Zovu li vas iz Delimana, Dormea, itd? Kako ih zaustaviti?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

artuditu

Re: Zovu li vas iz Delimana, Dormea, itd? Kako ih zaustaviti?

Post by artuditu » 25/03/2016 15:40

Zvali su me iz banke nudili kredit, pa iz osiguranja (tri kuće koliko se sjećam), onda te neke besplatne večere...
Ne treba se nervirati, nego na fini način reći pozivaocu da šefovima prenesu da ćeš ih prijaviti za uznemiravanje ukoliko se pozivi ne zaustave.
Svaki put je upalilo.
Sada me smaraju iz DM-a i Alme Ras, ali SMS-om, pa nije strašno.
Last edited by artuditu on 25/03/2016 15:45, edited 1 time in total.

muha_sa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 21 times

Post by muha_sa » 25/03/2016 15:42

zvali me--ja ženskoj spuco socijalu--mislim da se jadnica rasplakala :lol: :lol:

više ne zovu

Tomahawk11
Globalni moderator
Has thanked: 22 times
Been thanked: 36 times

Post by Tomahawk11 » 25/03/2016 15:44

Ok, ja razumijem da im je to posao, ali treba voditi neku evidenciju, ako sam 10 puta rekao da necu nista, pa neces me zvati 11. put.
Dalje, ako se nisam javio na zadnjih 20 poziva, to znaci da sam ih provalio, odnosno da necu da se javim....precrtas broj.
Pa ne zove robot, misha mu.

muha_sa

Post by muha_sa » 25/03/2016 15:50

Tomahawk11 wrote:Ok, ja razumijem da im je to posao, ali treba voditi neku evidenciju, ako sam 10 puta rekao da necu nista, pa neces me zvati 11. put.
Dalje, ako se nisam javio na zadnjih 20 poziva, to znaci da sam ih provalio, odnosno da necu da se javim....precrtas broj.
spucaš joj pricu da jadnik nemaš za kifle, ako može da te pogura kojim cenerom i da joj ne treba veci sevap- :lol: nece te više zvat garantujem životom :lol:

Tomahawk11
Globalni moderator

Post by Tomahawk11 » 25/03/2016 15:57

muha_sa wrote:
Tomahawk11 wrote:Ok, ja razumijem da im je to posao, ali treba voditi neku evidenciju, ako sam 10 puta rekao da necu nista, pa neces me zvati 11. put.
spucaš joj pricu da jadnik nemaš za kifle, ako može da te pogura kojim cenerom i da joj ne treba veci sevap- :lol: nece te više zvat garantujem životom :lol:
Ma ja sam ti smotan u tim situacijama, radije se ne javljam.
Ona meni pocne ako kupis hrpu knjiga iz medicine ili neke bajke :lol: :lol: dobijes smartphone, neko smece koje dodje kao nagrada....
Oni zovu, ja ukinem ton...doduse sve rjedje....evo maloprije zvali :lol: :lol: mora da citaju forum :D

muha_sa

Post by muha_sa » 25/03/2016 15:59

pored toliko raje ona baš mene izvukla i nagradila nekim jastucetom i vecerom za dvoje u nekom hotelu :-)

jah eto--nemam za tramvaja a pješke ne mogu, star cojk, jebu me ledja :lol: :lol:

Tomahawk11
Globalni moderator

Post by Tomahawk11 » 25/03/2016 16:15

muha_sa wrote:pored toliko raje ona baš mene izvukla i nagradila nekim jastucetom i vecerom za dvoje u nekom hotelu :-)

jah eto--nemam za tramvaja a pješke ne mogu, star cojk, jebu me ledja :lol: :lol:
:lol: :lol:
Joj, imao sam jednom tu situaciju, ima neko vrijeme.
Kaze, neki seminar, nesto, nekakvi jastuci, pokrivaci, vuna, prirodno, ma nema....
I ja, budala, odem....ma kakvi, neki sok popio, gledao da se sto prije izvucem odatle....nesto oni meni uzeli nabrajati....ma bjezi, imam i jastuk i jorgan i deku.....nista to meni ne treba :mrgreen:
A cijene ko da sam kralj Fahd :lol: :lol:

zavezata-vreca

Post by zavezata-vreca » 25/03/2016 19:46

Zovu iz rf banke hefticno nude kredite ... Trazim kamatnu stopu kao u svim normalno zemljama 1-2% frajer se ibretom ibreti .... Ha ja kad me zoves valjda imas bolje kredite od drgih .... Jok frajer nudi 50000 uz 6-7 % kamatu ... Bjaziiii bjaziii

zigson
Has thanked: 2 times

Post by zigson » 25/03/2016 22:59

plain vanilla wrote:Nije mi drago da me iko zove, ali razumijem da neko zivi od toga i da mu je to posao. Nazvati, kulturno ponuditi neki proizvod- sta fali, nije bas da ce mi ta minuta nedostajati u zivotu. Nek svako radi svoj posao.

