Život i brak bez potomaka?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#1 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by shmizlica »

umoriš li se ikad? :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by insomnia78 »

Ne
Da npr zena nije iznekog razloga mogla zatrudniti ostao bih s njom
Ali da ne zeli djecu ne bih ni ulazio u to
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#3 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Lucky Strike wrote:Otvaram ovu temu jer me zanima misljenje forumasa o ovom pitanju. :izet:

Znači, da li se možete zamisliti u braku ako vas voljeni/na ne želi da ima djecu sa vama, odnosno ako ne zeli djecu nikada imati?

Znaci, ako mu / joj se djeca da tako kažem, "ne svidjaju" i gnusaju se od same pomisli da imaju potomke.

Takav sam i ja, ne volim jednostavno djecu i ne vidim uopste utemeljenost tvrdnje da nam je glavna osobina i cilj produzenje vrste. :skoljka:

Ma kakvi, ja bih da uzivam u zivotu bez ikakvih obaveza, djeca su mi jednostavno pritisak i strasna obaveza i ne znam kako bih se snasao u ulozi oca. :run:

Iskreno receno, bojim se ocinstva i obaveza koje se dobijaju s tim.

Djeca su strasan teret, i valjalo bi svaki dan misliti o temi gdje je , s kim je , naravno i kad odraste, briga nikad nece prestati..

A valjalo bi jos dok su mali, mjenjati usrane pelene svaki dan, slusati plač, ako se razboli vodi doktoru, i milion slicnih obaveza. :skoljka:

Ne znam jesam li uopsten svjestan ovoga sto govorim, ali meni se djeca trenutno ne svidjaju i ako mi je ova pamet, ne bih ih volio nikako imati.

Zelim pitati forumase da li bi pristali zivjeti u braku bez djece, i jesu li osobe koje tako razmisljaju uopce shvacene od strane okoline?

Jednostavno je , zaista.

NEMA DJECE, NEMA MUKE! 8-)

Da cujem misljenja. Jel okej ostariti bez potomaka?

Uzdravlje! :thumbup:
Sebičnost i egoizam. :oops: Iskreno ne volim ljude kalkulante koji u svemu gledaju svoju guzicu i novčanik pa i kroz djecu. Ali poštujem tvoj stav mada ga i ne podržavam.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#4 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Ridjobrki »

insomnia78 wrote:Ne
Da npr zena nije iznekog razloga mogla zatrudniti ostao bih s njom
Ali da ne zeli djecu ne bih ni ulazio u to
Definitli. Poznajem nekoliko ljudi koji su prošli kroz život sa tim stavom "ne želim i neću djecu" i rekao bih da je to čak i jedan od manjih problema koji se sa njima mogu imati.
Gabrielo
Posts: 1172
Joined: 18/03/2015 13:28

#5 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Gabrielo »

Drugi naziv za zene koje ne zele djecu jeste sponze.
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#6 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Margita81 »

Svakako da razumijem. Postenije je priznati da nisi za djecu nego na silu nesto.

I mislim da se te stvari utvrde vec tokom zabavljanja..ko jos ulazi u brak bez da zna zele li oboje iste stvari bar kad su u pitanju velike odluke poput imati djecu.
User avatar
stari_rastafari
Posts: 1005
Joined: 11/03/2011 13:06

#7 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by stari_rastafari »

Ukoliko se tako zaista osjecas, onda vjeruj mi da i ne trebas imati djecu. Porodica jeste obaveza i prodje jedan dobar period dok opet ne dobijes neko odredjeno vrijeme samo za sebe.

Al cisto da znas, ne postoji nista, ama bas nista na ovom svijetu sto moze zamijeniti osjecaj ljubavi koji covjeka oblije kad vidi svoje dijete kako se smije i kako je sretno.
User avatar
bubi_mama
Posts: 389
Joined: 26/12/2008 13:09

#8 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by bubi_mama »

insomnia78 wrote:Ne
Da npr zena nije iznekog razloga mogla zatrudniti ostao bih s njom
Ali da ne zeli djecu ne bih ni ulazio u to
+1
Jos da dodam da zaista nemas potrebe se smarati brakom, jer i ako nadjes neko zensko koje ce pristati na ovakav brak i zivot nije joj vjerovati. Jer bioloski sat je cudo :-)
colt
Posts: 1016
Joined: 11/10/2007 00:19

#9 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by colt »

Lucky Strike wrote:Otvaram ovu temu jer me zanima misljenje forumasa o ovom pitanju. :izet:

Znači, da li se možete zamisliti u braku ako vas voljeni/na ne želi da ima djecu sa vama, odnosno ako ne zeli djecu nikada imati?

Znaci, ako mu / joj se djeca da tako kažem, "ne svidjaju" i gnusaju se od same pomisli da imaju potomke.

Takav sam i ja, ne volim jednostavno djecu i ne vidim uopste utemeljenost tvrdnje da nam je glavna osobina i cilj produzenje vrste. :skoljka:

Ma kakvi, ja bih da uzivam u zivotu bez ikakvih obaveza, djeca su mi jednostavno pritisak i strasna obaveza i ne znam kako bih se snasao u ulozi oca. :run:

Iskreno receno, bojim se ocinstva i obaveza koje se dobijaju s tim.

