KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: Bobi, _BataZiv_0809

Post Reply
hladan.preminger

#101 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by hladan.preminger » 01/07/2014 10:54

sema911s wrote:
corsa wrote:Nadam se da mi sada vjerujete, jer nemam vise argumenata. :D
Uglavnom to je to, 7 godina garancije je obicna ubleha na koju padaju naivni. Sto puta sam cuo pricu "Cim oni daju 7 godina garancije to je sigurno kvalitetan auto". Tako ljudi razmisljaju.
Po toj teoriji je Mercedes ka*ina, samo dvije godine garancije! :D :-)
imas kafu, 2kile kod gojka,pivu i ukrajinku na mjesec zbog ove izjave

ovi sto su kupili te kie,honholuduludu, fijate, sedmiuce,., nas koji vozimo polovnjake gledaju ko neke prosjake jer oni zaboga imaju pare za novo auto a i nisu nesto pametni da se razmijemo ,. a kada uporedis ko je bolje prosao ono ma dajj,., to sto imas 7 godina garancije(kakve tek garancije) spominje neko neke table(tabla je bila fabricka greska i povucena je sa mnogo vozila samo su sutili ko po obicaju)
ne znaci da si sada na konju, nek ti u tih 7 god crkne neki dio nesto sto se ne ponavlja cesto pa ces da vids kako se garancija brise dodaje ono ali gospodine/gospodjo garancija ne podrzava taj dio,(vjesanje ti nije u garanciji, turbo, hladnjak, cesta boljka 5vrata to vam sve naplate)

te knjizice spominjete kod neke prodaje,., ovlasteni i to,., pa samo taj tariguz i vrijedi budalama(jer ista kosta 50€ da se jos sve uneseu servisni komp),. i sta ja imam od toga da je sve radjeno u ovlastenom servisu,. kada znam da svi ovlasteni kupuju dijelove iz motorex-a, ulje od megamix-a a ti ovlasteni serviseri poznati da ispusu filtere, u posudu koja moze da primi 6l ulja naspu 8 i vise(jbte ljudi se slomise kako da smanje zapreminu tecnosti na sobnoj temperaturi ) a ovlasteni serviseri to vec rade,. i da pri tome su skolovani negdje vani bili na obuci,

i da postavljacu teme nemoj kupovat kia-auu kako vec sranje u bojama od kola,., imas mnogo boljih avtica za te paree
Neka meni moje C Class-e.
Evo ja cu dobrovoljno da snosim pola troškova tvoje ponude za kolegu @corsa. :D

GaRGa

#102 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by GaRGa » 01/07/2014 10:57

KIA izgleda samo K&N filtere ugradjuje :p

dustaban

#103 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by dustaban » 01/07/2014 10:57

kia sportage je jedini auto od kojeg je cak i Ssang Yong ljepsi!
(onaj sto ga voza EPBiH, sa sve merdevinama na njemu :mrgreen: )

Amazonka27

#104 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Amazonka27 » 01/07/2014 11:00

sema911s wrote:
Uglavnom to je to, 7 godina garancije je obicna ubleha na koju padaju naivni. Sto puta sam cuo pricu "Cim oni daju 7 godina garancije to je sigurno kvalitetan auto". Tako ljudi razmisljaju.

ovi sto su kupili te kie,honholuduludu, fijate, sedmiuce,., nas koji vozimo polovnjake gledaju ko neke prosjake jer oni zaboga imaju pare za novo auto a i nisu nesto pametni da se razmijemo ,. a kada uporedis ko je bolje prosao ono ma dajj,., to sto imas 7 godina garancije(kakve tek garancije) spominje neko neke table(tabla je bila fabricka greska i povucena je sa mnogo vozila samo su sutili ko po obicaju)
ne znaci da si sada na konju, nek ti u tih 7 god crkne neki dio nesto sto se ne ponavlja cesto pa ces da vids kako se garancija brise dodaje ono ali gospodine/gospodjo garancija ne podrzava taj dio,(vjesanje ti nije u garanciji, turbo, hladnjak, cesta boljka 5vrata to vam sve naplate)