Medjutim, ponude koje su zapravo prevare, e to je ono sto me jako nervira a sve je cesce. Prije par mjeseci zove zenska iz Trebinja, a ja gledam TV i usput je slusam. Ona se zadala, a ja kratko odgovoram. Uglavnom, uvaljuje neke magnete, a ja sam imala srece pa sam ih dobila besplatno :mrgreen:

Pustim ja nju da prica, kazem da ne znam nista o tim magnetima :oops: i ona meni objasnjava, objasnjava, traje to nekih 10 minuta, da bi mi na kraju rekla da ja moram platiti samo postarinu. Pitam ja koliko je postarina, kaze ona 30 KM :evil:
Kako ja rekoh-ne bih, hvala- tako ona spusti slusalicu. Ni dovidjenja, ni hvala..nestade kultura kao da je nikad nije bilo :D
isto i meni prije jedno mjesec, evo post sa druge teme
zigson wrote: ma joj sta bagra sve radi.. bas me neki dan nazva neka teta.. je li taj i taj, jeste reko izvolite.. kaze osvojili ste na nagradnoj igri od nekog doktora neke steznike za koljena, ma kolko ih nahvali ja se obradovah :-D iako su me x puta zvali i uvijek je ista prica, al haj mamu mi nesto bas koljena bole (izmedju ostalog) i rekoh super, kaze besplatno je sve, ja je prekinuh ma super, kad samo nastavi dostava se placa 40km, ma odmah se ja dohavizah, dozvah se iz sna i kazem joj de mi jos malo objasnite kako to funkcionise, da joj nabijem sto vise racuna za fontele :D, iako je izbiflala ko da je napamet naucila (vjerovatno i jeste), izbifla ona meni sve ponovo, rekoh javicu vam i spustim slusalicu haha
sto je najgore uhvate nanu neku i penzionere na ovaj fazon... rodicu su mi 2put prevarili, takodje ima bolesnu mamu i neke anatomske deke joj uvaljivali, plati dostavu, otvori paket, ma to je ni nalik na deku a kamoli anatomsku..

jao_situacije

Post by jao_situacije » 25/03/2016 23:37

nazove te, i fino se ispričaš ko čoik sa njima
još ako se kulturno predstavi ja sam fata zovem iz blablab...
eh drago mi je fato vi znate kako se ja zovem šta ima kod vas imal para, koliko vas plaćaju možel se šta pogurat za posao imam ja od zaovine jetrve snahu završila škole al nema posla štaš, imal slobodno mjesto vas dvije bi bile dobre jaranice, koliko se radi
pa onda je pitaš da ti objasni oko cijena i popusta onda nastaviš da komšijinom malom treba pomoć iz matematike 7. razred drugo polugodište
pa je pitaš kako zdravlje i da tebe boli koljeno još od onog termina kad si pao
pa je pitaš jel zauzeta jel udata i da imaš finog momka za nju i da imaš osjećaj po glasu da odgovaraju jedno drugom pa kažeš da ideš pogledati koji je broj i da ga nazove ionako je firmin telefon
pa onda je pitaš zna li kuhati i dok ona ne prekine samo šupljiraš

avetinja
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Post by avetinja » 26/03/2016 00:37

Čim čujem odakle zovu, kažem da nisam zainteresovan. Izgleda da im šteka prodaja. Odavno mi telefon nije bio ovako usijan.

Jara

Post by Jara » 26/03/2016 00:54

Pretpostavljam da zovu po imeniku...
Mene ne baš često, a kad nazovu, prepoznam odmah šta je, kažem da me ne zanima, da ne troše vrijeme sa mnom, ali da im želim sreću i uspjeh u poslu, oni se nasmiju i kažu hvala. Obavezno završim sa "sretno"! :)
Đe ću napadati pozivače :-) , u ovoj besposlici se trude da bar nešto zarade, bolje i to nego da ništa ne rade.

Logovan
Has thanked: 8 times
Been thanked: 17 times

Post by Logovan » 26/03/2016 01:50

Mene i ove moje ukućane su jedno vrijeme baš često zvali. Zadnji put poziv se desio ja mislim krajem prošle godine ili početkom ove. Zaboravili na nas. :mrgreen:
Eh kad se sjetim, dobili ste glavnu nagradu jastuk, dobili ste besplatnu večeru, dobili ste ovo, dobili ste ono. Uvijek sam odgovarao sa "ne, hvala, doviđenja" i prekinem. A i bilo je da li ste zainteresovani za ovo, ono.... :-)

Oni što pozivaju ne snose krivicu za maltretiranje naroda, ali zato znaju biti drski, nepristojni. I ne razumijem gdje logika da se jedna osoba pita za npr. jastuk po 34 puta. :-)

Last December

Post by Last December » 26/03/2016 08:41

Ja obično kažem da sam nezaposlen i da nemam od čega to njihovo da kupujem al džaba, kao nema veze sa'češ ti čut sve ćemo mi tebi sredit :D
Onda ja kažem :aj dobro mlada, počni da pričaš, i onda ona krene da drobi a ja ostavim slušalicu pored telefona i odem svojim poslom, pa čujem dugo iz one slušalice kako klepeće nanulama :izet:

karanana
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Post by karanana » 26/03/2016 08:46

vitapur.....je li to delimano ili jedna odotih?

