Zna li neko Safeta Catovica?

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
basta sljezove boje

Zna li neko Safeta Catovica?

Post by basta sljezove boje » 16/07/2007 22:26

... koliko ja znam, Catovici su iz Sandzaka :-D

objavio nekakav banjalucki Fokus, prenio Index

ČOVJEK kome su vlasti BiH izdale dokumente pod imenom Safet Ćatović glavni je čovjek Al-Qaide na Balkanu, tvrdi banjalučki Fokus.

Naime, američki obavještajni izvori već neko vrijeme raspolažu podacima o čovjeku koji se u BiH koristi imenom Safet Ćatović, a koji je prema Fokusovim saznanjima navodno ključna figura terorističke, islamističke mreže u BiH te koordinator svih ekstremističkih akcija i terorističkih operacija, koje se vode i planiraju iz balkanskih uporišta islamističkih terorističkih organizacija.

Fokus navodi kako je "sudeći prema dokumentima koje muslimanske obavještajne službe u BiH skrivaju od Ureda visokog predstavnika EU, osoba pod imenom Safet Ćatović stvarno rođena, živjela i bila državljanin BiH, ali je poginula tijekom ratnih sukoba s pripadnicima vojske Republike Srpske, te je identificirana kao žrtva u jednoj grobnici u okolici Sarajeva".

Osoba koja danas koristi ime Safet Ćatović i dokumenta Federacije BiH, prema pisanju Fokusa je tijekom rata u BiH radila u Ambasadi BiH pri UN-u. Taj muškarac je obavljao je važne dužnosti i bio član mnogih ekstremističkih organizacija, za koje se i danas u SAD-u sumnja kako su dio Al-Qaidine mreže.

"Tako je bio član i dobro pozicioniran u Balkanskom muslimanskom udruženju, u međunarodnoj `humanitarnoj` organizaciji Benevolence International Foundation (BIF), koju u SAD-u smatraju jednim od glavnih financijera terorističke islamističke organizacije. Tijekom istrage američke vlade protiv te `humanitarne` organizacije i njenih dužnosnika, Safet Ćatović se pojavljuje u ulozi glasnogovornika te islamističke organizacije osumnjičene za sudjelovanje u terorističkim operacijama", tvrdi Fokus.

No, ni sam Fokus zapravo nije siguran tko se krije iza identiteta Safeta Ćatovića, već navode kako "na to pitanje najbolje i najtočnije mogu odgovoriti bošnjačke vlasti u Sarajevu, a posebice Haris Silajdžić".

Image

Ahmmed

Re: Zna li neko Safeta Catovica?

Post by Ahmmed » 16/07/2007 22:31

basta sljezove boje wrote:... koliko ja znam, Catovici su iz Sandzaka :-D

objavio nekakav banjalucki Fokus, prenio Index

ČOVJEK kome su vlasti BiH izdale dokumente pod imenom Safet Ćatović glavni je čovjek Al-Qaide na Balkanu, tvrdi banjalučki Fokus.

Naime, američki obavještajni izvori već neko vrijeme raspolažu podacima o čovjeku koji se u BiH koristi imenom Safet Ćatović, a koji je prema Fokusovim saznanjima navodno ključna figura terorističke, islamističke mreže u BiH te koordinator svih ekstremističkih akcija i terorističkih operacija, koje se vode i planiraju iz balkanskih uporišta islamističkih terorističkih organizacija.

Fokus navodi kako je "sudeći prema dokumentima koje muslimanske obavještajne službe u BiH skrivaju od Ureda visokog predstavnika EU, osoba pod imenom Safet Ćatović stvarno rođena, živjela i bila državljanin BiH, ali je poginula tijekom ratnih sukoba s pripadnicima vojske Republike Srpske, te je identificirana kao žrtva u jednoj grobnici u okolici Sarajeva".

