Zulfikarpasic i Memija-jesmo li mogli bolje?

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Mahalac

#1 Zulfikarpasic i Memija-jesmo li mogli bolje?

Post by Mahalac » 30/05/2006 10:50

Jako interesantan intervju sinoc na kantonalnoj TV gdje je ovaj prvi iznio cinjenice kako je bosnjacka politika '90 -ih katastrofalna (s cime se apsolutno slazem) i identifikovao SDA i njeno rukovodstvo skoro kao apsolutnog krivca za pocetak rata i placanje najvece moguce cijene za nesto kako on rece cime sada upravlja 5 mafija :?

Dosta toga stoji i dosta toga se jos ne zna da bi se mogli donositi definitivni zakljucci, sta vi mislite?

idic

Post by idic » 30/05/2006 10:56

Koliko se ja sjećam Zulfikarpašić je tada imao teoriju da treba sarađivati sa Srbima, što iz SDA nisu podržali i onda se on povukao iz stranke i oformio svoju stranku MBO. :-?

Mahalac

Post by Mahalac » 30/05/2006 11:11

Tema je aktualna utoliko sto i danas imamo slicnu situaciju i Harisa Silajdzica i njegov blok koji zastupa (doduse honorarno :D ) interese "ZA" BiH
i
Sulejmana Tihica kojeg eto mnogi ismijavaju i izjednacavaju sa njegovim silom prilika radnim klegama a koji po meni prvi put predstavlja i razvija neku realnu i pametnu strategiju bosnajckog korpusa, mozda slicnu onoj Zulfikarpasicevoj i Filipovicevoj, al eto nepodrzanu.

slimmersex

#4 Re: Zulfikarpasic i Memija-jesmo li mogli bolje?

Post by slimmersex » 30/05/2006 11:25

Mahalac wrote:Jako interesantan intervju sinoc na kantonalnoj TV gdje je ovaj prvi iznio cinjenice kako je bosnjacka politika '90 -ih katastrofalna (s cime se apsolutno slazem) i identifikovao SDA i njeno rukovodstvo skoro kao apsolutnog krivca za pocetak rata i placanje najvece moguce cijene za nesto kako on rece cime sada upravlja 5 mafija :?

Dosta toga stoji i dosta toga se jos ne zna da bi se mogli donositi definitivni zakljucci, sta vi mislite?
u bosni su ljudi glupi.

alija je kriv za rat jer je bio glup a narod jos gluplji kad su dozvolili takvom diletantu da bude na vlasti. crnogorci su bili pametni i fino prosli, a tako bi se desilo i u bih da je recimo fikret abdic bio na alijinom mjestu sto se u stvari trebalo desiti jer je covjek dobio vise glasova, i nije bio glupi vijernik vec biznismen...

medjutim muslimani u bosni su dobili tacno ono sto su zasluzili i u ratu i poslije rata jer su ih debili vodili a oni jos uvijek vjeruju da nisu mogli izbjeci rat (alijina nebulozna doktrina) kao sto vjeruju da je bh telecom koka koja nosi zlatna jaja umjesto kriminalne organizacije koja ih muze i jos pravi budalama.

jednostavno - ljudi u bosni su glupi, bas kao mujo iz viceva.

bleka

#5 Re: Zulfikarpasic i Memija-jesmo li mogli bolje?

Post by bleka » 30/05/2006 11:27

u bosni su ljudi glupi.

alija je kriv za rat jer je bio glup a narod jos gluplji kad su dozvolili takvom diletantu da bude na vlasti. crnogorci su bili pametni i fino prosli, a tako bi se desilo i u bih da je recimo fikret abdic bio na alijinom mjestu sto se u stvari trebalo desiti jer je covjek dobio vise glasova, i nije bio glupi vijernik vec biznismen...

medjutim muslimani u bosni su dobili tacno ono sto su zasluzili i u ratu i poslije rata jer su ih debili vodili a oni jos uvijek vjeruju da nisu mogli izbjeci rat (alijina nebulozna doktrina) kao sto vjeruju da je bh telecom koka koja nosi zlatna jaja umjesto kriminalne organizacije koja ih muze i jos pravi budalama.

jednostavno - ljudi u bosni su glupi, bas kao mujo iz viceva.[/quote]
Prvo glupa ti je mama koja te odgojila da vrijedas :D
A drugo rat bi bio sta god Muslimani uradili jer Hrvati ne bi zivjeli u SRBOSLAVIJI.