KB9
Been thanked: 1 time

Post by KB9 » 26/03/2016 09:04

svaki put im se napsujes dobro i u dogledno vrijeme prestanu

Matzan
Has thanked: 10 times

Post by Matzan » 26/03/2016 09:17

Koja je tačno fora sa tim besplatnim večerama za dvoje?

Zvali su jedno 10 puta dosad, ali nisam imao vremena da ulazim u neke dublje analize.

Last December

Post by Last December » 26/03/2016 09:20

Nisu te jadne cure krive, mislim niko ih ne tjera da to rade al opet teško da ko ima izbora.
Napsovati se curama nije fazon, ja bih tražio da mi da menadžera na telefon a onda bi mu jebo sve po spisku jer to su ti koji su zaslužili da im se psuje. Uvijek naebe onaj što najviše radi a nikad gonič robova koji je i odgovoran.

The BEN10
Has thanked: 15 times
Been thanked: 1 time

Post by The BEN10 » 26/03/2016 09:27

muha_sa wrote:spucaš joj pricu da jadnik nemaš za kifle, ako može da te pogura kojim cenerom i da joj ne treba veci sevap- :lol: nece te više zvat garantujem životom :lol:
Hihihi

nlt

Post by nlt » 26/03/2016 16:37

ja sam zato fino promijenio broj, i stavio opciju PRIVATE, pa me zovu ali malo sutra, tačno sam miran ....
jest 13 KM, čini mi se, ali se isplati

Jolpaz

Post by Jolpaz » 26/03/2016 16:41

[quote="nlt"]ja sam zato fino promijenio broj, i stavio opciju PRIVATE, pa me zovu ali malo sutra, tačno sam miran ....
jest 13 KM, čini mi se, ali se isplati[/quote
Dozvolite da iskoristim priliku, imamo na akciji samo za Vas :
Pomoć pri kupovini, savjeti i posebne ponude 033 721 061
Delicia posuđe
Tave
Šerpe
Tepsije
Nutribullet linija
Dodaci
Kuhinjski aparati
Akcija
Allegra
DodaciDelimano Instant digitalna česma
Delimano Instant digitalna česma
NOVO!
Fotografije
Video
Delimano Instant digitalna česmaDelimano Instant digitalna česmaDelimano Instant digitalna česma
Predlažemo da pogledate i ove proizvode:
Nutribullet ekstraktor hranjivih tvari
Astoria tava za prženje
Astoria tava za prženje
Delimano Stone Legend višenamjenska posuda

nlt

Post by nlt » 26/03/2016 16:47

Jolpaz wrote:
nlt wrote:ja sam zato fino promijenio broj, i stavio opciju PRIVATE, pa me zovu ali malo sutra, tačno sam miran ....
jest 13 KM, čini mi se, ali se isplati[/quote
Dozvolite da iskoristim priliku, imamo na akciji samo za Vas :
Pomoć pri kupovini, savjeti i posebne ponude 033 721 061
Delicia posuđe
Tave
Šerpe
Tepsije
Nutribullet linija
Dodaci
Kuhinjski aparati
Akcija
Allegra
DodaciDelimano Instant digitalna česma
Delimano Instant digitalna česma
NOVO!
Fotografije
Video
Delimano Instant digitalna česmaDelimano Instant digitalna česmaDelimano Instant digitalna česma
Predlažemo da pogledate i ove proizvode:
Astoria tava za prženje
Astoria tava za prženje
:D

red evil

Post by red evil » 26/03/2016 16:56

@nlt našli su te i ovdje, sad kad ti krenu slat pp, dnevno po 4-5 poruka :lol: :lol: :lol:

Komšinicu kad nazovu uvijek im kaže ma ne mogu pričat muža mi spuc'o infarkt ili nešto u tom fazonu i odmah spuste, kažu izinite nećemo vas ometat :mrgreen: :mrgreen:

supercali

Post by supercali » 26/03/2016 17:21

__Phoenix__ wrote:Sve je dobro dok ti se Raiffeisen banke službenica ne naklati na fiksni telefon i nudi povoljne kredite...
Te iz banaka su meni najdraze
Zove mene jedna bas iz rb i nudi neki kredit
Ja nju pitao za efektivnu kamatu za bor za klince papce za mjesecne anuitete i sve sto sam u toku razgovo4a mogao naci na netu
I na kraju rekao nisam zainteresovan nikad me vis3 nisu nazvali

Post Reply