Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

komsinica_s_drugog
Posts: 890
Joined: 23/12/2018 19:16

#25126 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by komsinica_s_drugog »

vjeshalica wrote: 24/12/2019 12:20 Kae rekla joj instruktorka da kod kuce uci jel na papiru?
Jeste, bas na papiru, skripte mi dala :wink:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#25127 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

komsinica_s_drugog wrote: 24/12/2019 12:24
vjeshalica wrote: 24/12/2019 12:20 Kae rekla joj instruktorka da kod kuce uci jel na papiru?
Jeste, bas na papiru, skripte mi dala :wink:
Zakon si slabije citala...dala ti je ono sto se daje programom,ni vise ni manje.
Nego deder, manje glumi,ima ovdje ljudi sa vise staza za volanom nego sto ti imas godina.
Jos si ti zelenguz na cesti,cuvaj se da ne sletis gdje ganjajuci brzinu na mokrom,zaledjenom i masnom
komsinica_s_drugog
Posts: 890
Joined: 23/12/2018 19:16

#25128 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by komsinica_s_drugog »

vjeshalica wrote: 24/12/2019 12:28
komsinica_s_drugog wrote: 24/12/2019 12:24
vjeshalica wrote: 24/12/2019 12:20 Kae rekla joj instruktorka da kod kuce uci jel na papiru?
Jeste, bas na papiru, skripte mi dala :wink:
Zakon si slabije citala...dala ti je ono sto se daje programom,ni vise ni manje.
Nego deder, manje glumi,ima ovdje ljudi sa vise staza za volanom nego sto ti imas godina.
Jos si ti zelenguz na cesti,cuvaj se da ne sletis gdje ganjajuci brzinu na mokrom,zaledjenom i masnom
Ja to i ne negiram, vozim dva mjeseca, normalno da jos ni zagrebala nisam, a od dobrog vozaca daleko.Mogu samo reci da sam zadovoljna kako vozim za ovo vrijeme koliko vozim.Nisam balavica, majka dvoje djece, fino i oprezno.Necu ugroziti prvo njih, pa ni ostale :thumbup:
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#25129 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

:thumbup:
Sretno tebi!
:autic:
komsinica_s_drugog
Posts: 890
Joined: 23/12/2018 19:16

#25130 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by komsinica_s_drugog »

Naslovnica wrote: 24/12/2019 12:45 :thumbup:
Sretno tebi!
:autic:
Hvala :-D
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#25131 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Industrialyzer »

Joj sve vozacine, uvijek imaju situaciju pod kontrolom, jos ako imaju Dunlop, onda 150 po magistrali ide ko djeca iz skole, ne glasaju za SDA, igraju bolje od Dzeke, odrzavaju u ovlastenom itd. A 80% ih ne smije ni sliku auta postaviti, da ih ko ne prepozna dok voze 39 km/h trecom prema Ilidzi navece u 21:00 :mrgreen:

Komsinice sa drugog, samo laganini i ne obaziri se previse, gledaj da tamo gdje je ogranicenje 60 ne ides ispod 50, bar kad imas auta iza sebe. Ako te uhvati panika, stani i pusti da te obidju, i nadoci ces vremenom sigurno.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#25132 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by MarlboroGold »

komsinica_s_drugog wrote: 24/12/2019 09:00 Znaci i sa znakom P moram voziti 80km da ne bih nekog saburliju koji me u krivini pretice nosila na dusi.Haj' dobro :D
Djeluješ mi poznato.

:mrgreen:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25133 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Industrialyzer wrote: 24/12/2019 13:29

Komsinice sa drugog, samo laganini i ne obaziri se previse,
I jesi je postavjetovao, alal ti kanafa! :lol: :run:
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#25134 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Krenuo na bjelasnicu. Idem od rajlovca. prolazim pored "auto pijace" I ispred mene 6-7 auta se ukljucuje citroen c3 na ukljucenju iza dzamije.
Jebem mu 12 koljena familije unaprijed I unazad. sto zive sto mrtve.
Od stupske petlje do pumpe kod skretanja za vojkovice frajer nije presao 35 jebenih kilometara na sat. nigdje.
Vrh je bio kad je kod kamere pored aerodroma spustio na 30.
ne moze niko da pretice jer I auta iz suprotnog smjera idu a I puna na puno mjesta. jedan je lik sa nekim bijesnim audijem presisao jedno 10-ak auta sa jedno 300 km/h I uletio mu je bas u jebene makazice. Ja mislim da mu je to jos dodatno ukocilo nogu na gasu pa ni dole ni gore.
Sviraju raja, blicaju, poneko se I usudi pa pretekne jedno, dvoje auta……ali kolona se napravila samo takva.

