Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Locked
catelyn2

#176 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by catelyn2 » 24/05/2020 19:31

Logovan wrote:
24/05/2020 19:11
Bakir spoj supermena, betmena, spidermena, x-mena, hulka, itd.
frajer je zajebo i milomira marića i kristijana golubovića zajedno koliko laže.

hrasno

#177 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by hrasno » 24/05/2020 20:28

animus wrote:
08/05/2020 23:27
Ne znam gdje je bio tacno u ratu. Oko Predsjednistva se muvao sigurno. To oko trezora je dobra fora koja se primila kod naroda.
Ali pitanje je sta treba da radi sin predsjednika drzave u ratu a pogotovo u ratu kao kod nas kad je neprijatelj 500 metara od predsjednistva.
Nije bas pametno da ide na liniju jer u slucaju zarobljavanja citavu državu dovodi u los polozaj. U slucaju pogibije isto veliki udar.
Koliko znam nisu ni djeca od drugih likova sa suprotnih strana u ratu bila sa puskama aktivna. To nebi jednostavno bilo pametno. Na stranu sto Bakir i nije taj tip za puske.
I ljudi pokazite ipak malo poštovanja prema rahm Aliji. Imao je gresaka velikih i nije bio savršen ali ipak to je nas prvi predsjednik i jedini pravi predsjednik. Jeste vrijeme demokratije gdje se sve dopusta (osim napisati nekom da je cetnik i kad je to ocito, jer se dobije ban) ali pokazimo malo mudrosti i samopostovanja.
Nakon Tite najznačajnija licnost za nas narod i ovu drzavu u proslom stoljecu ne smije se pljuvati. To ko radi neka dobro promisli sta čini.
Titin sin ostao bez ruke u 2 svj.ratu,Staljinov sin se ubio u njemackom logoru a Cercilov sin sa padobranom se spustio u Jugoslaviju 42 ili 43. Eto sta je trebao uraditi sin velikog vodje,uhvatiti se puske. Cuj nije tip za puske a ostala raje je bila zeljna oruzija...

skambrljo

#178 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by skambrljo » 24/05/2020 20:35

Pametan je Bakir što nas zajebava kad svi šutimo. :izet: :izet:

megaribi1

#179 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by megaribi1 » 24/05/2020 21:05

Čuo sam da je Izetbegović ponekad znao prenoćiti u trezoru kada je granatiranje, pa i njegova porodica. Ali ne treba mu zaviditi na tome, miris ustajalih novčanica je vrlo neprijatan.
Last edited by megaribi1 on 24/05/2020 21:10, edited 1 time in total.

deleted

#180 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by deleted » 24/05/2020 21:09

Znao sam da će na kraju ispasti ovako. Može djecu džematlija filovati ovim stvarima. I džematlije koje su osjetile barem malo rata znaju da se nije išlo duboko iza leđa tek tako i da nije takvih bilo puno. Bakir nije takav svakako. I bolje im je za stranku da smanje doživljaj. Ludi jesmo, ali retardirani nismo baš svi.
Čekao 25 godina da objavi ekskluzivu na TV Igman. Najlakše je tamo probati pa lagano dodavati. Do izbora, on je bio Valter, Bata, Alija ...

MorningStar

#181 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by MorningStar » 24/05/2020 21:13