te knjizice spominjete kod neke prodaje,., ovlasteni i to,., pa samo taj tariguz i vrijedi budalama(jer ista kosta 50€ da se jos sve uneseu servisni komp),. i sta ja imam od toga da je sve radjeno u ovlastenom servisu,. kada znam da svi ovlasteni kupuju dijelove iz motorex-a, ulje od megamix-a a ti ovlasteni serviseri poznati da ispusu filtere, u posudu koja moze da primi 6l ulja naspu 8 i vise(jbte ljudi se slomise kako da smanje zapreminu tecnosti na sobnoj temperaturi ) a ovlasteni serviseri to vec rade,. i da pri tome su skolovani negdje vani bili na obuci,

i da postavljacu teme nemoj kupovat kia-auu kako vec sranje u bojama od kola,., imas mnogo boljih avtica za te paree
Drug moj, ja nisam imala pare za polovno auto, ni vrijeme ni zivaca za kojekakve prevare i mehanicare. Sve pise sta ulazi a sta ne ulazi u garanciju i ja ako nisam procitala - to je moj problem. Takodjer, ako si sipao 8 l u posudu od 6 l - opet je do mene. Laganini kod direktora i hajmo - sta kako gdje. Apsolutno nemam nista protiv polovnjaka ni ljudi koji ih voze - ko zna da kupi tako auto - svaka cast. Kiu Sportage bi sutra kupila i polovnjaka ali sa urednom knjizicom...a ne da ga neko trpa svim i svacim i kad mu sjebe sve sto se moze sjebati u motoru onda ga meni proda... malo sutra

sema911s

#105 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by sema911s » 01/07/2014 11:09

GaRGa wrote:KIA izgleda samo K&N filtere ugradjuje :p

k&n je jeftniji ako kupis vecu kolicinu,., imas popusta na1000komada oko40% ,., jos ako si firma uhhh prestavnistvo

al jok oni imaju bolju opciju zove se propuhivanje filtera pod pritiskom visokog zraka mada tada se moze ostetit filter i auto ce da se glasa ko neki mrski komsijin polovnjak
bolja opcija je ostave na striku da se tarlaha jedno dva dana dok naredni lefat ne dodje,.,
slicno rade i sa uljnim-benzinskim filterima peru ih u jamnici jer je nabolja voda ne ostavlja tragove kamenca a ocisti filter bude ko nov,. ma bolji od novog ,. to su peprisali svi ovlasteni servisi i postala im praksa ,. na sajmu u haskampu gdje se takmice svi serviseri ovi balkanski uvjek osvoje prvo mjesto,. jer ponesu istarlahane filtere i ove sto su namakali u jamnici,. to samo sklizne u kutiju,. filter goriva mjenjaju tako sto ga naspu u rezervar i verglaju al ne pale motor i taj filter se sam upakuje u leziste par puta sam ovo gledao svojim ocima kako rade( i dan danas nevjerujem)
al tek kako svjecice mijenjaju,, pa to je merak gledat covjek prosto uziva,.pogotovo na boxer motoru za kojeg kazu da je dizel jer se glasa nesto cudno :? :? ,.,

hladan.preminger

#106 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by hladan.preminger » 01/07/2014 11:14

dustaban wrote:kia sportage je jedini auto od kojeg je cak i Ssang Yong ljepsi!
Basamke su standardna oprema za onaj model Ssang Yonga. :D

sema911s

#107 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by sema911s » 01/07/2014 11:25

