Zivot u zajednici

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderator: Euridika

Nekadjevojka

Re: Zivot u zajednici

Post by Nekadjevojka » 17/09/2019 21:25

moonca wrote:
spreca wrote:
moonca wrote:
Iskreno -i smetaju.... gotovo-uzivajte u djeci, ako uopste imate volje , mnogi se zasite , pa se rijese djece i prije vremena :wink:

..dakle do momenta kada se odluce zeniti /udati...
.izuzetak- bolest- blize familije... tu treba pomoci -od mogucnosti opet... :-)
Posle 5 godina sjetila se da joj smetaju amidze i njegova familija...sto je zajebavala covjeka 5 godina....znala je sve za ranije.....pa da su u stanu moze joj komsiluk stalno zvoniti na vrata ,sta ce onda biti uzavadi sa cijelim komsilukom....a nezna da za nedaj boze im amidze mogu spasiti zivot ili komsije...ljudi su uvijek zivjeli u zajednicama.....onda najbolje u shumu i tamo zivjeti ali tamo ima lisica ,vrana medjeda :lol:
.. pa studirala- nije obracala paznju na okolinu... jelte ... :oops: mozda grijesim...
.kad se zabavljas - ne vidish nista.... tek ti svane kada treba donijetu neku odluku, kao sto je ova- brak- ulaganje zajednickog novca --gdje .... :-) :-D
Hahah obracala sam paznju ali ne toliko jer nikad do sad ih nisam upoznala svi su me prvi put docekali s velikom gozbom i alkoholom a ovaj drugi put djelili neku zemlju pa i tu slavlje... pa mi je sve bilo jasno. Moj momak iako je iz sela nije seljak ne smatram ni njih niti bilo koga seljacinama samo su zatupljeni jer nisu informisani.

Nekadjevojka

Post by Nekadjevojka » 17/09/2019 21:27

SaraFina wrote:U BiH raja ima problem da razgraniči pojmove porodica i familija.

Nema ništa loše u ovom što djevojka napisala. I ja želim svoj mir i svoju privatnost. Mogućnost da se družim s ljudima s kojim sa se družila i prije veze/braka.
Zašto bi bilo ko to vidio negativno?

To važi i za moju familiju. Ne samo partnerovu.
Ako smo ja i on porodica ... Ostali su familija. A polazeći od teze nezdrave "zajednice", pa trebali smo svi onda ostati u pećinama zajedno s roditeljima i užom i širom familijom.
Btavo bravo istog sam misljenja al raja jos u doba juge zivi ne kazem da se tad lose zivilo al se brate mili svasta trpilo

Nekadjevojka

Post by Nekadjevojka » 17/09/2019 21:28

insomnia78 wrote:Vecina danasnjih nevista bi najradije da ti razjebes sa svima. Kakve amidze, kakav otac i mati, kakve picke materine. Ona zna sta je dobro za tebe
Pazi samo ovo
Ja nisam bas osoba porodicna pricali smo vec o tome kako zelim dole svoj zivot i rekao je da to stoji i nakon par dana dolazi po mene sa amidzom da idemo dole njima na sta sma ja ono pukla u sebi u tom momentu...
Shvatam da govorite iz vlastitog iskustva ali niko ovdje nije napisao da ja zelim njega razdvojiti od nekog imam i ja svoju porodicu al niko nije duzan nesto trpit ako ne zeli i druzit se ako ne zeli ni ja ova niti moj partner. Podzarv!

Nekadjevojka

Post by Nekadjevojka » 17/09/2019 21:30

moonca wrote:
spreca wrote: Ja bi to lako rjesio...renoviro bi kucu bez nje i nevazno kakve su mi amidze
Nisu u braku.. moze naravno....
..stvar je u tome- mozda ona razmislja--unaprijed- da razvodom dobiva pola te kuce -a, ne bi blizu pijanih amidza... :-) hipoteticki
Pa razmisljam da u slucaju dobijem ono u sta sam ulagala imam iskustvo svoje mame koja je ulagala u nesto i na kraju ostali na ulici

Nekadjevojka

Post by Nekadjevojka » 17/09/2019 21:35

spreca wrote:
moonca wrote:
Iskreno -i smetaju.... gotovo-uzivajte u djeci, ako uopste imate volje , mnogi se zasite , pa se rijese djece i prije vremena :wink:

..dakle do momenta kada se odluce zeniti /udati...
.izuzetak- bolest- blize familije... tu treba pomoci -od mogucnosti opet... :-)
Posle 5 godina sjetila se da joj smetaju amidze i njegova familija...sto je zajebavala covjeka 5 godina....znala je sve za ranije.....pa da su u stanu moze joj komsiluk stalno zvoniti na vrata ,sta ce onda biti uzavadi sa cijelim komsilukom....a nezna da za nedaj boze im amidze mogu spasiti zivot ili komsije...ljudi su uvijek zivjeli u zajednicama.....onda najbolje u shumu i tamo zivjeti ali tamo ima lisica ,vrana medjeda :lol:
Zivjeli u zajednici u kojoj je svako svakog trpio mnogi ljudi su otisli na nervnoj bazi zbog zajednica ne mozes pobiti statistiku tvrdnju. Nisam ih prije ni upoznala tako da nisam ni znala kakvi su i sta je tu dole. Pa vjeruj da kontamo to eto sredit i sebi uzet kakvu vikendicu dalje od civilizacije i ljudi. Biti duhovan jer placebo smo mi od svega postoji lijek osim smrti...tako da sve je suvisno o toj navedenoj pomoci kad ja ne vjerujem u to i ne rezonira dakle samnom. Pozdrav!

insomnia78

Post by insomnia78 » 17/09/2019 21:35

Nekadjevojka wrote:
insomnia78 wrote:Vecina danasnjih nevista bi najradije da ti razjebes sa svima. Kakve amidze, kakav otac i mati, kakve picke materine. Ona zna sta je dobro za tebe
Pazi samo ovo
Ja nisam bas osoba porodicna pricali smo vec o tome kako zelim dole svoj zivot i rekao je da to stoji i nakon par dana dolazi po mene sa amidzom da idemo dole njima na sta sma ja ono pukla u sebi u tom momentu...
Shvatam da govorite iz vlastitog iskustva ali niko ovdje nije napisao da ja zelim njega razdvojiti od nekog imam i ja svoju porodicu al niko nije duzan nesto trpit ako ne zeli i druzit se ako ne zeli ni ja ova niti moj partner. Podzarv!
Cekaj bona. Trpiti? Frajer dos’o s amidzom po tebe i ti si tu nesto pretrpila. Pa nije bas da ti ga dovodi svaki dan.

Nekadjevojka

Post by Nekadjevojka » 17/09/2019 21:37

spreca wrote:
moonca wrote: .. pa studirala- nije obracala paznju na okolinu... jelte ... :oops: mozda grijesim...
.kad se zabavljas - ne vidish nista.... tek ti svane kada treba donijetu neku odluku, kao sto je ova- brak- ulaganje zajednickog novca --gdje .... :-) :-D
O vo me podsjeti na onu jednu kad je na porodjaju pitaju kako je ....veli ona ljepoje kad ulazi :oops: ali tesko kad izlazi :lol: :lol:
Nisam poznavala ljude i nikad do tad nismo ni otisli na tu kucu i tu u to selo da ih upoznam... bez osudivanja niste koificijent vrijednosti da tako pisete meni ili bilo kome

moonca
Has thanked: 11 times
Been thanked: 17 times

Post by moonca » 17/09/2019 21:37

Nekadjevojka wrote:[quote="moonca"
moonca wrote:

.. pa studirala- nije obracala paznju na okolinu... jelte ... :oops: mozda grijesim...
Hahah obracala sam paznju ali ne toliko jer nikad do sad ih nisam upoznala svi su me prvi put docekali s velikom gozbom i alkoholom a ovaj drugi put djelili neku zemlju pa i tu slavlje... pa mi je sve bilo jasno. Moj momak iako je iz sela nije seljak ne smatram ni njih niti bilo koga seljacinama samo su zatupljeni jer nisu informisani.
A, tako... ipak si im draga -- vjerujem -to si i primjetila ?

.Tesko je predvidjeti sta ce biti, kada bude- slavlja ce biti,pica, hrane .zajednickog druzenja.... sve to moze dobro funkcionisati.
Ma 'seljak' je karakterna osobina ne- gdje i zivi.

