Život poslje smrti (ateisti)

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Smrcak15

#351 Re: Život poslje smrti (ateisti)

Post by Smrcak15 » 15/12/2015 10:49

Plavo-bijeli wrote:Normalno da se ne podudaraju nauka i Kur'an jer sama teorija evolucije negira Kur'an.
Što se tiče vjerovatnoće, koliko god je mala, sigurno je veća od te da Bog postoji, da je sam od sebe nastao, da ima beskonačnu inteligenciju i mogućnost da stvara univerzum. Još manja vjerovatnoća je da tog Boga zanima šta ljudi rade na jednoj od milijardu milijardi planeta koje je on stvorio. Još manja je vjerovatnoća da ih je stvorio samo kako bi ga ljudi obožavali, jer takva inteligencija nema potrebu da bude obožavana. Još manja od svih tih vjerovatnoća jeste da Bog u kojeg ti vjeruješ je taj Bog, s obzirom na stotine hiljada Bogova izmišljenih u historiji života na našoj planeti za kojeg su svi tvrdili jedno te isto - Da je to jedini pravi Bog.
Normalno da se ne podudaraju nauka i Kur'an jer sama teorija evolucije negira Kur'an.
znaci teorija a ne fakt

drugim rijecima vjeruje da jedna teorija (ne naucni fakt) jer inace nebi se zvala teorija, je 100% fakt ?
sigurno je veća od te da Bog postoji, da je sam od sebe nastao, da ima beskonačnu inteligenciju i mogućnost da stvara univerzum.
nije nastao nikad nego je oduvijek postojao, a to sto mi beskonacnost prema naprijed i unazad nemozemo svariti mozgom nije dokaz da nije tako.

Još manja je vjerovatnoća da ih je stvorio samo kako bi ga ljudi obožavali,
greska, nisi to dobro razumio

inicijalno nas je stvorio da bi na podario svoju milost, a da bi podario svoju milost moramo je zasluziti, da bi je zasluzili moramo biti testirani, a testirani cemo biti hocemo li se pokoravati bozijim naredjenjima sa kojim je zadovoljan kako bi i mi bili sretniji na obadva svijeta ili cemo ga odbaciti a ne kako bi samo padali celom na pod, jer Bogu nije potrebno nase klanjanje njemu moze on i bez toga.

manja od svih tih vjerovatnoća jeste da Bog u kojeg ti vjeruješ je taj Bog, s obzirom na stotine hiljada Bogova izmišljenih u historiji života na našoj planeti za kojeg su svi tvrdili jedno te isto - Da je to jedini pravi Bog
ovaj Bog u kojeg vjerujem barem je aktivan, salje poslanike i knjige narodima da ih izvedu na pravi put a sta to drugi bogovi rade Jesu li oni poslali kakvog poslanika ili knjigu da izvedu narode na pravi put? ili su zauzeti sa mitoloskim sapunicama gdje Zeus , ares, hades kolju izmedju sebe zbog ljubomora i njima znanim i neznanim razloga.

Plavo-bijeli
Has thanked: 4 times
Been thanked: 17 times

#352 Re: Život poslje smrti (ateisti)

Post by Plavo-bijeli » 15/12/2015 10:59

Smrcak15 wrote:
Normalno da se ne podudaraju nauka i Kur'an jer sama teorija evolucije negira Kur'an.
znaci teorija a ne fakt

drugim rijecima vjeruje da jedna teorija (ne naucni fakt) jer inace nebi se zvala teorija, je 100% fakt ?

Nemam šta dalje raspravljati sa tobom zbog ovih gluposti koje si napisao.
Iskoristi 10ak minuta svog života i pročitaj malo na googleu šta predstavlja "naučna teorija", kako se ona razlikuje od obične teorije, dokaze koji stoje iza nje, naučnike koji je podržavaju(ne možeš sebe smatrati naučnikom, a negirati evoluciju bez kvalitetnih dokaza, a onaj ko bi oborio "teoriju" evolucije bi odmah dobio Nobelovu nagradu) pa se javi opet.

