Sjooo...
Je li to nešto novo u zakonu?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
Zar ti treba objasnjavati da ta brzina ne moze biti definisana nekom velicinom izrazenom u kmh jer uslovi na cesti nisu stalni i jer zavise od puno faktora?????? Evo u Sarajevu, na longitudinali je ogranicenje 60, ako odredis je sve sporije od 40 kmh krsenje propisa, sta ces onda kad imas gustu maglu ili poledicu kad i najbrzi mile po 30 kmh? Svima redom pisati kazne jer je zakon odredio min 40kmh?
Vozila sam autoputem, 130, ljepotanepass1 wrote: ↑24/12/2019 11:28Odi na AP provozaj se 130 140. Navikni se na brzinu. Ja sam u autoskoli g2 vozio trecom 100, insistirao instruktor, isao na magistralu prestizao auta itd...komsinica_s_drugog wrote: ↑24/12/2019 10:50Imam vozacku tek 2 mjeseca, veliko crveno P nazad.Normalno da vozim pazljivo i oprezno, ko vidi problem u brzini 70, tamo gdje je ogranicenje 80 ima problem sa sobom, a ne sa ostalim ucesnicima u saobracaju.konektovan wrote: ↑24/12/2019 10:48
Tamo gdje je ogranicenje 80 km, a ti vozis 70 km vrlo je moguce da ces napraviti kolonu iza, zato vozi 80 km+ koji km iznad, i ne moras se sklanjati. Ako ne znas da vozis i ne znas da prilagodis brzinu trenutnim uslovima, ometajuci druge ucesnike u saobracaju, onda još nisi naucila voziti,..
To uvijek radim, pratim retrovizore, cim vidim da izbacuje lijevi, ja se pomjeram desno i smanjujem brzinu.drug_profi wrote: ↑24/12/2019 11:30 Slovo P ima moje razumjevanje do neke mjere. Razumijem manjak vjestine i sigurnosti. Ali ne trpim besmisleno usporavanje saobracaja i samozivost.
Voznja 10 ispod ogranicenja je mislim zakonska obaveza za P vozace, ali ne zaboravi i druge obaveze koje imas prema ostalim ucesnicima u saobracaju. Kad vidis prostor za preticanje uspori i daj desni zmigavac, skloni se uz desni rub ceste, Ne moras stati. Samo dozvoli da te sto vise vozila obidje.
A sta se desavalo prije toga? Nije se valjda s neba stvorio iza tebe i pretekao preko pune?komsinica_s_drugog wrote: ↑24/12/2019 11:23
Onaj ko me na 70 pretice preko pune, u krivini ili ulijece u makaze je bezmozgi kreten i nema tu moje krivice.
Sto znas dobro procijenittempuser wrote: ↑24/12/2019 11:39A sta se desavalo prije toga? Nije se valjda s neba stvorio iza tebe i pretekao preko pune?komsinica_s_drugog wrote: ↑24/12/2019 11:23
Onaj ko me na 70 pretice preko pune, u krivini ili ulijece u makaze je bezmozgi kreten i nema tu moje krivice.
Po tvojim rezonima mislim da si ti nazalosti ipak samo tipicni primjerak nargila i insta live generacije koja je nesposobna da razumije ista oko sebe i vidi bilo koga osim sebe.
Tako je. Bravo. Imala si izgleda dobru obuku i dobro vaspitanje.komsinica_s_drugog wrote: ↑24/12/2019 11:35To uvijek radim, pratim retrovizore, cim vidim da izbacuje lijevi, ja se pomjeram desno i smanjujem brzinu.drug_profi wrote: ↑24/12/2019 11:30 Slovo P ima moje razumjevanje do neke mjere. Razumijem manjak vjestine i sigurnosti. Ali ne trpim besmisleno usporavanje saobracaja i samozivost.
Voznja 10 ispod ogranicenja je mislim zakonska obaveza za P vozace, ali ne zaboravi i druge obaveze koje imas prema ostalim ucesnicima u saobracaju. Kad vidis prostor za preticanje uspori i daj desni zmigavac, skloni se uz desni rub ceste, Ne moras stati. Samo dozvoli da te sto vise vozila obidje.
Komšinice pravila si prekršaje na autoputu.ZOBS č.186.
(8) Lice koje je položilo vozački ispit i dobilo vozačku dozvolu za kategoriju vozila A1, A, B ili C1 ne smije dvije godine od dana izdavanja vozačke dozvole da upravlja vozilom na putu brzinom većom od 70 km na čas, na putu namijenjenom isključivo za saobraćaj motornih vozila i brzom putu brzinom većom od 90 km na čas, odnosno 120 km na čas na autoputu, a lakim motociklom 40 km na čas, niti tim vozilom smije da vuče priključno vozilo, a ni organizovano da prevozi djecu.
sjooodrug_profi wrote: ↑24/12/2019 11:42ZOBS č.186.
