Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Throttle wrote: ↑23/12/2019 19:05
Mora ti neko dijagnostikom prijavit novi imobilajzer kad kupis da bi mogao palit, koliko ja znam (na Hopelu je tako)
Mada mozda i upali ovo sa glavnim kljucem da i drugi odradis
A ja na rezervnom kljucu (takvog sam ga i dobio pri kupovini) otkljucavam radim sve normalno, upalim auto sve radi nornalno, samo gori lampica i pise taj imobilajzer
Stari vlasnik koliko sam skontao mijenjao kuciste kljuca sa ebaya i tako ostalo
Sta je tu fazon jel se to moze ponistiti da ne gori lampica i da ne izbacuje gresku jer sve radi normalno?
Ajde kad smo vec na toj temi
Ja znam da Hudini radi kopije kljuceva, ali koliko naplacuje nemam pojma! Pretpostavljam da zavisi i od auta. I ja bih trebao uraditi kopiju kljuca za svoj auto, pa ako sta saznam javim ovdje.
ako neko pouzdano zna, molio bih da mi navede sta sve spada pod veliki servis za BMW e 53 3.0 d, tj sta se sve kod tog motora mijenja za veliki servis?
Ovo mi je veoma vazno, jer dobijam poprilicno razlicite informacije, a od toga, naravno zavisi i ukupna cijena.
Hvala!
Throttle wrote: ↑23/12/2019 12:25
Pa.moze kupit elektroniku na ibeju i samo je programirat sto bi trebao moci sam. Pretpostavljam da je baterija mijenjana i stavljena svjeza
Ma nema vremena da s3 zajebava i ceka sa ebaya, jer je auto dosta u pogonu a koriste oba kljuca aktivno. Porodicno
Odjednom je prestalo raditi i onda smo mislili da je do baterije, zamjenili nju, al nije pomoglo.
Ima li neko ko bi strucno to obavio zamjenio sta treba, naplatio, povezao sa autom i vozdrica?
Imam ja kljuc od golfa 4 ili 5 nisam siguran od kojeg auta mi je ostao. Kljuc je ispravan, pa ako ti moze pomoci javi se dacu ti ga. Na kljucu su 3 dugmica.
bitanga_sa_otesa wrote: ↑23/12/2019 22:42
Tu je lanac ,nema velikog servisa
meni je "prosuta" prica- vodena pumpa, rashladna tecnost, lanac, spaneri, sve remenice i kaisevi (za pumpu itd)..
Lanac ne treba ako se ne cuje, a na tom motoru rijetko, ostalo po potrebi. Jedino remenicu radilice pratiti, ona zna izdati.
Lanac se ne cuje, sve ostalo radi kako treba a sa tom remenicom (ona neka dupla??, sto ide derektno sa radilice) sam vec imao "susret"- zamijenjena je,
Mozes upariti novi kljuc samo da otkljucava, a mozes upariti i da mozes paliti i gasiti auto. Tad moras isprogramirat imobilizator. Jedino da kloniras stari ili da ocitas SKC pin pa da programiras novi.
Radi li ko reparaciju grijaca na zadnjem staklu u Sarajevu? Znam da se ima naruciti set i tako sam rijesio dio grijača sto su bili osteceni, ali ostalo mi je na dva mjesta gdje ne mogu naci gdje su prekinuti grijaci
Meni ne rade nikako na zadnjoj sajbi, prestalo raditi kad sam kucnuo nazad na gepeku pa je haman lakirer skidao i nije dobro vratio, dakle treba mi dobar elektricar/mehanicar da provjeri. Preporuke?
zLatk0 wrote: ↑25/12/2019 09:08
Radi li ko reparaciju grijaca na zadnjem staklu u Sarajevu? Znam da se ima naruciti set i tako sam rijesio dio grijača sto su bili osteceni, ali ostalo mi je na dva mjesta gdje ne mogu naci gdje su prekinuti grijaci
Prvi put čujem da ima da se kupi set grijača?!
Ja sam svoje reparirao "tečnim srebrom".
Gdje piše set grijača ?
Ok, napisano je nedefinisano, ali iz ostatka teksta je logično da se radi o setu za reparaciju. Koristio sam i ja tečno srebro, ali na dva reda ne mogu naći prekid, nit imam aparaturu za ispitivanje.
zLatk0 wrote: ↑27/12/2019 10:05
Gdje piše set grijača ?
Ok, napisano je nedefinisano, ali iz ostatka teksta je logično da se radi o setu za reparaciju. Koristio sam i ja tečno srebro, ali na dva reda ne mogu naći prekid, nit imam aparaturu za ispitivanje.
Prebrzo sam pročitao.
Izvinjavam se.
Ja sam na kraju skontao da mi je bilo jeftinije uzeti polovna zadnja vrata (sa šajbom) i tako riješiti problem.
zLatk0 wrote: ↑25/12/2019 09:08
Radi li ko reparaciju grijaca na zadnjem staklu u Sarajevu? Znam da se ima naruciti set i tako sam rijesio dio grijača sto su bili osteceni, ali ostalo mi je na dva mjesta gdje ne mogu naci gdje su prekinuti grijaci
Prvi put čujem da ima da se kupi set grijača?!
Ja sam svoje reparirao "tečnim srebrom".
zLatk0 wrote: ↑25/12/2019 09:08
Radi li ko reparaciju grijaca na zadnjem staklu u Sarajevu? Znam da se ima naruciti set i tako sam rijesio dio grijača sto su bili osteceni, ali ostalo mi je na dva mjesta gdje ne mogu naci gdje su prekinuti grijaci
Prvi put čujem da ima da se kupi set grijača?!
Ja sam svoje reparirao "tečnim srebrom".
Ja sam preko te firme dobio podatke gdje i kome da se obratim u Zenici, a kupio sam Radakovu, dugačka zgrada gdje se nalazi Essen buregdžinica, ali sa druge strane. Nekakva prodavnica boja i lakova je u pitanju.