Zeno, da peremo il da pravimo novo?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
Post Reply
mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Zeno, da peremo il da pravimo novo?

Post by mIRCerka » 16/04/2007 17:14

Kurva, kucka, kuja - tri rijeci koje je jedan dvanaestogodisnjak rezervisao kao nadimke svojoj kolegici iz razreda (koja je, njegovom nesrecom, Tetkino sunce)

Krava, kuja drolja - isti djecak, nadimci za drugu drugaricu.

E sad, kad je Tetka cula da neko njeno sunce tako zove, tetka je dobila bolest POPIZDITIS.

Prvo mi je bilo krivo sto je Sunce toliko dugo cuvalo to u sebi, jer ju je bilo stid da "talasa"... onda me je uhvatio bijes, i sreca da je juce bila nedelja jer da je bio skolski dan, sacekala bih debilove roditelje da im se nagovorim pred svima.

I odem u skolu danas. Sjednem kod sekretarice. I kazem joj:

Sunce je treca generacija moje familije u ovoj skoli, i zato dolazim JA a ne njena Mama, jer sam ja, kao skolovani edukator, sposobna realno sagledati situaciju. Naime, znam ja da su oni u pubertetu, znam ja da i Sunce ima jezik, ali rijeci Kurva, Kucka, Kuja nisu rijeci primjerene tom uzrastu, a pogotovo ne mom Suncu.

Kaze teta Sekretarica: ko je djecak koji je to rekao? Ja dam podatke...

zena se za glavu uhvati....

Mali je izmedju ostalog, pocetkom petog razreda IZBACEN iz prethodne skole, i po kazni dosao u Sunchev razred.... i maltretira ih sve... i kad god mu raja zaprijeti da ce sve reci razrednici on kaze JA CU RECI DA SI TI REKLA DA JE RAZREDNA KURVA i slicno...

I onda odem na mahalsku kaficu, i raspitam se ko je kid...kid je jedan od 8 brace i sestara...kid je iz prethodne skole izbacen jer je krao.. kid je RASPUSTEN...

E sad mene interesuje da li je ovo izolovan slucaj raspustenog i zapustenog djeteta, ili se zaista mnogi roditelji vode onom "dijete prezivilo rat, nek radi sta hoce sad" jer ako se ne stane u kraj ovom balavcu sada, on ce biti u stanju izvrsiti silovanje cim dozivi prvu erekciju....

sulesavic

Post by sulesavic » 16/04/2007 20:15

Jbg, ja od neki dan razmi¹ljam o onom zabijanju eksera u macinu glavu i tretmanu poèinioca/poèinilaca te gnjusobnosti i ¹ta da ti ka¾em - to je isti profil djece. Kako to rije¹iti? Da li da ja svojih 100 kilograma te¾ine iskoristim kao argument u sankcionisanju tog problema, da se nemilosrdno obru¹im na to nejako èeljade, za koje se mo¾emo slo¾iti da je du¹evno bolesno, svu svoju fizièku nadmoæ da iskoristim da ga zauvijek uklonim s lica planete... Nisam pametan... Prestajem vjerovati u moguænost preodgoja, sluèaj stanovitog A.È. http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=36169 mi govori da to izgleda nemoguæe...

mIRCerka

Post by mIRCerka » 16/04/2007 21:15

sulesavic wrote:Jbg, ja od neki dan razmišljam o onom zabijanju eksera u macinu glavu i tretmanu počinioca/počinilaca te gnjusobnosti i šta da ti kažem - to je isti profil djece. Kako to riješiti? Da li da ja svojih 100 kilograma težine iskoristim kao argument u sankcionisanju tog problema, da se nemilosrdno obrušim na to nejako čeljade, za koje se možemo složiti da je duševno bolesno, svu svoju fizičku nadmoć da iskoristim da ga zauvijek uklonim s lica planete... Nisam pametan... Prestajem vjerovati u mogućnost preodgoja, slučaj stanovitog A.Č. http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=36169 mi govori da to izgleda nemoguće...

Aldin Camo je uhapsen za vrijeme vrsenja krivicnog djela. JA nisam sigurna da je njemu svako popustao i da ga mati nije kaznjavala, stavise cula sam da je ona stroga pravo, ali to kad ulica preuzme tu spasa malo ima... tesko je doci do njega....

