Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#24701 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Throttle wrote: 23/12/2019 19:05 Mora ti neko dijagnostikom prijavit novi imobilajzer kad kupis da bi mogao palit, koliko ja znam (na Hopelu je tako)
Mada mozda i upali ovo sa glavnim kljucem da i drugi odradis

A ja na rezervnom kljucu (takvog sam ga i dobio pri kupovini) otkljucavam radim sve normalno, upalim auto sve radi nornalno, samo gori lampica i pise taj imobilajzer
Stari vlasnik koliko sam skontao mijenjao kuciste kljuca sa ebaya i tako ostalo

Sta je tu fazon jel se to moze ponistiti da ne gori lampica i da ne izbacuje gresku jer sve radi normalno?
Ajde kad smo vec na toj temi
User avatar
Romeo 80
Posts: 4632
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#24702 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Romeo 80 »

Ja znam da Hudini radi kopije kljuceva, ali koliko naplacuje nemam pojma! Pretpostavljam da zavisi i od auta. I ja bih trebao uraditi kopiju kljuca za svoj auto, pa ako sta saznam javim ovdje.
shandrprcSA
Posts: 10220
Joined: 23/02/2013 08:16

#24703 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shandrprcSA »

Hudini zara
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#24704 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bilic »

shandrprcSA wrote: 23/12/2019 20:19 Hudini zara
Imate dobrog ključara odmah do Merkatora Dobrinja .
A ključevi su 150 KM u prosijeku
Komplet
User avatar
Continental
Posts: 77
Joined: 19/12/2019 20:37

#24705 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Continental »

Kakav ba Hudini lakse u ovlasteni nosi
Ofiras se bruda :D
kuli1961
Posts: 3555
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#24706 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kuli1961 »

Zdravo svima,

ako neko pouzdano zna, molio bih da mi navede sta sve spada pod veliki servis za BMW e 53 3.0 d, tj sta se sve kod tog motora mijenja za veliki servis?
Ovo mi je veoma vazno, jer dobijam poprilicno razlicite informacije, a od toga, naravno zavisi i ukupna cijena.
Hvala!
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#24707 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Tu je lanac ,nema velikog servisa :mrgreen:
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#24708 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

JavierBosnia wrote: 23/12/2019 13:00
Throttle wrote: 23/12/2019 12:25 Pa.moze kupit elektroniku na ibeju i samo je programirat sto bi trebao moci sam. Pretpostavljam da je baterija mijenjana i stavljena svjeza
Ma nema vremena da s3 zajebava i ceka sa ebaya, jer je auto dosta u pogonu a koriste oba kljuca aktivno. Porodicno
Odjednom je prestalo raditi i onda smo mislili da je do baterije, zamjenili nju, al nije pomoglo.
Ima li neko ko bi strucno to obavio zamjenio sta treba, naplatio, povezao sa autom i vozdrica?
Imam ja kljuc od golfa 4 ili 5 nisam siguran od kojeg auta mi je ostao. Kljuc je ispravan, pa ako ti moze pomoci javi se dacu ti ga. Na kljucu su 3 dugmica.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#24709 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Eto vidjet cu sa njim sta ce i kako ce
Za sad mi je rekao da se raspitam malo pa da odluci isplati li mu se zezati oko toga
kuli1961
Posts: 3555
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#24710 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kuli1961 »

bitanga_sa_otesa wrote: 23/12/2019 22:42 Tu je lanac ,nema velikog servisa :mrgreen:
meni je "prosuta" prica- vodena pumpa, rashladna tecnost, lanac, spaneri, sve remenice i kaisevi (za pumpu itd)..
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#24711 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

kuli1961 wrote: 23/12/2019 23:07
bitanga_sa_otesa wrote: 23/12/2019 22:42 Tu je lanac ,nema velikog servisa :mrgreen:
meni je "prosuta" prica- vodena pumpa, rashladna tecnost, lanac, spaneri, sve remenice i kaisevi (za pumpu itd)..
Lanac ne treba ako se ne cuje, a na tom motoru rijetko, ostalo po potrebi. Jedino remenicu radilice pratiti, ona zna izdati.
kuli1961
Posts: 3555
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#24712 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kuli1961 »

basicm wrote: 23/12/2019 23:24
kuli1961 wrote: 23/12/2019 23:07
bitanga_sa_otesa wrote: 23/12/2019 22:42 Tu je lanac ,nema velikog servisa :mrgreen:
meni je "prosuta" prica- vodena pumpa, rashladna tecnost, lanac, spaneri, sve remenice i kaisevi (za pumpu itd)..
Lanac ne treba ako se ne cuje, a na tom motoru rijetko, ostalo po potrebi. Jedino remenicu radilice pratiti, ona zna izdati.
Lanac se ne cuje, sve ostalo radi kako treba a sa tom remenicom (ona neka dupla??, sto ide derektno sa radilice) sam vec imao "susret"- zamijenjena je,
User avatar
kabal1337
Posts: 13457
Joined: 11/02/2012 21:08