(8) Lice koje je položilo vozački ispit i dobilo vozačku dozvolu za kategoriju vozila A1, A, B ili C1 ne smije dvije godine od dana izdavanja vozačke dozvole da upravlja vozilom na putu brzinom većom od 70 km na čas, na putu namijenjenom isključivo za saobraćaj motornih vozila i brzom putu brzinom većom od 90 km na čas, odnosno 120 km na čas na autoputu, a lakim motociklom 40 km na čas, niti tim vozilom smije da vuče priključno vozilo, a ni organizovano da prevozi djecu.
Znam, ali samo par kilometaradrug_profi wrote: ↑24/12/2019 11:42Komšinice pravila si prekršaje na autoputu.ZOBS č.186.
(8) Lice koje je položilo vozački ispit i dobilo vozačku dozvolu za kategoriju vozila A1, A, B ili C1 ne smije dvije godine od dana izdavanja vozačke dozvole da upravlja vozilom na putu brzinom većom od 70 km na čas, na putu namijenjenom isključivo za saobraćaj motornih vozila i brzom putu brzinom većom od 90 km na čas, odnosno 120 km na čas na autoputu, a lakim motociklom 40 km na čas, niti tim vozilom smije da vuče priključno vozilo, a ni organizovano da prevozi djecu.![]()
Pa kad i nema više autoputa.... taman dok ubrzaš do 130 i ubaciš u šestu ono kraj....komsinica_s_drugog wrote: ↑24/12/2019 11:45Znam, ali samo par kilometaradrug_profi wrote: ↑24/12/2019 11:42Komšinice pravila si prekršaje na autoputu.ZOBS č.186.
(8) Lice koje je položilo vozački ispit i dobilo vozačku dozvolu za kategoriju vozila A1, A, B ili C1 ne smije dvije godine od dana izdavanja vozačke dozvole da upravlja vozilom na putu brzinom većom od 70 km na čas, na putu namijenjenom isključivo za saobraćaj motornih vozila i brzom putu brzinom većom od 90 km na čas, odnosno 120 km na čas na autoputu, a lakim motociklom 40 km na čas, niti tim vozilom smije da vuče priključno vozilo, a ni organizovano da prevozi djecu.![]()
Jesam se izvadila
?
Imala sam jako dobru instruktorku, a i volim volan, i sta god tempuser mislio, znam za kulturu.Potencirala je gradsku voznju, guzvu, snalazenje, reflekse, tjerala me da razmisljam, kod kuce da ucim, bocna parkiranja, rikverc, ma dusu mi izvadila i hvala joj.drug_profi wrote: ↑24/12/2019 11:40Tako je. Bravo. Imala si izgleda dobru obuku i dobro vaspitanje.komsinica_s_drugog wrote: ↑24/12/2019 11:35To uvijek radim, pratim retrovizore, cim vidim da izbacuje lijevi, ja se pomjeram desno i smanjujem brzinu.drug_profi wrote: ↑24/12/2019 11:30 Slovo P ima moje razumjevanje do neke mjere. Razumijem manjak vjestine i sigurnosti. Ali ne trpim besmisleno usporavanje saobracaja i samozivost.
Voznja 10 ispod ogranicenja je mislim zakonska obaveza za P vozace, ali ne zaboravi i druge obaveze koje imas prema ostalim ucesnicima u saobracaju. Kad vidis prostor za preticanje uspori i daj desni zmigavac, skloni se uz desni rub ceste, Ne moras stati. Samo dozvoli da te sto vise vozila obidje.![]()
Kao i svaki prosjecni novokomponovani vozactempuser wrote: ↑24/12/2019 11:39A sta se desavalo prije toga? Nije se valjda s neba stvorio iza tebe i pretekao preko pune?komsinica_s_drugog wrote: ↑24/12/2019 11:23
Onaj ko me na 70 pretice preko pune, u krivini ili ulijece u makaze je bezmozgi kreten i nema tu moje krivice.
Po tvojim rezonima mislim da si ti nazalosti ipak samo tipicni primjerak nargila i insta live generacije koja je nesposobna da razumije ista oko sebe i vidi bilo koga osim sebe.
