Utakmice.

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

mond
Posts: 3615
Joined: 24/10/2010 20:45

#40801 Re: Utakmice.

Post by mond »

Nije on ništa skinuo, več ga je lopta pogodila dva puta.
Bjež ba, protiv GOŠKA lopta mu pet puta ispada u petercu, protiv Zrinjskog loša ispucavanja, večeras lijepa asistencija. Nek ode malo na klupu da odmorimo od njegovih bravura.
Anquilla
Posts: 2504
Joined: 25/04/2016 19:31

#40802 Re: Utakmice.

Post by Anquilla »

Kakvih smo utakmica odigrali u Sirokom u prethodnim godinama, ova je jos i nelosa.
Definitivno vidljiv napredak, vjerovatno bi bolje izgledali da teren nije bio onakav.
User avatar
vicious
Posts: 7660
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#40803 Re: Utakmice.

Post by vicious »

Logovan wrote: 22/09/2023 22:00
vicious wrote: 22/09/2023 21:55 Onaj Kanuric je svojevremeno otpisan nakon dva kiksa, a ovaj ih je vec naredao ko zna koliko.
Zato sto je Kanuric golman koji zapravo uopste nije golman, vec osoba koja putuje svijetom i potpisuje ugovore. Sahinovic moze izrasti u pristojnog golmana. Pa evo sad ti je skinuo dvije, tri dobre sanse.
Ne može. Kad do sad nije savladao ove osnovne stvari nece nikad od njega biti golman na nivou koji nama treba. Pa zar treba da se uči braneći za prvi tim? Za to imamo akademiju.

Ja generalno nisam nezadovoljan utakmicom, ali rezultatom jesam i te kako, zato sto smo izgubili samo zbog glupih gresaka, sto golmana sto napadaca...
Last edited by vicious on 22/09/2023 22:06, edited 1 time in total.
User avatar
Logovan
Posts: 102766
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#40804 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

mond wrote: 22/09/2023 22:03 Nije on ništa skinuo, več ga je lopta pogodila dva puta.
Bjež ba, protiv GOŠKA lopta mu pet puta ispada u petercu, protiv Zrinjskog loša ispucavanja, večeras lijepa asistencija. Nek ode malo na klupu da odmorimo od njegovih bravura.
Odbranio slobodnjak i na kraju utakmice dobro zatvorio ugao da ne primimo još jedan gol.
Adobeg
Posts: 1116
Joined: 24/02/2020 18:20

#40805 Re: Utakmice.

Post by Adobeg »

zbunjola71sa wrote: 22/09/2023 21:58 to nemozete opciti sa djevojkama i zenama pa ste ovde opleli o djetetu od 19g i igracima
takve stvari se rade u cetiri oka
sad i uvijek je samo rad red disciplina i to ce se negdje odraziti
ne pizdite
Sta ti pricas nije ovo juniorska kategorija da se covjek uci ,momak je imao more kikseva ovo su seniori ovdje se greske skupo placaju bilo je vrijeme odavno, da mali odmori, :-)
last mohicans
Posts: 18218
Joined: 09/08/2012 23:19

#40806 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

mond wrote: 22/09/2023 22:03 Nije on ništa skinuo, več ga je lopta pogodila dva puta.
Bjež ba, protiv GOŠKA lopta mu pet puta ispada u petercu, protiv Zrinjskog loša ispucavanja, večeras lijepa asistencija. Nek ode malo na klupu da odmorimo od njegovih bravura.
:lol: :lol:
baxus
Posts: 1586
Joined: 29/10/2005 16:31

#40807 Re: Utakmice.

Post by baxus »

Ultraviolent wrote: 22/09/2023 21:53 Previse kikseva, titula cao
A titulu smo ono očekivali.

Ima ovdje još puno puno posla.

Neka su nas malo ohladili.
Posto se očigledno počelo pucat na titulu i sve manje od toga je katastrofa.
Poznata naša logika.
To sto je prije mjesec dana bio raspad sistema smo već zaboravili.

A znate sta, bit će još poraza, vjerovali ili ne.
User avatar
Logovan
Posts: 102766
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#40808 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Zašto se uopšte zamarate sa titulom? :? Niti je treba ganjati, niti treba odustajati od nje, niti treba pričati oko titule. Utakmica po utakmica, ako se na proljeće stvori prilika da se osvoji, onda je napasti.
Piaty
Posts: 6274
Joined: 01/12/2020 00:58

#40809 Re: Utakmice.

Post by Piaty »

Ovo nešto izašlo na to ko je kriv.

Šahinović vs ostatak ekipe

Ja bih rekao Šahinović kanta i ostatak ekipe kanta.

