Zlatan BAJRAMOVIC!

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

campa_xxx

Zlatan BAJRAMOVIC!

Post by campa_xxx » 02/08/2011 23:06

Sta se desava sa tim covjekom? To je meni najdrazi igrac koji je igrao za BiH ikada!!! Ako nece vise igrati zbog onih povreda treba mu napraviti castan oprostaj kakav nije vidjen na ovim prostorima, ta ljudska velicina je to zasluzila svojim zalaganjem za nas nacionalni tim...Sa kojim zarom i borbenoscu je taj covjek igrao....

Jedan od drazih mi golova koje je on postigao..

Ne moze ni on da vjeruje :)

a i ovaj je vrh...

fanatic11

Re: Zlatan BAJRAMOVIC!

Post by fanatic11 » 02/08/2011 23:15

Ja mislim da je i dalje aktivan ali povrede mu ne daju da pokaže svoje majstorstvo :( teško da ce on tako lahko odustat ipak je veliki borac 8) stvarno šteta je takvog igraca da ga tako uništene povrede :roll:

Eborg

Post by Eborg » 02/08/2011 23:22

Negdje sam pročitao da je već počeo gledati gdje i šta da uradi za trenersku licencu, mislim da je on više-manje završio sa svojom karijerom nažalost.

campa_xxx

Post by campa_xxx » 02/08/2011 23:41

Prije par dana mu je istekao ugovor sa Eintrachtom i bilo je govora da ce ponovo u St Pauli .... ali ne znam dokle je sa onim povredama...predvidjali su mu oporavak do 30.06.2011. ali niko nista ne pise o tome

shalla
Has thanked: 1 time

Post by shalla » 03/08/2011 00:03

Ne znam zašto ali poslije Sergeja meni najdraži igrač koji je igrao za reprezentaciju.

campa_xxx

Post by campa_xxx » 03/08/2011 00:14

Zato sto je igrao svim srcem za BiH :thumbup: :bih: I ako je doslo do toga da ne moze vise da igra treba mu napraviti castan oprostaj...nadam se da ce se neko od ovih nasih sjetiti da ga kontaktira! :roll:

al_neri

Post by al_neri » 03/08/2011 02:51

Imao predispozicije za strasnog igraca, poslije Sergeja izabran za kapitena ali nazalost traku nosio samo jednu utakmicu, ako je ko zasluzio veliki oprostaj onda je to on :bih:

Corola

Post by Corola » 03/08/2011 03:44

Zlatan Bajramovic fakat najdrazi igrac repke zajedno sa Bolicem.

Korisničkoime
Been thanked: 1 time

Post by Korisničkoime » 04/08/2011 00:49

Dobra ti ova tema mislim da nema navijača kome Bajramović nije drag pored toga, njegovog zalaganja na terenu, borbenosti, primjera kako se igra za svoju zemlju, stvarno je bio igračina. Sjećam se kad je prešao u Schalke kako su ga Švabe hvalile. Na žalost pročitao sam negdje na netu mislim na reprezentaciji.ba (ne mogu nikako ponovo da nađem link) da je definitivno završio svoju fudbalsku karijeru, zaista šteta.

cucamonga

Post by cucamonga » 04/08/2011 01:33

zaboravljeni as nazalost...

Bosanski_kralj
Has thanked: 9 times
Been thanked: 20 times

Post by Bosanski_kralj » 04/08/2011 01:35

Ovo se ne može zaboraviti

Obuca9

Post by Obuca9 » 04/08/2011 08:53

To je taj legendarni pogled prema sudiji :D

Inače Zlaja je uvijek bio korektan momak, posao je odrađivao lavovski i bespoštedno do zadnje utakmice. :thumbup:

vernes81

Post by vernes81 » 04/08/2011 21:38

Te price o kraju karijere nisu jos sigurne Zlaja je u Vitezu (gdje i ja zivim) trenutno i uopste se jos nezna sta ce mu biti s povredom cak ni doktori tacno neznaju ali uglavnom lik kulira u bjelom bmw-u x6 :)

campa_xxx

Post by campa_xxx » 22/10/2011 00:34

Iako je bez kluba Bajramović ne posustaje: Želim se vratiti!

Image

Počasni član Reprezentacija ba portala, Zlatan Bajramović, vjerovatno je svim navijačima jedan od najdražih fudbalskih reprezentativaca Bosne i Hercegovine koji su ikada obukli reprezentativni dres naše zemlje. Trenutno, Bajramović je bez kluba i svakodnevno posjećuje terapije, koje ga oporavljaju od ko zna koje po redu povrede koju je naš "Zmaj" zadobio u protekle četiri godine.

