Dodik je naglasio da na prvoj strani dokumenta piše da ne prejudicira članstvo u NATO.
"Ovo nije dokument koji prejudicira članstvo u NATO, nego se čak otvoreno kaže da su to reforme koje ne prejudiciraju članstvo, da je za svaku vrstu i kretanje ka članstvu potrebna nova odluka Predsjedništva i Parlamentarne skupštine, te da će se odluka donositi u skladu sa stavovima svih organa vlasti. Prema tome, to je jedan novi kvalitet", rekao je Dodik novinarima u Beogradu.
On je naveo da se u ovom dokumentu nalazi nekoliko bitnih stvari, a jedna od njih koja je značajna za Republiku Srpsku predviđa da se smanji broj pripadnika Oružanih snaga u profesionalnom radu, čime bi se smanjili troškovi.
Dodik je podsjetio da je ranije u BiH bošnjačka strana insistirala da se donese Akcioni plan za članstvo u NATO (MAP) i da je to uslov za imenovanje kandidata za predsjedavajućeg Savjeta ministara.
"Mi smo donijeli dokument koji se zove reformske aktivnosti BiH i zato bi bilo dobro da oni koji to kritikuju pročitaju šta tamo piše i kako piše, a onda da govore", poručio je Dodik.
Milorad Dodik ALL ABOUT
- asurbanipal
- Posts: 6692
- Joined: 28/06/2010 15:54
- Location: opet sam ti u kafani
#73601 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
-
asker
- Posts: 3018
- Joined: 10/09/2004 18:08
- Location: BiH
#73602 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Ovo je odlicna stvar za BiH! I budala bi shvatila.
Ima jedan procenat samomrzecih Bosnjaka, to je taj neki sindrom, imaju ga i Jevreji, zovu ga "self-hating Jew". Naviklo da je donji, ponizen, glup, samo materijal za viceve. Takav maleni mozak nemoze da procesuira danasnja desavanja kao nesto pozitivno.......................a-a, mora da je nesto, mi glupi, Dodik pobedio, ta ce nasi vidi im glave.
Bit ce da je ekonomija genocidnog brloga katastrofalna, da su izgubili predstavnike u Centralnoj Banci, da se krmetu americke sankcije ne skidaju, da brlog nemoze dobiti kredit ni od Rize kamatara osim kroz BiH institucije, da su SDS i PDP sa podrskom stranaka Federacije nasli nacin odblokiranja rada parlamenta, da bi kad je bal nek i hala gori pristupom parlament radio i pored blokada doma naroda, interesi svih bi dolazili u paketu pa nemozes samo malo odobrit a malo blokirat, vec gutat knedle i mahat usima, da VM u tehnickom mandatu moze dok se boje ne rastope itd itd.
Neki dan, krme rece nikakav papir, ni redukovani, ni merhaba ljudi, ni zelje ni pozdravi, nista prema Briselu, nismo mi naivni, sta da rizikujemo, da NATO odjednom kaze ok ovo je sasvim dovoljno za nas, primamo BiH u NATO po hitnom postupku, nikakav papir, ni-ka-kav!!!

Ima jedan procenat samomrzecih Bosnjaka, to je taj neki sindrom, imaju ga i Jevreji, zovu ga "self-hating Jew". Naviklo da je donji, ponizen, glup, samo materijal za viceve. Takav maleni mozak nemoze da procesuira danasnja desavanja kao nesto pozitivno.......................a-a, mora da je nesto, mi glupi, Dodik pobedio, ta ce nasi vidi im glave.
Bit ce da je ekonomija genocidnog brloga katastrofalna, da su izgubili predstavnike u Centralnoj Banci, da se krmetu americke sankcije ne skidaju, da brlog nemoze dobiti kredit ni od Rize kamatara osim kroz BiH institucije, da su SDS i PDP sa podrskom stranaka Federacije nasli nacin odblokiranja rada parlamenta, da bi kad je bal nek i hala gori pristupom parlament radio i pored blokada doma naroda, interesi svih bi dolazili u paketu pa nemozes samo malo odobrit a malo blokirat, vec gutat knedle i mahat usima, da VM u tehnickom mandatu moze dok se boje ne rastope itd itd.
Neki dan, krme rece nikakav papir, ni redukovani, ni merhaba ljudi, ni zelje ni pozdravi, nista prema Briselu, nismo mi naivni, sta da rizikujemo, da NATO odjednom kaze ok ovo je sasvim dovoljno za nas, primamo BiH u NATO po hitnom postupku, nikakav papir, ni-ka-kav!!!
