Zenicka policija uzvraca udarac

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji

#451 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Chmoljo » 29/12/2009 22:29

Bosanski_kralj wrote:
Chmoljo wrote:
Bosanski_kralj wrote: Znao sam da nećeš shvatiti moj post, uloga smajlića ( :roll: ) je trebala pomoći. Vjerovatno sam pogriješio sa odabirom istog
pa kad si znao što si napisao :roll:
Da se definitivno uvjerim da je do tebe
ok haveru, ugodan život u idili ti želim. i veži pojas dok voziš. mogo bi biti bjen...

Bosanski_kralj

#452 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Bosanski_kralj » 29/12/2009 22:32

Chmoljo wrote: ok haveru, ugodan život u idili ti želim. i veži pojas dok voziš. mogo bi biti bjen...
Hvala na lijepim željama i savjetima.
ako se to desi, reagovaću čisto policijski: izudaraću sljedeći dan trećeg, nevinog policajca

Chmoljo

#453 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Chmoljo » 29/12/2009 22:35

Bosanski_kralj wrote:
Chmoljo wrote: ok haveru, ugodan život u idili ti želim. i veži pojas dok voziš. mogo bi biti bjen...
ako se to desi, reagovaću čisto policijski: izudaraću sljedeći dan trećeg, nevinog policajca
:-)

Bosanski_kralj

#454 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Bosanski_kralj » 29/12/2009 22:37

Chmoljo wrote:
Bosanski_kralj wrote:
:-)
:thumbup:

KadSeMrtviProbudimo

#455 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by KadSeMrtviProbudimo » 29/12/2009 22:48

kakavdanakneiskustvu wrote:već sam jednom to ovdje spomenuo,možda pretjerujem,dabogda ovakvim osobama koje morališu u svojoj sobi zavaljeni pred kompom kako policija kao nema pravo nekog udariti ili nema pravo gledati kako hoće,neki pijani idiot,moron,kreten,zgazio nekog najbližeg,prije toga prošao kroz crveno svjetlo,pri tom mu voz. dozvola već prije oduzeta zbog idiotizma za volanom,nosio ga na autu 15 metara,pa onda pobjegao sa lica mjesta,baš me zanima da li bi i onda oni pisali kako policija nekad pretjeruje,da li bi oni mirno gledali te i takve vozače,tačnije idiote za volanom

Ti si mladiću, dosta mlad da bi se sjećao "pijanog idiota, morona", koji je pred kinom Romanija povaljao 6-7 pješaka, na trotoaru, pa ga niko od "Titinih milicionera" ni pipnuo nije, već mu sud dosudi 7 godina Zenice! Ne vjerujem da mu je kasnije na pamet pala i mala piva.
Ti sigurno ne znaš mog komšiju Kemu, poslovođu Elektrotehne na Čaršiji, pronevjerio nešto dinara u kafanama, i završio sa istih 7 godina Foče. To je toliko sramotno bilo, šaputalo se po komšiluku, žena mu od sramote odselila malo poslije...

E tu razliku od današnjeg sistema ja zagovaram, da se građani, zbog loše sigurnosne situacije u državi ne trebaju prazniti na policiji, već da svoje frustracije usmjere na pravosuđe: na neažurna tužilaštva i neodgovorna sudstva, koja, ili ne procesuiraju počinioce prekršaja ili krivičnih djela, ili to budu izuzetno blage kaznene mjere, tipa otvoreni zatvor Igman ili uslovna kazna, ali i na parlamente, jer su oni donosioci zakona, na vlade i ministarstva kao predlagače...

I rekao sam prije da to već zalazi u područje politike, znači - aktuelna politička vlast je jedan od krivaca.

Pokušaj biti u poziciji policajca koji ima kriminalca ili prekršioca zakona ispred sebe, da li bi bio spreman izudarati ga palicom, nogama, rukama, sam ili hrabar u društvu, samo zato što ti nije htio stati?

Pitaj se zašto bi ti nekom presuđivao batinama, kad postoji viša instanca - sud koji treba da nekom presudi krivicu i odredi mu kaznu...

Vares City

#456 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Vares City » 29/12/2009 23:15

Procitah gotovo sve postove
Po nekima bi trebalo skloniti sve policajce sa ulica,da njihova balavcad mogu svoja iskustva stecena igranjem kojekakvih igrica primijeniti UZIVO,pljackajuci,otimajuci,ubijajuci,...i to naravno uz legalno konzumiranje droge,alkohola,....
PA ONDA ZA VOLAN :x

Ma prebit svakog ko uradi k'o naj idiot prije par dana u Zenici,..ili jaran pokretaca teme!!!!

