Zvijezde plesu na OBN-u- kriza??

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...
Klikerica

#1 Zvijezde plesu na OBN-u- kriza??

Post by Klikerica » 14/05/2007 12:24

Sinoc sam uspjela odgledati pola tog cirkusa :-) ne znam odakle da krenem.. od smijesnih-presmijesnih voditelja- "strucnog" zirija, ili same organizacije i plesnih parova...
1. Voditelji- :lol:
Dejana i Emerik Kvazimodo (ko je njega postavio za voditelja!!) u back stageu ispituju plesne parove, ali je zacudjujuca kolicina gluposti u svakom pitanju, ili Dejanino pecenje u crvenoj toaleti i treptanje okicama (o nazalnom tonu i ogranicenom fondu rijeci necu ni govoriti).
Fedja (bijeli puder i crvene usne) i Adrijana (nasminkana kao za dodjelu Oskara) su centralni par ove cudesne manifestacije! Oni su kao dobro uvjezbani i u isti glas izgovaraju imena ucesnika :roll: Nema na tom OBN-u dobrog voditelja, ali niti jednog!!

2. Ziri :?
Hajd Samra Mlinar inekako (iako je toliko antipaticna), ali opet ima veze sa plesom.. ali ovi ostali anonimusi? Ko je onaj glupan- slovenac ili makedonac- sto ne zna ni govoriti kako treba, pa onaj neki plesac- barata fondom od 20 do 50 rijeci.. strucnost i profesionalnost- :roll:

3. Plesni parovi?
Jedan-dva para su bili dobri, i to naravno iz Sarajeva, a ostali kao da su izasli iz cirkusa (kostimi jadni, pokreti nedovrseni, oni nezgrapni itd)

Oni su znaci ukrali ideju iz Hrvatske, ali ni priblizno nisu uspjeli dokuciti njihovu organizaciju, profesionalnost, glamur (ako ga ima), a vjerovatno ni gledanost!

Eshek

#2 Re: Zvijezde plesu na OBN-u- kriza??

Post by Eshek » 14/05/2007 12:38

Klikerica wrote:2. Ziri :?
Hajd Samra Mlinar inekako (iako je toliko antipaticna), ali opet ima veze sa plesom.. ali ovi ostali anonimusi? Ko je onaj glupan- slovenac ili makedonac- sto ne zna ni govoriti kako treba, pa onaj neki plesac- barata fondom od 20 do 50 rijeci.. strucnost i profesionalnost- :roll:

Petar Pehar, student VETERINE :D :D

zenny

Post by zenny » 14/05/2007 12:43

stvarno nisam u toku, mozel' mi neko reci zasto se kaze "zvijezde" plesu?

Klikerica

#4 Re: Zvijezde plesu na OBN-u- kriza??

Post by Klikerica » 14/05/2007 12:48

Pegasus317 wrote:
Klikerica wrote:2. Ziri :?

Petar Pehar, student VETERINE :D :D
:lol: :lol: ODRON!!! Hvala na infu :lol:

Klikerica

Post by Klikerica » 14/05/2007 12:51

zenny wrote:stvarno nisam u toku, mozel' mi neko reci zasto se kaze "zvijezde" plesu?
Pa to je i najsmjesnije od svega! Ukrali su ideju i ime show-a, ali nema veze sa "zvijezdama"?? Jedini ucesnici su "obicni" plesni parovi, a ne javne licnosti, sto bi i trebalo biti.. sto i samo ime nalaze.. ma ta televizija je obicna smijurija, pocev od voditelja, pa emisija...

dia81

Post by dia81 » 14/05/2007 13:12

u hrvatkoj - zvijezde plesu i zvijezde pjevaju ...su stvarno i bile ''zvijezde'' a ne neki anonimusi...drugo svima je bilo placeno ucestvovanje tako da su zvijezde za jedan nastup i sedmicno vjezbanje s parom dobivali po 1500 km po jednoj epizodi...zasto kod nas sve to izgleda jeftino, zato sto caleta nikome nista neda - ni marke....idu na foru vama je to reklama...ma smijesno

DaysleepeR
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

#7 Re: Zvijezde plesu na OBN-u- kriza??