Drug moj, ja nisam imala pare za polovno auto, ni vrijeme ni zivaca za kojekakve prevare i mehanicare. Sve pise sta ulazi a sta ne ulazi u garanciju i ja ako nisam procitala - to je moj problem. Takodjer, ako si sipao 8 l u posudu od 6 l - opet je do mene. Laganini kod direktora i hajmo - sta kako gdje. Apsolutno nemam nista protiv polovnjaka ni ljudi koji ih voze - ko zna da kupi tako auto - svaka cast. Kiu Sportage bi sutra kupila i polovnjaka ali sa urednom knjizicom...a ne da ga neko trpa svim i svacim i kad mu sjebe sve sto se moze sjebati u motoru onda ga meni proda... malo sutra[/quote]

srecice moja nemoj sta shvait ozbiljno ja se samo zahebajem,., u firmi gdje radim odgovoran sam za nekih 50+auta,. svasta vidim cujem dozivim.,. samo nevolim ljudove koji brane te ovlastene servisere ko da su im babovina,. kontas
to za servisne koja ti treba samo reci (cijena za ove slabije avte tipa kia,fiat, honholulu, neki vag, je od50€ pa nadalje)
to sto nisi imala pare i zivce za mehanicare jbga razumijem te,.,., i moja hanuma je tako isto pa se danas voza u mom subaru-u starom 7 god(ja pjesak :( ) a njena voljena sedmica je na servisu jer su joj nasuli vise ulja no sto su trebali a ustvari manje usuli,.
iskreno da ti ili ja dokazemo te litre vise tesko reci ce greska u kucanju cest izgovor,. pa ce ti samo ponudit iduci put da samnje cijenu,. ali do iduceg puta jbga,. da se svadjas i spustas na njihov nivo jer su sefovi vecinom teski seljoberi pa prica o prevari se svede na nako podmicivanje olovkama, prostirkama,. a iduci put te doceka mnogo veci racun sa stavkom(spona upravljaca ostecena, benzinska pumpa ima slab pritisak, klima uredjaj procurio i sll,.,

sema911s

#108 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by sema911s » 01/07/2014 11:26

hladan.preminger wrote:
sta znaci ota rijec,.,

hladan.preminger

#109 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by hladan.preminger » 01/07/2014 11:32

sema911s wrote:
hladan.preminger wrote:
sta znaci ota rijec,.,
Kako ne znas sta je/su basamci/basamake? :D

Kod nas u Krajini to je starinski naziv za stepenice.

sema911s

#110 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by sema911s » 01/07/2014 11:36

Basamke su standardna oprema za onaj model Ssang Yonga. :D[/quote]

sta znaci ota rijec,.,[/quote]

Kako ne znas sta je/su basamci/basamake? :D

Kod nas u Krajini to je starinski naziv za stepenice.[/quote]

sory druze ja rodjen 86,. odrasto uz zdf, mtv, dsf i bufering,

Bancho

#111 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Bancho » 01/07/2014 11:37

hladan.preminger wrote:
Bancho wrote:Sto se tice same teme odgovor je DA. Odlicno auto.

Sto se tice ovlastenog servisa, ne znam sta se svi toliko ibrete oko cijena. Svima je poznato da su ovlasteni servisi uvijek skuplji od “obicnih” servisa. Medjutim ako vec kupis novo auto, logicno je da ga servisiras u ovlastenom servisu a ne kod komisje Mehe koji u slobodno vrijeme glumi mehanicara samo da bi prosao jeftinije. Ali takav je nas mentalitet, daj da vozim novog ferarija ali nemoj majke ti da servis prelazi 100 KM.
I sam sam vlasnik novog Ria i nikad svoje auto ne bih odvukao u bilo koji drugi servis sem u ovlasteni. A cijena? Cijena mi nije bitna vec kvalitet usluge I brzina isporuke dijelova (ukoliko zatreba).

Na kraju krajeva, kada se sve baci na papir, KIA je mnogo isplativija nego mnoge ove izvikane marke automobila koje se prisutne kod nas.

Vidi se iz prilozenog računa.

