OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Ljubo2

#1051 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 » 27/10/2020 03:02

Tempo wrote:
27/10/2020 01:52
ne tvrde.
Tvrde, kad kažu "sve je vibracija" ili "sve je energija" ili "sve je kretanje". Tvrde i za informacije, ali ne znaju porijeklo informacija, da li one prethode materijalnom Univerzumu ili se stvaraju poslije. Niti znaju uopšte šta je informacija, s obzirom da informacije uvijek idu zajedno sa energijom, tj. da one posebno i izdvojeno od energije ne postoje. Kao što se, na primjer, DNK informacija uvijek manifestuje kao gen koji je sastavni dio DNK molekula. Ili kao što se informacije kojima čovjek raspolaže uvijek fizički manifestuju u obliku elektromagnetnih struja na površini mozga ili teku kroz čovjekov organizam i nervni sistem, kojih čovjekov materijaln i organizam doživljava i spoznaje u sebi kao psihičke procese opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja.

Ove psihičke sposobnosti su svojstvene samoj materiji, tj. najsitnijim elementarnim česticama, od trenutka početka njihovog pojavljivanja iz kvantnog vakuuma i njihovog fizičkog manifestovanja. Bez kojih evolucija materije, života i Univerzuma ne bi bila moguića. I bez kojih bio organizmi, kao i naši informatički sistemi i roboti ne bi bili mogući.

https://hrcak.srce.hr/index.php?show=cl ... ezik=88387

Tempo

#1052 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo » 27/10/2020 03:08

Ljubo2 wrote:
27/10/2020 03:02
Tvrde, kad kažu "sve je vibracija" ili "sve je energija" ili "sve je kretanje
ne kažu

Ljubo2

#1053 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 » 27/10/2020 04:14

Tempo wrote:
27/10/2020 03:08
ne kažu
Kažu. I ne javljaj se samo zato da bi mogao da upotijebiš svoje JA+7 i tako uvijek iznova dokažeš Zakon postojanja. Kad si ga, već ko zna koliko puta dokazao. Misliš da ćeš ga manje dokazati ako se uvijek samo sa po jednom rječu javiš. Možeš i samo sa jednim slovom, svejedno, isto ti dođe. Zakon postojanja dokažeš, ma kako da se javiš, a svoju vjeru oboriš. I tako postigneš suprotan efekt, jer uvijek se javiš s namjerom da Zakon postojanja oboriš.
Image

Dope_Man

#1054 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dope_Man » 27/10/2020 06:54

breba wrote:
26/10/2020 23:13
Dope_Man wrote:
26/10/2020 21:04
Tempo wrote:
26/10/2020 17:28

eeeee, a ko je stvorio 10 s kajmakom i lukom?
Odgovor na to zavisi od birtije u kojoj narucis :lol:
Je li to imamo novi zakon na principu ćevap - kajmak - luk?
Ili sam nesto fulio.
Moj Zakon nalaze da bude bez luka :D

Dozer

#1055 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer » 27/10/2020 10:59

Ljubo2 wrote:
26/10/2020 23:49
Dozer wrote:
26/10/2020 13:59
Pitanje - kako znas koja je "devetka" treca? Kako znas od koje pocinjes brojati, i najbitnije - kako znas s koje na koju stranu brojis, tj. clockwise ili counterclockwise?
Svijest postoji tako što se uvijek iznova na isti način ponavlja. Iz mirovanja uvijk počinje i u mirovanju završava. Mirovanje je uvijek prva faza postojanja. Na simbolu, to je donja, žuta devetka (jaje). Druga faza počinje kad se svijest napregne i pokrene (Big-Bang). To je razvojna faza u kojoj Svijest počinje fizički da se širi i manifestuje se kao svjetlost, vatra, toplota, energija. Na simbolu to je crvena devetka koja ide na gore (pile). I treća faza počinje kad se Svijest razvila i realizovala do kraja po informaciji koju nosi u sebi o sebi i tako postigla svoj cilj. Tada počinje po malo da se opušta slabi, stari i na kraju se raspada i vraća u svoje prvobitno stanje mirovanja i odmaranja. Na simbolu to je plava devetka (koka)