hrasno wrote:
24/05/2020 20:28
animus wrote:
Ne znam gdje je bio tacno u ratu. Oko Predsjednistva se muvao sigurno. To oko trezora je dobra fora koja se primila kod naroda.
Ali pitanje je sta treba da radi sin predsjednika drzave u ratu a pogotovo u ratu kao kod nas kad je neprijatelj 500 metara od predsjednistva.
Nije bas pametno da ide na liniju jer u slucaju zarobljavanja citavu državu dovodi u los polozaj. U slucaju pogibije isto veliki udar.
Koliko znam nisu ni djeca od drugih likova sa suprotnih strana u ratu bila sa puskama aktivna. To nebi jednostavno bilo pametno. Na stranu sto Bakir i nije taj tip za puske.
I ljudi pokazite ipak malo poštovanja prema rahm Aliji. Imao je gresaka velikih i nije bio savršen ali ipak to je nas prvi predsjednik i jedini pravi predsjednik. Jeste vrijeme demokratije gdje se sve dopusta (osim napisati nekom da je cetnik i kad je to ocito, jer se dobije ban) ali pokazimo malo mudrosti i samopostovanja.
Nakon Tite najznačajnija licnost za nas narod i ovu drzavu u proslom stoljecu ne smije se pljuvati. To ko radi neka dobro promisli sta čini.
Titin sin ostao bez ruke u 2 svj.ratu,Staljinov sin se ubio u njemackom logoru a Cercilov sin sa padobranom se spustio u Jugoslaviju 42 ili 43. Eto sta je trebao uraditi sin velikog vodje,uhvatiti se puske. Cuj nije tip za puske a ostala raje je bila zeljna oruzija...
Ne ide da poredimo neke svjetske drzavnike sa nasim plemenskim poglavicama :roll:

dječak sa šibicama

#182 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by dječak sa šibicama » 24/05/2020 21:41

Ta kaze babin sin, neki Saji imputiraju da je svercer, a Prevljak je fin i zna sa ljudima.

Tesko je naci tako uspjesne svercere i ratne profitere poput Saje i Fikreta izHrasnice, a konkurencija je zestoka.

Nekako s proljeća

#183 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by Nekako s proljeća » 24/05/2020 21:54

ovako_onako wrote:
27/04/2020 17:43
dječak sa šibicama wrote:
27/04/2020 17:41
Ma jok, bio na Zuci, diverzant.
medju prvima
Image

Image
Image
Vjerovatno jesen 1992. na području brda Žuč. Najvjerovatnije je autor fotografije pokojni Danilo Krstanović.

hillbill

#184 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by hillbill » 24/05/2020 22:05

megaribi1 wrote:
24/05/2020 21:05
Čuo sam da je Izetbegović ponekad znao prenoćiti u trezoru kada je granatiranje, pa i njegova porodica. Ali ne treba mu zaviditi na tome, miris ustajalih novčanica je vrlo neprijatan.
pa dobro .....na to se i mislilo.....nije valjda cetiri godine spavao u trezoru

hillbill

#185 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by hillbill » 24/05/2020 22:43

hrasno wrote:
24/05/2020 20:28
animus wrote:
hrsno ti napisa sta rade sinovi drzavnika....ti rece nije on za vonika....ok ,postujem ...nije za vojnika.

za sto je onda? za organizatora....pa nije ni za to

uveo nas je usvatove bez k....

bez organizacije, i logistike smo usli u rat......... ovi danas sto se slikaju... su notorne lazovcine i varalice koji naplacuju nesto sto im ne pripada,ukljucujuci i bakira

pored svih ovih njegovih zasluznih organizatora ,brakovica,zvizdica ,camparara,kolica,sarajlica,pa i prevljaka.......predlazem mu da u svojoj u avliji digne spomenik draganu vikicu, u prirodnoj velicini....

Dozer

#186 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by Dozer » 24/05/2020 22:53

Pricajte sta hocete, ali ovo je prestrasno....

Ovolika kolicina lazi, licnog samopromovisanja na bazi lazi i izmisljotina, nije nista drugo nego velikosrpska skola mitomanije i lazi s ciljem ubjedjivanja prvo sebe, a onda i novih generacija u "istinu" po mjeri naratora.