- Povrijeđen sam već skoro dvije godine u cjelini, ali svakodnevno posjećujem terapije i nisam odustao od povratka na teren. Želim još igrati fudbal. - govori Zlatan Bajramović.

Čini se kao da je Bajramović rekorder u Bundesligi po broju povreda i operacija koje je morao proći u svom oporavku.

- Negdje sam čitao da je Bierofka operisan čak 17 puta, ali vjerujte da mi nije cilj oboriti taj rekord. - kroz smijeh govori Bajramović i dodaje - Da nije žalosno bilo bi stvarno smiješno, jer do sada sam imao uistinu previše operacija, a to je ono najgore što igrača može zadesiti u njegovoj karijeri. Očigledno da moje tijelo i zdravlje ne funkcionišu onako kako bih ja volio.

Bajramovićeve posljednje povrede bile su povrede palca i Ahilove tetive.

- Iskren da budem stanje još uvijek nije dobro. Najgore je što bolove osjećam i u svakodnevnim običnim "životnim" aktivnostima nevezanim za sport. Ipak, ne odustajem, jer borac sam po prirodi i želim se kako sam već rekao jednom vratiti igranju fudbala. Dani mi prolaze u terapijama, rehabilitaciji, masažama, ali drugog izbora nemam. - optimističan je Zlatan Bajramović.

Popularni "Bajram" koji će u Zenici 11. novembra najvjerovatnije uživo posmatrati meč između Bosne i Hercegovine i Portugala šalje apel svim čitateljima:

- Prenesite poruku da sam otvoren za sve savjete vezane za moj oporavak. Ukoliko neko nešto zna što mi može pomoći molim ga da mi se javi. - apelira Zlatan Bajramović.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kralju moj izdrzi, ti si legenda ziva ! :thumbup: Ne znam je li neko od uhljupa iz saveza kontaktirao covjeka...ako nije sram da ih bude, ako jeste izvinjavam se unaprijed.

Zlatane legendo zelim ti svu srecu ovog svijeta i aBd da nam ozdravis i da te gledamo ponovo u dresu reprezentacije!

mrtva kokoš

Post by mrtva kokoš » 22/10/2011 00:38

campa_xxx wrote:
Kralju moj izdrzi, ti si legenda ziva ! :thumbup: Ne znam je li neko od uhljupa iz saveza kontaktirao covjeka...ako nije sram da ih bude, ako jeste izvinjavam se unaprijed.

Zlatane legendo zelim ti svu srecu ovog svijeta i aBd da nam ozdravis i da te gledamo ponovo u dresu reprezentacije!
:thumbup: :bih:

oridjidji

Post by oridjidji » 22/10/2011 01:26

Bio je lav na terenu, uvijek je ostavljao srce na terenu, vjeciti je talent kojeg su pokosile silne povrijede... Sjecam ga se dok je jos bio u Fraiburgu, glasio je za jednog od najdarovitijih veznjaka u Njemackoj pred kim je velika karijera. Medjutim i kada je napravio pravi transfer u Schalke nije imao srece povrijedio se po ko zna koji put. Nikada nije dosegnuo onaj potencijal koji je zaista mogao. Ipak njegova sklonost povredama bio je razlog sto nije postao onako silan igrac kakav je doista mogao biti. Koga se sjeca dok je jos bio mlad zna kakav je Zlatan Bajramovic potencijal bio.

shillen

Post by shillen » 22/10/2011 01:28

meni jedan od najdrazih igraca nase nam reprezentacije poslije rata :) :thumbup:

Romanista 101%
Been thanked: 2 times

Post by Romanista 101% » 22/10/2011 01:45

onaj gol protiv norveske...ono cu pamtiti do groba kao i ludnicu nakon tekme

campa_xxx

Post by campa_xxx » 09/12/2011 00:48

Image

BAJRAMOVIĆ: JOŠ IMAM ŽELJU ZA NOGOMETOM

Bivši bh. reprezentativac Zlatan Bajramović, jedan od najvećih talenata St. Paulija u kojem je igrao od 1989. do 2002. godine, nakon čega je prešao u Freiburg, a potom igrao sa Schalekom u Evropi, gdje su i počeli prvi zdravstveni problemi, još ima snage...

On je u dresu Schalkea zadobio povredu nožnog prsta, no i pored toga je u tri godine upisao 64 nastupa. Nakon odlaska iz Gelsenkirhena i prelaska u Eintracht Frankfurt ponovo je popraćen povredama.

"U posljednje četiri godine operisao sam četiri puta stopalo i ahilovu tetivu", rekao je Bajramović.

Njegovo nogometno umijeće nije upitno, ali 17 nastupa u tri godine nisu bile dovoljne da mu uprava Eintrachta produži saradnju.