Ja sam sestricni rekla da cim bude ponovio te rijeci bilo njoj bilo nekoj drugoj curici, da mi javi i ja dolazim u skolu... bili su u prvom razredu braca blizanci, znali su fizicki prijetiti a bogam i zlostavljati djecu....
ja se upoznam s njihovom mamom, zena mi objasni da izludi s njima, svjeze razvedena, djeca kod oca preko vikenda, pa se pohase...i ja tako dogovorim s njom da zajedno dodjemo po njih u skolu...pa ja njih dvojicu pribijem uz ogradu i kazem im "posto vi tucete drugu djecu, posto se i mom Suncu stvari bacali, ja cu vam sad ovdje prebiti mamu jer ste vi isuvise sitni za mene"....

nikad vise...nikad nisu pravili sranje....

samo, kako da doprem do materesine kojoj je takvo nesto JOJ BONA PUSTI DJECU....

tech10

Re: Zeno, da peremo il da pravimo novo?

Post by tech10 » 16/04/2007 21:19

mIRCerka wrote:Kurva, kucka, kuja - tri rijeci koje je jedan dvanaestogodisnjak rezervisao kao nadimke svojoj kolegici iz razreda (koja je, njegovom nesrecom, Tetkino sunce)

Tako je sigurno tajo tepao mami u krevetu pa jadno dijete snimilo. :D

mIRCerka

Re: Zeno, da peremo il da pravimo novo?

Post by mIRCerka » 16/04/2007 21:24

tech10 wrote:
mIRCerka wrote:Kurva, kucka, kuja - tri rijeci koje je jedan dvanaestogodisnjak rezervisao kao nadimke svojoj kolegici iz razreda (koja je, njegovom nesrecom, Tetkino sunce)

Tako je sigurno tajo tepao mami u krevetu pa jadno dijete snimilo. :D

cisto sumnjam, otac mu ne vlada nasim jezikom bas najbolje, ali njegova etnicka pripadnost i datum dobijanja bh. drzavljanstva nisu bitni, ono sto je bitno da svi znaju sve a svi sute, a meni je fakat pun fiber NE TALASAJ politike....

Bumbar

Post by Bumbar » 16/04/2007 22:01

mIRCerka wrote:
samo, kako da doprem do materesine kojoj je takvo nesto JOJ BONA PUSTI DJECU....

Wow...sto meni nisi tetka...svaka cast...

eh...problem i jeste kako do te zene doci, bice dobro ako ona tebi isto ne kaze kao sto je on malenoj :roll: :roll:

DaysleepeR

Post by DaysleepeR » 16/04/2007 22:01

Nama su nastavnici uvijek svoju strogost u skoli pravdali time da oni preuzimaju ulogu nasih roditelja dok smo u skoli.

Dakle, stari dobri recept, uhvatiti najzeznutijeg nastavnika iz skole ili direktora, fizicki mu zaprijetiti da ce dobit po nosu kad god ovaj malac ponovi pogrdnu.

Vidjeces kako se dovodi u red.

Jebe se nastavnika za odgoj djece, treba ih natjerat na to.

mIRCerka

Post by mIRCerka » 16/04/2007 22:33

Bumbar wrote:
mIRCerka wrote:

Wow...sto meni nisi tetka...svaka cast...

eh...problem i jeste kako do te zene doci, bice dobro ako ona tebi isto ne kaze kao sto je on malenoj :roll: :roll:

Mah, sestri sam javila kad je sve bilo gotovo...

jer znam da je ona u stanju prebiti nekoga zbog svog djeteta... a ne dao bog da mi doticna gospoja nesto slicno kaze, vjeruj mi Bumbi, ona je stari pas koji se ne prevaspitava... ono sto je bitno je njeno dijete koje ce izrasti u manijaka, jer ako sa 12 godina nema respekta prema curicama, samo Bog zna sta ce raditi kad izraste....