Kad mee vec prozivas, onda je red i da ti odgovorim, kad je vec potencirala da razmisljas onda je poslusaj i razmisljaj zbog cega, kako i kad te neko pretice preko pune. Vuces li kilometrima kolomu iz sebe na dionici gdje nema isprekidane kilometrima pa te ljudi u muci i frustracijama preticu gdje i kako mogu ili nema nikakve kolone, a preticu te kojekakvi manijaci i divljaci.komsinica_s_drugog wrote: ↑24/12/2019 11:50
Imala sam jako dobru instruktorku, a i volim volan, i sta god tempuser mislio, znam za kulturu.Potencirala je gradsku voznju, guzvu, snalazenje, reflekse, tjerala me da razmisljam, kod kuce da ucim, bocna parkiranja, rikverc, ma dusu mi izvadila i hvala joj.
Eto ispade i da su se dzaba smijali i prozivali je malocas na temi, nisu u pravu, ona jeste![]()
Uopste me ne poznajes, dijelis mi "epitete", nemam s tobom o cemu dalje razgovarati.tempuser wrote: ↑24/12/2019 12:00Kad mee vec prozivas, onda je red i da ti odgovorim, kad je vec potencirala da razmisljas onda je poslusaj i razmisljaj zbog cega, kako i kad te neko pretice preko pune. Vuces li kilometrima kolomu iz sebe na dionici gdje nema isprekidane kilometrima pa te ljudi u muci i frustracijama preticu gdje i kako mogu ili nema nikakve kolone, a preticu te kojekakvi manijaci i divljaci.komsinica_s_drugog wrote: ↑24/12/2019 11:50
Imala sam jako dobru instruktorku, a i volim volan, i sta god tempuser mislio, znam za kulturu.Potencirala je gradsku voznju, guzvu, snalazenje, reflekse, tjerala me da razmisljam, kod kuce da ucim, bocna parkiranja, rikverc, ma dusu mi izvadila i hvala joj.
Eto ispade i da su se dzaba smijali i prozivali je malocas na temi, nisu u pravu, ona jeste![]()
Kad vec ocigleno nisi savladala zakon kad si polagala vozacki onda ga procitaj jos jednom, pogotovo poglavlje 8 i pokusaj razumjeti da te niko ne tjera da vozis brze nego sto smijes i nego sto ti je sa ili bez P dozvoljeno, ali da istovremeno imas obavezu prema drugim vozacima koju moras postovati.
Naravno... veze to nema sa vožnjom ZNATNO ispod ograničenja kako se Englezi žale...
Travnički Noćni Šetač wrote: ↑24/12/2019 09:31 plus ili minus 10 km/h u normalnim uslovima saobraćaja u odnosu na postavljeno ograničenje je normalna vožnja i omogućuje normalan protok saobraćaja... ostalo je ili presporo ili prebrzo...
Pa ti se sama predstavlja, a svaki dalji pa i ovaj odgovoru su samo potvrda da sam u pravu!komsinica_s_drugog wrote: ↑24/12/2019 12:13Uopste me ne poznajes, dijelis mi "epitete", nemam s tobom o cemu dalje razgovarati.tempuser wrote: ↑24/12/2019 12:00Kad mee vec prozivas, onda je red i da ti odgovorim, kad je vec potencirala da razmisljas onda je poslusaj i razmisljaj zbog cega, kako i kad te neko pretice preko pune. Vuces li kilometrima kolomu iz sebe na dionici gdje nema isprekidane kilometrima pa te ljudi u muci i frustracijama preticu gdje i kako mogu ili nema nikakve kolone, a preticu te kojekakvi manijaci i divljaci.komsinica_s_drugog wrote: ↑24/12/2019 11:50
Imala sam jako dobru instruktorku, a i volim volan, i sta god tempuser mislio, znam za kulturu.Potencirala je gradsku voznju, guzvu, snalazenje, reflekse, tjerala me da razmisljam, kod kuce da ucim, bocna parkiranja, rikverc, ma dusu mi izvadila i hvala joj.
Eto ispade i da su se dzaba smijali i prozivali je malocas na temi, nisu u pravu, ona jeste![]()
Kad vec ocigleno nisi savladala zakon kad si polagala vozacki onda ga procitaj jos jednom, pogotovo poglavlje 8 i pokusaj razumjeti da te niko ne tjera da vozis brze nego sto smijes i nego sto ti je sa ili bez P dozvoljeno, ali da istovremeno imas obavezu prema drugim vozacima koju moras postovati.
Gdje god se spomenilo ovih 70 kmh ja sam napravio disclaimer da su male sanse da ce usporavati saobracaj, ali da sanse bar i teoretske postoje i da je u tom slucaju, i u svakom drugom slucaju gdje svojom voznjom stvara kolone, duzna postovati saobr. propise koji za nju izglda ne postoje, a ne gledati samo sebe i pratiti retrovozore.