Prazina

Post by Prazina » 30/05/2006 11:37

Mnogo Abdicevaca ovdje!!!!!

Drvosjeca iz Dejcica

#7 Re: Zulfikarpasic i Memija-jesmo li mogli bolje?

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 30/05/2006 11:52

slimmersex wrote:
Mahalac wrote:Jako interesantan intervju sinoc na kantonalnoj TV gdje je ovaj prvi iznio cinjenice kako je bosnjacka politika '90 -ih katastrofalna (s cime se apsolutno slazem) i identifikovao SDA i njeno rukovodstvo skoro kao apsolutnog krivca za pocetak rata i placanje najvece moguce cijene za nesto kako on rece cime sada upravlja 5 mafija :?

u bosni su ljudi glupi.

jednostavno - ljudi u bosni su glupi, bas kao mujo iz viceva.
Da je kojim slucajem Fikret Abdic onomad preuzeo vlast, kada je A.I bio zarobljen, danas bi BiH bila vecinski srpska. Da su Srbi sa druge strane imali dobre namjere prema Bosnjacima, neovisno o njihovom politickom opredjeljenju i ubjedjenju, onda se sigurno ne bi desila Bijeljina, Zvornik, Srebrenica i druga stratista. Ti ljudi koji su pobijeni, pobijeni su ne zbog Alije Izetbegovica ili Fikreta Abdica, vec zbog toga sto su bili Muslimani. Ko je gledao dokumentarnu emisiju "Smrt Jugoslavije", mogao je vidjeti izjavu Seselja gdje govori o Bijeljini i Zvorniku. Ukratko krvnik tu nedvosmisleno govori da su te akcije bile planirane duugo i da nije bilo zbrke u njihovim redovima jer se znalo tacno ko sta radi.

Dakle apsurdno je zaliti za SRBOSLAVIJOM u kojoj se temeljito planiralo ciscenje Bosnjaka.

Cleen

Post by Cleen » 30/05/2006 12:02

Sve je kristalno jasno. Da se tada poslusao Zulfikarpasic, sve bi ovo danas bila Srbija. Predsjednik drzave bi se zvao Karadzic. Mitropolit Dabrobosanski bi cestio ljude po titovoj ( ako je nebi prekrstili u nekog srpskog "junaka"), Krajisnik bi bio predsjednik parlamenta, na Bascarsiji bi se prodavala srpska gibanica, na stadionu Kosevo bi nas uveseljavali Miroslav Ilic, Milos Bojanic itd., svi politicari bi isli u Beograd Milosevicu na noge, Seselj bi i plasio Bosnjacku djecu svojim kokardama.....
Zato jedno veliko hvala Alahu dragom i rahmetli Aliji Izetbegovicu da se sve odigralo ovako kako se i odigralo. Vjecni dzennet i rahmet svim nastradalim.