Sva kretanja i radnje u Univerzumu tako počinju i završavaju. Tako naša pluća dišu, srce kuca, želudac se tako uvijek iznova puni i prazni. Tako svako jutro ustajemo iz kreveta i svako veće ponovo liježemo u krevet i spavamo. I Univerzum kao cjelina isto tako uvijek iznova nastaje i nesteje.
OK. Dakle, brojis/citas s lijeva na desno, tj. clockwise, ili ti u pravcu kazaljke na zidu. Sta mislis, da li bi se arapski svijet slozio s tobom, s obzirom da oni citaju u obrnutom pravcu? Jesi li razmisljao o ovome, ili smatras da je tvoj nacin jedini ispravan?
Ovo je tvoj znak:
Image

Sta se desava ako ga flipnemo ... ovako:
Image
Sve što je fizičko u Univerzumu, kao i sam Univerzum kao cjelina, sve su to raznolike i mnogobrojne fizičke radnje naprezanja i kretanja Svijesti (Boga) u svojstvu Kretača. On je jedini koji POSTOJI, a ne njegovo kretanje. Što važi i za 10 sa kajmakom i lukom i onoga koji jede 10 sa kajmakom i lukom, koji je sav, od glave do pete, napravljen od bezbrojnih pojedenih 10 sa kajmakom i lukom.

Ono unitrašnje, transcendentno, metafizičko, neopažljivo, psihičko, svjesno, životno, nefizičko, je to koje uvijek POSTOJI, koje nikada ne nasteje, niti nestaje, dok njegove fizičke i psihičke radnje uvijek iznova nastaju i nestaju. Koje ne mogu postojati same po sebi vez Vršioca koji ih vrši, koji je jedini koji postoji.
Dakle, da rezimiramo - fizicko ipak postoji, bez obziran ne uzrok tog fizickog postojanja? Zar nisi rekao da nista fizicko NE postoji? Zanemari sad famozni uzrok, tj. jos famoznijeg kretac, tj. boga (za sta ne postoji ni jedan jedini dokaz da to uopste postoji, sto je i logicno jer je sve to iskljucivo proizvod naseg uma u pokusaju davanja odgovora ne pitanje postanka). Daj da prvo razgranicimo da li fizicko postoji kao takvo, a onda cemo o uzrocima koji su uzrokovali da to fizicko postoji.
Dakle, pitanje je vrlo jasno i zahtijeva vrlo kratak odgovor sa DA ili NE, a glasi - da li fizicko/materijalno postoji?
Naučnici koji se bave fizičkom spoljašnjošću svijeta kao Posljedicom, nikada neće saznati Istinu o postojanju svijeta, dok god ne budu počeli da se bave njegoovom metafizičkom unutrašnjošću kao Uzrokom. Naravno, moći će oni da smišljaju razne tehnologije za materijalnu proizvodnju, razne ratne tehnologije, pa i 10 s kajmakom i lukom, ali izvanjskim, čulnim opažanjem svijeta nikada neće moći da odgonetnu Istinu o postojanju svijeta i odgovore na pitanje kako je on uopšte moguć? Nikada neće moći da odgovore na pitanje šta je to što zaista postoji, kako i zašto postoji to što postoji. U u tom svom neznanju Istine o postojanju svijeta uvijek će misliti da po svojoj slobodnoj volji mogu da rade šta god im se prohtije i to će uvijek da bude, kako je i istorija ljudskog roda pokazala, na našu štetu, a nikako na korist.
U prevodu - bog nas je stvorio, kao i sve drugo materijalno, ukjucujuci i 10 s kajmakom i lukom.
Ne znam sto se ovoliko patis da nam pojasnis da je bog u pozadini...