Nije problem cijena ruku. Ako pogleda moj post gore iznad, ja sam saglasan da mi servis naplati cijenu "ruku" po pravoj tarifi. Ipak su mehaničari profesionalci. Međutim, problem je sto su oni naplatili sve dijelove i ulje po duplo skupljoj cijeni nego da ti te identične stvari kupis u prvoj prodavnici auto-dijelova. Litra to ulja sa racuna je u slobodnoj prodaji 16 KM, a oni naplate 32 KM i jos naplate 2 litre vise nego sto staje u motor.
Ne moze to biti normanlno i pravdano da je to ovlasteni servis. To je pljacka.
Mislio sam isplativija na duzi period (bar u mom slucaju), jer kada sam sve bacio na papir KIA mi je bila najbolji izbor.

Sto se ovog drugog tice, slazem se sa tobom sve dijelove ti mozes naci jeftinije i to stoji ali fazon je u tome sto ja ne zelim da se zamaram sa tim. Ja ne zelim da letam okolo i trazim dijelove ili bilo sta drugo. Zelim da odem u servis i samo predam kljuceve, oni kad zavrse zovnu me i to je to. Ako cu zbog toga platiti duplo, meni je to ok. Isto kao sto nikad ne bih otisao sam da perem auto vec bi ga odvuako u praonicu, znam da ce me doci skuplje ali ako se zbog toga ja necu zamarati meni je to ok.
Na kraju krajeva nije ni logicno da cijena ulja Ili bilo cega drugog bude ista u nekoj prodavnici I u ovlastenom servisu.

hladan.preminger

#112 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by hladan.preminger » 01/07/2014 11:39

sema911s wrote:
Malo sam stariji od tebe. :D

Nema vise dsf-a. :( Kako se LAOLA cekala ponedjeljkom u 22:30.

sema911s

#113 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by sema911s » 01/07/2014 11:51

hladan.preminger wrote:
sema911s wrote:

iskreno svasta se cekalo na dsf pogotovo iza 00:00

sema911s

#114 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by sema911s » 01/07/2014 11:59

Sto se ovog drugog tice, slazem se sa tobom sve dijelove ti mozes naci jeftinije i to stoji ali fazon je u tome sto ja ne zelim da se zamaram sa tim. Ja ne zelim da letam okolo i trazim dijelove ili bilo sta drugo. Zelim da odem u servis i samo predam kljuceve, oni kad zavrse zovnu me i to je to. Ako cu zbog toga platiti duplo, meni je to ok. Isto kao sto nikad ne bih otisao sam da perem auto vec bi ga odvuako u praonicu, znam da ce me doci skuplje ali ako se zbog toga ja necu zamarati meni je to ok.
Na kraju krajeva nije ni logicno da cijena ulja Ili bilo cega drugog bude ista u nekoj prodavnici I u ovlastenom servisu.[/quote]

koji si ti beg ili ti ga trut :D :D :D :D ,.,., ok za servis mrsko ti mozda neznas,., ali za pranje pa imal ista bolje odvojit sat dva vremena pa peruckat ljepotana,. mazat ga raznim voskovima, kremama, pa malo trljat, pa provjerit kako je koja spona jel vjesanje ravno, pa malo muziku pojacat da komsije cuju 1200w, pa zaturirat koji put, pa se ono grohotom nasmijat kada ti kap vode sidje niz ledja do dupeta,. jos ako se koja kona pojava na prozoru pa se skines do gaca,. pa dok ona gleda stisnes miske pa se polijes hladnom vodom, pa se izglasas ko tarzan, pa ono glavom mases da ocijedis kosu,.
onda podignes haubu pa nesto zagledas oko motora vadis sipku brises je, pa opet vadis dosipas razne tecnosti a sve pri tome dobro se naguzis da ti guzni misici u koninim ocima ostanu dugo u pamcenju,.,
cccc neznas uzivatt