u vojkovice skrenu da Bog da ne krenuo nikad nigdje vise
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#25135 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

komsinica_s_drugog wrote: 24/12/2019 12:36
vjeshalica wrote: 24/12/2019 12:28
komsinica_s_drugog wrote: 24/12/2019 12:24

Jeste, bas na papiru, skripte mi dala :wink:
Zakon si slabije citala...dala ti je ono sto se daje programom,ni vise ni manje.
Nego deder, manje glumi,ima ovdje ljudi sa vise staza za volanom nego sto ti imas godina.
Jos si ti zelenguz na cesti,cuvaj se da ne sletis gdje ganjajuci brzinu na mokrom,zaledjenom i masnom
Ja to i ne negiram, vozim dva mjeseca, normalno da jos ni zagrebala nisam, a od dobrog vozaca daleko.Mogu samo reci da sam zadovoljna kako vozim za ovo vrijeme koliko vozim.Nisam balavica, majka dvoje djece, fino i oprezno.Necu ugroziti prvo njih, pa ni ostale :thumbup:
Svi su zadovoljni svojim vozackim sposobnostima, niko nece reci da slabo vozi
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#25136 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Industrialyzer »

tempuser wrote: 24/12/2019 14:06
Industrialyzer wrote: 24/12/2019 13:29

Komsinice sa drugog, samo laganini i ne obaziri se previse,
I jesi je postavjetovao, alal ti kanafa! :lol: :run:
Pa nije tu recenica zavrsila :mrgreen: mislio sam na obaziranje na razne komentare
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#25137 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ned071 »

zdruzdjo wrote: 24/12/2019 14:13 Krenuo na bjelasnicu. Idem od rajlovca. prolazim pored "auto pijace" I ispred mene 6-7 auta se ukljucuje citroen c3 na ukljucenju iza dzamije.
Jebem mu 12 koljena familije unaprijed I unazad. sto zive sto mrtve.
Od stupske petlje do pumpe kod skretanja za vojkovice frajer nije presao 35 jebenih kilometara na sat. nigdje.
Vrh je bio kad je kod kamere pored aerodroma spustio na 30.
ne moze niko da pretice jer I auta iz suprotnog smjera idu a I puna na puno mjesta. jedan je lik sa nekim bijesnim audijem presisao jedno 10-ak auta sa jedno 300 km/h I uletio mu je bas u jebene makazice. Ja mislim da mu je to jos dodatno ukocilo nogu na gasu pa ni dole ni gore.
Sviraju raja, blicaju, poneko se I usudi pa pretekne jedno, dvoje auta……ali kolona se napravila samo takva.

u vojkovice skrenu da Bog da ne krenuo nikad nigdje vise
Prepo se muslimana, ukocila ga dzamija
User avatar
escobar__
Posts: 9989
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#25138 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by escobar__ »

hopi wrote: 24/12/2019 12:07 inače ste u pravu, ali se ste pretjerali
cura izgleda ok vozi, po ograničenju za P vozače i opet ispadne nekako kriva? malo objektivnosti
Ne vidjeh da joj je bilo ko rekao da je kriva za ovo ili ono već da ima osjećaj i za druge učesnike u saobraćaju - njeno ograničenje jeste tih 10 km/h manje od propisanog ali moje nije. Ona svoje ograničenje naravno da treba poštovati ali prvom prilikom se i skloniti s ceste posebno ako vidi da je iza sebe stvorila popriličnu kolonu. Ako je pod oznakom "P" ne znači da je retardirana i nesposobna za normalnu vožnju.
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#25139 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by liaar »

hopi wrote: 24/12/2019 11:40 pa vala teško bi bilo vožnju od 70kmh tamo gdje je dozvoljeno voziti 80kmh okarakterisati kao usporavanje i ometanje saobraćaja.
A da , poečtnicima su ograničenja -10kmh to sam i ja čuo, recimo šta bi se desilo ograničenje od 80kmh, početnik vozi 90 kmh znači kaznu mu je za prekoračenje 20kmh ili to tolerišu?
Kako bi to bilo teško, ako je puna linija i ona se zadesi prva i vozi 70 km/h tamo gdje je 80km/h, ona usporava jer su ostali primorani voziti 70 km/h, tj ispod ograničenja.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#25140 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

tempuser wrote: 24/12/2019 11:33
seoBIH wrote: 24/12/2019 11:21

Koja je to brzina? Evo u Sarajevu, koja je to brzina?

