Eksplozija u FIS Vitez

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Skyfox

#76 Re: Eksplozija u FIS Vitez

Post by Skyfox » 09/10/2008 18:00

A sto je najgore ljudi se malo zachude, izibrete... otupili smo na tudju bol, dok mene ne lupi po glavi dobro je, a i kad me lupi opet cu sutit.

Cuo sam pricu da je gazda odbijao platiti reket i da je rekao da ce dovest tursku mafiju, povalit se dva miliona al nece lokalnim nista placat. Ako je to istina skupu je cijenu platio.....

Lincoln-Burrows

#77 Re: Eksplozija u FIS Vitez

Post by Lincoln-Burrows » 09/10/2008 18:12

Skyfox wrote:A sto je najgore ljudi se malo zachude, izibrete... otupili smo na tudju bol, dok mene ne lupi po glavi dobro je, a i kad me lupi opet cu sutit.

Cuo sam pricu da je gazda odbijao platiti reket i da je rekao da ce dovest tursku mafiju, povalit se dva miliona al nece lokalnim nista placat. Ako je to istina skupu je cijenu platio.....
Ne vjerujem baš u tvoju priču ali nije isključeno,
ali vjerujem da je teroristički čin i to prvenstveno usmjeren prema Gudelju
i njegovoj reputaciji trgovačkog centra.
Najgore je što cijenu plaćaju nedužni

Troll_Happens

#78 Re: Eksplozija u FIS Vitez

Post by Troll_Happens » 09/10/2008 19:30

ma bice opet da neko "tenisa" nije htio igrati pa su mu odgovorili jednim brzim asom nazalost :(

Martian_Kyo

#79 Re: Eksplozija u FIS Vitez

Post by Martian_Kyo » 09/10/2008 19:39

Lincoln-Burrows wrote:
Skyfox wrote:A sto je najgore ljudi se malo zachude, izibrete... otupili smo na tudju bol, dok mene ne lupi po glavi dobro je, a i kad me lupi opet cu sutit.

Ne vjerujem baš u tvoju priču ali nije isključeno,
ali vjerujem da je teroristički čin i to prvenstveno usmjeren prema Gudelju
i njegovoj reputaciji trgovačkog centra.
Najgore je što cijenu plaćaju nedužni
Ne znam na koga je ova teroristički čin usmjeren, ali reći ću vam na koga je ima efekta na MENE!
Ja ovdje želim zvučati posve sebično, JA se ovdje svakim danom se manje osjećam sigurno. Briga mene za reputaciju Gudelja i inih.

Danas hodam ferhadijom i prolazim pored kafića i ne pomislim,
'jao sad bi bomba mogla uništiti ugled vlasnika ovog finog kafića'
već gledam kako bi se komad metalne stolice iz tog kafića mogao meni zabit u grlo zbog eksplozije ili kako bi me kiša stakla nekog izloga mogla fino sasječi.

Budale će se sad osiliti, ljudi se ohrabre, kad vide da je jedan to uradio uslijediće i drugi....fenomen takve 'epidemije' nije uopšte upoznat.

Tako nema ovdje neke visoke filozofije....MENE je strah za MENE i MENI drage ljude.

Troll_Happens

#80 Re: Eksplozija u FIS Vitez

Post by Troll_Happens » 09/10/2008 19:50

moguce da su posmatrali momka iz osiguranja kada je htio bombu da otvori i da je iznese i da su preko daljinskog upravljanja je aktivirali. Mada mi nije jasno onda mogli su i onda obje one preostale, nesto tu ne stima ne vjerujem da su bile podesene vremenski da explodiraju u odredjeno vrijeme ali ce nadam se istraga sto prije pokazati o kakvim napravama se radi i kome su one bile upucene.

Luke Perry

#81 Re: Eksplozija u FIS Vitez

Post by Luke Perry » 09/10/2008 20:00

Slucaj naravno nece biti rijesen a o raznim teorijama ce se govoriti dugo, dugo vremena.