Ako mu vise ikad na um padne da isto ili slicno ponovi onda ga nisu dovoljno namarisali :D

Udri Policijo,jedini vi mozete urazumiti sto iz dana u dan pune naslovne stranice :x

Black swan

#457 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Black swan » 29/12/2009 23:19

mene kad god zaustavi policija kažu
da su svi tako kulturni :oops: :oops: :oops:

doduše na biciklu i pjehe kad sam zaustavljaju me :mrgreen:

Mascherano

#458 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Mascherano » 30/12/2009 02:34

Bosanski_kralj wrote:

Nemoj samo na mene naletiti... :D

MPC

#459 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by MPC » 30/12/2009 05:50

Mascherano wrote:
Bosanski_kralj wrote:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

ja71

#460 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by ja71 » 30/12/2009 09:23

kakavdanakneiskustvu wrote: već sam jednom to ovdje spomenuo,možda pretjerujem,dabogda ovakvim osobama koje morališu u svojoj sobi zavaljeni pred kompom kako policija kao nema pravo nekog udariti ili nema pravo gledati kako hoće,neki pijani idiot,moron,kreten,zgazio nekog najbližeg,prije toga prošao kroz crveno svjetlo,pri tom mu voz. dozvola već prije oduzeta zbog idiotizma za volanom,nosio ga na autu 15 metara,pa onda pobjegao sa lica mjesta,baš me zanima da li bi i onda oni pisali kako policija nekad pretjeruje,da li bi oni mirno gledali te i takve vozače,tačnije idiote za volanom
ako policija moze postupiti shodno svojim emocijama (van zakona) onda i ne treba zakon.
dokle bi to dovelo ?
To je pravda na nivou srednjeg vijeka.

ja71

#461 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by ja71 » 30/12/2009 09:25

Vares City wrote: Procitah gotovo sve postove
Po nekima bi trebalo skloniti sve policajce sa ulica,da njihova balavcad mogu svoja iskustva stecena igranjem kojekakvih igrica primijeniti UZIVO,pljackajuci,otimajuci,ubijajuci,...i to naravno uz legalno konzumiranje droge,alkohola,....
PA ONDA ZA VOLAN :x
ti djecko vidis sve crno-bijelo.
niko nije rekao da treba skloniti policiju sa puteva ili da treba pijan voziti.
naprotiv. treba policija da uvede red.
ali joj to ne daje za pravo da marise, osim ako nije ugrozena.
jasno ?
Vares City wrote: Ma prebit svakog ko uradi k'o naj idiot prije par dana u Zenici,..ili jaran pokretaca teme!!!!

Ako mu vise ikad na um padne da isto ili slicno ponovi onda ga nisu dovoljno namarisali :D

Udri Policijo,jedini vi mozete urazumiti sto iz dana u dan pune naslovne stranice :x
i u cemu je onda razlika izmedju policije i kriminalaca ?

ja71

#462 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by ja71 » 30/12/2009 09:37

Evo sta se desilo:
http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahroni ... /091230009

Ovaj clanak meni samo govori kako mi ovdje na forumu mlatimo praznu slamu.
Policija ipak radi profesionalno sudeci po rijecima Miralema Malkica.

Sudeci po komentarima nekih ovdje trebalo bi tog policajca (ako je bio pijan) takodje namlatiti.
NE !
Nego je zakonom tacno precizirano kakva i kolika kazna.

aze

#463 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by aze » 30/12/2009 10:06

Mascherano wrote:
Bosanski_kralj wrote:

Jel ono neko spominjao krkane u policiji :D

Asana

#464 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Asana » 30/12/2009 10:18

O, slazemo se. E sad, znajuci kako radi sudstvo, sta bi ti predlozio policiji kao nacin da uvede red?
Najozbiljnije.