Osoba koja danas koristi ime Safet Ćatović i dokumenta Federacije BiH, prema pisanju Fokusa je tijekom rata u BiH radila u Ambasadi BiH pri UN-u. Taj muškarac je obavljao je važne dužnosti i bio član mnogih ekstremističkih organizacija, za koje se i danas u SAD-u sumnja kako su dio Al-Qaidine mreže.

"Tako je bio član i dobro pozicioniran u Balkanskom muslimanskom udruženju, u međunarodnoj `humanitarnoj` organizaciji Benevolence International Foundation (BIF), koju u SAD-u smatraju jednim od glavnih financijera terorističke islamističke organizacije. Tijekom istrage američke vlade protiv te `humanitarne` organizacije i njenih dužnosnika, Safet Ćatović se pojavljuje u ulozi glasnogovornika te islamističke organizacije osumnjičene za sudjelovanje u terorističkim operacijama", tvrdi Fokus.

No, ni sam Fokus zapravo nije siguran tko se krije iza identiteta Safeta Ćatovića, već navode kako "na to pitanje najbolje i najtočnije mogu odgovoriti bošnjačke vlasti u Sarajevu, a posebice Haris Silajdžić".

Image

Vjerovatno je u ambasadi BiH pri UN, do sada radilo milion i osamsto trideset šest hiljada osoba, pa je teško provjeriti o kome se radi :D

forUMASH

Post by forUMASH » 16/07/2007 22:35

......lazni Valter iz laznog komiteta..... :oops:

Sogan

Post by Sogan » 16/07/2007 22:35

:shock: jel' ovo nas Saian ili se meni prividja :?

Edin H.
Has thanked: 18 times
Been thanked: 6 times

Post by Edin H. » 16/07/2007 22:37

Sogan wrote::shock: jel' ovo nas Saian ili se meni prividja :?

Jeko Saian :shock:

Nosferatu
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

Post by Nosferatu » 16/07/2007 22:39

Igr'o za Zelju, koliko se sjecam...

Sogan

Post by Sogan » 16/07/2007 22:39

Edin H. wrote:

Jeko Saian :shock:

Hmmm kako sad stvari stoje bolje ti je sto ga ne znas, sigurniji si :-?

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 16/07/2007 22:40

Nosferatu wrote:Igr'o za Zelju, koliko se sjecam...

meni je faca sa slike fakat poznata :-D

Saian
Been thanked: 1 time

Post by Saian » 16/07/2007 23:01

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: soggy

Sogan wrote:
Saian wrote:
Sogan wrote:
Idi sad maloletnice, jos si mlada za poljupce!

nema ovdje puno ironije, sto vishe ironije to vishe zatvora, Soggy na kol'ko Svedi procijenjuju legalno :D :D :D, jel kod njih ko kod Ali G-ja "when grass is on the pitch, let's play!" :D :D :D

P.S. ko je ovdje moderator, kako ce nam samo ovo hladno, lisheno emocija piskaranje obrisat, a soggyju kao glavnom kavgadziji udijelit BANgladeZH :D :D :D :oops:

Sajo kod ovih duboko zamrznutih skandinavaca nista nije legalno, ali petica je presutna granica tolerancije popracena usmenim ukorom i simbolicnom novcanom kaznicom, u visini, gle apsurda, cijene upravo te jedne petice :D

P.S. moderatorka se ovdje ne pojavljuje tako da tvoja podmuklost ne pije vode :D

zlopamtilo jedno :D :D :D :D

Draft

Post by Draft » 16/07/2007 23:01

lazu. covjek se stvarno tako zove, nije nikakvo izmisljeno ime, porjeklom je iz istocne hercegovine, americki gradjanin, cijela familija davno doselila u ameriku. ne vjerujem da bi se petljao u te gluposti ali ni za kog ne garantujem.