hladan.preminger

#115 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by hladan.preminger » 01/07/2014 12:01

sema911s wrote:
hladan.preminger wrote:
sema911s wrote:

iskreno svasta se cekalo na dsf pogotovo iza 00:00
Teresa Orlowski gepruft! :D

Amazonka27

#116 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Amazonka27 » 01/07/2014 12:04

sema911s wrote: srecice moja nemoj sta shvait ozbiljno ja se samo zahebajem,., u firmi gdje radim odgovoran sam za nekih 50+auta,. svasta vidim cujem dozivim.,. samo nevolim ljudove koji brane te ovlastene servisere ko da su im babovina,. kontas
to za servisne koja ti treba samo reci (cijena za ove slabije avte tipa kia,fiat, honholulu, neki vag, je od50€ pa nadalje)
to sto nisi imala pare i zivce za mehanicare jbga razumijem te,.,., i moja hanuma je tako isto pa se danas voza u mom subaru-u starom 7 god(ja pjesak :( ) a njena voljena sedmica je na servisu jer su joj nasuli vise ulja no sto su trebali a ustvari manje usuli,.
iskreno da ti ili ja dokazemo te litre vise tesko reci ce greska u kucanju cest izgovor,. pa ce ti samo ponudit iduci put da samnje cijenu,. ali do iduceg puta jbga,. da se svadjas i spustas na njihov nivo jer su sefovi vecinom teski seljoberi pa prica o prevari se svede na nako podmicivanje olovkama, prostirkama,. a iduci put te doceka mnogo veci racun sa stavkom(spona upravljaca ostecena, benzinska pumpa ima slab pritisak, klima uredjaj procurio i sll,.,
Samo jedno pitanjce...kada bi kesirao 1.500 KM za novi telefon i nakon par mjeseci pocne da zeza (npr) mikrofon. Da li bi ga nosio u ovlasteni servis jer je jos pod garancijom ili bi ga dao komsiji da otvori i caprka jer se razumije u mobitele? Ovdje pricamo o mnogo vecoj cifri od 1.500 KM.

Jednu stvar ste zaboravili. Ovaj nacin kupovine automobila je LIZING i vi ste duzni po ugovoru da odrzavate auto tako kako je definisano - kod ovlastenog servisera i uplate kaska svih 5 god koliko je auto u vlasnistvu Lizing kuce...dok ga ne otplatite. Moram biti iskrena i reci da ako bi primjetila da me uzimaju lopatom - ne bi stala na tome i potrudila se da sto vise ljudi zna za to. Ne zmirim ja na ovu fakturu...cak sta vise...ali ne mogu da vjerujem da je samo ostalo na tome. Ne daje kia bezze tu garanciju na auto..i nije stvar da je ona kvalitetnija od mercedesa koji daje 2 god., ali ljudi dragi, kome treba objasnjavati kvalitet mercedesa? Pa i ptice na grani znaju kakav je to auto. Kijinih 7 god garancije je strategija probijanja na trziste (pogotovo na trzistu gdje je VW pocetak i kraj izbora). U USA su uz Sportage davali Ria na poklon, i dok mi je to drug pricao (koji tamo zivi) ja sam vristala od smjeha.

I dok je para za ovlastenog servisa i garancije ne treba se brinuti za alarme, lavlje šape, tigrove repove i sl.

a ovaj znak je najbolja zastita
Image

corsa

#117 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by corsa » 01/07/2014 12:12

hladan.preminger wrote:
sema911s wrote:

Neka meni moje C Class-e.
Evo ja cu dobrovoljno da snosim pola troškova tvoje ponude za kolegu @corsa. :D
Nego, gdje i kad cemo se naci? :D
Last edited by corsa on 01/07/2014 12:19, edited 1 time in total.

corsa

#118 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by corsa » 01/07/2014 12:18

Sad sam shvatio sta ovo "Power to Surprise" znaci kod Kie...

