Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#25451 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Cudo su ti visocaCi. :lol:
Salu na stranu, kod mene je corner light u faru, nije na maglenkama.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25452 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Laplace wrote: 28/12/2019 22:21
Ako je vjerovati aplikacijama koje koriste GPS, moj pokazuje km/h veću brzinu od stvarne. Provjeriću sad sa novim mobitelom, čiji GPS čip navodno određuje poziciju sa preciznošću do 1 m.
U prosjeku brzinomjer "laze" ca 10% vise od stvarne brzine.
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#25453 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Svega udrobljeno.
Kraj videa je bas zabiberio.


User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#25454 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

NediM17 wrote: 28/12/2019 22:50 Cudo su ti visocaCi. :lol:
Salu na stranu, kod mene je corner light u faru, nije na maglenkama.
Ovo mi više ide na to da mu je samo desna maglenka ispravna, ali ko mu ga zna...
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#25455 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

tempuser wrote: 28/12/2019 23:23
Laplace wrote: 28/12/2019 22:21
Ako je vjerovati aplikacijama koje koriste GPS, moj pokazuje km/h veću brzinu od stvarne. Provjeriću sad sa novim mobitelom, čiji GPS čip navodno određuje poziciju sa preciznošću do 1 m.
U prosjeku brzinomjer "laze" ca 10% vise od stvarne brzine.
Jednom sam se oslonio na to i platio danak neiskustvu - 40 KM (ako se dobro sjećam, tad još nije bilo akcijskih kazni sa popustom od 50%).
User avatar
Logovan
Posts: 102852
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#25456 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

zdruzdjo wrote: 28/12/2019 23:24 Svega udrobljeno.
Kraj videa je bas zabiberio.


Joj majko, ne znam šta je gore. :roll: :lol:
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3491
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#25457 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Matijevic_Vlado »

Laplace wrote: 28/12/2019 22:41 Taman kad pomisliš da te Visočani ne mogu iznenaditi, oni to nekako ipak uspiju.

Juče jedan sa glavnog puta skreće desno na sporedni put. I sad, umjesto da uključi desni žmigavac, on je uključio desnu maglenku. :D :run:
E svasta, cuj desnu maglenku
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#25458 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Laplace wrote: 28/12/2019 23:30
tempuser wrote: 28/12/2019 23:23
Laplace wrote: 28/12/2019 22:21
Ako je vjerovati aplikacijama koje koriste GPS, moj pokazuje km/h veću brzinu od stvarne. Provjeriću sad sa novim mobitelom, čiji GPS čip navodno određuje poziciju sa preciznošću do 1 m.
U prosjeku brzinomjer "laze" ca 10% vise od stvarne brzine.
Jednom sam se oslonio na to i platio danak neiskustvu - 40 KM (ako se dobro sjećam, tad još nije bilo akcijskih kazni sa popustom od 50%).
Ja sam neki dan na skenderiji provjeravao brzinomjer i radar i upalim tempomat na 61 i slika me kamera i dodje kazna i na kazni pise da sam isao 61

i platim to testiranje 25 KM
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3491
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#25459 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Matijevic_Vlado »

:mrgreen: :mrgreen: glupi bosanci u akciji
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#25460 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

Izvini, ali testiranje ti je pogrešno. Na Skenderiji slika na 51km/h :lol:
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#25461 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

seoBIH wrote: 28/12/2019 23:46 Izvini, ali testiranje ti je pogrešno. Na Skenderiji slika na 51km/h :lol:
PA kako sam dobio kaznu na 50 KM ako mi pise da me je slikao na 61 km/h, onda bi po tvome trebalo da mi vozacku oduzmu radi prekoracena od 20 km/h

Fino mi pise da sam prekoracio za 11 km/h

Zato sto je sve znakom objasnjeno kada te slika na 51 a kada na 61

Samo mnogi ne citaju znakove, pa kad kamera slika na 61 oni voze 30 i prave guzvu i ugrozavaju saobracaj
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#25462 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zigson »