Drvosjeca iz Dejcica

#82 Re: Eksplozija u FIS Vitez

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 09/10/2008 20:02

Luke Perry wrote:Slucaj naravno nece biti rijesen a o raznim teorijama ce se govoriti dugo, dugo vremena.
Da,to bi bio najgori scenarij kao u slucaju Leotar gdje se i danas nagađa ko i zasto je to uradio. Ipak se nadam da ce otkriti pocinioce. :|

Hendrix

#83 Re: Eksplozija u FIS Vitez

Post by Hendrix » 09/10/2008 20:45

Možda je bilo planirano da roknu navečer kada nema nikoga , mislim obično tako bude, nekako mi ovo previše i za reketaše da ubijaju ljude tek tako ko teroristi. Moguće da je zaštitar pronašao nešto što nije trebao u tom momentu i eto ti belaja , nadam se i po mafiju ovaj put, jer vrijeme je za oštriju reakciju.

zgembo_sa

#84 Re: Eksplozija u FIS Vitez

Post by zgembo_sa » 09/10/2008 20:51

Kad ce kod nas pocet RAT PROTIV MAFIJE????

seljak_cojek

#85 Re: Eksplozija u FIS Vitez

Post by seljak_cojek » 09/10/2008 20:58

zgembo_sa wrote:Kad ce kod nas pocet RAT PROTIV MAFIJE????
Od ponedjeljka kad i pravna država. :oops: :evil:

taraba29

#86 Re: Eksplozija u FIS Vitez

Post by taraba29 » 09/10/2008 23:18

Ovo sam vam morao postirati. Btw, pozdrav svima.

Kakvi su ljudi BOSANCI?
Pametni su ovo ljudi. Primaju nerad od Istoka, ugodan život od Zapada; nikuda ne žure, jer sam život žuri, ne zanima ih da vide šta je iza sutrašnjeg dana, doći će što je određeno, a od njih malo šta zavisi; zajedno su samo u nevoljama, zato i ne vole da često budu zajedno; malo kome vjeruju, a najlakše ih je prevariti lijepom riječi; ne liče na junake, a najteže ih je uplašiti prijetnjom; dugo se ne osvrću ni na što, svejedno im je što se oko njih dešava, a onda odjednom sve počne da ih se tiče, sve isprevrću i okrenu na glavu, pa opet postanu spavači, i ne vole da se sjećaju ničeg što se desilo; boje se promjena jer su im često donosile zlo, a lako im dosadi jedan čovjek makar im činio i dobro. Čudan svijet, ogovara te a voli, ljubi te u obraz a mrzi te, ismijava plemenita djela, a pamti ih kroz mnoge pasove, živi i nadom i sevapom i ne znaš šta nadjača i kada. Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga. A povrh svega moji su i ja njihov, kao rijeka i kaplja, i sve ovo što govorim kao o sebi da govorim....

Meša Selimović

Tačno kao da je pisao za danas. Priča se o Fis-u, malo o Denisu, još dan-dva i sve lagano pada u zaborav.... Do sljedećeg Fis-a i do sljedećeg Denisa. Onda će se ljudi opet malo zatalasati, ali ne previše, jer nismo mi niti iko nama blizak u pitanju. Tužno.... :(

d2

#87 Re: Eksplozija u FIS Vitez

Post by d2 » 09/10/2008 23:37

lijep post

tranquil

#88 Re: Eksplozija u FIS Vitez

Post by tranquil » 10/10/2008 00:33

taraba29 wrote:Kakvi su ljudi BOSANCI?
Pametni su ovo ljudi. Primaju nerad od Istoka, ugodan život od Zapada; nikuda ne žure, jer sam život žuri, ne zanima ih da vide šta je iza sutrašnjeg dana, doći će što je određeno, a od njih malo šta zavisi; zajedno su samo u nevoljama, zato i ne vole da često budu zajedno; malo kome vjeruju, a najlakše ih je prevariti lijepom riječi; ne liče na junake, a najteže ih je uplašiti prijetnjom; dugo se ne osvrću ni na što, svejedno im je što se oko njih dešava, a onda odjednom sve počne da ih se tiče, sve isprevrću i okrenu na glavu, pa opet postanu spavači, i ne vole da se sjećaju ničeg što se desilo; boje se promjena jer su im često donosile zlo, a lako im dosadi jedan čovjek makar im činio i dobro. Čudan svijet, ogovara te a voli, ljubi te u obraz a mrzi te, ismijava plemenita djela, a pamti ih kroz mnoge pasove, živi i nadom i sevapom i ne znaš šta nadjača i kada. Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga. A povrh svega moji su i ja njihov, kao rijeka i kaplja, i sve ovo što govorim kao o sebi da govorim....