Šahinović zbog dodavanja tj gola, ostatak ekipe zbog toga što nemaju snage da trče. Čim dođemo na 50 metara već je hvatanje za glavu i kome dodati. Kada je ušao Penaranda, taj problem je riješen ali sa kim on da igra. Ni sa kim!
Son1
Posts: 1225
Joined: 24/07/2012 16:29

#40810 Re: Utakmice.

Post by Son1 »

Ma da, nije ova tekma mjerilo nicega.
Bilo bolji, trebali dobit, popusili zbog greske, Boze moj.
Steta jeste, ali nikakvo otpisivanje.
Steta sto je SB samo, a inace nije lose malo spustanja.
Pena u 90. ko u snu kad te ganj neko trci.
Nema ovdje jos kondicije ni u tragovima.
Piaty
Posts: 6274
Joined: 01/12/2020 00:58

#40811 Re: Utakmice.

Post by Piaty »

baxus wrote: 22/09/2023 22:08
Ultraviolent wrote: 22/09/2023 21:53 Previse kikseva, titula cao
A titulu smo ono očekivali.

Ima ovdje još puno puno posla.

Neka su nas malo ohladili.
Posto se očigledno počelo pucat na titulu i sve manje od toga je katastrofa.
Poznata naša logika.
To sto je prije mjesec dana bio raspad sistema smo već zaboravili.

A znate sta, bit će još poraza, vjerovali ili ne.
Baš je pametan taj koji čeka titulu, a istovremeno je svjestan da Zrinjski ne igra u ligi Švedske već u ligi BiH, a posebno je pametan taj obzirom na to kako smo igrali "europske" utakmice (ako se ono sa Gruzijcima europskim utakmicama može zvati).
User avatar
armin071
Posts: 6547
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#40812 Re: Utakmice.

Post by armin071 »

Ma ova igra u odnosu na zalizanog nebo i zemlja. A poraza je bilo i biće ali ovo je pravo dobra igra čak i neki poput Durakovića nadolaze što je za mene bilo nezamislivo… Samo laganini i jedna po jedna….
User avatar
Logovan
Posts: 102766
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#40813 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

vicious wrote: 22/09/2023 22:06 Ne može. Kad do sad nije savladao ove osnovne stvari nece nikad od njega biti golman na nivou koji nama treba. Pa zar treba da se uči braneći za prvi tim? Za to imamo akademiju.

Ja generalno nisam nezadovoljan utakmicom, ali rezultatom jesam i te kako, zato sto smo izgubili samo zbog glupih gresaka, sto golmana sto napadaca...
Neće sve savladati, nemoguće. Pa uči se i poslije akademije, nećeš izaći iz akademije kao izgrađen igrač. Uče se i Buljubašić, Mulalić, itd.
last mohicans
Posts: 18218
Joined: 09/08/2012 23:19

#40814 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

Logovan wrote: 22/09/2023 22:06
mond wrote: 22/09/2023 22:03 Nije on ništa skinuo, več ga je lopta pogodila dva puta.
Bjež ba, protiv GOŠKA lopta mu pet puta ispada u petercu, protiv Zrinjskog loša ispucavanja, večeras lijepa asistencija. Nek ode malo na klupu da odmorimo od njegovih bravura.
Odbranio slobodnjak i na kraju utakmice dobro zatvorio ugao da ne primimo još jedan gol.
Onaj slobodnjak svaki golman mora braniti, ovu zadnju nisam vidio da li ga je lopta baš pogodila ili je skinuo. Golman nešto mora i odbraniti, a njegov svaki tezi kiks je gol za nas. U ovakvim utakmicama jedan gol je presudan. Neka je mlad, u akademiju na čeličenje, pa kad je Kova otišao, on Dizdarević i taj putujući golman su uskočili u prvi plan. Za Vladana se vidjelo da napreduje i uči iz grešaka, ovaj totalna 0
nula napredka. I ove zadnje nekolike utakmice djeluje kao zeru stabilniji, ali to je privid, jer se odbrana stabilizirala. Da su ovakve situacije svaku 8-9, jal desetu utakmicu. Čovjek bi rekao,jbg, dešava se i najboljim. On nema sigurno odbranjene utakmice, kad se ne desi gol njegovom krivicom, onda protivnici nisu bili dovoljno pribrani. On je naš Onana i ne znam zašto je problem više to priznati i smjestiti ga malo na klupu. Pa jbt, ko je taj dečko više, da mu se ovoliko gleda kroz prste.
User avatar
vicious
Posts: 7660
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#40815 Re: Utakmice.

Post by vicious »

Logovan wrote: 22/09/2023 22:13
vicious wrote: 22/09/2023 22:06 Ne može. Kad do sad nije savladao ove osnovne stvari nece nikad od njega biti golman na nivou koji nama treba. Pa zar treba da se uči braneći za prvi tim? Za to imamo akademiju.