Tempo

#1056 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Tempo » 27/10/2020 11:20

Ljubo2 wrote:
27/10/2020 04:14
Tempo wrote:
27/10/2020 03:08
ne kažu
Kažu. I ne javljaj se samo zato da bi mogao da upotijebiš svoje JA+7 i tako uvijek iznova dokažeš Zakon postojanja. Kad si ga, već ko zna koliko puta dokazao. Misliš da ćeš ga manje dokazati ako se uvijek samo sa po jednom rječu javiš. Možeš i samo sa jednim slovom, svejedno, isto ti dođe. Zakon postojanja dokažeš, ma kako da se javiš, a svoju vjeru oboriš. I tako postigneš suprotan efekt, jer uvijek se javiš s namjerom da Zakon postojanja oboriš.
Image

Ne kazu.

-Chesterfield-

#1057 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by -Chesterfield- » 27/10/2020 13:59

Dozer wrote:
27/10/2020 10:59

U prevodu - bog nas je stvorio, kao i sve drugo materijalno, ukjucujuci i 10 s kajmakom i lukom.
:mastakazes:

On tvrdi da ne postoji Bog, kao i ti.

Vidiš, Ljubo samo pokušava izmisliti još jednu religiju. Njegov vjeroučitelj ( svjetlosno biće, sotona...) je zadužen da ga filuje tim lažnim informacijama. Ili se samo poigrava sa Ljubom. :)

Možda ti je promaklo da Ljubo tvrdi da svijest povremeno treba odmor, da malo prilegne, otkunja, dremne...
A Ljubo ne zna koliko taj odmor traje, niti kada će se svijest probuditi, hoće li nešto sanjati...

Dok pravi vjernici vjeruju da Bogu ne treba odmor.
Ne obuzima Ga ni drije­mež ni san!

Dozer

#1058 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer » 27/10/2020 14:33

Ljubo2 wrote:
Sve što je fizičko u Univerzumu, kao i sam Univerzum kao cjelina, sve su to raznolike i mnogobrojne fizičke radnje naprezanja i kretanja Svijesti (Boga) u svojstvu Kretača.
On, zapravo, samo bogu daje novo znacenje, tj. podvodi ga pod "svijest", koja po njemu moze postojati i postoji bez icega drugog. Ono, postoji "svijest" sama za sebe, i ona je svjesna sebe.
Ovo zvuci otprilike kao da se kaze - Lopta je okrugla, a njeni ostri uglovi ne bi mogli postojati bez oblina lopte.

Ili, ona stara - Osisao je kosu sa svoje celave glave, a zatim pocinio samoubistvo u cosku okrugle sobe.

Otkud okrugloj sobi ili lopti coskovi, ili celavoj glavi kosa...? Pa, logicno - Ja+7 tvore loptu, njene coskove, kao i kosu na celavoj glavi i coskove u okrugloj sobi. Sve to postoji zbog svijesti, tj. Ja+7 psihickih i fizickih osobina koje cine sve materijalno i fizicko. Pri tome, ne smijemo zaboraviti da materijalno i fizicko ne postoje, nego su to samo manifestacije JA+7, tj. svijesti koja dolazi od kretaca (boga).

breba

#1059 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by breba » 27/10/2020 16:58

-Chesterfield- wrote:
27/10/2020 13:59
Dozer wrote:

:mastakazes:

On tvrdi da ne postoji Bog, kao i ti.

Vidiš, Ljubo samo pokušava izmisliti još jednu religiju. Njegov vjeroučitelj ( svjetlosno biće, sotona...) je zadužen da ga filuje tim lažnim informacijama. Ili se samo poigrava sa Ljubom. :)

Možda ti je promaklo da Ljubo tvrdi da svijest povremeno treba odmor, da malo prilegne, otkunja, dremne...
A Ljubo ne zna koliko taj odmor traje, niti kada će se svijest probuditi, hoće li nešto sanjati...

Dok pravi vjernici vjeruju da Bogu ne treba odmor.
Ne obuzima Ga ni drije­mež ni san!
Kad svijest odluci da se malo odmori pa napregne Muhameda Alia, glavom i bradom :-D

Image

Ljubo2

#1060 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 » 28/10/2020 00:09

TEMPO, ČESTERFILD, DOZER, BREBA,

Razmišljanja malog Perice, Đokice i Mujece. I ja se onda pitam zašto nikome nije moguće objasniti apsolutno ništa i zašto na svakom drvetu po neka nakaradna naučna teorija, filozofija, ideologija, politika ili religija raste i zbog toga svijet i dalje u govnima grca?