- vatrogasac
- Posts: 10078
- Joined: 24/04/2006 21:33
#73603 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
U komentarima na BN portalu pitaju zašto se nije oglasila i ruska ambasada poslije američke, britanske i turske?
-
emric
- Posts: 1211
- Joined: 21/03/2018 18:03
#73605 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
BiH je NATO teritorij još od 1992.
Svima njima je to jasno, samo politička sranja prosipaju.
Svima njima je to jasno, samo politička sranja prosipaju.
- Sanjarko
- Posts: 28404
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#73606 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Ovo meni izgleda ko pred raspad Juge i rat.
- mayab
- Posts: 30839
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
-
polacijela
- Posts: 364
- Joined: 24/04/2012 13:39
#73608 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Najbolji komentar na BN portalu:vatrogasac wrote: ↑20/11/2019 01:48 U komentarima na BN portalu pitaju zašto se nije oglasila i ruska ambasada poslije američke, britanske i turske?
"Ako Mile kaze NATO, onda NATO"
- malakh
- Posts: 7640
- Joined: 05/02/2016 22:11
- Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
- Grijem se na: ćumur
- Vozim: opel vektru
#73609 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
evo dokaza da to nije istina. kada ga stranci pritisnu, kada ga sda pritisne ili ucijeni, kada ga komsic pritisne ili ucijeni, dodik slusa kao cukica. one su pritiskali, nema sta nisu radili i nisu popustali. na kraju ih pedi ešdaun smijenio i pohapsio, jer im nije mogao narediti kao sto se danas dodiku naredjuje.Maraschino wrote: ↑20/11/2019 00:11Kako god bilo Dodik je danas najgori politicar po nasim uzusima. Sutra ce primiti svakog SDSovog clana pa po cemu je onda bolji od njih.malakh wrote: ↑19/11/2019 23:11
identični ljudi su u sdsu i ne razumijem kako netko može misliti da je šarović koji je, tih devedesetih godina bio za veliku srbiju, zločinački projekat, sada najednom promijeio mišljenje i sada je kao za bosnu i hercegovinu. nemojmo se puno zamajavati. to što je on u zavadi sa dodikom, ne znači da je promijenio stav spram bosne i hercegovine. metaforički, govori isto što i dodik, samo na kulturniji način, pa se bošnjaci i hrvati prime na priču da je on za bosnu i hercegovinu jer ne arlauče i ne prijeti kao kočijaš, ali zato 9 puta skine anp sa dnevnog reda u vijeću ministara, sve ove godine, odbijaju bilo kakvu pomisao na raspravljanje o rezoluciji o srebrenici u parlamentu bih, negiraju genocid, armiju rbih nazivaju takozvanom i tako dalje i onda kažemo da se promijenio i da nije više onaj šarović kojeg su hapsili zbog pomaganja radovanu karadžiću, ili da to više nije isti onaj nikola poplašen koji je po vogošći držao četničke mitinge.
najbolji primjer je vukanović. prije par dana na federalnoj tv o nekom miru, bratimljenju bošnjaka i srba, a danas prvi napao dodika za anp, kako radi protiv srpskih interesa, najveći izdajnik srpstva i srpskog naroda...
Nicim izazvan podrzava ratne zlocince, negira Srebrenicu, negira zlocine, nipodastava drzavu i njene institucije, glumi budalu sa zastavama...
...na kraju krajeva vratit cemo se ovom pisanju nakon par mjeseci njihovog rada.
dodikova politika i sve sto prica je samo za svoje glasace i nista vise od toga i nastavit ce se ta politika, u to ne sumnjam, ali na bitnijim odlukama, uvijek povuce potez za bih.
- 512MB
- Posts: 11205
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#73610 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Dodik je prvi Binsr u NATO, može mu Picousti samo pofafat 
-
155_mm
- Posts: 12057
- Joined: 25/03/2011 17:44
#73611 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
14.11.19 je nas preCednik ovako zborio mudre rijeci svoje
pa naravno da nema.

ima li ko ovdje da misli da je preCednik kreten?"Odavno znam da sve što kaže nije istina. Dakle, do njih je. Ovdje je jasno da Srpska neće prihvatiti nikakav dokument koji može da liči na priču o ANP. Nismo glupi da kažemo - nazovite vi to kako hoćete, a onda to pošaljete u Brisel i oni to smatraju kao ANP. Zar stvarno misle da smo toliki kreteni? Naravno da nismo", poručio je Dodik, koji je član Predsjedništva BiH iz RS-a.
pa naravno da nema.