Hoces reci da na magistrali ako neko vozi 70km/h a ograničenje 80km/h on treba da propusti vozila jer usporava saobraćaj?
Zar ti treba objasnjavati da ta brzina ne moze biti definisana nekom velicinom izrazenom u kmh jer uslovi na cesti nisu stalni i jer zavise od puno faktora?????? Evo u Sarajevu, na longitudinali je ogranicenje 60, ako odredis je sve sporije od 40 kmh krsenje propisa, sta ces onda kad imas gustu maglu ili poledicu kad i najbrzi mile po 30 kmh? Svima redom pisati kazne jer je zakon odredio min 40kmh?
Meni je ide u glavu kako vi ljudi vozite bez razumjevanja osnovnih pojmova i sutuacija u saobracaju????
Da, ako ona sa 70 knh stvara kolonu, ma koliku su male sanse da se desi, onda usprava saobracaj i duzna je ili ubrzati ili se smaknuti.
Ne misliš li da je ovo malo previše drastična mjera? Teško da će samoubistvo sporaća pomoći ostalim vozačima.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#25141 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

hopi wrote: 24/12/2019 12:07 inače ste u pravu, ali se ste pretjerali
cura izgleda ok vozi, po ograničenju za P vozače i opet ispadne nekako kriva? malo objektivnosti
Forumski vukovi, čim namirišu svježu krv napadaju.

Ono, na ograničenju 80 nije problem neki početnik koji vozi 70 nego genije bez onog "P" koji vozi 50-60 ili još veći genije bez "P" koji uspori na 30 čimi vidi policiju ili radar.
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#25142 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Laplace wrote: 24/12/2019 15:33
hopi wrote: 24/12/2019 12:07 inače ste u pravu, ali se ste pretjerali
cura izgleda ok vozi, po ograničenju za P vozače i opet ispadne nekako kriva? malo objektivnosti
Forumski vukovi, čim namirišu svježu krv napadaju.

Ono, na ograničenju 80 nije problem neki početnik koji vozi 70 nego genije bez onog "P" koji vozi 50-60 ili još veći genije bez "P" koji uspori na 30 čimi vidi policiju ili radar.
Tako nekako. P makar ima opravdanje, zakonski je sprijecen da ide brze i ja postujem i cijenim to sto on postuje zakon. Koliko god da to menei smeta.
Ako P uz postivanje zakona cijeni i to da ometa druge, onda veliki thumbup i sretan put. I naravno da nije niti problem niti tema ove emisije.
Ovdje su problem ovi sto kazu podji ranije, saburaj, trpi. Ili ovi sto kazu kakva guzva kad nikad nema guzve, samo budale sto preticu na punoj.
Naravno da nema guzve kad su svi iza tebe, a niko ispred tebe.... i naravnod a te preticu jer su poludili sto putuju 10 kilometara 15 minuta.
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#25143 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

komsinica_s_drugog wrote: 24/12/2019 10:40 Znaci ako vozim 70 km/h trebam se svako malo zaustavljati na prosirenju da propustim ove iza sebe :lol:
De odvadite malo :roll:
Ja bih samo dodao da gledas retrovizore.
Ako vidis 5+ auta iza sebe, znaci da usporavas saobracaj.
Ako vidis da je kamion iza tebe, znaci da vozis sporije od prosjeka. U tom slucaju prvo prosirenje i desni zmigavac. Olaksaj i sebi i drugima.
User avatar
Laertes
Posts: 5064
Joined: 08/01/2015 18:25

#25144 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laertes »

Joj jest meni lijepo otkad sam natakario to slovo P. Niko nit trubi, zagledaju u auto, očekuju šta mlađe, a ono sredovječni čiko :lol:
Imal' kazna ako voziš sa P, a imaš 30 godina staža?
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#25145 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

Optimist wrote: 24/12/2019 15:52
komsinica_s_drugog wrote: 24/12/2019 10:40 Znaci ako vozim 70 km/h trebam se svako malo zaustavljati na prosirenju da propustim ove iza sebe :lol:
De odvadite malo :roll:
Ja bih samo dodao da gledas retrovizore.
Ako vidis 5+ auta iza sebe, znaci da usporavas saobracaj.
Ako vidis da je kamion iza tebe, znaci da vozis sporije od prosjeka. U tom slucaju prvo prosirenje i desni zmigavac. Olaksaj i sebi i drugima.
Joj priče, pa svi od nas su više puta bili svjedoci da kamiondzija gasa i krši pravila :S to sto njih pet iza mene zuri znači da ja treba da se sklonim? Kakvo je to mjerilo? Postoji zdrava logika, naravno da je 50km/h sporo kada je ograničenje 80km/h, ali u isto vrijeme 70km/h nikada neće biti sporo, ili ometajuće.