novel

Post by novel » 30/05/2006 12:08

Tu se govorilo o tome kako već ima ljudskih žrtava, kako je veliki problem što ljudi stradaju i da na ovom prostoru nikad neće biti mira dok se ne ostvari ideja "svaka ptica svome jatu". Govorilo se da treba izbjeći ljudske žrtve i onda je spomenuto "humano preseljenje", koje bi se moglo obaviti tako da ljudi mijenjaju svoja imanja - vojvođanski Hrvati sa Srbima iz Hrvatske, Srbi iz Bosne i Hercegovine sa Hrvatima iz Bosne i Hercegovine i tako dalje. To nije bilo puno detaljizirano, ali je rečeno da bi politika trebala pomoći da se to ostvari. U tom smislu su bili i razgovori sa Belom Tonkovićem, predsjednikom Demokratskog saveza Hrvata iz Vojvodine, kojima sam i ja prisustvovao, a vodio ih je Franjo Tuđman. Kada mu je Tuđman rekao da bi se u jednom kratkom vremenu Hrvati iz Vojvodine mogli preseliti u Slavoniju, Bela Tonković se s tim nije složio. "Ne znam", rekao je Tuđman, "šta vas drži u Vojvodini." Bela Tonković mu je odgovorio: "Gledajte, predsjedniče, Vojvodina je moja domovina, moji preci su u njoj rođeni, mi smo za Vojvodinu vezani i mi ne možemo pristati da napustimo svoj zavičaj i svoju domovinu. Problemi se moraju na drugi način rješavati, ne preseljenjem ljudi." Nakon toga prestao je svaki razgovor s Belom Tonkovićem.

Bilo je i razgovora o "humanom preseljenju" u Bosni i Hercegovini. To su bili razgovori između Nikole Koljevića i Franje Borasa, koji je u to vrijeme bio šef HDZ-a. Oni su, čak, u jednom trenutku bili kod Tuđmana na sastanku.(Mesic)
:D Muslimani u Tursku :D :oops: humanim preseljenjem....Hebo vas Babo :D kome ne dostaje ima ovdje.. http://www.domovina.net/tribunal/page_006.php

kub lajkan

Post by kub lajkan » 30/05/2006 12:08

idic wrote:Koliko se ja sjećam Zulfikarpašić je tada imao teoriju da treba sarađivati sa Srbima, što iz SDA nisu podržali i onda se on povukao iz stranke i oformio svoju stranku MBO. :-?
Nedobog saradjivati sa Srbima... ma dobro, koalicija je nesto sasvim drugo, ne treba to dvoje mijesati... :D

Mahalac

Post by Mahalac » 30/05/2006 12:17

kub lajkan wrote:
idic wrote:Koliko se ja sjećam Zulfikarpašić je tada imao teoriju da treba sarađivati sa Srbima, što iz SDA nisu podržali i onda se on povukao iz stranke i oformio svoju stranku MBO. :-?
Nedobog saradjivati sa Srbima... ma dobro, koalicija je nesto sasvim drugo, ne treba to dvoje mijesati... :D
8)

manijak1
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Post by manijak1 » 30/05/2006 12:18

Kako on ko Dodik :D :D čeka da neko napravi omašku :D :D pa odmah koalicije i saradnju ......nešto se sjećam da je već bila demonstracija vojne sile u susjednoj državi ....da su pravile krajine i pokrajine .....pa sve đuture u Veliku Srbiju a što se tiče saradnje sa Srbima ......uslov da ne dođe do agresije je bio da se ostane u Velikoj Srbiji :oops: pa onda svi u JNA na Hrvatsku i tako to ...... :D :D da ne opserviram .......šupački već miljun i milion puta ponovljeno i viđeno gradivo :oops: :D .........dakle fakat ne treba svašta miješati pa praviti enterokolitis koktele :oops: :D

Prenj

Post by Prenj » 30/05/2006 12:23

kub lajkan wrote:
I nek SDS obavezno ostane, ne sme niko da ih bije, a pogotovo zabranjuje, ...

novel

Post by novel » 30/05/2006 12:28

Prenj wrote:
kub lajkan wrote:
http://www.domovina.net/intercepts/B916 ... -266!s.mp3

edu

Post by edu » 30/05/2006 12:28

Prenj wrote:
kub lajkan wrote:
jer sa krajisnikom se ipak moze izaci na kraj.. :D :D :D