Svejedno mislim da ce otvoreni razgovor poremetiti vash odnos- ako si primjetila da on zbilja zeli da tu kucu renovira i da zbilja zeli da zivite u njoj.. a ti si nagovjetila u prici da nisi odusevljena ...tesko ce on promjeniti misljenje.

insomnia78

Post by insomnia78 » 17/09/2019 21:38

Goru opciju nisi mogla izabrati. Ti ako se vjencas sa njim racunaj da ces se vjencati i sa tom kucom. To kako ste vi zamislili nece funkcionisati ni mjesec a ti kasnije gledaj sta ces sa pola kuce koja je okruzena ljudima kojima si dala do znanja da ne zelis provoditi vrijeme sa njima

Nekadjevojka

Post by Nekadjevojka » 17/09/2019 21:40

insomnia78 wrote:Goru opciju nisi mogla izabrati. Ti ako se vjencas sa njim racunaj da ces se vjencati i sa tom kucom. To kako ste vi zamislili nece funkcionisati ni mjesec a ti kasnije gledaj sta ces sa pola kuce koja je okruzena ljudima kojima si dala do znanja da ne zelis provoditi vrijeme sa njima
Mene bas boli briga da li ce me neko voljeti ili ne zakonski ce mi isplatiti moje u slucaju slucaja a i da budem tu ima da me postuju jer takav je dogovor ako ja vec postujem takvi kakvi su oni.

insomnia78

Post by insomnia78 » 17/09/2019 21:43

Nemas ti bas puno zivotnog iskustva jel de? Racunajuci i iskustvo sa zakonom

spreca
Has thanked: 7 times

Post by spreca » 17/09/2019 21:45

Nekadjevojka wrote:
spreca wrote:
moonca wrote: .. pa studirala- nije obracala paznju na okolinu... jelte ... :oops: mozda grijesim...
O vo me podsjeti na onu jednu kad je na porodjaju pitaju kako je ....veli ona ljepoje kad ulazi :oops: ali tesko kad izlazi :lol: :lol:
Nisam poznavala ljude i nikad do tad nismo ni otisli na tu kucu i tu u to selo da ih upoznam... bez osudivanja niste koificijent vrijednosti da tako pisete meni ili bilo kome
ako volis tog svog momka onda bar za pocetak trebas postovati njegovu rodbinu, ti jos neznas kakvi su oni ljudi ,dobri ili losi ali ti si sebi vec u startu zabila u glavu stav njegovi mi ne trebaju i to vec nekoliko puta potvrdjujes....ti jednostavno nemozes da se pomiris sa time da zivis pored njegovih .....nec ni oni se siliti vama u goste ukoliko vide da niste za druzenje ali nekad cete i sami pozeliti druzenja...kako ljudi mogu zivjeti bez druzenja?

Zoya
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Post by Zoya » 17/09/2019 21:45

Nekadjevojka wrote:Zdravo svima. Zanima me savjet nekog ko je imao ovakvu situaciju ili slicnu. Naime ja i moj decko zivimo u stanu skoro 5 godina.On ima svou kucu u jednom selu nedaleko od grada. Izazov mi predstavlja jer kuca koju bi trebali renovirati je odmah do njegovih amidza njih je 3 tu odmah do nas , prvi je bukvalno pola metra od nas. Ja sam mu rekla da ja nisam bas osoba za druzenja da se meni bas i ne ide dole zbog toga no on je vezan za tu kucu jer mu je ostavstina od oca koji je poginuo. Njegove amidze svi vise manje piju vidjela sam da se u mnoge stvari mjesaju i da vole sjedit i druzit se dok ja ne volim i u fazi sam kad se ostavljam alkohola.Za godinu dana trebam zavrsiti fax i sve to planirati. Ljudi sta vi mislite o tome, je li istina da je deuzenje konstantno tu neizbjezno i da je i to neki vid zajednice. Odrasla sam u goroj zajednici sa amidzom( bratom od mog oca) koji je zivio bukvalno sprat ispod nas na kraju smo se morali odseliti zbog njega jer nas je maltretirao iako ta kuca nije bila ni na njemu ni na nama...nije podjeljena. Kod momka je drugacija situacija svako ima svoju kucu i zemlju al je sve previse blizu. Molim vas na vasa iskustva da li je to dobra ideja jer ja dam djevojka koja uopce nije drustven tip i familijski ne volim petljanje zbog iskustva kojeg imam. Srdacan pozdrav!
Ako tvoj budući muž a i ti možete da postavite granicu i date do znanja da ne želite baš toliko česta druženja, onda ne vidim razlog zašto to ne bi funkcionisalo. A brak je kompromis, reci da si voljna da pokušaš i ako to ne bude išlo da bi bilo dobro da se vratite u tom stanu. I napravite neki ugovor jer u usmenu riječ se više ne može vjerovati. Ne mislim na predbračni ugovor nego vise dogovor između vas dvoje.
Inače sam osoba kojoj zajednica nikad nije smetala ako postoji poštovanje, ali ima nas različitih, što je i dobro.