Za Zakon postojanja to ništa ne znači, jer ni naopako se ne može razmišljati i raditi, a ne upotijebiti JA+7 i tako dokazati Zakon postojanja, nebitno da li onaj ko naopako razmišlja i radi, razumije šta JA+ 7 znači. Čak i žaba kad u bari krekeće, koristi svoje JA+7 i dokazuje Zakon postojanja, nebitno što ni ona pojma nema šta JA+7 znači.

Ipak, razlika između žabe i čovjeka je ogromna. Za žabu manje-više, ona i kad krekeće ne čini nikakvo zlo. A kad ljudi krekeću, to je onda jako opasno - i za ljude i žabe - jer iz njihovog kreketanja sva moguća svjetska zla proizilaze.

. . . . . . . . . . . ..Image

breba

#1061 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by breba » 28/10/2020 01:18

Sjajno. Širimo zakon. Siguran sam da ce naići na dobar prijem.
P. S. Ovu rezoluciju bi trebao patentirati.

https://forum.klix.ba/slichica-dana-20 ... p16896571

Dozer

#1062 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer » 30/10/2020 12:05

Ljubo...

Izjavljivane i postavljanje neke teorije nije samo po sebi i dokaz bilo cega.
Bilo ko od nas moze sad izmisliti bilo sta, posloziti na neki svoj nacin, i reci da je to "Zakon". Ono sto ti nikako ne shvatas jeste cinjenica da sve ovo sto ti pricas zapravo je samo to - prica.

Ponudi nam samo jedan jedini "opipljiv" dokaz (citaj: provjerljiv i dokaziv), a koji se ne moze objasniti drugacije nego na tvoj nacin, i tu ces mozda i dobiti toliko zeljenu publiku.

Bez toga, preostaje ti samo da i narednih 40 godina pokusavas ubijediti sve oko sebe da si ti sa svojom "postavkom" stvari u pravu.

Kako nijedna religija nikada nije ponudila nikakav dokaz za svoja vjerovanja, cime su i nakon 5.000 godina i dalje samo u sferi vjerovanja i metafizike, tj. vlastitih promisljanja, "tumacenja" i ideja o tome sta je tu istina, a sta ne (a nije nista), u istom corsokaku si i ti s ovim svojim "zakonom".
Sve sto si smislio je poteklo iz tvog uma, a bazira se na cjelozivotnom prikupljanju podataka i informacija, koje si ti u svojoj glavi na kraju spojio u ovo o cemu nama ovdje pricas. Sve je to samo jedna lijepa kontrukcija za koju, u realnosti, ne postoji nikakvo uporiste.
Identicno vjerovanju u boga.

P.S. Nisi mi odgovorio s koje strane brojis "devetke". Nije valjda da te zadeverah s ttim pitanjen?
Last edited by Dozer on 30/10/2020 19:44, edited 2 times in total.

espn

#1063 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by espn » 30/10/2020 17:57

Ja sam na svojoj kozi otkrio da je istina ono sto religija prica. Ako ikad otkrijes ono sto religija prica, vidjeces kako je cudno, lijepo i grandiozno.

Dozer

#1064 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Dozer » 30/10/2020 19:41

Moras opisati desavanje da bismo mogli diskutovati....valjda...

breba

#1065 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by breba » 30/10/2020 23:31

espn wrote:
30/10/2020 17:57
Ja sam na svojoj kozi otkrio da je istina ono sto religija prica. Ako ikad otkrijes ono sto religija prica, vidjeces kako je cudno, lijepo i grandiozno.
To je i Ljubo osjetio.
Ne znači da je istina, osim što tebi tvoja religija, ili Ljubi njegova ideja, daje neki lični smisao.
Edit. I to nije nikakav problem. Ako ti paše, i ne škodi drugima, furaj to. A ako podijeliš ovdje, i drugi se ne slažu, nemoj biti uvrijeđena mlada, kao Ljubo.