mostarac

Post by mostarac » 30/05/2006 17:06

Cleen wrote:Sve je kristalno jasno. Da se tada poslusao Zulfikarpasic, sve bi ovo danas bila Srbija. Predsjednik drzave bi se zvao Karadzic. Mitropolit Dabrobosanski bi cestio ljude po titovoj ( ako je nebi prekrstili u nekog srpskog "junaka"), Krajisnik bi bio predsjednik parlamenta, na Bascarsiji bi se prodavala srpska gibanica, na stadionu Kosevo bi nas uveseljavali Miroslav Ilic, Milos Bojanic itd., svi politicari bi isli u Beograd Milosevicu na noge, Seselj bi i plasio Bosnjacku djecu svojim kokardama.....
Zato jedno veliko hvala Alahu dragom i rahmetli Aliji Izetbegovicu da se sve odigralo ovako kako se i odigralo. Vjecni dzennet i rahmet svim nastradalim.
Izvini,ali pola ove drzave je i danas Srbija, cetvrtina je Hrvatska, a cetvrtina je kao probosanski opredjeljena. Ako ne vjerujes, sade ce SP u fudbalu pa ce ti se samo kazati. Da li je bilo vrijedno 160.000 zivota, miliona protjeranih, 400.000 ranjenih i invalida, hiljada nestalih, desetke hiljada silovanih zena? Mislim da nije i nikad mi nece bit jasno kako neko moze reci da je bilo vrijedno, jer Bosna i Hercegovina je izgubila rat.

Cleen

Post by Cleen » 30/05/2006 17:25

Kao prvo bolje je i cetvrtina nego nista.
Kao drugo BiH je medunarodno priznata granica sa svojom himnom, zastavom, valutom, vladom .....
Kao trece, gazapi ce i dalje gazapariti, ali ce ipak nekad shvatiti da je ovo njihova zemlja i da bi bilo pametnije razmisljati o njoj nego o Srbiji i Hrvatskoj. To je proces koji je otpoceo, ali posto smo mi Balkanci, moguce je da ce trebati narednih 100 godina da se to shvati. Znaci neke nove generacije.
Kao cetvrto, Bosnjaci rat nisu birali, vec im je noz pod grlo pritjeran.
Kao peto, i da se ta bolesna Zulfikarpasiceva ideja prihvatila, zar mislis da bi nas pomahnitali cetnici i seseljevci ostavili na miru bez prolijevanja krvi. Jako naivno moj Mostarac.
Kao sesto, BiH nije izgubila rat, jer je postala drzava (vidi pod dva)
Kao sedmo da je BiH rat izgubila ili da smo prihvatili bolesnu Zulfikarpasicevu ideju, danas bi ti Vucurevic sjedio u Mostaru i ispijao kafice.
Kao osmo, moj Mostarac slab si mi vizionar. Trebao bi malo poraditi na toj slabosti.

spongebob

Post by spongebob » 30/05/2006 18:05

Cleen wrote:Kao prvo bolje je i cetvrtina nego nista.
Kao drugo BiH je medunarodno priznata granica sa svojom himnom, zastavom, valutom, vladom .....
Kao trece, gazapi ce i dalje gazapariti, ali ce ipak nekad shvatiti da je ovo njihova zemlja i da bi bilo pametnije razmisljati o njoj nego o Srbiji i Hrvatskoj. To je proces koji je otpoceo, ali posto smo mi Balkanci, moguce je da ce trebati narednih 100 godina da se to shvati. Znaci neke nove generacije.
Kao cetvrto, Bosnjaci rat nisu birali, vec im je noz pod grlo pritjeran.
Kao peto, i da se ta bolesna Zulfikarpasiceva ideja prihvatila, zar mislis da bi nas pomahnitali cetnici i seseljevci ostavili na miru bez prolijevanja krvi. Jako naivno moj Mostarac.
Kao sesto, BiH nije izgubila rat, jer je postala drzava (vidi pod dva)
Kao sedmo da je BiH rat izgubila ili da smo prihvatili bolesnu Zulfikarpasicevu ideju, danas bi ti Vucurevic sjedio u Mostaru i ispijao kafice.
Kao osmo, moj Mostarac slab si mi vizionar. Trebao bi malo poraditi na toj slabosti.
mada se sa mostarcem slazem u gro njegovih stavova, ovaj put cu reci da Cleen ipak ima jace argumente.
Rat je bio u ladicama vec ukratko nakon smrti Broza i mislim da je slabo sta moglo sprijeciti Srbe da urade to sto su bili nakanili.
A Bosna ovakva kakva jeste, opstace i vrijeme ce uciniti svoje...Naivno je ocekivati, da ce se stvari od danas do sutra okrenuti nabolje. Ali s obzirom na to da je, koliko god neko na mene bio ljut zbog ove tvrdnje, ali cinjenice ovoj idu u prilog, kod nas bio gradjanski (seljacki) rat, uzrokovan izvana i da se mi nismo gadjali prackama nego vatrenim oruzjem, stvari su itekako pozitivno drugacije nego po zavrsetku rata. Treba sacekati jos koju godinu dok se ne skonta da se BIH definitivno nece dijeliti i ma koliko situacija trenutno beznadezno izgledala, bice svakako bolje. Bosna je mlada drzava sa mnogo antagonizama i tesko je to dovesti u red jer nije jednonacionalna. Prvo se mi svi pojedinacno moramo obracunati sa prosloscu, sto ide tesko, jer nas je tri naroda i svaki za sebe je nacionalisticki nastrojen, pa onda sa kriminalom koji se krije iza tog nacionalizma. Trajace to tri puta vise nego sto je potrebno nekoj durgoj mladoj nezavisnoj drzavi, ali mislim da ce ova tuga i jad koju prolazimo izroditi nesto lijepo i jedinstveno, unikatan pogled na svijet...Naznake za to vec imamo u odlicnoj kinematografiji i to nesto znaci.