Djeca su strasan teret, i valjalo bi svaki dan misliti o temi gdje je , s kim je , naravno i kad odraste, briga nikad nece prestati..

A valjalo bi jos dok su mali, mjenjati usrane pelene svaki dan, slusati plač, ako se razboli vodi doktoru, i milion slicnih obaveza. :skoljka:

Ne znam jesam li uopsten svjestan ovoga sto govorim, ali meni se djeca trenutno ne svidjaju i ako mi je ova pamet, ne bih ih volio nikako imati.

Zelim pitati forumase da li bi pristali zivjeti u braku bez djece, i jesu li osobe koje tako razmisljaju uopce shvacene od strane okoline?

Jednostavno je , zaista.

NEMA DJECE, NEMA MUKE! 8-)

Da cujem misljenja. Jel okej ostariti bez potomaka?

Uzdravlje! :thumbup:
Ti recimo razmišljaš samo danas, a šta će biti sutra ili za par decenija kad ostariš. Ostat ćeš sam bez igdje ikoga. Nema nista strašnije ostati sam i u mladosti a kamo li u starosti kad se ni na kog ne možeš osloniti . .
colt
Posts: 1016
Joined: 11/10/2007 00:19

#10 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by colt »

stari_rastafari wrote:Ukoliko se tako zaista osjecas, onda vjeruj mi da i ne trebas imati djecu. Porodica jeste obaveza i prodje jedan dobar period dok opet ne dobijes neko odredjeno vrijeme samo za sebe.

Al cisto da znas, ne postoji nista, ama bas nista na ovom svijetu sto moze zamijeniti osjecaj ljubavi koji covjeka oblije kad vidi svoje dijete kako se smije i kako je sretno.
Upravo to !! Ne zna on to jer nema djecu!!!
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#11 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by annoy »

Barem si iskren i načisto sam sa sobom zašto ne želiš djecu. Ne želiš se odreći svog komoditeta, i to je ok. Bolje to nego imati djecu samo zato što je "red" i onda ih zanemarivati.
Ljudi koji žele djecu su svakako u većini, ali nije da nema žena koje razmišljaju kao ti. Bitno da budeš iskren sa budućom partnericom i na vrijeme joj kažeš svoj stav o tome. Sigurno ima onih koje će te zbog toga odjebati, ali ima i onih koje neće. Takvo nešto ne bi trebalo skrivati od partnera i dovesti ga pred gotov čin, bitno je da partneri znaju na čemu su kod pitanja kao što su brak, djeca i slično.

Ja baš ne mogu reći, iako želim imati djecu, da bih mogla partnera, kojeg zavolim i koji mi po svemu drugom odgovara, ostaviti zbog toga. Možda zato jer sam i sama imala period kad sam bila sigurna da ne želim djecu, a nisam ni sad baš neki majčinski tip.

Samo da se ova tema ne pretvori u moraliziranje oko toga kakve su osobe koje ne žele djecu i zašto bi svatko trebao htjet imat djecu :roll:
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#12 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Matzan »

Lucky Strike wrote:Otvaram ovu temu jer me zanima misljenje forumasa o ovom pitanju. :izet:

Znači, da li se možete zamisliti u braku ako vas voljeni/na ne želi da ima djecu sa vama, odnosno ako ne zeli djecu nikada imati?

Znaci, ako mu / joj se djeca da tako kažem, "ne svidjaju" i gnusaju se od same pomisli da imaju potomke.

Takav sam i ja, ne volim jednostavno djecu i ne vidim uopste utemeljenost tvrdnje da nam je glavna osobina i cilj produzenje vrste. :skoljka:

Ma kakvi, ja bih da uzivam u zivotu bez ikakvih obaveza, djeca su mi jednostavno pritisak i strasna obaveza i ne znam kako bih se snasao u ulozi oca. :run:

Iskreno receno, bojim se ocinstva i obaveza koje se dobijaju s tim.

Djeca su strasan teret, i valjalo bi svaki dan misliti o temi gdje je , s kim je , naravno i kad odraste, briga nikad nece prestati..

A valjalo bi jos dok su mali, mjenjati usrane pelene svaki dan, slusati plač, ako se razboli vodi doktoru, i milion slicnih obaveza. :skoljka:

Ne znam jesam li uopsten svjestan ovoga sto govorim, ali meni se djeca trenutno ne svidjaju i ako mi je ova pamet, ne bih ih volio nikako imati.

Zelim pitati forumase da li bi pristali zivjeti u braku bez djece, i jesu li osobe koje tako razmisljaju uopce shvacene od strane okoline?

Jednostavno je , zaista.

NEMA DJECE, NEMA MUKE! 8-)

Da cujem misljenja. Jel okej ostariti bez potomaka?

Uzdravlje! :thumbup:

Eh.., da su bar tvoji roditelji imali takav stav. :mrgreen:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#13 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by SaraFina »

Mogu razumijeti da ljudi nisu voljni praviti zivotne kompromise zbog majčinstva/ocinstva.