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 16/07/2007 23:06

Draft wrote:lazu. covjek se stvarno tako zove, nije nikakvo izmisljeno ime, porjeklom je iz istocne hercegovine, americki gradjanin, cijela familija davno doselila u ameriku. ne vjerujem da bi se petljao u te gluposti ali ni za kog ne garantujem.

nek neko onda javi covjeku da je postao zvijezda u banjaluckim novinama i glavna vijest na indexu http://www.index.hr/ :-D

Sogan

Post by Sogan » 16/07/2007 23:09

Saian wrote:

Sogan wrote:
Saian wrote:
Sogan wrote:

nema ovdje puno ironije, sto vishe ironije to vishe zatvora, Soggy na kol'ko Svedi procijenjuju legalno :D :D :D, jel kod njih ko kod Ali G-ja "when grass is on the pitch, let's play!" :D :D :D

P.S. ko je ovdje moderator, kako ce nam samo ovo hladno, lisheno emocija piskaranje obrisat, a soggyju kao glavnom kavgadziji udijelit BANgladeZH :D :D :D :oops:

Sajo kod ovih duboko zamrznutih skandinavaca nista nije legalno, ali petica je presutna granica tolerancije popracena usmenim ukorom i simbolicnom novcanom kaznicom, u visini, gle apsurda, cijene upravo te jedne petice :D

P.S. moderatorka se ovdje ne pojavljuje tako da tvoja podmuklost ne pije vode :D

Razumiljivo je da ovu temu zelis preusmjeriti :oops: ali nece ti to uspjeti :P :D

Saian

Post by Saian » 16/07/2007 23:16

hahahaahh Safet -> Sajo -> Saio -> Saian :lol: :lol: :lol: , ok odustajem, ja sam, provalili su me, namirisao sam lovu, tuzit cu ih za dushevnu bol :oops: :oops: :oops: :D

Draft

Post by Draft » 16/07/2007 23:23

jel to sajo sto je prija par godina odradio vanju sa serbian cafea povodom rasprava na temu bomardovanje srbije? majstor, nema sta.

Sogan

Post by Sogan » 16/07/2007 23:25

Saian wrote:hahahaahh Safet -> Sajo -> Saio -> Saian...

Pa zar si zaista pomislio da sam te neutemeljeno prozvao :P nijesam zlopamtilo :oops: no istinoljubljiv :D:D

Sretno sa tuzbom i ne zaboravi tko ti je otvorio tu mogucnost :D

forUMASH

Post by forUMASH » 16/07/2007 23:29

basta sljezove boje wrote:Naime, američki obavještajni izvori već neko vrijeme raspolažu podacima o čovjeku koji se u BiH koristi imenom Safet Ćatović, a koji je prema Fokusovim saznanjima navodno ključna figura terorističke, islamističke mreže u BiH te koordinator svih ekstremističkih akcija i terorističkih operacija, koje se vode i planiraju iz balkanskih uporišta islamističkih terorističkih organizacija.

......malo sam zbunjen.... :roll: .....jal' doticni izvor informacije lose shilji ovu vijest jal' sam ja totalno ispao iz sistema javnih informacija s obzirom da jos uvijek nisam upratio teroristicke operacije koje se vode iz balkanskih uporista......
......haj' nek' me neko prosvijetli ako mi je ovakva vijes promakla..... :-)

Saian

Post by Saian » 17/07/2007 00:02

Draft wrote:jel to sajo sto je prija par godina odradio vanju sa serbian cafea povodom rasprava na temu bomardovanje srbije? majstor, nema sta.

iako nerado, ali za to ne mogu pokupiti komplimente, to je bio nash Sogan :D :D :D

callmethebreeeze

Post by callmethebreeeze » 17/07/2007 00:31

a ko je banjalucki fokus? sto niko ne postavi to pitanje. meni je to pravo sumnjivo. cuj fokus i to u banja luci.