branimir_s

#19 Re: Zulfikarpasic i Memija-jesmo li mogli bolje?

Post by branimir_s » 30/05/2006 22:54

[/quote]
Da je kojim slucajem Fikret Abdic onomad preuzeo vlast, kada je A.I bio zarobljen, danas bi BiH bila vecinski srpska. [/quote]
Ne znam. Meni je malo sumnjiva cijela ta prica da je Supak iz Kladuse htio preuzeti vlast. Prvo - onom prvom supku sa HAyata nista ne vjerujem, a drugo - supak iz Kladuse nikada nije uzivao neki ugled, bar kod nas u Sarajevu. Ma meni je to sve malo smrdljivo. Bio sam tada na Skenderiji... ne znam

domi

#20 Re: Zulfikarpasic i Memija-jesmo li mogli bolje?

Post by domi » 30/05/2006 23:03

branimir_s wrote: Ne znam. Meni je malo sumnjiva cijela ta prica da je Supak iz Kladuse htio preuzeti vlast. Prvo - onom prvom supku sa HAyata nista ne vjerujem, a drugo - supak iz Kladuse nikada nije uzivao neki ugled, bar kod nas u Sarajevu. Ma meni je to sve malo smrdljivo. Bio sam tada na Skenderiji... ne znam
Jedna stvar se ne uklapa u citavoj toj prici. Teza je tu da je on dosao da preuzme vlast, fakticki je predstavljen kao neko ko je zudio za istom.
Ja nikako da skontam, da ako je to slucaj, zasto onda nije prihvatio da bude predsjednik nakon sto je legalno izabran na izborima?

Ma Bosanski lonac pravo.............

Majjah

Post by Majjah » 31/05/2006 00:17

Ma da smo glupi bili, jesmo vala! Alija je jednom rekao da je ocekivao sukob, ali da nije ocekivao genocid! Pa imao je Hrvatsku kao primjer, sta je mislio da ce u BIH biti bolje?? Ni ja ne mislim da smo mogli izbjeci rat, ali moglo se u njega organizovanije unici. Pa nama je ,,nas'' Aljo jos u Martu 1992 govorio one suplje fraze da je za rat potrbno dvoje i slicne gluposti. Sta mislite, koliko je naivnog naroda po istocnoj Bosni sa tim parolama docekalo cetnicke kame?? Gradovi su po istocnoj Bosni padali bukvalno bez ispaljenog metka. U posavini nije nista bolja situacija bila. Tamo se nesto ko fol i ratovalo, ali vise zahvaljujuci oruzju HVO-a i Hrvata koji nisu bili bas toliko naivni. Koliko masovnih grobnica Hrvata ima u Posavini?? Ja jos ni za jednu nisam cuo. Nema ih jer Cetnike nisu docekali ko' kurbani Bajram kao sto se to nama desilo po Krajini i Istocnoj Bosni. Danas se gruhaju u prsa kako je SDA organizovala otpor i Bosnjacki narod. Jest malo sutra. Organizovali su onaj copor koji je bio sabijen na 20% teritorije bez oruzja, municije, hrane.

