zna li neko: relacija sarajevo-prag javnim prevozom

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
nina-eli

#1 zna li neko: relacija sarajevo-prag javnim prevozom

Post by nina-eli » 16/04/2007 11:39

Poznaje li neko "najbezbolniju" relaciju Sarajevo-Prag sa javnim prevozom (voz ili bus) a da se ne putuje preko Slovenije i Austrije????
Mozda neko ima iskustva. Naravno, zvala sam i zeljeznicku i autobusku stanicu, ne daju nikakve pametne informacije
(uposlenicu zelj. stanice na pitanje da li ima voz za Prag cujem u pozadini kako govori: Minooooo, ima li sta za Praaaaag iz Budimpeste!!! :))) toliko o zeljeznickoj stanici....).

shuriken

#2 Re: zna li neko: relacija sarajevo-prag javnim prevozom

Post by shuriken » 16/04/2007 12:01

nina-eli wrote:Poznaje li neko "najbezbolniju" relaciju Sarajevo-Prag sa javnim prevozom (voz ili bus) a da se ne putuje preko Slovenije i Austrije????
Mozda neko ima iskustva. Naravno, zvala sam i zeljeznicku i autobusku stanicu, ne daju nikakve pametne informacije
(uposlenicu zelj. stanice na pitanje da li ima voz za Prag cujem u pozadini kako govori: Minooooo, ima li sta za Praaaaag iz Budimpeste!!! :))) toliko o zeljeznickoj stanici....).
sigurno da ima za Prag iz Budimpeste, ne znam detalje ali ti treba opet za Slovacku viza za dva tranzita
ako se vracas

nina-eli

Post by nina-eli » 16/04/2007 12:43

hej hvala, slovacku ambasadu sam nazvala i tranzit nece biti problem
ima sigurno, iz budimpeste, ne znam da li je to najkraca relacija, mozda ima neka povoljnija brza ili slicno, pa zato i pitanje...

Princess Fiona

#4 Re: zna li neko: relacija sarajevo-prag javnim prevozom

Post by Princess Fiona » 17/04/2007 21:37

nina-eli wrote:Poznaje li neko "najbezbolniju" relaciju Sarajevo-Prag sa javnim prevozom (voz ili bus) a da se ne putuje preko Slovenije i Austrije????
Mislim da ovaj ide svaki dan:
Sarajevo dep 07:14
Budapest-Keleti pu arr 19:03

Budapest-Keleti pu dep 19:45
Praha hl.n. arr 06:05

Mozes provjeriti vozni red ovdje (ali ostale opcije ukljucuju Austriju):
http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query.exe/en

Jara

#5 Re: zna li neko: relacija sarajevo-prag javnim prevozom

Post by Jara » 18/04/2007 17:45

Dobro da su ikako i digli slušalicu... :D
Ova varijanta vozom preko Budeimpešte traje 24 sata i moze se desiti da zbog kasnjenja voza iz Sarajeva ne stignes na onaj za Prag.
(Slično i kad se vozom ide pa presjeda u Beču, moras trcati s koferima po stanici da stigneš.)
Ne znam koliko ce ti koristiti informacija o kombiju koji svakog utorka sa Skenderije polazi u 06.00, a stiže u Prag istog dana oko 21.00. Ako zbog viza želiš preko Budimpešte a ne preko Beča - umjesto za Mađarsku i Slovačku tražiš za Sloveniju i Austriju.
Sretno! :)

Jara

Post by Jara » 18/04/2007 20:22

Ako je via Budimpešta jedina solucija, raspitaj se kako mozes busom do Beograda pa dalje vozom ili opet busom do Praga.
BTW, on line redovi voznje u BiH cesto nisu "apdejtovani" :D , pa ih nije zgoreg provjeriti.

Ivy

Post by Ivy » 18/04/2007 21:14

Post Reply