#24713 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Mozes upariti novi kljuc samo da otkljucava, a mozes upariti i da mozes paliti i gasiti auto. Tad moras isprogramirat imobilizator. Jedino da kloniras stari ili da ocitas SKC pin pa da programiras novi.
zLatk0
Posts: 1287
Joined: 05/07/2009 01:21

#24714 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zLatk0 »

Radi li ko reparaciju grijaca na zadnjem staklu u Sarajevu? Znam da se ima naruciti set i tako sam rijesio dio grijača sto su bili osteceni, ali ostalo mi je na dva mjesta gdje ne mogu naci gdje su prekinuti grijaci
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#24715 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Kataklinger »

Meni ne rade nikako na zadnjoj sajbi, prestalo raditi kad sam kucnuo nazad na gepeku pa je haman lakirer skidao i nije dobro vratio, dakle treba mi dobar elektricar/mehanicar da provjeri. Preporuke?
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#24716 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

zLatk0 wrote: 25/12/2019 09:08 Radi li ko reparaciju grijaca na zadnjem staklu u Sarajevu? Znam da se ima naruciti set i tako sam rijesio dio grijača sto su bili osteceni, ali ostalo mi je na dva mjesta gdje ne mogu naci gdje su prekinuti grijaci
Prvi put čujem da ima da se kupi set grijača?!
Ja sam svoje reparirao "tečnim srebrom".
Image
zLatk0
Posts: 1287
Joined: 05/07/2009 01:21

#24717 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zLatk0 »

Gdje piše set grijača ?
Ok, napisano je nedefinisano, ali iz ostatka teksta je logično da se radi o setu za reparaciju. Koristio sam i ja tečno srebro, ali na dva reda ne mogu naći prekid, nit imam aparaturu za ispitivanje.
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#24718 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

zLatk0 wrote: 27/12/2019 10:05 Gdje piše set grijača ?
Ok, napisano je nedefinisano, ali iz ostatka teksta je logično da se radi o setu za reparaciju. Koristio sam i ja tečno srebro, ali na dva reda ne mogu naći prekid, nit imam aparaturu za ispitivanje.
Prebrzo sam pročitao.
Izvinjavam se.
Ja sam na kraju skontao da mi je bilo jeftinije uzeti polovna zadnja vrata (sa šajbom) i tako riješiti problem.
:roll:
User avatar
Averus
Posts: 21287
Joined: 13/02/2008 17:07

#24719 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Averus »

Naslovnica wrote: 27/12/2019 09:05
zLatk0 wrote: 25/12/2019 09:08 Radi li ko reparaciju grijaca na zadnjem staklu u Sarajevu? Znam da se ima naruciti set i tako sam rijesio dio grijača sto su bili osteceni, ali ostalo mi je na dva mjesta gdje ne mogu naci gdje su prekinuti grijaci
Prvi put čujem da ima da se kupi set grijača?!
Ja sam svoje reparirao "tečnim srebrom".
Image
Gdje si kupio, koliko platio?
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#24720 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Averus wrote: 27/12/2019 10:59
Naslovnica wrote: 27/12/2019 09:05
zLatk0 wrote: 25/12/2019 09:08 Radi li ko reparaciju grijaca na zadnjem staklu u Sarajevu? Znam da se ima naruciti set i tako sam rijesio dio grijača sto su bili osteceni, ali ostalo mi je na dva mjesta gdje ne mogu naci gdje su prekinuti grijaci
Prvi put čujem da ima da se kupi set grijača?!
Ja sam svoje reparirao "tečnim srebrom".
Image
Gdje si kupio, koliko platio?
Ovdje u Zenici, oko 25 kerma
User avatar
Averus
Posts: 21287
Joined: 13/02/2008 17:07

#24721 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Averus »

Naslovnica wrote: 27/12/2019 14:39
Averus wrote: 27/12/2019 10:59
Naslovnica wrote: 27/12/2019 09:05
Prvi put čujem da ima da se kupi set grijača?!
Ja sam svoje reparirao "tečnim srebrom".
Image
Gdje si kupio, koliko platio?
Ovdje u Zenici, oko 25 kerma
Ima li na OLX-u da se naruči?
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#24722 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Ne znam brate, provjeri.
:-)
zLatk0
Posts: 1287
Joined: 05/07/2009 01:21

#24723 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zLatk0 »

Zasad, najjeftinije što sam našao na netu je 21€ iz Francuske.

Koja je to prodavnica u Zenici? Hvala

Opet, 25KM bi mogao dati za ponovni DIY.
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#24724 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

http://clkm.com.ba/
[email protected]

Ja sam preko te firme dobio podatke gdje i kome da se obratim u Zenici, a kupio sam Radakovu, dugačka zgrada gdje se nalazi Essen buregdžinica, ali sa druge strane. Nekakva prodavnica boja i lakova je u pitanju.
User avatar
kabal1337
Posts: 13457
Joined: 11/02/2012 21:08

#24725 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

imas to kupiti u Conradu za popravku grijaca ( ne nuzno isti brend) i treba ti multimetar.
Post Reply