Oni su u tu cijelu pricu usli previse naivno i oslanjali se na podrsku svijeta, ne na sebe same. Za taj propust odgovornost snose tadasnji politicari od kojih su mnogi i danas na vlasti.
Pa mozeli mi neko reci sta je to Alija uradio tokom rata sto bilo kome drugom nebi poslo za rukom??
Pa njegov rejting i rejting Bosnjaka je bio toliko nizak, da su nam amerikanci cak 1995 prijetili bombardovanjem ako ne zaustavimo 5. korpus u napadima na krajinu. I tu ga je usro' momacki, a kako i ne bi kad je dopustio da se slika o Armiji BIH pretvori u predodzbu razvampirenih mudzahedina koji kolju sve pred sobom. Pa da je barem i sa tim mudzahedinima isao do kraja, da ih je doveo javno, pokazao u pravcu Banja Luke i rekao ,,oni tamo miniraju dzamije'' ali jok, da je kako dodvoriti se i istoku i zapadu! :(((( Ma muka mi je od svega toga, pogotovo kad vidim kako se Crna Gora razidje sa tom Srbijom bez ispaljenog metka....preveliku smo cijenu platili za slobodu koje ni na mapi nema, za drzavu koju jebe svako kako hoce, za himnu koja nema teksta, za reprezentaciju kojoj se zvizdi na 70% teritorije....

lavor_

Post by lavor_ » 31/05/2006 02:26

Prenj wrote:
kub lajkan wrote:
a pogotovo zabranjuje, ...
vaistinu ...niko ne zabrani SDPu da koalira sa Rashinom ovcama... :(

mostarac

Post by mostarac » 31/05/2006 07:28

lavor_ wrote:
Prenj wrote:
kub lajkan wrote: Nedobog saradjivati sa Srbima... ma dobro, koalicija je nesto sasvim drugo, ne treba to dvoje mijesati... :D
a pogotovo zabranjuje, ...
vaistinu ...niko ne zabrani SDPu da koalira sa Rashinom ovcama... :(
sigurno si mislio SDA

Mahalac

Post by Mahalac » 31/05/2006 08:40

Majjah wrote:Ma da smo glupi bili, jesmo vala! Alija je jednom rekao da je ocekivao sukob, ali da nije ocekivao genocid! Pa imao je Hrvatsku kao primjer, sta je mislio da ce u BIH biti bolje?? Ni ja ne mislim da smo mogli izbjeci rat, ali moglo se u njega organizovanije unici. Pa nama je ,,nas'' Aljo jos u Martu 1992 govorio one suplje fraze da je za rat potrbno dvoje i slicne gluposti. Sta mislite, koliko je naivnog naroda po istocnoj Bosni sa tim parolama docekalo cetnicke kame?? Gradovi su po istocnoj Bosni padali bukvalno bez ispaljenog metka. U posavini nije nista bolja situacija bila. Tamo se nesto ko fol i ratovalo, ali vise zahvaljujuci oruzju HVO-a i Hrvata koji nisu bili bas toliko naivni. Koliko masovnih grobnica Hrvata ima u Posavini?? Ja jos ni za jednu nisam cuo. Nema ih jer Cetnike nisu docekali ko' kurbani Bajram kao sto se to nama desilo po Krajini i Istocnoj Bosni. Danas se gruhaju u prsa kako je SDA organizovala otpor i Bosnjacki narod. Jest malo sutra. Organizovali su onaj copor koji je bio sabijen na 20% teritorije bez oruzja, municije, hrane.