Vec sam ranije spominjao da sam nesto slicno cuo prije 2-3 godine od nekog momka koji je rodjen pocetkom rata ili pred sami rat. Sad je vec covjek od 30-ak godina, ali prica se svodila na to "da je Bakir bio pravo zajeban diverzant, ali da ne voli da se prica o tome". I ovo je prica koju SDA plasira medju mladjarijom vec par godina. Sad je konacno i Bakir odlucio da "voli da prica o tome". Predizborna kampanja je cudo, a ocito je da sad vise ni sami ne znaju sta i kako da lazu, pa su se odlucili i na ovo.
Uskoro ce djeca vjerovatno u skolama uciti o "narodnom heroju Bakiru", koji je zubima kidao gusjenice cetnickih tenkova, i to onih parkiranih u dubini neprijateljske teritorije, a zatim je odjednom skidao skalpove kompletnim posadama tih tenkova i donosio u Predsjednistvo BiH kao dokaz svojih ratnih podviga. Ali o kojima se ne prica, jel'te...
A lik u zivotu pusku u ruku uzeo nije, ne zna ni koristiti oruzje, nije pretrpio blisku granatu, snajperski metak, prespavati u rovu ili u sumi ili u kakvoj rusevini u nekoj vukojebini na -15...

Fuj, fuj fuj fuj... I jos sve ovo ispali za Ramazan i Bajram. Hljeb ti hebem lazljivi...

Tromblon

#187 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by Tromblon » 24/05/2020 22:58

Ali 3,4 kilometra u neprijateljskoj teritoriji :skoljka: Vjerovatno kad su se talovi iliti poslovi pravili. Nema druge.

Frajko fakat zabija do lakta i ne mre stat. Haj nek je opetovano pokazao da obraza nema. Učio od babe i žene ha ja.

Novak20

#188 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by Novak20 » 24/05/2020 23:03

:lol: :lol: :lol:

Vidi sad ahbaba.

Zar nije Komšić prvi javno tvrdio u TV duelu da se Bakir krio u trezoru ? Zaboravi spomenuti Džaferovića, profesora muzičkog. :D
"Dakle, nijedne. Ni one najteže, najopasnije, gdje se glava gubi. I to više puta. Ne vjerujem da je iko osim Željka Komšića, od ovih visokorangiranih političara, to radio što sam ja radio. Ali dio Bošnjaka voli da cijepa svojima dlaku na četvero. Naravno da nisam bio u trezoru", odgovorio je Izetbegović, prenosi Klix.

freelancerusk

#189 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by freelancerusk » 24/05/2020 23:09

Dozer wrote:
24/05/2020 22:53

Ovolika kolicina lazi, licnog samopromovisanja na bazi lazi i izmisljotina, nije nista drugo nego velikosrpska skola mitomanije i lazi s ciljem ubjedjivanja prvo sebe, a onda i novih generacija u "istinu" po mjeri naratora.

Vec sam ranije spominjao da sam nesto slicno cuo prije 2-3 godine od nekog momka koji je rodjen pocetkom rata ili pred sami rat. Sad je vec covjek od 30-ak godina, ali prica se svodila na to "da je Bakir bio pravo zajeban diverzant, ali da ne voli da se prica o tome". I ovo je prica koju SDA plasira medju mladjarijom vec par godina. Sad je konacno i Bakir odlucio da "voli da prica o tome". Predizborna kampanja je cudo, a ocito je da sad vise ni sami ne znaju sta i kako da lazu, pa su se odlucili i na ovo.
Uskoro ce djeca vjerovatno u skolama uciti o "narodnom heroju Bakiru", koji je zubima kidao gusjenice cetnickih tenkova, i to onih parkiranih u dubini neprijateljske teritorije, a zatim je odjednom skidao skalpove kompletnim posadama tih tenkova i donosio u Predsjednistvo BiH kao dokaz svojih ratnih podviga. Ali o kojima se ne prica, jel'te...
A lik u zivotu pusku u ruku uzeo nije, ne zna ni koristiti oruzje, nije pretrpio blisku granatu, snajperski metak, prespavati u rovu ili u sumi ili u kakvoj rusevini u nekoj vukojebini na -15...

