Dogadjaji u Banja Luci 1991-1995

Ommadawn

Re: Dogadjaji u Banja Luci 1991-1995

Post by Ommadawn » 21/08/2019 12:25

banjaluka078 wrote:
Pitala sam "sto ljudi" iz njegovog zavičaja, niko za to nikad nije čuo.
Jesi li pitala Milorada Karalica? Doduse, nije iz njegovog zavicaja ali...

Ommadawn

Post by Ommadawn » 21/08/2019 12:30

julisiz es grant wrote:I malo još Brđanin-related trivije:

Jedna kćerka mu je glumica. Glumila je i u nekoliko epizoda LZN.
Jeste glumica. A da li je glumila u LZN - ne znam, ja te gluposti ionako ne gledam. Moze se naci na imdb-u.
Djeca ne mogu ispastati zbog ocevih gresaka.

Sa mnom je u djecijem pozoristu u BL glumila cura ciji je otac u to vrijeme hodio po Celincu i Kotor-Varosu, isao covjek "u nabavku" robe pa je jedan dan dosla sredjena tip-top. No brzo je napustila pozoriste jer i pored svih veza i poteza oca, nije bas imala "talenta" za glumu.
Taman sam je poceo bariti ;) :D

_BataZiv_0809
Has thanked: 10 times
Been thanked: 9 times

Post by _BataZiv_0809 » 21/08/2019 13:29

julisiz es grant wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Ommadawn wrote:Pa to su mu rođaci.
Ionako mu je otac musliman.
Ciji? Brdjaninov? :shock:
To je njegova teorija da je Radoslav ilegalno dijete nekog mesara čini mi se, Bošnjaka :D
Već je negdje to pisao.
Nije njegova nego od onog zenski dr.medicine/mok3
Evo na 7moj strani ove teme

julisiz es grant

Post by julisiz es grant » 21/08/2019 13:32

Onda sam ih pomiješo :D

bingov buraz
Has thanked: 17 times
Been thanked: 7 times

Post by bingov buraz » 07/09/2019 11:44

Ommadawn wrote:Da, Martin je bio stariji a Mario mladji. Dvoriste bilo puno starih autobusa i meni zbog toga zanimljivo. Martin je cini mi se isao u specijalnu skolu (nisam bas 100% siguran) i sjecam se kad je preradio svoj bicikl, talijanski Dino-Cross - ugradio na njega akumulator, zvucnike i radio-kasetofon. Sta je pustao od muzike - Draganu Mirkovic, Semsu Suljakovic i ostale zvijezde Juznog Vetra :shock: :shock: :shock:
Mario je bio sasvim okej - vozio mini-motore i donosio u skolsko dvoriste auta na daljinski upravljac. Stari im imao bijelog Mercedesa w123. Sta je sa njima bilo za vrijeme rata - ne sjecam se.
Naletih na ovu temu i evo tužan apdejt, znaš li da je Mario poginuo prije godinu dvije ne znam tačno negdje u Srbiji nan vašaru,strujni udar,dvoje djece ostalo iza njega pokoj mu duši.

Ommadawn

Post by Ommadawn » 07/09/2019 18:11

bingov buraz wrote:
Ommadawn wrote:Da, Martin je bio stariji a Mario mladji. Dvoriste bilo puno starih autobusa i meni zbog toga zanimljivo. Martin je cini mi se isao u specijalnu skolu (nisam bas 100% siguran) i sjecam se kad je preradio svoj bicikl, talijanski Dino-Cross - ugradio na njega akumulator, zvucnike i radio-kasetofon. Sta je pustao od muzike - Draganu Mirkovic, Semsu Suljakovic i ostale zvijezde Juznog Vetra :shock: :shock: :shock:
Mario je bio sasvim okej - vozio mini-motore i donosio u skolsko dvoriste auta na daljinski upravljac. Stari im imao bijelog Mercedesa w123. Sta je sa njima bilo za vrijeme rata - ne sjecam se.
Naletih na ovu temu i evo tužan apdejt, znaš li da je Mario poginuo prije godinu dvije ne znam tačno negdje u Srbiji nan vašaru,strujni udar,dvoje djece ostalo iza njega pokoj mu duši.
:( :( :(
Pokoj mu duši... Šteta baš. Bio je to stvarno dobar momak. Martin je bio poseban ali Mario je stvarno bio dobar momak.

mO k3
Has thanked: 13 times
Been thanked: 4 times

Post by mO k3 » 02/10/2019 15:04

julisiz es grant wrote:Onda sam ih pomiješo :D
moja prica stoji i dalje ....

mO k3

Post by mO k3 » 02/10/2019 15:08

_BataZiv_0809 wrote:
Nije njegova nego od onog zenski dr.medicine/mok3
Evo na 7moj strani ove teme
sve se poklapa moja prica ... sa 7 strane

mO k3

Post by mO k3 » 02/10/2019 18:28

julisiz es grant wrote:Inače izjave ove trojice balija, u kojima sami sebe zovu nacionalnom manjinom (!), su identične, razlikuju se samo u osobnim podacima. Evo jedne:

Ja ISMET BEHARIC ) sin , roden u gdje sam neprekidno z1v10 do 01.07.1992.godine . Zbog ratnih desavanja Celincu u periodu ratnih desavanja napustam dotadasnje mjesto zivljenja I privremeno boravim izvan teritorije BiH, a u Celinac se ponovo vracam 1998 godine.Gospodina Radoslava Brdanina sam poznavao od pocetka sezdesetih godina jer smo isli u istu osmogodisnju skolu u Celincu a i obavljali radne aktivnosti u Celincu svako u svom domenu sve do mjeseca jula 1992. godine. Znam iz sredstava javnog informisanja da je uhapsen negdje prije skoro dvadeset godina i odveden u Hag, kao i da je osuden na kaznu zatvora od 30 godina, za ratne zlocine po komandnoj odgovornosti kao funkcioner u civilnoj vlasti, neznam tacno koju funkciju je imao u vrijeme ratnih desavanja ali ga dobro znam u vrijeme dok je bio u Opstini Celinac na funkciji. Moje misljenje, a vjerujem i moje okoline da povratak Radoslava Brdanina u Celinac i okruženje ne bi izazvao nikakve negativne reakcije zitelja moje nacionalne manjine koji su ostali da zive u Celincu za vrijeme ratnih dešavanja kao i povratnika koji su privremeno kao i ja zivjeli izvan teritorije BiH. Znam da porodica Radoslava Brdanina svo vrijeme zivi ovdje, da ima normalne kontakte sa pripadnicima svih naroda, da prema Radoslavu kao i pripadnicima njegove porodice nema nikakve netrpeljivosti pripadnika drugih naroda . Smatram da je protek vremena od ratnih desavanja, kao i sudenja ucinilo da povratak Radoslava Brdanina u ovu sredinu ne mogao lose uticiti na atmosferu u ovoj sredini. IZJAVU DAO ISMET BEHARIC
Kontaktirao sam jednog iz celinca koji mi je ispričao priču o tom ismetu beharicu

Žena je mu iz Srbije , pravoslavka ona je kako sam skontao umrla bila je profesor dok je ismet bio imućan valjda šverc komerc Imali su svoje djece ćerku i sina . Ćerka mu je valja u Srbiji 1993 ubijena i spaljena , dok mu je sin u domu valjda je nešto bolestan ...

Post Reply