Oni su u tu cijelu pricu usli previse naivno i oslanjali se na podrsku svijeta, ne na sebe same. Za taj propust odgovornost snose tadasnji politicari od kojih su mnogi i danas na vlasti.
Pa mozeli mi neko reci sta je to Alija uradio tokom rata sto bilo kome drugom nebi poslo za rukom??
Pa njegov rejting i rejting Bosnjaka je bio toliko nizak, da su nam amerikanci cak 1995 prijetili bombardovanjem ako ne zaustavimo 5. korpus u napadima na krajinu. I tu ga je usro' momacki, a kako i ne bi kad je dopustio da se slika o Armiji BIH pretvori u predodzbu razvampirenih mudzahedina koji kolju sve pred sobom. Pa da je barem i sa tim mudzahedinima isao do kraja, da ih je doveo javno, pokazao u pravcu Banja Luke i rekao ,,oni tamo miniraju dzamije'' ali jok, da je kako dodvoriti se i istoku i zapadu! :(((( Ma muka mi je od svega toga, pogotovo kad vidim kako se Crna Gora razidje sa tom Srbijom bez ispaljenog metka....preveliku smo cijenu platili za slobodu koje ni na mapi nema, za drzavu koju jebe svako kako hoce, za himnu koja nema teksta, za reprezentaciju kojoj se zvizdi na 70% teritorije....
Vrijedi ponoviti, odlican post.

Fair Life
Been thanked: 1 time

Post by Fair Life » 31/05/2006 09:15

Majjah wrote:Ma da smo glupi bili, jesmo vala! Alija je jednom rekao da je ocekivao sukob, ali da nije ocekivao genocid! Pa imao je Hrvatsku kao primjer, sta je mislio da ce u BIH biti bolje?? Ni ja ne mislim da smo mogli izbjeci rat, ali moglo se u njega organizovanije unici. Pa nama je ,,nas'' Aljo jos u Martu 1992 govorio one suplje fraze da je za rat potrbno dvoje i slicne gluposti. Sta mislite, koliko je naivnog naroda po istocnoj Bosni sa tim parolama docekalo cetnicke kame?? Gradovi su po istocnoj Bosni padali bukvalno bez ispaljenog metka. U posavini nije nista bolja situacija bila. Tamo se nesto ko fol i ratovalo, ali vise zahvaljujuci oruzju HVO-a i Hrvata koji nisu bili bas toliko naivni. Koliko masovnih grobnica Hrvata ima u Posavini?? Ja jos ni za jednu nisam cuo. Nema ih jer Cetnike nisu docekali ko' kurbani Bajram kao sto se to nama desilo po Krajini i Istocnoj Bosni. Danas se gruhaju u prsa kako je SDA organizovala otpor i Bosnjacki narod. Jest malo sutra. Organizovali su onaj copor koji je bio sabijen na 20% teritorije bez oruzja, municije, hrane.

Kako je SDA pripremala odbranu BiH:

... Vizija sadasnjeg bosnjackog vodjstva doseze do zidova kojima su opasane njihove avlije. Ili, u najboljem slucaju, do Kozije cuprije i Marijin dvora. U prvi mah mi se cinilo kao vic kad sam cuo pricu da su na sastanku aktivista SDA Ilidze, u ljeto 91. godine davane upute kako se pripremiti za odbranu:
____"Tri puta prouciti Ajetulkjursiju, tri puta puhnuti niza se, a zene neka pripreme luga da cetnicima bacaju u oci".
Autori uputa bili su Omer Behmen i aktuelni predsjednik SDA Ilidza. Krajem 91. godine iz istog kruga lansirana je nova, i u odnosu na ovu pocetnu, revolucionarna strategija odbrane:
____"Auto treba staviti na avlijska vrata, da cetnici ne mogu uci. Dugu ili kratku cijev treba imati u kuci: ako cetnici vec udju, da se brani kucni prag..."

"Lukava strategija", Sefer Halilovic
_____
PS___Dobro je da nas jos ikako ima ...

Post Reply