Fuj, fuj fuj fuj... I jos sve ovo ispali za Ramazan i Bajram. Hljeb ti hebem lazljivi...
Dozeru, stidi se da tako lažeš, naš Bakir ne laže, pogotovo ne za ramazan! Evo ti i dokaz!

Image

Dozer

#190 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by Dozer » 24/05/2020 23:13

:lol:
Iako bas i nije smijenso....ovo je tragedija s dugorocnim posljedicama. Mozemo se zajebavai i smijati, ali...

Tromblon

#191 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by Tromblon » 24/05/2020 23:22

Još je i medij. Znao 1986. da će biti rata.

Ah da, rekao mu Dobrica Ćosić kad je išao da dogovara babino oslobađanje iz zatvora.

freelancerusk

#192 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by freelancerusk » 24/05/2020 23:23

Dozer wrote:
24/05/2020 23:13
:lol:
Iako bas i nije smijenso....ovo je tragedija s dugorocnim posljedicama. Mozemo se zajebavai i smijati, ali...
...ali, znam;

Glasati za SDA je isto kao da uzmeš lopatu i počneš pripremati rupu za iduću masovnu grobnicu u koju ćeš i sam biti bačen, čim ponovo zarati.

1 glas za SDA = 1m3 iskopane zemlje za masovne grobnice.

JThomas

#193 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by JThomas » 25/05/2020 09:38

gdje god da je bio, ako frtalj vijeka poslije kraja rata mora ekskluzivno otkrivati da nije u trezoru - jasno je da ga nije puno ljudi gledalo i slušalo tamo gdje je bio.

izvrsni direktor

#194 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by izvrsni direktor » 25/05/2020 10:30

Dozer wrote:

Uskoro ce djeca vjerovatno u skolama uciti o "narodnom heroju Bakiru"
Ovo je najgore od svega po meni, jer ce se stvarno desiti.

izvrsni direktor

#195 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by izvrsni direktor » 25/05/2020 10:33

animus wrote:
. Na stranu sto Bakir i nije taj tip za puske.
A jeste, poznato je da su medju obicnom rajom oslobadjani vojne obavezesvi koji nisu bili" tip za puske".
Ko god nije bio za puske, nije morao ici na ratiste. Tamo subili samo oni koju bili zeljni pucanja

Kikibombona

#196 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by Kikibombona » 25/05/2020 10:47

Dozer wrote:

Ko su ovi hljeba ti, cijenim da nisu bili tako hrabri cim ih Bakir kuje u heroje?
"Hoću da spomenem Kerima Lučarevića, Senada Šahinnpašića, Emina Švrakića, s kojima sam takve stvari radio. Poslije tokom rata Safeta Oručevića. Da nije bilo tih hrabrih pojedinaca koji su nalazili načine da se naoružamo i organizujemo, ko zna na šta bi to sve ličilo. To je išlo paralelno organizacija sa ovim što su radili Alija i regularna vlast. I onda se to tako nastavilo i u ratu", rekao je.
PS

Jesi ti imao njemacki dzemper?

PM72 garant jeste. :lol:

Banksy

#197 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by Banksy » 25/05/2020 11:01

Ganić je spavao u trezoru, to je sigurno, za Bakira nisam čula.

Ludzak

#198 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by Ludzak » 25/05/2020 11:56

Dokle god se mi budemo bavili ko je šta radio u ratu, i gdje je bio, da li je drzao pusku, nikad nece biti boljitka. Mi smo 'drzava' koja ne brinemo za buducnost, vec samo za proslost.

Point.

#199 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by Point. » 25/05/2020 12:15

Šta je konkretno trezor?

90minut

#200 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by 90minut » 25/05/2020 12:18

Kad si izbjeglica i pobjegneš u drugu državu da se ne bi morao boriti.

Locked