Post by DaysleepeR » 14/05/2007 13:13

Klikerica wrote:Sinoc sam uspjela odgledati pola tog cirkusa :-) ne znam odakle da krenem.. od smijesnih-presmijesnih voditelja- "strucnog" zirija, ili same organizacije i plesnih parova...
1. Voditelji- :lol:
Dejana i Emerik Kvazimodo (ko je njega postavio za voditelja!!) u back stageu ispituju plesne parove, ali je zacudjujuca kolicina gluposti u svakom pitanju, ili Dejanino pecenje u crvenoj toaleti i treptanje okicama (o nazalnom tonu i ogranicenom fondu rijeci necu ni govoriti).
Fedja (bijeli puder i crvene usne) i Adrijana (nasminkana kao za dodjelu Oskara) su centralni par ove cudesne manifestacije! Oni su kao dobro uvjezbani i u isti glas izgovaraju imena ucesnika :roll: Nema na tom OBN-u dobrog voditelja, ali niti jednog!!

2. Ziri :?

3. Plesni parovi?
Jedan-dva para su bili dobri, i to naravno iz Sarajeva, a ostali kao da su izasli iz cirkusa (kostimi jadni, pokreti nedovrseni, oni nezgrapni itd)

Oni su znaci ukrali ideju iz Hrvatske, ali ni priblizno nisu uspjeli dokuciti njihovu organizaciju, profesionalnost, glamur (ako ga ima), a vjerovatno ni gledanost!
Mrzim ples, mrzim plesne emisije ali slucajno znam, da je vaj boldirani inace ukrajinac, svjetski sampion u latino americkim plesovima sa stalnim boravkom u Sarajevu - BiH, inace bio finalista Zvjezde plesu u Hrvatskoj.

elektropotrosac

Post by elektropotrosac » 14/05/2007 13:26

jestel vi uposlenici Pinka kad toliko tracate OBN?

dia81

Post by dia81 » 14/05/2007 13:34

elektropotrosac wrote:jestel vi uposlenici Pinka kad toliko tracate OBN?
ne samo gradjani ove drzave u kojoj se svaki dan desavaju podvale a niko ne reaguje na njih...

Neelix

Post by Neelix » 14/05/2007 13:35

:lol: jel neko pokusao slusat onog fedju kad prica :lol: pa taj ne zna smislenu recenicu sastavit, podje s jednim, nastavi s drugim, zavrsi s trecim :lol: samo da odrzi kontinuitet govora, a to sto mu izgovorene rijeci nemaju nikakvog smisla, kao nije vazno :lol:

dashing

Post by dashing » 14/05/2007 13:38

Ovo je stvarno smijesno cuj odma ukrali od susjeda. Koliko sam ja upucena taj show je globalna star koja traje vec godinama od Amerike ,Engleske evo sad gledam i u Singapuru.Cini mi se da je poceo u Engleskoj prije par godina kao i Pop Idol.
A sto vam smetaju nasminkane ? Sta ima veze ...Kakve su to iskompleksirane predrasude!!!

dia81

Post by dia81 » 14/05/2007 13:41

joj majko mila...pa caleta donosi sve iz cro to svi znaju....

Neelix

Post by Neelix » 14/05/2007 13:43

emisije nisu ni slicne, u cro su plesale poznate licnosti a ovdje beze plesni parovi iz klubova... :?

[email protected]
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Post by [email protected] » 14/05/2007 14:02

J.ebo OBN, j.ebo PINK, j.ebo Hayat, j.ebo FTV, j.ebo BHRTV1, j.ebo svaku emisiju na ovim kvazitelevizijskim kucama.