- SaraFina
- Posts: 24394
- Joined: 28/04/2014 20:32
- Location: Antananarivu
#73612 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
155_mm wrote: ↑20/11/2019 08:46 14.11.19 je nas preCednik ovako zborio mudre rijeci svojeima li ko ovdje da misli da je preCednik kreten?"Odavno znam da sve što kaže nije istina. Dakle, do njih je. Ovdje je jasno da Srpska neće prihvatiti nikakav dokument koji može da liči na priču o ANP. Nismo glupi da kažemo - nazovite vi to kako hoćete, a onda to pošaljete u Brisel i oni to smatraju kao ANP. Zar stvarno misle da smo toliki kreteni? Naravno da nismo", poručio je Dodik, koji je član Predsjedništva BiH iz RS-a.
pa naravno da nema.
![]()
Otrčao picoustom na raport pa će Putinu. A onda će u RS da okreće na ražnjevima janjeći i praseći rezervirani fond i slavi "istorijsku pobedu" i predizbornu žvaku uvaljuje narodu.
- Altsa
- Posts: 9226
- Joined: 19/03/2004 18:31
#73613 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Isto
Iskopa Mile snsd-u politicki grob na sljedecim izborima. ako ako
Last edited by Altsa on 20/11/2019 09:27, edited 1 time in total.
-
90minut
- Posts: 12889
- Joined: 07/04/2019 10:56
#73614 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Pa dobro pitam vas da li je prihvatio dodo ono što su ovi " naši " predlagali samo pod drugim imenom ili je komplikovano?
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#73615 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
sve oni koji misle da je ovdje mile popusio varaju se...
- Altsa
- Posts: 9226
- Joined: 19/03/2004 18:31
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#73617 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Bitno je,dok trenerko i partner mu iz bloka ne protumace NATO put ima da ceka
- SaraFina
- Posts: 24394
- Joined: 28/04/2014 20:32
- Location: Antananarivu
#73618 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
-
90minut
- Posts: 12889
- Joined: 07/04/2019 10:56
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
-
90minut
- Posts: 12889
- Joined: 07/04/2019 10:56
#73621 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Baš kao što je Vučko prodao Kosovo još 2006, ili 7 pa onda malo govori da ce zaštiti narod ako bude potrebem a malo govori da se srbi trebaju pomiriti s tom činjenicom i onda doda da niko ne zeli da ide na Kosovo da živi.SaraFina wrote: ↑20/11/2019 09:30Ma kakav raspad? SU čim? Rezervnim sastavom žandarmerije tkz RS?
![]()
Kad preCjednika pozvaše gazde ambasadori jučer ispotpisiva sve što staviše pred njega i pobježe u BG. Sad laje s Vučkom u duetu.
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#73622 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
zadovoljni ?? Propustio sam to ...
-
Sociolog
- Posts: 5764
- Joined: 06/05/2008 17:44
- Location: Sarajevo
#73623 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Jutro sad bez zeze
Zna li iko detaljno sta je potpisano??evo slusam na Otvorenoj mrezi da ih je Dodik preveslao..jer nista nije OBAVEZUJUCE
Zna li iko detaljno sta je potpisano??evo slusam na Otvorenoj mrezi da ih je Dodik preveslao..jer nista nije OBAVEZUJUCE
- SaraFina
- Posts: 24394
- Joined: 28/04/2014 20:32
- Location: Antananarivu
#73624 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Četnik Vučić da smiju nešto, ne bi ko bijesan pas izvodio one transportere/oklopna vozila i šetao do granice s Kosovom kad mu kamenovaše voz. Nego bi napao. I sad se ovdje neko zanosi da smije napasti BiH i da smo u situaciji kao pred raspad Yuge.90minut wrote: ↑20/11/2019 09:32Baš kao što je Vučko prodao Kosovo još 2006, ili 7 pa onda malo govori da ce zaštiti narod ako bude potrebem a malo govori da se srbi trebaju pomiriti s tom činjenicom i onda doda da niko ne zeli da ide na Kosovo da živi.![]()
Pa što se Mile sastaje sa ambasadorima i imenuju T.? Što potpisa jučer?
- SaraFina
- Posts: 24394
- Joined: 28/04/2014 20:32
- Location: Antananarivu