Hajde reci nam na relaciji Zenica - Doboj, koji je to prosjek zadovoljavajuće brzine? :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25146 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Laplace wrote: 24/12/2019 15:25
tempuser wrote: 24/12/2019 11:33
seoBIH wrote: 24/12/2019 11:21

Koja je to brzina? Evo u Sarajevu, koja je to brzina?

Hoces reci da na magistrali ako neko vozi 70km/h a ograničenje 80km/h on treba da propusti vozila jer usporava saobraćaj?
Zar ti treba objasnjavati da ta brzina ne moze biti definisana nekom velicinom izrazenom u kmh jer uslovi na cesti nisu stalni i jer zavise od puno faktora?????? Evo u Sarajevu, na longitudinali je ogranicenje 60, ako odredis je sve sporije od 40 kmh krsenje propisa, sta ces onda kad imas gustu maglu ili poledicu kad i najbrzi mile po 30 kmh? Svima redom pisati kazne jer je zakon odredio min 40kmh?
Meni je ide u glavu kako vi ljudi vozite bez razumjevanja osnovnih pojmova i sutuacija u saobracaju????
Da, ako ona sa 70 knh stvara kolonu, ma koliku su male sanse da se desi, onda usprava saobracaj i duzna je ili ubrzati ili se smaknuti.
Ne misliš li da je ovo malo previše drastična mjera? Teško da će samoubistvo sporaća pomoći ostalim vozačima.
Hehe, a ponekad mozda nije drasticna! :D
komsinica_s_drugog
Posts: 890
Joined: 23/12/2018 19:16

#25147 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by komsinica_s_drugog »

MarlboroGold wrote: 24/12/2019 13:34
komsinica_s_drugog wrote: 24/12/2019 09:00 Znaci i sa znakom P moram voziti 80km da ne bih nekog saburliju koji me u krivini pretice nosila na dusi.Haj' dobro :D
Djeluješ mi poznato.

:mrgreen:
I meni k'o da nadolazi :lol:
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#25148 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

seoBIH wrote: 24/12/2019 16:02
Joj priče, pa svi od nas su više puta bili svjedoci da kamiondzija gasa i krši pravila :S to sto njih pet iza mene zuri znači da ja treba da se sklonim? Kakvo je to mjerilo? Postoji zdrava logika, naravno da je 50km/h sporo kada je ograničenje 80km/h, ali u isto vrijeme 70km/h nikada neće biti sporo, ili ometajuće.

Hajde reci nam na relaciji Zenica - Doboj, koji je to prosjek zadovoljavajuće brzine? :lol:
Pojedinaca uvijek ima, ja govorim za vecinu.
Ti si svakako ovdje dosao filozofirati i kontrirati, jer ja nigdje nisam pominjao nikakvu brzinu.
Da si pametan, sam bi skontao sta je sporo a sta ne.

Prosjek brzine kretanja na nekoj dionici zavisi od stotinu faktora, od doba dana, gustine saobracaja, vremenskih uslova itd i prilagodis se tome.
Ukoliko si ti prvi na cesti a iza tebe red, ti si spor i tu nema price.
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#25149 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Optimist wrote: 24/12/2019 16:23
Ukoliko si ti prvi na cesti a iza tebe red, ti si spor i tu nema price.
jasno brate. Ovo isprintati svakom i na komandnu tablu zalijepiti.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#25150 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by 530i »

komsinica_s_drugog wrote: 24/12/2019 10:40 Znaci ako vozim 70 km/h trebam se svako malo zaustavljati na prosirenju da propustim ove iza sebe :lol:
De odvadite malo :roll:
Da, kod nas su ograničenja brzine prilično konzervativna. A to sa instruktorom ili instruktoricom je samo jedan izuzetno mali korak za volanom, još mnogo učenja je pred tobom :thumbup:
Post Reply