I ovo da te boli briga hoće li te voljeti, pa pobogu, naravno da je bitno. Nije veza samo on.

vjeshalica
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Post by vjeshalica » 17/09/2019 21:45

Nekadjevojka wrote: Mene bas boli briga da li ce me neko voljeti ili ne zakonski ce mi isplatiti moje u slucaju slucaja a i da budem tu ima da me postuju jer takav je dogovor ako ja vec postujem takvi kakvi su oni.
ti si sestro već prnula u čabar

vjesticanametli
Has thanked: 48 times
Been thanked: 12 times

Post by vjesticanametli » 17/09/2019 21:49

Nekadjevojka wrote:Evo ljudi rijesila sam izazov. Sjela sam popricala sa momkom rekla svoje stavove. Dogovorili smo se da cemo sve sebi ogradit vrata izbit na stranu od asfalta i stanjit druzenja i pijanke takode. Rekao mi je da on mene ne zahtjeva da budem poput njihovih zena da nesto trpim vec da budem sretna. Dogovorili smo se distancirat od svih i da cak nisam duzna na bajram uci ako to ne zelim no potrebno je da svoj stav kazem i njima iskreno da budu svjesni toga i da me vise ne smaraju. Spremna sam na to takode napravit cemo ped bracni ugovor o ulaganju i staviti pola kuce na mene pola na njega tako isto i okucnicu da imam neku sigurnost u slucaju slucaja i da se spreman posvadat s njima ako mi sta bude falilo za sad ga drzim za rijec rekla sam takode jos jednom pogazi dogovor nas da smo gotovi pa nek ide sa njima. Drzim se svog stava i sretna sam sto smo nasli zajednicku rijec. Mnogo vam hvala na savjetima mnogi od vas su mi pomogli. Pozdrav za sve!
Sadeta draga prica je super ali kad doDZe do belaja jebaces ti dan kad si dosla na to selo....jebo te kuca zeno i ta prica....haj javi se kad ti da pola kuce :lol: nema od t8g nista
A jel ti imas prob. S alkoholom il sta.....ne kontam to ostavljas se alkohola

Nekadjevojka

Post by Nekadjevojka » 17/09/2019 21:59

insomnia78 wrote:Nemas ti bas puno zivotnog iskustva jel de? Racunajuci i iskustvo sa zakonom
Nemam zivotnog al imam po pitanji imovinskog stanja.

muha_sa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 13 times

Post by muha_sa » 17/09/2019 22:01

Nekadjevojka wrote:
insomnia78 wrote:Goru opciju nisi mogla izabrati. Ti ako se vjencas sa njim racunaj da ces se vjencati i sa tom kucom. To kako ste vi zamislili nece funkcionisati ni mjesec a ti kasnije gledaj sta ces sa pola kuce koja je okruzena ljudima kojima si dala do znanja da ne zelis provoditi vrijeme sa njima
Mene bas boli briga da li ce me neko voljeti ili ne zakonski ce mi isplatiti moje u slucaju slucaja a i da budem tu ima da me postuju jer takav je dogovor ako ja vec postujem takvi kakvi su oni.
:thumbup:

ipak ti njega nogiraj dok je vakat

Nekadjevojka

Post by Nekadjevojka » 17/09/2019 22:03

vjeshalica wrote:
Nekadjevojka wrote: Mene bas boli briga da li ce me neko voljeti ili ne zakonski ce mi isplatiti moje u slucaju slucaja a i da budem tu ima da me postuju jer takav je dogovor ako ja vec postujem takvi kakvi su oni.
ti si sestro već prnula u čabar
Hahah zasto tako mislite i sta je cabar?

spreca
Has thanked: 7 times

Post by spreca » 17/09/2019 22:03

muha_sa wrote:
Nekadjevojka wrote:
:thumbup:

ipak ti njega nogiraj dok je vakat
to muha :lol:

Nekadjevojka

Post by Nekadjevojka » 17/09/2019 22:06

Zoya wrote:
Nekadjevojka wrote:Zdravo svima. Zanima me savjet nekog ko je imao ovakvu situaciju ili slicnu. Naime ja i moj decko zivimo u stanu skoro 5 godina.On ima svou kucu u jednom selu nedaleko od grada. Izazov mi predstavlja jer kuca koju bi trebali renovirati je odmah do njegovih amidza njih je 3 tu odmah do nas , prvi je bukvalno pola metra od nas. Ja sam mu rekla da ja nisam bas osoba za druzenja da se meni bas i ne ide dole zbog toga no on je vezan za tu kucu jer mu je ostavstina od oca koji je poginuo. Njegove amidze svi vise manje piju vidjela sam da se u mnoge stvari mjesaju i da vole sjedit i druzit se dok ja ne volim i u fazi sam kad se ostavljam alkohola.Za godinu dana trebam zavrsiti fax i sve to planirati. Ljudi sta vi mislite o tome, je li istina da je deuzenje konstantno tu neizbjezno i da je i to neki vid zajednice. Odrasla sam u goroj zajednici sa amidzom( bratom od mog oca) koji je zivio bukvalno sprat ispod nas na kraju smo se morali odseliti zbog njega jer nas je maltretirao iako ta kuca nije bila ni na njemu ni na nama...nije podjeljena. Kod momka je drugacija situacija svako ima svoju kucu i zemlju al je sve previse blizu. Molim vas na vasa iskustva da li je to dobra ideja jer ja dam djevojka koja uopce nije drustven tip i familijski ne volim petljanje zbog iskustva kojeg imam. Srdacan pozdrav!
Ako tvoj budući muž a i ti možete da postavite granicu i date do znanja da ne želite baš toliko česta druženja, onda ne vidim razlog zašto to ne bi funkcionisalo. A brak je kompromis, reci da si voljna da pokušaš i ako to ne bude išlo da bi bilo dobro da se vratite u tom stanu. I napravite neki ugovor jer u usmenu riječ se više ne može vjerovati. Ne mislim na predbračni ugovor nego vise dogovor između vas dvoje.
Inače sam osoba kojoj zajednica nikad nije smetala ako postoji poštovanje, ali ima nas različitih, što je i dobro.

I ovo da te boli briga hoće li te voljeti, pa pobogu, naravno da je bitno. Nije veza samo on.
Pa bas smo pricali o tome granice se neke moraju znati i svakako ako nam tu ne bude dobro prodat cemo to i ostavit im onda zajebanciju ako dode do toga jer su i njega nekad davno zajebavali tu. Zato je tako kako je. Uglavnom on je prihvatio u paketu samnom sto dolazi. Ma to sto neko rece ne moze se danas vjerovat na rijec mozemo se volit do neba al kad se dvoje rastaju postaju stranci ko i na pocetku

Nekadjevojka

Post by Nekadjevojka » 17/09/2019 22:07

ipak ti njega nogiraj dok je vakat[/quote]
to muha :lol:[/quote]

Hahaha ljudi samo pozitiva

muha_sa

Post by muha_sa » 17/09/2019 22:10

Nekadjevojka wrote:
Hahaha ljudi samo pozitiva
sa osmjehom na licu ga nogiraj

Nekadjevojka

Post by Nekadjevojka » 17/09/2019 22:10

Ma ima on iskustva s njima zato se i slozio samnom nisu bas tako divni kakvi se predstavljaju...pa da bas distanca da je i nnima jasno. Postovanje svakako ali naravno da postuju i oni mene. Hahaha ja vala mogu osobito s rodbinom jedino sa materom mogu ostali su svi zabili noz u leda sto bi se reklo.

muha_sa

Post by muha_sa » 17/09/2019 22:12

Nekadjevojka wrote:Ma ima on iskustva s njima zato se i slozio samnom nisu bas tako divni kakvi se predstavljaju...pa da bas distanca da je i nnima jasno. Postovanje svakako ali naravno da postuju i oni mene. Hahaha ja vala mogu osobito s rodbinom jedino sa materom mogu ostali su svi zabili noz u leda sto bi se reklo.
jel još studiraš il si diplomirala :?

Nekadjevojka

Post by Nekadjevojka » 17/09/2019 22:19

muha_sa wrote:
Nekadjevojka wrote:Ma ima on iskustva s njima zato se i slozio samnom nisu bas tako divni kakvi se predstavljaju...pa da bas distanca da je i nnima jasno. Postovanje svakako ali naravno da postuju i oni mene. Hahaha ja vala mogu osobito s rodbinom jedino sa materom mogu ostali su svi zabili noz u leda sto bi se reklo.
jel još studiraš il si diplomirala :?
Nisam jos imam godinu zavrsnu. Sto?

Post Reply