Ja se sve vise i vise nerviram u saobracaju ds to nije normalno, sto zbog ovakvih kao nedim, zbog pilota, zbog morona i idiota i maloumnika sto gledaju samo svoje supcice i nista drugo. Neki dan preticem covjeka uz kobilju glavu na isprekidanoj liniji on na gas ne da mi da ga prestignem, to je meni nevjerovatno i ne razumijem taj mozak i tu pamet. Naravno kad sam ga prestigao dovio je punu kocnicu sa 80 na 30 na sat i preletio je u drugu traku da me ne udari, i nek zahvali Bogu pa nije auta bilo iz suprotnog smjera, blica mi svira mi, ha stanem na stanicu i izadjem iz auta on prodje.. pa stvarno ne razumijem mozdanu vijugu koja mu da impuls ili signal da udari na gas kad ga neko prestize uzbrdo na glavnoj cesti.. i ja sam postupio glupo kad shvatim sad jer je moglo biti posljedica, ne znam eto..
P.s. prije prestizanja, od vogosce dotle je vozio 40-45kmh. Sto bi reko sabit iztarcina vrim
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#25463 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

seoBIH wrote: 28/12/2019 23:46 Izvini, ali testiranje ti je pogrešno. Na Skenderiji slika na 51km/h :lol:
Ondje je ogranicenje 50 sem od x h do x h? Ne znam vikendom i praznicima ima li tabla moguce da je vozio onda kad nije ogranicenje 40 zbog skole, ako se ne varam?
User avatar
dzeko1
Posts: 1221
Joined: 18/09/2012 13:55

#25464 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by dzeko1 »

zigson wrote: 29/12/2019 00:03 Ja se sve vise i vise nerviram u saobracaju ds to nije normalno, sto zbog ovakvih kao nedim, zbog pilota, zbog morona i idiota i maloumnika sto gledaju samo svoje supcice i nista drugo. Neki dan preticem covjeka uz kobilju glavu na isprekidanoj liniji on na gas ne da mi da ga prestignem, to je meni nevjerovatno i ne razumijem taj mozak i tu pamet. Naravno kad sam ga prestigao dovio je punu kocnicu sa 80 na 30 na sat i preletio je u drugu traku da me ne udari, i nek zahvali Bogu pa nije auta bilo iz suprotnog smjera, blica mi svira mi, ha stanem na stanicu i izadjem iz auta on prodje.. pa stvarno ne razumijem mozdanu vijugu koja mu da impuls ili signal da udari na gas kad ga neko prestize uzbrdo na glavnoj cesti.. i ja sam postupio glupo kad shvatim sad jer je moglo biti posljedica, ne znam eto..
P.s. prije prestizanja, od vogosce dotle je vozio 40-45kmh. Sto bi reko sabit iztarcina vrim
Danas niz kobilju prema Vogosci ide lik sa nekakvih seatom 20-25km/h, kod autopraone na onoj krivini smanji na 15 sigurno, mene vec uhvatio popizditis, a i raju iza. A inace sam cuo da je ih je bas dosta bilo takvih danas, a sto je najgore u svemu, cist put, nigdje nista. :-)
User avatar
Romeo 80
Posts: 4628
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#25465 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Romeo 80 »

Kako li ce tek biti kada pravi snijeg zavalja. Moracemo svi u rikverc ici zbog morona :-)
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#25466 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Ne bi ljudi gume da valja kupili ni slucajno, dobra je sava ljeto/zima
el_bake007
Posts: 1094
Joined: 16/03/2017 15:26

#25467 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by el_bake007 »

seoBIH wrote: 26/12/2019 18:24
Na svakoj raskrsnici ja usporim ispod maksimalne brzine, jer uvijek pazim na mogućnost prolaska kroz crveno, ili pješaka koji se nalazi gdje ne treba. Da li i to smeta uvaženoj gospodi?



Imao sam par susreta sa ovakvim pacijentima koji kada vide da bi ubrzo moglo ici blinkajuce zeleno ili da je prvi put zablinkalo, a ako odrzimo brzinu mozemo obojca proci glat bez ikakvog problema pocnu obarati brzinu tako da samo njihova guzica prodje ili zakoce pa sloze gas samo da bi ja ostao na semaforu... Jedno pitanje samo, zašto?