Meša Selimović
Uz dužno poštovanje liku i djelu Meše Selimovića, ovaj citat mi je pravo mrzak. Ne nalazim se u njemu niti nalazim u njemu većinu ljudi koje poznajem, i odbijam da gore iznesene osobine vežem za kategoriju "Bosanac". Ali nije mi samo zato mrzak, mrzak mi je i zato što ga ljudi stalno citiraju i pokušavaju u njemu identificirati ljude iz okoline - ali nikada sebe.

A pogotovo ne nalazim vezu ovog citata i zlodjela u Vitezu.

Pozdrav novom kolegi forumašu, ništa lično

Brisbane

#89 Re: Eksplozija u FIS Vitez

Post by Brisbane » 10/10/2008 01:25

Jebem mater HTV-u za naslov, podkast, a hvala Demiru za lijepe odgovore. :x :x :x :x

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_tt ... 3f8ecc411b
Fasizam u P.M.

sasa_t

#90 Re: Eksplozija u FIS Vitez

Post by sasa_t » 10/10/2008 01:36

Brisbane wrote:Jebem mater HTV-u za naslov, podkast, a hvala Demiru za lijepe odgovore. :x :x :x :x

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_tt ... 3f8ecc411b
Fasizam u P.M.
Petar Vlahov je davno dokazao domete svoga novinarstva...

A iako me licno zgrozilo povezivanje presude za ubistvo D. Mrnjavca opet moram da se oslonim na "slobodno novinarstvo" koje obicno ima za cilj podbadanje nekog u rebra. Jos kad dodas loseg i podvodljivog novinara dobijes ovakav razgovor.
Podbadanje u rebra je u ovom slucaju ugrozenosti Hrvata, mogucem terorizmu i sl. Cudi me da nisu spomenuli i Abu Hamzu kao osvetu za ekstradiciju?
Nadam se da ce pocinioci biti uhapseni ubrzo (ipak je FIS pokriven kamerama i nema sanse da nije zabiljezeno ko je ostavio bombu!) i da cemo svi biti mirni!
I jos da dodam da doticni gospodin iz pokreta Dosta nije trebao uopste da prihvati poziv za sudjelovanje u ovoj emisiji ili je eventualno "navucen" da ce biti razgovora o presudi. Ljudski ego i samopromocija nekad znaju biti pogubni za siru okolinu!

ljubilac

#91 Re: Eksplozija u FIS Vitez

Post by ljubilac » 10/10/2008 01:42

http://www.sarajevo-x.com/clanak/081004039

sasa_t

#92 Re: Eksplozija u FIS Vitez

Post by sasa_t » 10/10/2008 01:45

ljubilac wrote:
http://www.sarajevo-x.com/clanak/081004039
Sram te bilo da kazes za generala da je mafijas :D

ja1977

#94 Re: Eksplozija u FIS Vitez

Post by ja1977 » 10/10/2008 11:45

E hajmo se sada malo vratiti na pitanje moralne odgovornosti.

Da li ste culu ikoga iz MUP-a ili policije da je najavio ostavku. NISTE, NITI CE TE.

I to je jedan od problema. Dda se ovo deslio 80-tih godina sve aktivna i rezervna policija bi bika na nogama i radili 36 sati dnevno bez spavanja dok se ne uhvati pocinilac.
A ovi nasi.........., nakon 10=tak dana izdace saopstenje da tapkaju u mjestu, nema svjedoka ....., kao i za mnoge druge istrage npr miniranje mezera rahmetli Alije, smrt Taiba Torlakovica itd itd itd.

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#95 Re: Eksplozija u FIS Vitez

Post by mIRCerka » 10/10/2008 11:47

Nakon eksplozije u Vitezu
Policija poziva građane na saradnju
Federalna uprava policije u današnjem saopćenju za javnost poziva građane koji su jučer bili u trgovačkom centru "Fis" u Vitezu ili u njegovoj blizini na saradnju.

Povodom eksplozije koja se jučer dogodila u trgovačkom centru "FIS" u Vitezu Federalna uprava policije poziva sve građane koji su tog dana bili u FIS-u ili u njegovoj blizini da se što prije jave istražiteljima, u policijsku stanicu ili Ministarstvu unutrašnjih poslova Srednjobosanskog kantona radi davanja informacija koje mogu pomoći istražiteljima u rješavanju ovog slučaja, stoji u saopćenju FUP-a.