Bajrin najmladji

Post by Bajrin najmladji » 17/07/2007 00:42

forUMASH wrote:......malo sam zbunjen.... :roll: .....jal' doticni izvor informacije lose shilji ovu vijest jal' sam ja totalno ispao iz sistema javnih informacija s obzirom da jos uvijek nisam upratio teroristicke operacije koje se vode iz balkanskih uporista......
......haj' nek' me neko prosvijetli ako mi je ovakva vijes promakla..... :-)

Balkanska uporišta odakle se vode terorističke operacije su negdje drugdje sa veoma "inspirativnim" ljudima:

http://en.wikipedia.org/wiki/Nikola_Kavaja wrote:In 1978, Kavaja and "over a hundred" of his Sopo companions, including Stojilko Kajevic, were arrested in New York by American law enforcement. Kavaja was released on $250,000 bail, and after visiting his family in New York he promptly hijacked an American Airlines 727 (Flight 293 from New York City to Chicago).[6] He planned to demand Kajevic's release, then fly to Belgrade, Yugoslavia and crash into Ušće Tower, the Communist Central Committee Building. When he realized that Kajevic wouldn't be released, he let the plane's passengers go, retaining only a pilot, a co-pilot, a flight attendant and his own lawyer. He forced the crew to fly from Chicago to JFK Airport in New York City. There, he transferred to a larger plane. Initially hoping to still fly to Belgrade, on the advice of his lawyer he flew to Ireland, which didn't have an extradition agreement with the United States. Hoping for political asylum, Kavaja surrendered in Ireland and was returned to America to again face a criminal trial.[7][8]
Kavaja was in prison from 1979 to 1997 and remains on parole until 2019. He violated parole by returning to Serbia; if he returns to the United States he would be arrested and returned to jail..........

J.P.Montoya

Post by J.P.Montoya » 17/07/2007 01:03

on je lazni bata, bata je heroj sa obe ruke :D :D

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 17/07/2007 10:36

callmethebreeeze wrote:a ko je banjalucki fokus? sto niko ne postavi to pitanje. meni je to pravo sumnjivo. cuj fokus i to u banja luci.

tog lista nema na netu niti sam ga vidjela po sarajevskim kioscima, ali su se proculi po vijestima koje drugi od njih prenose.

evo nekih od tih vijesti:

Banjalučki list Fokus u srijedu objavljuje listu pomagača haškog bjegunca Ratka Mladića http://www.superbosna.com/vijesti/politika/banjalu%E8ki_list_fokus_u_srijedu_objavljuje_listu_pomaga%E8a_ha%B9kog_bjegunca_ratka_mladi%E6a/

"Fokus": Papir na kome je Holbrooke obećao sve uslove i 600.000 dolara da Karadžić izdrži izolaciju! http://www.24sata.info/4574

Karadžićevog nećaka vrbovala CIA?

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/fset.html

list je dnevni, a evo ko je vlasnik - "Distribucija" iz Laktaša
http://www.nezavisne.com/vijesti.php?meni=6&vijest=6103

Lace

Post by Lace » 17/07/2007 10:56

Saian wrote:

Sogan wrote:
Saian wrote:
Sogan wrote:

sajo sto te sogi dira?

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 20/07/2007 14:07

Catovici su od Bilece, oni koji su prezivjeli pokolj u II. sv. ratu u Carkavici odselili su se u Sa., okolinu Banovica i Ameriku.

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 20/07/2007 20:00

bosmen wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:

Catovici su od Bilece, oni koji su prezivjeli pokolj u II. sv. ratu u Carkavici odselili su se u Sa., okolinu Banovica i Ameriku.

iiz Gacka sefe :D

ovi sto ih ja znam su iz Bilece

Almir Arnaut-Belli

Post by Almir Arnaut-Belli » 22/07/2007 17:17

opet izmisljene price o alkaidi u BiH,cista propaganda Srbije,podmetnute lazi a ono Muslimanske tajne sluzbe je jos paradoksalnije i mala beba zna da u BiH svi rade za agresore i njihov novac-a sto se tice safeta nek mu je srecno i bericetno sto god radio jer sigurno nije kriv sto se rodio u pogresno vrijeme.

Post Reply