalje ti "blizači" gori nego "sporaći" ... kad sam došao konačno do onog naprijed njega nije bio problem preteći...
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#25545 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

muha_sa wrote: 29/12/2019 20:26
NediM17 wrote: 29/12/2019 20:25
dobar osjecaj wrote: 29/12/2019 20:18

Iskljucivo Miselinke. Kad imas zenski mozak placas sve skuplje ne bi li nadoknadio prirodne manjkavosti.
Onda parkiraj dok ševa ne zapjeva. :lol:
Ne zezaj nam koleginicu forumašicu

saŠ rec da se nikad okreno nisi :lol:
Samo kad sam ja to htio. :D Prau za prau jesam jedared davno u mladosti, pala ledena kiša, ja s tetrapakom niz piklić iz avlije, motam lijevo, auto pravo koni u ogradu ide, ali bio sam toliko priseban da potegnem ručnu i okrenem ga da ne završim frontalno u tarabama. Dočekam se bočno desnim točkovima na ivičnjak, još malo otkližem dok auto nije samo stalo. Naišao jedan komšija, kaže znam ti oca pametan čojek, a ti da Bog kaže nisi. :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 140459
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#25546 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by muha_sa »

NediM17 wrote: 29/12/2019 20:39
Samo kad sam ja to htio. :D Prau za prau jesam jedared davno u mladosti, pala ledena kiša, ja s tetrapakom niz piklić iz avlije, motam lijevo, auto pravo koni u ogradu ide, ali bio sam toliko priseban da potegnem ručnu i okrenem ga da ne završim frontalno u tarabama. Dočekam se bočno desnim točkovima na ivičnjak, još malo otkližem dok auto nije samo stalo. Naišao jedan komšija, kaže znam ti oca pametan čojek, a ti da Bog kaže nisi. :lol:
:lol: :lol:

jel se tetrapak palio onom rucicom pored rucne :? :lol:
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#25547 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

muha_sa wrote: 29/12/2019 20:41
NediM17 wrote: 29/12/2019 20:39
Samo kad sam ja to htio. :D Prau za prau jesam jedared davno u mladosti, pala ledena kiša, ja s tetrapakom niz piklić iz avlije, motam lijevo, auto pravo koni u ogradu ide, ali bio sam toliko priseban da potegnem ručnu i okrenem ga da ne završim frontalno u tarabama. Dočekam se bočno desnim točkovima na ivičnjak, još malo otkližem dok auto nije samo stalo. Naišao jedan komšija, kaže znam ti oca pametan čojek, a ti da Bog kaže nisi. :lol:
:lol: :lol:

jel se tetrapak palio onom rucicom pored rucne :? :lol:
Ovaj je moderan bio,na ključ, GL '88 godište, 650 ccm, 24 konja, zvijer žuta. Samo grijanje ništa. :-D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25548 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

NediM17 wrote: 29/12/2019 20:44 Samo grijanje ništa. :-D
ljetni model :-D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25549 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Travnički Noćni Šetač wrote: 29/12/2019 20:37 Noćas od Maglaja do Zenice kolona iza lika koji vozi između 50 i 60 km/h.. na tom dijelu puta ima dovoljno mjesta za preticanje, jeste malo veća gužva i u suprotnom smjeru ali ima prekida dovoljno za preticanje... i opet ću reći nije on toliki problem koliko
Naravno da je gori, on je problem uzrok, sve ostalo su problemi posljeedice.
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#25550 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

bitanga_sa_otesa wrote: 29/12/2019 20:48
NediM17 wrote: 29/12/2019 20:44 Samo grijanje ništa. :-D
ljetni model :-D
Joj jašta je, zračno hlađenje, nikakvog grijanja. Lafo je imao i nakav ventilator ali to samo hladan vanjski zrak ubacivalo. Kod fiće je bila ona naka poluga ispod zadnjeg sica i jbg vodeno hlađenje, mogo je nešto ugrijati. Ne znam kod bube i princa kakva je šema bila, oni su isto zrakom hladjeni.
Post Reply