BOGUS

#465 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by BOGUS » 30/12/2009 10:26

Asana wrote:
O, slazemo se. E sad, znajuci kako radi sudstvo, sta bi ti predlozio policiji kao nacin da uvede red?
Najozbiljnije.
Ako se necete ljutiti,mogu ja pokusati :) .Treba tuci novcanik,krvnicki.Voznja pod utjecajem alkohola-200 maraka.Oduzeti auto i smjestiti ga u garazu gdje smo vec zaposlili 10tak osoba.Vratiti auto nakon mjesec dana ali kad platis garaziranje,ove radnike i normalno sudske troskove.Prvo moras ovih 200 uplatiti,normalno :D .Kad to sve izadje na 1000 maraka a plata 300...

veljaca

#466 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by veljaca » 30/12/2009 10:47

BOGUS wrote:
Asana wrote:
Najozbiljnije.
Ako se necete ljutiti,mogu ja pokusati :) .Treba tuci novcanik,krvnicki.Voznja pod utjecajem alkohola-200 maraka.Oduzeti auto i smjestiti ga u garazu gdje smo vec zaposlili 10tak osoba.Vratiti auto nakon mjesec dana ali kad platis garaziranje,ove radnike i normalno sudske troskove.Prvo moras ovih 200 uplatiti,normalno :D .Kad to sve izadje na 1000 maraka a plata 300...
:thumbup:

Zaista lijep pokusaj ...
Ali to nece zadovoljiti pojedine ovdje koji bi radije da policija mlati, udara, gazi .... pa i ako u tome bude kolateralne stete i stradaju i neki nevini .... To nece zadovoljiti i one koji bi da policija svojom batinom rijesi nerad sudstva ....

Zaista lijep pokusaj, ali .................

Btw - potpuno podrzavam ovu tvoju ideju :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Asana

#467 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Asana » 30/12/2009 10:53

BOGUS wrote:
Asana wrote:
Najozbiljnije.
Mislim da taj tvoj prijedlog mora regulisati zakonodavstvo, a podrzati sudije za prekrsaje.
Sta bi predlozio policiji, u postojecim okolnostima, kao nacin da uvede red?

BOGUS

#468 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by BOGUS » 30/12/2009 12:36

Mislim da taj tvoj prijedlog mora regulisati zakonodavstvo, a podrzati sudije za prekrsaje.
Sta bi predlozio policiji, u postojecim okolnostima, kao nacin da uvede red?[/quote]
Neka pokusaju ovaj moj tako jednostavan prijedlog ''ugurati'' u zakon.Uspjeh zagarantovan za mjesec dana.

Bosanski_kralj

#469 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Bosanski_kralj » 30/12/2009 12:50

Mascherano wrote: Nemoj samo na mene naletiti... :D
Za čije dobro? Tvoje ili moje :D

Chmoljo

#470 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Chmoljo » 30/12/2009 13:19

BOGUS wrote:
opet se vraćamo na ono da nisu svi jednaki pred zakonom. digneš drastično kazne, kao pozitivno dobiješ to da se vozi opreznije, a jesi li razmišljao o negativnim stvarima?

kaznićeš čovjeka koji je bio neodgovoran da u takvom stanju sjede za volan, i koji razvlači sa novcem od prvog do prvog. ali ako ima dijete, onda kažnjavaš i njegovo dijete. a zar ovdje nije bila da se ne smije na nekom trećem vraćati?

ako kazniš nekoga ko ima i previše novca, a takvih nije ni malen broj, jer često krše zakon jer im se može, on će hladno platiti i nastaviti divljati, jer 300 ili 1000 KM njemu svejedno.

a zaustaviš i jednog i drugog, zvizneš vaspitno-popravni jedan pa će drugi malo više razmisliti šta i kako. a osim toga, sud ćeš rasteretiti za još jedan slučaj :mrgreen: :oops:

Zlata M.

#471 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Zlata M. » 30/12/2009 13:24

Chmoljo wrote:
BOGUS wrote:
opet se vraćamo na ono da nisu svi jednaki pred zakonom. digneš drastično kazne, kao pozitivno dobiješ to da se vozi opreznije, a jesi li razmišljao o negativnim stvarima?

kaznićeš čovjeka koji je bio neodgovoran da u takvom stanju sjede za volan, i koji razvlači sa novcem od prvog do prvog. ali ako ima dijete, onda kažnjavaš i njegovo dijete. a zar ovdje nije bila da se ne smije na nekom trećem vraćati?

ako kazniš nekoga ko ima i previše novca, a takvih nije ni malen broj, jer često krše zakon jer im se može, on će hladno platiti i nastaviti divljati, jer 300 ili 1000 KM njemu svejedno.

a zaustaviš i jednog i drugog, zvizneš vaspitno-popravni jedan pa će drugi malo više razmisliti šta i kako. a osim toga, sud ćeš rasteretiti za još jedan slučaj :mrgreen: :oops:
Bas tako. :thumbup:

Chmoljo

#472 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Chmoljo » 30/12/2009 13:31

Zlata M. wrote: Bas tako. :thumbup:
mda. vidiš nisam ni ja za sadizam policije, ali stanje je takvo da je to potrebno. kako rekoh prije, nijedan sistem u ovoj zemlji ne funkcioniše najbolje.