A radar kod aerodroma je posebna priča , ljudi obaraju tu brzinu na 40 i to krenu obarati prije nego sto se radar uopste moze jasno vidjeti
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#25468 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by skafiskafsnjak »

el_bake007 wrote: 29/12/2019 04:56

A radar kod aerodroma je posebna priča , ljudi obaraju tu brzinu na 40 i to krenu obarati prije nego sto se radar uopste moze jasno vidjeti
Sigurica jbg :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25469 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

el_bake007 wrote: 29/12/2019 04:56

... tako da samo njihova guzica prodje ili zakoce pa sloze gas samo da bi ja ostao na semaforu... Jedno pitanje samo, zašto?
E to.... Nista gore nego debil koji se vuce ko slina po cesti prodje na trepcuce zeleno, a ti ostanes. A mogli ste obojica i jos bar jedan auto proci glat!
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#25470 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

el_bake007 wrote: 29/12/2019 04:56
seoBIH wrote: 26/12/2019 18:24
Na svakoj raskrsnici ja usporim ispod maksimalne brzine, jer uvijek pazim na mogućnost prolaska kroz crveno, ili pješaka koji se nalazi gdje ne treba. Da li i to smeta uvaženoj gospodi?

Hi


Imao sam par susreta sa ovakvim pacijentima koji kada vide da bi ubrzo moglo ici blinkajuce zeleno ili da je prvi put zablinkalo, a ako odrzimo brzinu mozemo obojca proci glat bez ikakvog problema pocnu obarati brzinu tako da samo njihova guzica prodje ili zakoce pa sloze gas samo da bi ja ostao na semaforu... Jedno pitanje samo, zašto?


A radar kod aerodroma je posebna priča , ljudi obaraju tu brzinu na 40 i to krenu obarati prije nego sto se radar uopste moze jasno vidjeti
Jesam li igdje napisao bkinkahuce zeleni? Napisao sam da raskrsnice NE PRILAZIM sa maksimalnom dopuštenom brzinom.

Dan ga jebo, da sutra bude neka saobraćajna ovi pravnici bi odmah po zobsu, nije prilagodio brzinu, nije usporio u raskrsnici, vozač uvijek kriv. Kada vozač uspori, onda je Debil, sporo vozi, ugrožava druge. Nevjerovatno.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#25471 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

seoBIH wrote: 29/12/2019 10:10
el_bake007 wrote: 29/12/2019 04:56 Hi


Imao sam par susreta sa ovakvim pacijentima koji kada vide da bi ubrzo moglo ici blinkajuce zeleno ili da je prvi put zablinkalo, a ako odrzimo brzinu mozemo obojca proci glat bez ikakvog problema pocnu obarati brzinu tako da samo njihova guzica prodje ili zakoce pa sloze gas samo da bi ja ostao na semaforu... Jedno pitanje samo, zašto?


A radar kod aerodroma je posebna priča , ljudi obaraju tu brzinu na 40 i to krenu obarati prije nego sto se radar uopste moze jasno vidjeti
Jesam li igdje napisao bkinkahuce zeleni? Napisao sam da raskrsnice NE PRILAZIM sa maksimalnom dopuštenom brzinom.

Dan ga jebo, da sutra bude neka saobraćajna ovi pravnici bi odmah po zobsu, nije prilagodio brzinu, nije usporio u raskrsnici, vozač uvijek kriv. Kada vozač uspori, onda je Debil, sporo vozi, ugrožava druge. Nevjerovatno.
Moraš voziti istovremeno brzo i sporo, znači istovremeno maksimalnom dozvoljenom brzinom i nekom manjom, prilagođenom brzinom. To je tzv. Heisenbergova vožnja.
Naslovnica
Posts: 35477
Joined: 20/03/2013 15:38

#25472 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

seoBIH wrote: 26/12/2019 18:24
Na svakoj raskrsnici ja usporim ispod maksimalne brzine, jer uvijek pazim na mogućnost prolaska kroz crveno, ili pješaka koji se nalazi gdje ne treba. Da li i to smeta uvaženoj gospodi?