Pa mozes li zamisliti svoje iznenadjenje kad na racunu za auto u koje ide 6,5 litara ulja vidis cifru za 8,5l! :shock: :shock: :shock:
Last edited by corsa on 01/07/2014 12:20, edited 1 time in total.

sabanss

#119 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by sabanss » 01/07/2014 12:19

Bancho wrote: Na kraju krajeva nije ni logicno da cijena ulja Ili bilo cega drugog bude ista u nekoj prodavnici I u ovlastenom servisu.
Nije naravno... Ti uzimas pet litara u maloprodaji, servis hiljade litara sa svim mogucim rabatima i opet platis litar ulja 30% skuplje u servisu.

To ima svoj naziv: pljacka.

hladan.preminger

#120 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by hladan.preminger » 01/07/2014 12:36

sabanss wrote:
Bancho wrote: Na kraju krajeva nije ni logicno da cijena ulja Ili bilo cega drugog bude ista u nekoj prodavnici I u ovlastenom servisu.
Nije naravno... Ti uzimas pet litara u maloprodaji, servis hiljade litara sa svim mogucim rabatima i opet platis litar ulja 30% skuplje u servisu.

To ima svoj naziv: pljacka.
Nije 30 %. Vec duplo skuplje. :D

drndalo

#121 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by drndalo » 01/07/2014 12:42

corsa wrote:Sad sam shvatio sta ovo "Power to Surprise" znaci kod Kie...

Pa mozes li zamisliti svoje iznenadjenje kad na racunu za auto u koje ide 6,5 litara ulja vidis cifru za 8,5l! :shock: :shock: :shock:
Nego jel se vlasnik KIA-e zalio servisu na kolicinu ulja ??? I trazio pare nazad ?

agent_zero

#122 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by agent_zero » 01/07/2014 12:54

Kako tema ode na glupu spiku - eto ispade sad i sportage i KIA GENERALNO nekvalitetna auta, jer tobože jedan model ima skup servis, a lafo 7 godina garancije je šuplja priča. :-) :-) :-)

Znam lika kojem su prije 2 god promijenili komplet prednji kokpit u garanciji jer je na jednom mjestu ispod šajbe plastika se malo deformisala (treba se dobro zagledati da se uopšte vidi to) od sunca, jer je liku auto prespavalo na suncu cijelo ljeto.

Pitam vas, koji bi to još uradio ovlašteni servis? Rekli bi "haj ba, i ne vidi se dok se ne zagledaš mikroskopom" ili u drugoj verziji "ko ti je kriv što si auto ostavljao po suncu bez onih zaštitnih folija".

Ali ne, ovdje je generalno popljuvna KIA, ispade sranje od auta, jer je jedan od top modela skup u redovnom servisu :-) . Što i jeste tako, niko ne tvrdi drukčije, ali pljuvanje brenda je van svake pameti.

internazionale

#123 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by internazionale » 01/07/2014 12:55

Corsa ima li epilog ta prica
cuo sam za svakakve price o prevarama u ovlastenim servisima, ali da ti na oci ukradu dva litra ulja nisam nikad :-)
ali ovo ti na racunu napisano...
svasta

Sto nisi ovo ranije objavio

Amazonka27

#124 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Amazonka27 » 01/07/2014 13:06

drndalo wrote:
corsa wrote:Sad sam shvatio sta ovo "Power to Surprise" znaci kod Kie...

Nego jel se vlasnik KIA-e zalio servisu na kolicinu ulja ??? I trazio pare nazad ?
http://www.valvolineeurope.com/english/ ... nt_advisor

sad odoh u KUHINJU po slamku da se nekome krvi napijem :D

TheGodfather001

#125 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by TheGodfather001 » 01/07/2014 13:08

povlačim riječi :run: 8l motornog ulja ide u ovu KIAu :o i na filter neka ode 2dcl, nije pljačka

Post Reply