kako to treba biti možemo vidjeti na primjeru Finske. kod njih nema šamaranja a odlično djeluje taktika "udri po novčaniku". kako?

pa za isti prekršaj plaća se kazna u zavisnoti visine primanja prekršioca. znači za isti prekršaj onaj koji ima pet puta veću platu, platiće i pet puta veću kaznu. to je idealno. ali opet se vraćamo na onaj problem iz prve rečenice. da bi se to provelo mora se ostvariti pretpostavka da se zna koliko ko ima sedmična ili mjesečna primanja da bi ga se u skladu s tim moglo kazniti. u zemlji u kojoj premijer pola države kupuje stan na kriminalan način i još ima obraza reći da je to po zakonu, šamaranje je ipak, najefikasniji metod djelovanja. :oops:

pape
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#473 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by pape » 30/12/2009 13:41

Chmoljo wrote: kaznićeš čovjeka koji je bio neodgovoran da u takvom stanju sjede za volan, i koji razvlači sa novcem od prvog do prvog. ali ako ima dijete, onda kažnjavaš i njegovo dijete. a zar ovdje nije bila da se ne smije na nekom trećem vraćati?
Nego sta, ... treba ga kazniti. Cuj, ... razvlaci novcem od prvog do prvog, ali ima za cugu i svjesno sjeda za volan u tim okolnostima.
Neka on fino objasni djecici zasto nema za kifle.
Cmoljo wrote:Ako kazniš nekoga ko ima i previše novca, a takvih nije ni malen broj, jer često krše zakon jer im se može, on će hladno platiti i nastaviti divljati, jer 300 ili 1000 KM njemu svejedno.
Zato postoje stepenovane kazne. Prvi put mu je 300, ... drugi put 1000, ... treci put oduzimanje vozacke, ... naredni put iza resetaka, pa cu te pitati je li mu svejedno. :roll:

Chmoljo

#474 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Chmoljo » 30/12/2009 13:46

pape wrote:
Chmoljo wrote: kaznićeš čovjeka koji je bio neodgovoran da u takvom stanju sjede za volan, i koji razvlači sa novcem od prvog do prvog. ali ako ima dijete, onda kažnjavaš i njegovo dijete. a zar ovdje nije bila da se ne smije na nekom trećem vraćati?
Nego sta, ... treba ga kazniti. Cuj, ... razvlaci novcem od prvog do prvog, ali ima za cugu i svjesno sjeda za volan u tim okolnostima.
Neka on fino objasni djecici zasto nema za kifle.
Cmoljo wrote:Ako kazniš nekoga ko ima i previše novca, a takvih nije ni malen broj, jer često krše zakon jer im se može, on će hladno platiti i nastaviti divljati, jer 300 ili 1000 KM njemu svejedno.
Zato postoje stepenovane kazne. Prvi put mu je 300, ... drugi put 1000, ... treci put oduzimanje vozacke, ... naredni put iza resetaka, pa cu te pitati je li mu svejedno. :roll:
pa zar nije ovdje bila priča da se ne smije kažnjavati neko treći? nisu svi roditljelji kao moj ili tvoj pa da razmišlja i o svojoj djeci. hoćemo li niz vodu baciti sva pravna i moralna načela da zbog neodgovornog pojedinca ispašta neko treći? zar u tom slučaju nije pravednija šamarčina?

iza kojih rešetaka pape? jel iza onih koje može zaobići vikendom i hodati kao slobodan čovjek do ponedeljka i novih "radnih" dana?

da citiram već bivšeg predsjednika: institucije moraju funkcionirati. :oops:

boogy

#475 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by boogy » 30/12/2009 13:49

Treba uvesti plaćanje kazni u postotcima %, na kraju godine. Za svaki prekršaj dobiješ nekoliko postotaka (npr. parkiranje 1-2, crveno 4-5 itd) na kraju godine se ukupni zbir prekršaja - u postotcima odbije od ukupnih godišnjih primanja prekršitelja. Pa tako će onome siromasnom koji primjera radi godišnje zaradi 4000 KM odbiti npr. nakupljenih 25% od prihoda = 1000KM kazne. Ali isto tako ako neko divlja sa svojim novim džipom i nakupi 25% bodova, a ima godišnja primanja od 2 000 000 KM - 25% = 5 000 000 KM kazne i eto svi jednaki pred zakonom. Ako se ne varam takav nekakav sistem naplate kazni je u Svicarskoj.

Post Reply