espn

#1066 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by espn » 31/10/2020 02:12

Dozer wrote:
30/10/2020 19:41
Sustina nam je paranormalna. Neki se uce za to od malena, a neki budi "ogoljeni" kao ja, igrom slucaja i vide, dozive i osjete sta je sustina ovog svijeta. A to se moze svakom desiti i desilo se. Samo se suti o tome. Paranormalno je tu gdje mislimo da nije.
breba wrote:
30/10/2020 23:31
espn wrote:
To je i Ljubo osjetio.
Ne znači da je istina, osim što tebi tvoja religija, ili Ljubi njegova ideja, daje neki lični smisao.
Edit. I to nije nikakav problem. Ako ti paše, i ne škodi drugima, furaj to. A ako podijeliš ovdje, i drugi se ne slažu, nemoj biti uvrijeđena mlada, kao Ljubo.
Ja nisam do toga dosao nikakvim filozofskim zakljuccima. Mislim, mogao sam ali eto nisam jer nisam naucen magiji od malena. Treba pratiti ono sto nam pisu svete knjige.

breba

#1067 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by breba » 31/10/2020 02:32

espn wrote:
31/10/2020 02:12
Dozer wrote:
30/10/2020 19:41
Sustina nam je paranormalna. Neki se uce za to od malena, a neki budi "ogoljeni" kao ja, igrom slucaja i vide, dozive i osjete sta je sustina ovog svijeta. A to se moze svakom desiti i desilo se. Samo se suti o tome. Paranormalno je tu gdje mislimo da nije.
breba wrote:
espn wrote:
To je i Ljubo osjetio.
Ja nisam do toga dosao nikakvim filozofskim zakljuccima. Mislim, mogao sam ali eto nisam jer nisam naucen magiji od malena. Treba pratiti ono sto nam pisu svete knjige.
Onda bolje da pišeš o tome na pod forumu religija.

espn

#1068 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by espn » 31/10/2020 03:10

Mi smo sazdani od paranormalnog materijala.

breba

#1069 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by breba » 31/10/2020 03:28

espn wrote:
31/10/2020 03:10
Ko smo "mi"?

espn

#1070 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by espn » 31/10/2020 03:34

breba wrote:
31/10/2020 03:28
espn wrote:
Ko smo "mi"?
Ljudi, zivotinje, insekti.

breba

#1071 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by breba » 31/10/2020 03:39

espn wrote:
31/10/2020 03:34
breba wrote:
31/10/2020 03:28
espn wrote:
Ko smo "mi"?
Ljudi, zivotinje, insekti.
Najbolje bi bilo da ti otvoriš novu temu.
Pusti Ljubi Ljubinu.

espn

#1072 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by espn » 31/10/2020 03:44

Dobro si. Necu vise smarati. Pozz.