Daysleeper, vecina nastavnika sada nece da talasa, oni odrade svoje, razrednici na roditeljskom uopceno razgovaraju s roditeljima "neka djeca govore takve stvari" a roditelji djecu bace u skolu ne bi li ih neko drugi osim TVa odgajao...

zacarani krug koji razbija Super Tetka :D

Bumbar

Post by Bumbar » 16/04/2007 22:51

mIRCerka wrote:jer znam da je ona u stanju prebiti nekoga zbog svog djeteta... a ne dao bog da mi doticna gospoja nesto slicno kaze, vjeruj mi Bumbi, ona je stari pas koji se ne prevaspitava... ono sto je bitno je njeno dijete koje ce izrasti u manijaka, jer ako sa 12 godina nema respekta prema curicama, samo Bog zna sta ce raditi kad izraste....

znam...pusti ga sada...i kasnije imas zesci problem u drustvu :roll: ja sam se prvi put u zivotu potukla sa jednim takvim...s tim da je on sa verbalnog bio presao na fizicko :shock: ....imala sam traume od odlaska u skolu... :shock: :roll: :(

Sogan

Post by Sogan » 16/04/2007 23:31

Mirci, ima jedna epizoda Simpsonsa gdje dedo Simpson, inace ratni veteran iz WW2 :D pomogne malom Bartu da rijesi isti problem kao i kod tvoje sestricne :D Koncept je bio organizacija zrtvi i uzvracanje istom mjerom uz dobro razradjenu strategiju napada i nekoliko dana fizickih priprema :D
Pogledaj tu epizodu mozda dobijes inspiraciju, jes' da se radi o crtanom al' ga ne treba potcjenjivati :D

zlata

Post by zlata » 16/04/2007 23:41

Ja sam neki dan imala slican problem....maltretirali mi malog...pa onda on poc'o mene maltretirati sa svojim cudnim ponasanjem...dok nisam proval'la sta ga mori. Onda nije htio "izdati" k'o ga to maltretira....da ga nebi jos vise napali...da je "cmizdravac"...sve dok ja nisam zagalamila...da ako mu je taj kepec prici...od mene...slobodno razglasi to...jer'onda izmedju'nas nije "prava ljubav"!

Cmizdrio jos malo...onda mi je rek'o ko je taj "*izdjun"...i ja fino sutra'dan o'sla u taj njihov "klub za klince"....odkucala siledziju...i "Mirna Bosna". Sad su fino "jarani"...Ovaj moj je svjestan da svako lice ima dvi' strane...tj...da taj deckic ima i finih osobina...al'kad mu se hoce (il kad moRe) zna biti i osiljen i bRezobrazan...al'od kad ga motre...sve je finiji i finiji! :D

zena21

Post by zena21 » 17/04/2007 08:40

Moja djevojcica imala problem sa jednom drugaricom u razredu... Ova joj uzimala stvari, cijepala sveske, svaki dan joj pojede uzinu... Doslo do faze da moje dijete nece da ide u skolu zbog ove djevojcice...
Spremim se jedan dan, nadjem mamu i porazgovaram s njom... Mama postade prava azdaja...
Kaze zabranicu tvom djetetu svaki kontakt s mojim djetetom, ne zelim da uopce vise komuniciraju... Izdera se zena na mene k'o da je moje dijete krivo... Ode bijesna vukuci malu :roll:

Harrys

Post by Harrys » 17/04/2007 08:49

:D Tom djecaku,vjerovtano nema spasa i da ce otici u losem pravcu, jer mu nema ko pomoci.Ali greska je u sistemu obrazovanja,ne treba mu dozvoliti da uznemiruje ostale ucenike,vec imati specijalna odeljenja za reedukaciju takvih slucajeva.

mIRCerka

Post by mIRCerka » 17/04/2007 13:36

Harrys wrote::D Tom djecaku,vjerovtano nema spasa i da ce otici u losem pravcu, jer mu nema ko pomoci.Ali greska je u sistemu obrazovanja,ne treba mu dozvoliti da uznemiruje ostale ucenike,vec imati specijalna odeljenja za reedukaciju takvih slucajeva.

Harise, jeste radikalan prijedlog, ali se slazem u potpunosti.
Djecak je bio problematican u PRETHODNOJ skoli, iz koje je izbacen i prebacen u ovu...

jedino mozda bude reakcije kad nekome nanese teze fizicke ozljede...

Post Reply