Trenutno je ponovo u svom gradu, Hamburgu, na rehabilitaciji.

"Pokušao sam sve da se oslobodim boli, ali je teško, a kada mi uspije napast će me ponovo. Na terenu nemam potrebu da se krijem odnosno izbjegavam povrede".

Čini se da će Bajramović u trenerske vode, jer je položio B-licensu. "Položio sam B-licensu i želim raditi kao trener. A-licensa i trenerski posao tek će uslijediti. Trenutno sam kod porodice u Hamburgu, ali ako iskrsne nešto drugo, neće biti problem", kaže Bajramović.

Često prati U-19 ekipu St. Paulija, posmatra treninge koji vodi njegov stari poznanik Joachim Philipkowski te komunicira sa mladim igračima. Redovno posjećuje Millerntor stadion.

"Gledao sam sve posljednje utakmice i vjerujem mnogo u St. Pauli kao formiranu momčad. Imaju potencijala da do kraja budu na vrhu".

Na pitanje kome daje podršku u duelu St. Paulija i bivšeg kluba Frankfurta odgovara: "Uvijek sam za St. Pauli".

Za kraj je kazao kako nije jednostavno sjediti na tribinama umjesto istrčati na teren...

"Kada imate neku normalnu povredu i tada je teško sjediti na tribini, ali znaš da će proći i da ćeš ponovo moći igrati. Već dugo sam povrijeđen i ne mogu kontrolisati bol. Ali još mi niko nije rekao da je gotovo. Još imam želju za nogometom".

:thumbup:

elSaik
Been thanked: 1 time

Post by elSaik » 09/12/2011 02:12

Meni je tog čovjeka neopisivo žao. Ne da mu se u ovom životu... :(

I meni jedan od omiljenih naših igrača. :thumbup:

Comrad

Post by Comrad » 09/12/2011 08:48

Steta stvarno. :(

Kad bude oficijalno da se oprasta, trebali bi ovi nasi uhljupi organizovat tekmu neku i sl. Jbt tolko se vaznih igraca oprostilo, niko nista. Ajd to, nego prodje koja godina pocnu ih jos pljuvat.

Ne vidim problem da se organizuje neka revijalna utakmica za oprostaj od njega, od Brace, Barbareza itd.

Obuca9

Post by Obuca9 » 09/12/2011 09:02

http://en.wikipedia.org/wiki/Zlatan_Bajramovi%C4%87

Gledam nešto ovu njegovu statistiku i upade mi u oči podatak da je dao samo dva gola. Ja koliko se sjećam, Zlaja je zabio tri gola (Norveška u Zenici, Belgija u Briselu i Belgija u Genku). Odem pogledam na stranicu NS, vidim i kod njih u statistici samo dva gola, ovaj u Zenici i ovaj u Genku, a za ovaj gol u Briselu piše da je dao Bolić: http://www.nfsbih.net/lineup.aspx?id=8

Ima li neko da se sjeca te utakmice? Ja sam i dalje ubijeđen da je strijelac u Briselu bio Zlaja, kad je pogodio prvo stativu, pa onda odbijenu loptu pospremio u gol s 10-tak metara. Sjećam se čak i da se radovao, kao vrtio nešto ruke oko glave, ono u stilu ne može da vjeruje da je gol.

north

Post by north » 09/12/2011 09:04

100% dao Bajramović u Briselu, zijanili 4-1, mi poveli u 1 minuti njegovim golom baš onako kako si opisao....Baho prenosio utakmicu.....

Obuca9

Post by Obuca9 » 09/12/2011 09:23

Evo nađoh i snimak gola, znaci da podatak nije tacan. Onda, ni podatak da je Bolić dao 22 gola također nije tačan. Dakle Bola je onda dao 21 gol.

Što će reći, da nakon Lisabona imamo novog najvoljeg strijelca reprezentacije svih vremena, Misketa, koji je također dao 21, kao i Bolić.

Obuca9

Post by Obuca9 » 09/12/2011 09:56

Natjerah se da malo provjerim Boline golove, jer ispade da ima 21, a ne 22. I onda krenem redom i vidim da je to taj 21 gol, ali da mu fali onaj jedan protiv Litvanije na Koševu (1:1, par dana nakon Brisela 1:4, ona golčina sa 20-30 metara, na gol prema jugu).

Kad tamo kod njih u staistici piše da je taj gol dao Miske: http://www.nfsbih.net/nas.aspx?id=10

:lol: :lol: :lol:

Bog zna koliko tu još ima fula, odoh sad baš da vidim da li to Miske ima viška gol ili su i njegov gol nekome greškom pripisali :)

Post Reply