No ozbiljnu vezu ili brak sa takvom osobom nikad ne bih uzela u razmatranje a ne sprovela.

Jednostavno zbog toga što se zelim ostvariti kao majka i mislim da je to jedna od najljepših i najtezih zivotnih uloga.

No vrijedna svakog odricanja.

Ako bi medjutim voljeni čovjek imao zdravstveni problem i zbog toga ne bi smo mogli ostvariti se kao roditelji i porodica, posvojila bi sigurno uz njegovu saglasnost djecu.

Ne mislim da samo biološki roditelji moraju odgajati sopstveno potomstvo, toliko je usamljene i napuštene djece bez ljubavi.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#14 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by JThomas »

možda se omaklo.
User avatar
Stoner
Posts: 1537
Joined: 16/05/2010 17:00
Location: Sarajevo

#15 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Stoner »

Pa valjda svaki zdrav muskarac gleda da zasije svoje sjeme na ovom svijetu da rastu plodovi i kad ode.

A sarafina hajd jednom pokusaj napisati malo kraci post cisto da se uvjerim da ti to mozes.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#16 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by _BataZiv_0809 »

Ima Danijela Stil knjigu i istoimeni film o ovakvom slucaju :D
Gabrielo
Posts: 1172
Joined: 18/03/2015 13:28

#17 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Gabrielo »

Stoner wrote:Pa valjda svaki zdrav muskarac gleda da zasije svoje sjeme na ovom svijetu da rastu plodovi i kad ode.

A sarafina hajd jednom pokusaj napisati malo kraci post cisto da se uvjerim da ti to mozes.
Mislim da puno vise muskaraca ne zeli djecu nego zena.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#18 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by SaraFina »

Stoner wrote:Pa valjda svaki zdrav muskarac gleda da zasije svoje sjeme na ovom svijetu da rastu plodovi i kad ode.

A sarafina hajd jednom pokusaj napisati malo kraci post cisto da se uvjerim da ti to mozes.

Pa sad sam ozbiljna. Pogotovo na ovako inspirativnim temama.

Tu mi biološki sat i materinski instikt uskladjuju dejstvovanje :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#19 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by _BataZiv_0809 »

A dobro, ne znam je li trol tema ili ne, pa se ustrucavam dati misljenje :lol:

Ajde rizikovat cu: to sto sad ne zelis, ne znaci da mozda nekad hoces. :D

Kaze jedan moj pajdo: "Tek kad sam se ozenio saznao sam da mi ne valjaju mater i otac, a o drustvu da ne govorim". :lol:
Gabrielo
Posts: 1172
Joined: 18/03/2015 13:28

#20 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Gabrielo »

Sarafina ima izmedju 25-30 godina. To se moze zakljuciti po njenom pisanju. :oops:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#21 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by _BataZiv_0809 »

Gabrielo wrote:Sarafina ima izmedju 25-30 godina. To se moze zakljuciti po njenom pisanju. :oops:
Ne glumi znalca, bio si akivan na temi "Koliko vam je godina" :oops: :lol:
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#22 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by sema911s »

Jos uvijek Nemam djecu(srecno ne ozenjrn) :D

Ali dvije godine se brinuo jednom malom andjelu. Dosla kod mene Sa nepunih godinu, I ako nije bila moja, ona trka Sa posla da je pokupim od tête koja ju je cuvala, trazenje odgovarajuce hrane, prve rijeci nisi bile Tata,babo, mama vec sema,.,,,,
suzze Ti krenu od srece, haos Koji je pravila po trgovackim centrima za vrijeme kupovine,
pa I kada smo pelene mjenjali I to je dio zivota
sve belaja koje danas pravi I koje je pravila naucila od mene,

Vjeruj sve sto Si prosao u zivotu nemoze da se nosi Sa Tim osmijehom, drekom placom, nervozom,

Za sve dodje nekada trenurak da Ti nije do necega Ali dok ne probas neznas,.,.,


A to da shvrha zivota nije reprodukcija. Nego Sta je drugo,
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#23 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by SaraFina »

Gabrielo wrote:Sarafina ima izmedju 25-30 godina. To se moze zakljuciti po njenom pisanju. :oops:

Ih :)

Malo starija tinejdzerica!
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#24 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Logovan »

Lucky Strike wrote:
shmizlica wrote:umoriš li se ikad? :D
Nikad. :D Sta cu kad sam inspirativan danas.
Inspirativan si ti uvijek. :D
Gabrielo
Posts: 1172
Joined: 18/03/2015 13:28

#25 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Gabrielo »

_BataZiv_0809 wrote:
Gabrielo wrote:Sarafina ima izmedju 25-30 godina. To se moze zakljuciti po njenom pisanju. :oops:
Ne glumi znalca, bio si akivan na temi "Koliko vam je godina" :oops: :lol:
Ne znam ni da ima ta tema. Vidis da nisam dugo tu. :zoka:

Evo kaze starija tinejdzerica. Sta li to znaci? :oops:
Post Reply