Liska

Post by Liska » 14/05/2007 15:07

Sinoc sam malo upratio i ostao frapiran. Ne znam sto je gore, scenografija, voditelji, kamera, takmicari. Da nisam gledao istu emisiju na HTV mozda bih mogao pratiti ove. Mislim da su gresku napravili jer nisu kao jednog od partnera doveli npr. Davora Sucica, Aleksandra Seksana ili Vedranu Seksan, pa ima mnogo poznatih glumaca, sportasa. Bar nekoga od zvijezda a ja vidjeh same anonimuse. Problem su financije jer su na HTV za nastupe dobijali velike honorare ali su zato i ozbiljno radili i vjezbali. Ovo na OBN-u je bruka i za tu TV i za zemlju.

Comrad

Post by Comrad » 14/05/2007 15:20

Pa možda su mislili da će ovi što sad plešu postati uskoro zvijezde :lol: :lol:
Nisam gledao nijednu emisiju, ali ako je Feđa voditelj sve mi je jasno :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: OBN me uvijek nasmije :D

DaysleepeR
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post by DaysleepeR » 14/05/2007 15:42

OBN-ove razvikane emisije su kao garderoba sa pijace, imaju isto ime (Milijunas, Zvijezde Plesu, Dan iz snova) a ustvari su najjeftinija varijanta istih.

hrasno38
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Post by hrasno38 » 14/05/2007 16:30

Opet i gdje god odes strucnjak do strucnjaka, plesac do plesaca, pjevac do pjevaca itd itd. I nikada niko da se uhvati za srz a srz ove emisije, show-a ili takmicenja je promoviranje mladih i nepoznatih plesaca. Dakle data je sansa djeci da plesu pred TV kamerama i budite sigurni da to njima i te kako puno znaci. Data im je sansa da ih neko vidi, da nesto i zarade. Ne nemojte misliti da ja to pratim ali se u svakom slucaju ne zgrazam nego naprotiv drago mi je da vidim da ima i tih mladih ljudi koji nisu ogrezli u huliganstvo, kriminal i sta ti ja znam. Zasto ste uvijek prema svemu skepticni i zasto sve nipodastavate. Ne vama je najvaznije kako je ko obucen ko koga kopira. Tako je isto bilo i za Music Talents i bit ce za sve sto se pojavi. Nije uopste bitno sto su neki anonimusi dobili sansu i sto su je neki i iskoristili. Sto se vec tri godine za redom krcata Zetra zabavlja na jedan lijep nacin.
Ko vama brani da se prijavite bilo gdje. Neki dan slusam nekog tipa kako broji za OBN Milijunasa i kako su laka pitanja, kako bi on to podero. A kad sam ga pitao "pa sto se ne prijavis pa maznes milion maraka" njegov odgovor je "necu da se blamiram". Ma koje crno blamiranje u pitanju je strah od neznanja a ne da se blamira za milion maraka. Dakle svako ima sansu da proba ono u cemu misli da je dobar i da to dokaze samo da nije onog "necu da se blamiram".

Neelix

Post by Neelix » 14/05/2007 16:46

mislim hrasno da si pogresno shvatio kritike. niko ne kritikuje plesace i njihovu sansu, problem je sam koncept emisije, sam njen naslov koji je pokusava prodati za nesto sto ona nije. "Zvijezde plesu", koje zvijezde? A svi znamo za emisiju na HRT-u sa identicnim nazivom, i ko su bili ucesnici tog showa.

I da, kritike na racun voditelja su fakat opravdane, "superinteligentna" pitanja koja postavljaju ucesnicima su pravi fenomen, nakom poluminutnog uvoda sve se svede na beskonacno ponavljanje "Ko vam je zaduzen za stajling" i "Jeste li vas dvoje u vezi". Mislim da emisija koju najavljuju kao nesto glamurozno zasluzuje bolje. Hajd Adrijana i nekako, al kad onaj mamlaz pocne valjati rijeci jednu za drugom, koje ni najveci filozof ne bi mogao sastaviti u smislenu recenicu, i pri tom se ni ne pokusa ispraviti, onda ti je jasno da tu nesto ne stima.