Ljubo2

#1073 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 » 31/10/2020 04:55

Dozer wrote:
30/10/2020 12:05
Izjavljivane i postavljanje neke teorije nije samo po sebi i dokaz bilo cega.
Ja nisam postavio nikakvu teoriju, već sam ustanovio novu nauku koju do danas nismo imali - Nauku o Svijesti ili Nauku o nagonu samoodržanja, sa značenjem Zakona postojanjja. I uz nju sam priložio sve potrebne dokaze i objašnjenja koja mogu i osnovci da provjere i razumiju.
Dozer wrote:
Bilo ko od nas moze sad izmisliti bilo sta, posloziti na neki svoj nacin, i reci da je to "Zakon". Ono sto ti nikako ne shvatas jeste cinjenica da sve ovo sto ti pricas zapravo je samo to - prica.
Priča je to da je Zakon postojanja "priča". Ako uspiješ da oboriš dokaze i logiku Zakona postojanja koju sam dao, onda ovo sve tvoje što si do sada rekao, neće biti "priča".
Dozer wrote:
Ponudi nam samo jedan jedini "opipljiv" dokaz (citaj: provjerljiv i dokaziv), a koji se ne moze objasniti drugacije nego na tvoj nacin, i tu ces mozda i dobiti toliko zeljenu publiku.
Ponudio sam 7 dikaza, a ne jedan. To su, da se objektivna stvarnost (to je Univerzum) ne sastoji ni od čega drugog do od 7 fizičkih i psihičkih procesa i radnji: naprezanja, kretanja, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja. Njihov vršilac i uzrok je Svijest. Ako se ne slažeš, obori ove dikaze novim (svojim) dokazima. Tvoje dosadašnje prazne "priče" nisu dokazi.
Dozer wrote:
Kako nijedna religija nikada nije ponudila nikakav dokaz za svoja vjerovanja, cime su i nakon 5.000 godina i dalje samo u sferi vjerovanja i metafizike, tj. vlastitih promisljanja, "tumacenja" i ideja o tome sta je tu istina, a sta ne (a nije nista), u istom corsokaku si i ti s ovim svojim "zakonom".
I dalje pričaš samo šuplje i prazne "priče". Umjesto toga daj neki dokaz da osim Svijesti i njenih 7 sposobnosti i radnji (JA+7) postoji još nešto, plus.
Dozer wrote:
Sve sto si smislio je poteklo iz tvog uma,
Iz uma ne može da potekne ništa, prije nego što u um uđe. Kad se čovjek rodi, um mu bude prazan. U moj um je ušlo samo to da osim Svijesti i njenih 7 sposobnosti i radnji (JA+7), ničeg drugog nema. Daj ti sada ovde isprazni svoj um pred nama, da vidiomo šta u njemu ima. Da vidimo šta je istinito od toga što u tvom umu stoji, što je u njega ušlo, a šta si izmislio, a čega u stvarnosti nema.
Dozer wrote:
Sve je to samo jedna lijepa kontrukcija za koju, u realnosti, ne postoji nikakvo uporiste. Identicno vjerovanju u boga.
Dakle, tu smo. Po tebi, znači, da bi moja konstrukcija bila OK, kad bi bila identična vjerovanju u Boga. Baš me zanima koja si ti vjera, za koju misliš da je OK?
Dozer wrote:
P.S. Nisi mi odgovorio s koje strane brojis "devetke". Nije valjda da te zadeverah s ttim pitanjen?
Vidio sam to tvoje pitanje. Mnogo si se trudio da raznim pretunbacijama unakardiš simbol Zakona postojanja. Još nisi pokušao da ga staviš na nakovanj i lupaš po njemu čekićem - toliko on tvom vjerovanju smeta. Na tvoju žalost, simbol sam po sebi, nema nikakvu vrijednost bez dokaza i objašnjenja što simbol znači. Uništavajući, unakarađujući, brišući ili mijenjajući oblik simbola Zakona postojanja, ne možeš uništiti, unakaraditi, obrisati ili promijeniti njegoovo značenje, a to je sam Zakon postojanja. Pogotovo ne svojom vjerom

Evo ti ovdje više simbola Zakona postojanja. Svi znače isto, pa radi s njima šta želiš.

Image

Image

Ljubo2

#1074 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 » 31/10/2020 05:02

espn wrote:
Mi smo sazdani, isto kao i sve drugo, od Svijesti i njenih 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji. Svijest nije "paranormalna". Jedina je koja postoji i koja je NORMALNA.

Ljubo2

#1075 Re: OTKRIO SAM TAJNU POSTOJANJA MATERIJE ŽIVOTA I SVEMIRA

Post by Ljubo2 » 31/10/2020 05:18

breba wrote:
To je i Ljubo osjetio.
Kad su religije u pitanju, onda možemo birati koja nam paše. I na tom planu uvijek može da bude vrijeđanja, pa i ratova. A kad je nauka u pitanju, dokazi i logika, kao što je Zakon postojanja, onda tu nema ni biranja, ni svađanja, ni ratovanja. Kao na primjer kad kažemo 2+2=4, tu ne možeš da biraš i kažeš 2+2 nije jednako 4, već, neko kaže da je 3, neko 5, neko 100, neko 1000 itd, pa se onda svi oko toga "kao neka mlada" izvrijeđaju, posvađaju i na kraju se još i pobiju.

Post Reply