Baš na svakoj legendo?!
:?
Jedina raskrsnica gdje ovo donekle ima smisla, bar za mene, je Socijalno. Ali i to u rijetkim slučajevima. Govorim o pješacima.
A ovo za usporavanje zbog straha od prolaska kroz crveno, e to prvi put čujem.
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#25473 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

zigson wrote: 29/12/2019 00:03 Ja se sve vise i vise nerviram u saobracaju ds to nije normalno, sto zbog ovakvih kao nedim, zbog pilota, zbog morona i idiota i maloumnika sto gledaju samo svoje supcice i nista drugo. Neki dan preticem covjeka uz kobilju glavu na isprekidanoj liniji on na gas ne da mi da ga prestignem, to je meni nevjerovatno i ne razumijem taj mozak i tu pamet. Naravno kad sam ga prestigao dovio je punu kocnicu sa 80 na 30 na sat i preletio je u drugu traku da me ne udari, i nek zahvali Bogu pa nije auta bilo iz suprotnog smjera, blica mi svira mi, ha stanem na stanicu i izadjem iz auta on prodje.. pa stvarno ne razumijem mozdanu vijugu koja mu da impuls ili signal da udari na gas kad ga neko prestize uzbrdo na glavnoj cesti.. i ja sam postupio glupo kad shvatim sad jer je moglo biti posljedica, ne znam eto..
P.s. prije prestizanja, od vogosce dotle je vozio 40-45kmh. Sto bi reko sabit iztarcina vrim
Za to svoje nenormalno nerviranje potraži pomoć negdje izvan foruma, psiholog, joga, teretana, meditacija...Što se mene tiče može te nervirati samo iznošenje mog mišljenja na forumu jer o tome kako ja vozim ti baš ništa ne znaš.
Glede gore opisanog slučaja za mene si ti problematičan i predstavljaš veliku opasnost na cesti, vidim da si spreman i fizički se razračunavati iako si potpuno u krivu. Od Vogošće do grada se smjenjuju ograničenja 40 i 50, prema tome vožnja od 40-45 je manje više ok. Ti znači krećeš u preticanje, moguće i na punoj liniji, dobaciš do 80 gdje je ograničenje 50 i onda se ubacuješ čovjeku i udaraš po kočnici. Voziš strašnog 1.9 tedeja kojem mjenjač ispada iz brzine ( zamisli da ti se to desilo dok si bio u kontra traci ), ali dobro, ti si otprilike profil vozača koji odgovara tom vozilu. Poslije kad si se malo ohladio skonto si da si pogriješio. Malo više sabura u novoj godini. I kreni na vrijeme, ostavi sebi fore. :D
User avatar
muha_sa
Posts: 140459
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#25474 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by muha_sa »

zigson wrote: 29/12/2019 00:03 Ja se sve vise i vise nerviram u saobracaju ds to nije normalno, sto zbog ovakvih kao nedim, zbog pilota, zbog morona i idiota i maloumnika sto gledaju samo svoje supcice i nista drugo. Neki dan preticem covjeka uz kobilju glavu na isprekidanoj liniji on na gas ne da mi da ga prestignem, to je meni nevjerovatno i ne razumijem taj mozak i tu pamet. Naravno kad sam ga prestigao dovio je punu kocnicu sa 80 na 30 na sat i preletio je u drugu traku da me ne udari, i nek zahvali Bogu pa nije auta bilo iz suprotnog smjera, blica mi svira mi, ha stanem na stanicu i izadjem iz auta on prodje.. pa stvarno ne razumijem mozdanu vijugu koja mu da impuls ili signal da udari na gas kad ga neko prestize uzbrdo na glavnoj cesti.. i ja sam postupio glupo kad shvatim sad jer je moglo biti posljedica, ne znam eto..
P.s. prije prestizanja, od vogosce dotle je vozio 40-45kmh. Sto bi reko sabit iztarcina vrim
:-)
pa gdje ceš tu preticat :?

skoro svaki dan tom dionicom prolazim i ne vidim ama baša ni jedan jedini razlog preticanju taman da neko vozi i 30 na sat :-)
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#25475 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

A mladost ludost moj muha, sve nervozno, hormoni divljaju, mlada mozda nije dala, plata kasni, tdi se obatalio, jbg hiljadu jada. LaHko je tebi, pospremio sve u zivotu, uzivas s porodicom, toplane dobro griju... :-D
Post Reply