Smrcak15

#353 Re: Život poslje smrti (ateisti)

Post by Smrcak15 » 15/12/2015 11:12

Plavo-bijeli wrote:
Smrcak15 wrote:
znaci teorija a ne fakt

Nemam šta dalje raspravljati sa tobom zbog ovih gluposti koje si napisao.
Iskoristi 10ak minuta svog života i pročitaj malo na googleu šta predstavlja "naučna teorija", kako se ona razlikuje od obične teorije, dokaze koji stoje iza nje, naučnike koji je podržavaju(ne možeš sebe smatrati naučnikom, a negirati evoluciju bez kvalitetnih dokaza, a onaj ko bi oborio "teoriju" evolucije bi odmah dobio Nobelovu nagradu) pa se javi opet.

nebmoj bjezati sad neka te :D imam neka pitanja za tebe

de mi reci koji je to evolucijski mehanizam koji stvara motore u bakterijama i sperminim celijama , ti motori se sastoje od 40tak raznih dijelova spojeni i koriste fruktozu kao gorivo, sadrze, rotore,statore, propele, mjenjace i kvacila prilikom ubrazanja ili smanjenja brzine

i reci mi ovo koji je to evolucijski mehanizam koji stvara nanorobota u tvom tijelu koji hoda na dvije noge i nosi veliki teret to odredista, a posto put do odredista se promijeni taj robot ima ugradjen GPS sistem re-route u slucaju da jedan put(mikrotubule) blokiran ili unisten taj sistem mu pronalazi novi put do cilja. sad mi objasni ovo koji je to evolucijski mehanizam koji stvara ovakve robota sa ugradjenim GPS slicnim sistemima , ako nisi upoznat kakav je to roobot to je Kinesin proteinski robot koji transportira stvari u celije?

haj nam objasni kako to stvara evolucija, ili bolje receno neinteligentna priroda koja nema mozga?

Plavo-bijeli
Has thanked: 4 times
Been thanked: 17 times

#354 Re: Život poslje smrti (ateisti)

Post by Plavo-bijeli » 15/12/2015 11:16

Ako nešto ne shvatamo i još ne znamo ne znači da :

Image

Smrcak15

#355 Re: Život poslje smrti (ateisti)

Post by Smrcak15 » 15/12/2015 11:23

Plavo-bijeli wrote:Ako nešto ne shvatamo i još ne znamo ne znači da :

Image
pa nemozes onda zagovarati teoriju evolucije 100% ako nisi siguran u nju 100%

jedino sto je ispravno po mom misljenju u toj teoriji je teorija o Snazi najsposobnijeg za prezivljavanje, survival of the fittest, to jedino moze proci a ovo ostalo oko mutacija za koje i naucni experimenti dokazuju da nemogu unaprijediti nas i zivotinje nego samo stete, a nemoj molim te sad mi donositi kako bakterije mutiraju, ne one ne mutiraju nego jednostavno su programirane da se prilagode odredjenoj situaciji ako situacija tako zahtjeva. a to sto rastu muhama noge na glavi prilikom experimetiranja sa mutacijama na to cemo zazmiriti :D

Lopov-eliminator
Been thanked: 8 times

#356 Re: Život poslje smrti (ateisti)

Post by Lopov-eliminator » 15/12/2015 12:55

Po meni su jaaaako visoke sanse da je ovaj Smrcak15 zapravo reinkarnirani @Chagalj , tj. @cackalica83 .

Isti nacin razmisljanja,
iste logicke greske,
iste pravopisne i gramaticke greske,
isti pokusaji argumentacije,
ista forma postova,
isto gadjanje citatima, i ono njegovo "Allah kaze" pa sam citat iz Kur'ana bolduje ili podvuce.
nacin odgovaranja na postove; citira prvo sav post pa iz tog posta izdvaja odredjene dijelove.

Pa dje si bolan Chagalj, nije te odavno bilo nakon deportacije u Banland.

haos1

#357 Re: Život poslje smrti (ateisti)

Post by haos1 » 03/07/2016 22:37

Ateisti vjeruju u transhumanizam, tj. u spajanje ljudskog tijela sa masinom i ostvarivanje besmrtnosti na taj nacin ili barem veoma dugog zivotnog vijeka od oko 2000-3000 godina.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Post Reply