Kako bi FUP što prije otkrio počinitelja, izuzetno je važno da građani, koji su bili u FIS-u ili u njegovoj blizini iznesu svoja zapažanja i informacije, a što mogu učiniti i putem sljedećih brojeva telefona Operativno-komunikacijskog centra Federalne uprave policije: 033 26 13 00 i 033 26 13 01, saopćeno je iz FUP-a.
Sta je sa videonadzorom???
Znalo bi se odmah da je neko dijete ukralo paketic zvaka!!!!!!!!

chinese_water

#96 Re: Eksplozija u FIS Vitez

Post by chinese_water » 10/10/2008 11:52

mIRCerka wrote:
Federalna uprava policije u današnjem saopćenju za javnost poziva građane koji su jučer bili u trgovačkom centru "Fis" u Vitezu ili u njegovoj blizini na saradnju.

Povodom eksplozije koja se jučer dogodila u trgovačkom centru "FIS" u Vitezu Federalna uprava policije poziva sve građane koji su tog dana bili u FIS-u ili u njegovoj blizini da se što prije jave istražiteljima, u policijsku stanicu ili Ministarstvu unutrašnjih poslova Srednjobosanskog kantona radi davanja informacija koje mogu pomoći istražiteljima u rješavanju ovog slučaja, stoji u saopćenju FUP-a.

Kako bi FUP što prije otkrio počinitelja, izuzetno je važno da građani, koji su bili u FIS-u ili u njegovoj blizini iznesu svoja zapažanja i informacije, a što mogu učiniti i putem sljedećih brojeva telefona Operativno-komunikacijskog centra Federalne uprave policije: 033 26 13 00 i 033 26 13 01, saopćeno je iz FUP-a.
ja da sam ukrao paketic zvaka, ne bi se znalo

DaysleepeR

#97 Re: Eksplozija u FIS Vitez

Post by DaysleepeR » 10/10/2008 11:52

ja1977 wrote:E hajmo se sada malo vratiti na pitanje moralne odgovornosti.

Da li ste culu ikoga iz MUP-a ili policije da je najavio ostavku. NISTE, NITI CE TE.

I to je jedan od problema. Dda se ovo deslio 80-tih godina sve aktivna i rezervna policija bi bika na nogama i radili 36 sati dnevno bez spavanja dok se ne uhvati pocinilac.
A ovi nasi.........., nakon 10=tak dana izdace saopstenje da tapkaju u mjestu, nema svjedoka ....., kao i za mnoge druge istrage npr miniranje mezera rahmetli Alije, smrt Taiba Torlakovica itd itd itd.
informacije o ovakvim djelima za policiju je najlakši posao.

što je većeg opsega neko djelo ono involvira više učesnika, te je puno lakše naći nekoga da progovori.

ovdje se jednostavno neće

zlatiborka

#98 Re: Eksplozija u FIS Vitez

Post by zlatiborka » 10/10/2008 11:53

mIRCerka wrote:

Ko zna, mozda su neke videokamere bile van funkcije u kriticno vrijeme.... :x

I na Kovacima su kamere bile pokvarene u odredjeno vrijeme kada se desila eksplozija.... :x

Mobile_Disco

#99 Re: Eksplozija u FIS Vitez

Post by Mobile_Disco » 10/10/2008 12:03

Sto je mozda od svega najzalosnije, sve se zna, a "nista se ne zna"

chinese_water

#100 Re: Eksplozija u FIS Vitez

Post by chinese_water » 10/10/2008 12:07

realno, sada bi oni momci sto su iznudivali pare od vlasnika one diskoteke u Kiseljaku trebali u 16 biti na ispitivanju, jer su uhvatili onog jednog sa punim autom eksploziva(Sjecate li se?) a pouzdano znam, da tog momka niko nije zvao na ispitivanje ovih dana... a prije manje od 6-7 mjeseci je bio u pritvoru zbog posjedovanja 5 KG eksploziva spremnog za teroristicki akt(nadeno u autu tik uz diskoteku)...eto... ma neka nama nase policije, neka oni vode u pritvor ove sto puse travu a ovi sa eksplozivom su manje opasni 8)

Post Reply