Ja generalno nisam nezadovoljan utakmicom, ali rezultatom jesam i te kako, zato sto smo izgubili samo zbog glupih gresaka, sto golmana sto napadaca...
Neće sve savladati, nemoguće. Pa uči se i poslije akademije, nećeš izaći iz akademije kao izgrađen igrač. Uče se i Buljubašić, Mulalić, itd.
Vidi, fino je što braniš momka, jeste mlad i sve to, ali žao mi je, ništa od njega. Ono što njemu fali ne može se treningom steći ni naučiti.
Last edited by vicious on 22/09/2023 22:17, edited 1 time in total.
mond
Posts: 3615
Joined: 24/10/2010 20:45

#40816 Re: Utakmice.

Post by mond »

Hajde jebo sad Šahu, ispizdio me je i to je to. Nije jedini. Kapetan momčadi npr.
Ako ništa, prekide smo popravili što je evidentno, o fitnesu/spremi je malo i nezahvalno večeras jer se po ovom terenu duplo čovjek umara.
Ima očitih popravki, pored prekida čini mi se da nam bekovi bolje stoje defanzivno. Štoperi su okej, skaču, postavljaju igraju sa loptom. Kad se sjetim Šerbe i njegovih dodavanja :lol:

Jbg, zijan, vruć.
Ima materijala za klupe, npr kapiten.
last mohicans
Posts: 18218
Joined: 09/08/2012 23:19

#40817 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

Logovan wrote: 22/09/2023 22:10 Zašto se uopšte zamarate sa titulom? :? Niti je treba ganjati, niti treba odustajati od nje, niti treba pričati oko titule. Utakmica po utakmica, ako se na proljeće stvori prilika da se osvoji, onda je napasti.
Jbg, logi, malo si se posvađao s logikom. Pa šte ćemo ganjati ili odustati?
User avatar
vicious
Posts: 7660
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#40818 Re: Utakmice.

Post by vicious »

mond wrote: 22/09/2023 22:17 Hajde jebo sad Šahu, ispizdio me je i to je to. Nije jedini. Kapetan momčadi npr.
Ako ništa, prekide smo popravili što je evidentno, o fitnesu/spremi je malo i nezahvalno večeras jer se po ovom terenu duplo čovjek umara.
Ima očitih popravki, pored prekida čini mi se da nam bekovi bolje stoje defanzivno. Štoperi su okej, skaču, postavljaju igraju sa loptom. Kad se sjetim Šerbe i njegovih dodavanja :lol:

Jbg, zijan, vruć.
Ima materijala za klupe, npr kapiten.
Da, Ziljkic veceras totalno van utakmice, skoro nezainteresovan.
Avramovski me je opet ispizdio, osim promašaja ona situacija na kraju prvog, kad je cini mi se Beganovic presjekao loptu i povukao naprijed, daje je Avramu tamo na ćošku 16m, i ovaj umjesto da je samo primi i gurne mu opet jednostavan pas u for nesto pokušava petom iz prve, i igrac Sirokog je naravno presiječe. A mat situacija bi bila, nevjerovatno kakva glupost.
last mohicans
Posts: 18218
Joined: 09/08/2012 23:19

#40819 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

mond wrote: 22/09/2023 22:17 Hajde jebo sad Šahu, ispizdio me je i to je to. Nije jedini. Kapetan momčadi npr.
Ako ništa, prekide smo popravili što je evidentno, o fitnesu/spremi je malo i nezahvalno večeras jer se po ovom terenu duplo čovjek umara.
Ima očitih popravki, pored prekida čini mi se da nam bekovi bolje stoje defanzivno. Štoperi su okej, skaču, postavljaju igraju sa loptom. Kad se sjetim Šerbe i njegovih dodavanja :lol:

Jbg, zijan, vruć.
Ima materijala za klupe, npr kapiten.
Ja gore napisah, zašto Ziljkić mjesecima moze igrati poluvrijeme i maksimum do 60te. Tada diše na škrge, je li hronično povrijeđen, kao da je prikopčan na slauf nargile. Ne mogu shvatiti, ama baš nikako, kako ne može postići barem korektnu formu. Ne sjećam se da je u Borcu ovako bio loš fizički. Ima tu još slabo pripremljenih igrača. Pena ili Kerim su trebali početi od početka, a Ziljkića ostaviti za zadnjih pola sata. Očito je Rozman vođen prošlom utakmicom isto uradio, ali ne moze vazda upaliti. Jbg, i najbolji pogriješe.
18mn97
Posts: 784
Joined: 21/04/2021 12:56

#40820 Re: Utakmice.

Post by 18mn97 »

Hasic je bio los veceras. Nista nije uradio.
User avatar
Dinostula
Posts: 3788
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#40821 Re: Utakmice.

