Kiša

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#76 Re: Kiša

Post by Jimmy_The_Saint »

Nisam ekspert, ali kladim se da ti je ekonomski rezon katastrofa. Rentakar u US jeste pojeftin, ali pojeftina su i polovna auta bez obzira na miljazu - na kraju cce ispasti da si spiskala dvije-tri hiljade dolara na rentakar, da bi auto prodala maksimalno hiljadu skuplje. :P

Al' dobro, svakom svoje.
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#77 Re: Kiša

Post by ljubav_aha »

Jimmy_The_Saint wrote:Nisam ekspert, ali kladim se da ti je ekonomski rezon katastrofa. Rentakar u US jeste pojeftin, ali pojeftina su i polovna auta bez obzira na miljazu - na kraju cce ispasti da si spiskala dvije-tri hiljade dolara na rentakar, da bi auto prodala maksimalno hiljadu skuplje. :P

Al' dobro, svakom svoje.
dobro si napisao o sebi ... nisi ekspert ;-)

polovna auta su vecinom i polovicno ispravna

auto se ne renta svaki mjesec

aaa,zezno si se,pare su mi jako vazne u zivotu :-D
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#78 Re: Kiša

Post by Jimmy_The_Saint »

Hajde baš bači tu matematiku. :D
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#79 Re: Kiša

Post by ljubav_aha »

Jimmy_The_Saint wrote:Hajde baš bači tu matematiku. :D
smjesan si :-) da na forumu pisem o svojim finansijama :lol: ne brigja,meni je dobro :-D
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#80 Re: Kiša

Post by respo »

ljubav_aha wrote:
corolla02 wrote:
respo wrote:zasto si onda ikako kupila auto
mozes i po gradu iznajmljivati auto tako da cijena koju das za auto vrlo moguce da se podudara sa svotom koju bi dala za iznajmljivanje istog jos plus ne brines za registraciju gume odrzavanje itd
nikad nisam razumio onu kad se kaze "Da sacuvam auto" :roll:

hm,pa npr. moja porodica ,ili moj komasija smo koritstili sluzbena auta,tako da su nam nova auta bila za voznju van grada,moze se,sto da ne ;-)
cekaj malo ovdje nesto ne stima :D
ljubav_aha wrote:respo,svoje auto vozim samo u gradskoj zoni,vrlo rijetko van grada,par puta maksimalno 2 sata voznje ,za duze rute su rentanje automobila ili avio letovi
jeli van grada rentas ili vozis svoje ili u gradu vozis svoje ili sluzbeno :)
dobro ti ja rekoh bezveze si kupila auto
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#81 Re: Kiša

Post by ljubav_aha »

respo,tip je poredio svoj ekomsije u zlatna prije-ratna vremena,a ja svoju porodicu i komsije

u SAD vozim svoje u gradu i par sati van grada , sve dalje dragi avion ili rentanje auta :-D
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#82 Re: Kiša

Post by respo »

koje ti je auto ako nije tajna?
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#83 Re: Kiša

Post by ljubav_aha »

respo wrote:koje ti je auto ako nije tajna?
meni,11esti po redu :-D uskoro ce novi :-D
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#84 Re: Kiša

Post by respo »

nisam cuo za model 11-i
koja je to marka ford gm?
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#85 Re: Kiša

Post by ljubav_aha »

respo wrote:nisam cuo za model 11-i
koja je to marka ford gm?
11 auto po redu :-D

zar je uopste to vazno,znaci ako auto nije mercedes ili BMW ne treba se ni pravilno odrzavati,ni njegovati :D
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#86 Re: Kiša

Post by Jimmy_The_Saint »

Ma smiješan je sestro jedino tvoj rezon, dok ne dokažeš suprotno.
Ne moraš sa svojim autom, ni sa svojim šlajpekom, daj samo čarobnu formulu na bilo kom autu, s bilo kojom rentakar kućom. Možda si čak i u pravu.
:-)
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#87 Re: Kiša

Post by ljubav_aha »

Jimmy_The_Saint wrote:Ma smiješan je sestro jedino tvoj rezon, dok ne dokažeš suprotno.
Ne moraš sa svojim autom, ni sa svojim šlajpekom, daj samo čarobnu formulu na bilo kom autu, s bilo kojom rentakar kućom. Možda si čak i u pravu.
:-)
ja tebi nisam sestra :D

smjesno je da me pitas kako baratam svojim finasnijama :-D
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#88 Re: Kiša

Post by Jimmy_The_Saint »

Halo, Amerika, TI si ovdje došla s pričom o tome da na dalji put voziš rentano auto. Jer ti se isplati.

Na visokoj kilometraži možeš izgubiti cirka hiljadu-dvije dolara, maksimalno. I to ako auto handriš nekih pet godina pa dođe u taj cjenovni razred. Tih hiljadu-dvije dolara razlike, to je od 20 do 40 dana rentanja da platiš. Ako ti je godišnji 15 dana, pet puta po 15 dana jeste 75 dana. Znači, potrošiš duplo na rentanje.

Dakle, neka tebi tvog šlajpeka, ja samo pokušavam prokljuviti rezon koji goni ljude da svoje auto voze k'o po jajima ne bi li nekom drugom nakon njih bilo bolje. :D
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#89 Re: Kiša

Post by ljubav_aha »

Jimmy_The_Saint wrote:Halo, Amerika, TI si ovdje došla s pričom o tome da na dalji put voziš rentano auto. Jer ti se isplati.