Ideji kao ideji svaka cast, ali realizacija shkripi opasno.

hrasno38

Post by hrasno38 » 14/05/2007 16:54

Neelix wrote:mislim hrasno da si pogresno shvatio kritike. niko ne kritikuje plesace i njihovu sansu, problem je sam koncept emisije, sam njen naslov koji je pokusava prodati za nesto sto ona nije. "Zvijezde plesu", koje zvijezde? A svi znamo za emisiju na HRT-u sa identicnim nazivom, i ko su bili ucesnici tog showa.

I da, kritike na racun voditelja su fakat opravdane, "superinteligentna" pitanja koja postavljaju ucesnicima su pravi fenomen, nakom poluminutnog uvoda sve se svede na beskonacno ponavljanje "Ko vam je zaduzen za stajling" i "Jeste li vas dvoje u vezi". Mislim da emisija koju najavljuju kao nesto glamurozno zasluzuje bolje. Hajd Adrijana i nekako, al kad onaj mamlaz pocne valjati rijeci jednu za drugom, koje ni najveci filozof ne bi mogao sastaviti u smislenu recenicu, i pri tom se ni ne pokusa ispraviti, onda ti je jasno da tu nesto ne stima.

Ideji kao ideji svaka cast, ali realizacija shkripi opasno.
Ne nisam ja nista pogresno shvatio. Prvo nisam kompetentan da kazem tko je od njih kvalitetan a ko ne jer to ne moze da kaze informaticar. Drugo svi znaju gdje je OBN i bujrum ko misli da moze bolje ja sam siguran da ce ga Caleta sirokih ruku docekati jer njega zanima lova a lova i gledanost se postize kvalitetom. Dakle vrata OBN-a sirom otvorena i ne samo OBN-a ko misli da moze bolje. Trece neko postavi pitanje "ko je onaj sto ne zna da sastavi 50 rijeci". S obzirom da je covjek Ukrajinac prica odlicno a pored toga je i svjetski prvak u nekom plesanju jer sam to cuo jucer u prolazu dok sam listao kanale. Dakle pravi covjek na pravom mjestu.
Ali mi smo generalno uvijek podcjenivacki raspolozeni apsolutno prema svemu i to je tesko promjeniti.

Neelix

Post by Neelix » 14/05/2007 17:23

opet pogresno shvatas. evo ti banalan primjer: jesil vidio drugi go zepca u porazu zelje od neki dan? jel ti mislis da je baotic smotan ispao? a nisi otisao na sljedeci trening i prijavio se za golmana, jelde?

kad je neko nekvalitetan zasluzuje kritiku, bez obzira sto kriticar nije bolji u oblasti zbog koje je kritikovani kritikovan. mislis da su filmski kriticari sve vrhunski reziseri? Ili da je bakir h. najbolji izbor za predsjednika bih? naravno da nisu, ali im to ne umanjuje pravo da kritikuju ljude koji NE ZNAJU da rade svoj posao, odnosno ono sto bi trebali znati. ja znam da ja nisam za voditelja - zato i ne pokusavam raditi na tom mjestu. i ti znas da nisi za golmana ;)

Comrad

Post by Comrad » 14/05/2007 22:31

hrasno griješiš, kao prvo gdje su pobjednici tih svih tolikih emisija i svi razvikani talenti, obećavani su im albumi, automobili, pare i jesu li išta od toga dobili od OBN-a - NISU. Morali su sami skupljati pare i snimati pjesme. Dakle, OBN fino izrabljuje omladinu koja želi svojih pet minuta slave, daju im pokoju dorinu i hej karticu i svi sretni. Na kraju shoua dobiju posao debilnog voditelja iks oks ili šta ja znam i provaljuju se, zašto? Zato jer su se prijavili za pjevača, a završili kao voditelj :roll:

hrasno38

Post by hrasno38 » 14/05/2007 23:45

Comrad wrote:hrasno griješiš, kao prvo gdje su pobjednici tih svih tolikih emisija i svi razvikani talenti, obećavani su im albumi, automobili, pare i jesu li išta od toga dobili od OBN-a - NISU. Morali su sami skupljati pare i snimati pjesme. Dakle, OBN fino izrabljuje omladinu koja želi svojih pet minuta slave, daju im pokoju dorinu i hej karticu i svi sretni. Na kraju shoua dobiju posao debilnog voditelja iks oks ili šta ja znam i provaljuju se, zašto? Zato jer su se prijavili za pjevača, a završili kao voditelj :roll:
Ja ne znam o cemu stvarno pricas. Je li iko prije ovoga cuo za onog malog Djulovica narodnjaka, pa za onu dvojicu sto su prvi pobjedili Kice i ne znam kako se zove drugi, pa ovaj zadnji decko sto je pobjedio na muzic talentima te za masu voditelja na OBN-u. E nije vidis nikad niko cuo niti za jednu od nabrojanish osoba a sada taj mali Djulovic ima snimljen album. ova dvojica se ne skidaju sa TV-a na svim stanicama, i ovaj zadnji je snimio album a svi ovi do nedavno nepoznati voditelji sada imaju posao i primaju platu. Dakle iz raznih budzaka su dosli do naslovnih strana i TV ekrana i naravno sada imaju puno vecu sansu da zarade koju marku. Problem naseg drustva se zove "hronicna ljubomora i prepametnost na pogresnim mjestima". Sve se posmatra ocima vrhunskih profesionalaca koji nemaju minute posla u raznim oblastima. U danasnje ljude pametni ljudi kopiraju ono sto valja i daj boze da je masa ovih majmuna na vlasti uzela i samo prekopirala sve one dobre stvari i iz bivseg sistema i iz naprednog svijeta gdje bi nam bio kraj. Ali ne mi smo prvi da kazemo kako nesto ne valja kao veliki strucnjaci a a niko ne mrda dupetom da pruzi nesto bolje ali ne slovima nego u stvarnosti i primjerima. I svi se ponasamo kao da smo rodjeni pametni pa tako imas ovdje ljude koji voditeljice i voditelje na OBN-u proziva nepismenim itd itd. Pa gdje ste vise svi vi pismeni majku mu. Ja jedva cekam da izadjete iz svojih sklonista i pokazete sta je kvalitet ili i vi necete da se blamirate!!!!!!

Majstorinho

Post by Majstorinho » 15/05/2007 04:43

Onaj Ukrajinac,sto ne zna dobro da govori,zove se Sergej Milicija.Eki prezimena :D

arbosan

Post by arbosan » 15/05/2007 09:27

Hrasno, svaka cast za tvoje argumente. Zaista uzivam kada vidim da neko koristi valjane argumente i pozitivnu diskusiju.

Nama sve smeta, zasigurno, show nije idealan, uvijek nekome nesto fali, ali cijelokupna ideja je super, i najbitnije da se nesto radi i mladi se promovisu.

Ako neko ima ideju i zna to bolje, nek napise OBN-u ili bilo kojoj TV ili Radio stanici, nek kaze sta mu se nesvidja, nek predlozi sta bi trebalo promjeniti. Budite pozitivni, uradite nesto sto bi i vi i ostali imali koristi od toga.

A evo vec citam i druge komentare da nekome cak smeta i necije prezime ili je sega, pa sta reci vise od toga, bas smo smjesno drustvo. Nije bitno sto je ta osoba prvak ili makar nesto radi, ali nas pametni bosnjo smeta mu nesto sto je toliko bitno da cak stavlja u sjenu sve sto je dobro a istice neci izgled, recenica, organizaciju (posto nije kao kod hrvata).

Eto, uradite vi nesto pametnije, pa mjenjajte nesto u drustvu, pa makar kao ova ili ona TV ili radio stanicu.

Post Reply