Post by Dinostula »

Logovan wrote: 22/09/2023 22:13
vicious wrote: 22/09/2023 22:06 Ne može. Kad do sad nije savladao ove osnovne stvari nece nikad od njega biti golman na nivou koji nama treba. Pa zar treba da se uči braneći za prvi tim? Za to imamo akademiju.

Ja generalno nisam nezadovoljan utakmicom, ali rezultatom jesam i te kako, zato sto smo izgubili samo zbog glupih gresaka, sto golmana sto napadaca...
Neće sve savladati, nemoguće. Pa uči se i poslije akademije, nećeš izaći iz akademije kao izgrađen igrač. Uče se i Buljubašić, Mulalić, itd.
Daj mi samo reci koja ekipa u PL ima golmana od 19 godina na golu pa mi njega da posaljemo Celiku ili Slobodi ljudi bi ga drzali na klupi ne bi rizikovali sa njim.Po meni treba vise Buljubasica gurati mali poceo nesto pokazivati ovaj forsira Mustafica.
I da pohvalim Durakovica ovu tekmu bio odlican najbolja do sada koju je odigrao.
User avatar
Logovan
Posts: 102766
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#40822 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

vicious wrote: 22/09/2023 22:16 Vidi, fino je što braniš momka, jeste mlad i sve to, ali žao mi je, ništa od njega. Ono što njemu fali ne može se treningom steći ni naučiti.
Pomalo ga branim jer mislim da vrijedi koliko toliko i da će izrasti u nekog pristojnog golmana. Hoće li biti šta od njega, ne znam. Slabiji je od Kovačevića, ali ako nije kao Kovačević, ne znači da ne valja.
last mohicans wrote: 22/09/2023 22:17 Jbg, logi, malo si se posvađao s logikom. Pa šte ćemo ganjati ili odustati?
Pa rekoh u nastavku posta. Ideš utakmicu po utakmicu, rješavaš kolo po kolo. Ne stvaraš sebi pritisak da moraš nešto uraditi (ganjanje) ili da nema šanse da nešto uradiš (odustajanje). Na treninzima, a pogotovo na utakmicama ne bi trebalo biti zamaranja oko titule. Moraš znati da je možeš osvojiti, ali ne da se ubijaš u pojam ako izgubiš dvije, tri utakmice, niti da letiš u nebesa ako zaredaš par pobjeda. Pa vidi šta Zrinjski radi, koliko znam kod njih je ovo što govorim. Nema iz krajnosti u krajnost.
Piaty
Posts: 6274
Joined: 01/12/2020 00:58

#40823 Re: Utakmice.

Post by Piaty »

Sarajevo je čudna ekipa po pitanju strategije kadra i to u najnegativnijem smislu.

Igrači koji se pokažu u najboljem svjetlu - NAJEBU.

1. Mulalić nije mogao biti bolji na svom mjestu - mora da ide na posudbu.

2. Balta-Jelić, najbolji igrač ekipe - mora tražiti novu ekipu.

3. Buljubašić, neviđeno za nas, momak samo što ne poleti dok igra - ali mora na klupu.

Najbolje imati 32 - 36 godina, da si ranije igrao po Slovenijama ili Slovačkoj, možeš biti i kloc ali ćeš imati zagarantirano mjesto.
Ne talasaj, šuti i igraj kako bilo, jebat ga
User avatar
Logovan
Posts: 102766
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#40824 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Dinostula wrote: 22/09/2023 22:26 Daj mi samo reci koja ekipa u PL ima golmana od 19 godina na golu pa mi njega da posaljemo Celiku ili Slobodi ljudi bi ga drzali na klupi ne bi rizikovali sa njim.Po meni treba vise Buljubasica gurati mali poceo nesto pokazivati ovaj forsira Mustafica.
I da pohvalim Durakovica ovu tekmu bio odlican najbolja do sada koju je odigrao.
Ne razumijem zašto bi druge ekipe bile bitne, pa i ovo za Čelik/Slobodu? Meni se Buljubašić dobrim pokazao i ne treba uopšte birati između njega i Šahinovića ili bilo koja druga dva mlada igrača. Ako mogu igrati dva, neka igraju dva ili više njih. Za Durakovića se slažemo. :thumbup: Sad je bio ok, njegova najbolja utakmica.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22760
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#40825 Re: Utakmice.

Post by GandalfSivi »

last mohicans wrote: 22/09/2023 22:17
Logovan wrote: 22/09/2023 22:10 Zašto se uopšte zamarate sa titulom? :? Niti je treba ganjati, niti treba odustajati od nje, niti treba pričati oko titule. Utakmica po utakmica, ako se na proljeće stvori prilika da se osvoji, onda je napasti.
Jbg, logi, malo si se posvađao s logikom. Pa šte ćemo ganjati ili odustati?
Titula dodje kad se najmanje nadas :)
Post Reply