Na visokoj kilometraži možeš izgubiti cirka hiljadu-dvije dolara, maksimalno. I to ako auto handriš nekih pet godina pa dođe u taj cjenovni razred. Tih hiljadu-dvije dolara razlike, to je od 20 do 40 dana rentanja da platiš. Ako ti je godišnji 15 dana, pet puta po 15 dana jeste 75 dana. Znači, potrošiš duplo na rentanje.

Dakle, neka tebi tvog šlajpeka, ja samo pokušavam prokljuviti rezon koji goni ljude da svoje auto voze k'o po jajima ne bi li nekom drugom nakon njih bilo bolje. :D
na godisnji odmor letim avioJonom

meni se isplati,jer rentanje u SAD je jaaako jefitno,ne znam gdje zivis,jer u BiH defitivno nije tako, OK
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#90 Re: Kiša

Post by Jimmy_The_Saint »

Bez uvrede, sretno ga prodala. :)

Samo mi još reci koji su najpovoljniji od tih rentadžija, mislim da će mi taj info kad-tad zatrebati. :)
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#91 Re: Kiša

Post by ljubav_aha »

Jimmy_The_Saint wrote:Bez uvrede, sretno ga prodala. :)

Samo mi još reci koji su najpovoljniji od tih rentadžija, mislim da će mi taj info kad-tad zatrebati. :)

gdje zivis :?:
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#92 Re: Kiša

Post by respo »

ljubav_aha wrote:
respo wrote:nisam cuo za model 11-i
koja je to marka ford gm?
11 auto po redu :-D

zar je uopste to vazno,znaci ako auto nije mercedes ili BMW ne treba se ni pravilno odrzavati,ni njegovati :D
ides u pogresnom smjeru
ako je auto kadilak od 5 metara sto ce ti to kad mozes uzeti recimo smarta ili tako taj tip za grada koji i manje trosi i manje kosta i manja cijena odrzavanja itd itd
shvatas poentu?
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#93 Re: Kiša

Post by ljubav_aha »

kutije od 5 metara ne volim :D imam 4clinidricni autic,sto ce mi veci auto za gradsku voznju :-D
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#94 Re: Kiša

Post by respo »

i auta od 4.5 metra mogu imati 4-ero cilindricni motor :)
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#95 Re: Kiša

Post by ljubav_aha »

respo wrote:i auta od 4.5 metra mogu imati 4-ero cilindricni motor :)
znam,ali ne treba mi :-D
User avatar
sinus
Posts: 1724
Joined: 22/01/2007 23:33
Location: 위치 알 수없는 추가 통보가있을 때까지
Contact:

#96 Re: Kiša

Post by sinus »

Ja bih recimo prije kupio auto sa 150.000 km otvorene vožnje, nego ono sa 70.000 gradske ( stani, kreni, vozi se ko baja)...

Ali o ukusima i razlozima zbog kojih neko nešto bira se ne raspravlja :D
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#97 Re: Kiša

Post by ljubav_aha »

sinus wrote:Ja bih recimo prije kupio auto sa 150.000 km otvorene vožnje, nego ono sa 70.000 gradske ( stani, kreni, vozi se ko baja)...

Ali o ukusima i razlozima zbog kojih neko nešto bira se ne raspravlja :D
pa o razlozima se moze razgovarati,zar je to problem

samo ovisi i kvlaitet grdaske voznju u raznim gradovima
User avatar
corolla02
Posts: 11306
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#98 Re: Kiša

Post by corolla02 »

ljubav_aha wrote:respo,tip je poredio svoj ekomsije u zlatna prije-ratna vremena,a ja svoju porodicu i komsije

u SAD vozim svoje u gradu i par sati van grada , sve dalje dragi avion ili rentanje auta :-D
rentanje auta, cuvanje svog, leasing novog, nista se to ne isplati :mrgreen: jer svaki dan stari i cijena mu pada
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#99 Re: Kiša

Post by ljubav_aha »

corolla02 wrote:
ljubav_aha wrote:respo,tip je poredio svoj ekomsije u zlatna prije-ratna vremena,a ja svoju porodicu i komsije

u SAD vozim svoje u gradu i par sati van grada , sve dalje dragi avion ili rentanje auta :-D
rentanje auta, cuvanje svog, leasing novog, nista se to ne isplati :mrgreen: jer svaki dan stari i cijena mu pada
zar sam jedina koja sam otvorila temu o njegovanju auta :-D ma neka,manje se kvari :D

jao sto vam je danas,pa ne rentam auto svaki dan :lol:
User avatar
corolla02
Posts: 11306
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#100 Re: Kiša

Post by corolla02 »

ljubav_aha wrote:
corolla02 wrote:
ljubav_aha wrote:respo,tip je poredio svoj ekomsije u zlatna prije-ratna vremena,a ja svoju porodicu i komsije

u SAD vozim svoje u gradu i par sati van grada , sve dalje dragi avion ili rentanje auta :-D
rentanje auta, cuvanje svog, leasing novog, nista se to ne isplati :mrgreen: jer svaki dan stari i cijena mu pada
zar sam jedina koja sam otvorila temu o njegovanju auta :-D ma neka,manje se kvari :D

jao sto vam je danas,pa ne rentam auto svaki dan :lol:
auto voli kad je u pokretu, isto ko ljudski organizam, krv kad protice znas da materije stizu do celija, a ako ti neko prodaje neko pa kad pogledas ispod haube i tamo negdje nadjes paucinu a vlasnik kaze kako ga je cuvo, konzervirao i tako malo preslo, ma magla :mrgreen:
Last edited by corolla02 on 04/11/2010 00:49, edited 1 time in total.
Post Reply