Zenicka policija uzvraca udarac

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji

#426 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Chmoljo » 29/12/2009 15:12

Bosanski_kralj wrote:Ja kao pojedinac, fizičko lice kada i prekršim zakon to nije veliki problem za državu i društvo. Problem je ako se takvo ponašanje ne sankcioniše. Jer i sankcija je zakon, ispoštuješ sankciju ispoštovao si zakon.
Mnogo veći je problem kada državni organi krše zakon. Teže dolazi do izricanja sankcije i sam sistem ne funkcioniše. A to upravo mi imamo danas kod nas. Ne može me niko uvjeriti da je naš narod nekulturan, a da su tamo u npr. Holandiji i Italiji svi kulturni. Oni znaju da to ne smije, a da imaju sistem ovakav kao što mi imamo, ponašali bi se isto ili još gore
i tako čovjek prevenciju baci niz vodu :-) :-) :-) :-) :-)

kog vraga onda dovodimo predavače djeci u škole da im govori o štetnosti droge, kad nam je pametnije da otvorimo terapijske centre da ih odvikavamo od toga.

ha ya.

Asana

#427 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Asana » 29/12/2009 15:15

Ako su, a pitanje da li su, zenicki policajci uopce "vaspitno obradili" odbjeglog pripitog vozaca, treba se priupitati da li su time uopce prekrsili zakon? Neki od vas tvrde da jesu ... a menscini da su im se mlao prosirila ovlastenja i da nisu.

Zasto bi bilo protuzakonito da policija nasilno zaustavi odbjegli auto, izvuce vozaca iz auta i ako pruza otpor, odreaguje...?
Zasto bi bilo protuzakonito da siledjija dobije koju masnicu, ne bi li se smirio?
Pa, nisu im pucali u potiljak kao oni iz navedenog primjera u demokratskim zemljama.

Ne mogu se ruke vezati policiji i ocekivati da ce im gospoda kriminalci, lopovi, nasilnici, silovatelji te potencijalni i realizirani ubojice- sami prilaziti kako bi im ovi stavili lisice na ruke i odveli ih u zatvor.

aerosa

#428 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by aerosa » 29/12/2009 16:20

respo wrote:
aze wrote:
Ok onda ja kazem ako zakon ne moraju postovati svi.. zasto bih ja ? Ako policija ciji je posao da sprovodi i postuje zakon (pa cak i daje primjer "obicnim" ljudima) i za isto su placeni krsi zakone zasto bi ja postovao iste-ako je jedini faktor koji mene treba da sprijeci strah od policije a ne pravno-drzavno uredjenje onda mi zivimo u srednjem vijeku ? Da ne spominjem nivo korupcije i kriminala na drzavnom nivou i rasprostranjenost istog po drzavnim sluzbama.Ako cemo ici po terminu realnosti a ne zakona onda se skoro svaka pljacka moze opravdati socijalnim stanjem u zemlji.
vidis kako razmisljas malo cinicno zar ne
kad on moze mogu i ja
boli te briga sta on radi ti se drzi svoga i svojih prava svojih pravila itd
za to sto on krsi zakon ako krsi imaju mjere unutrasnje kontrole komisije klinci palci
eto ti dokaz zujevina radili prekrsili suspendovani i to je to
idemo dalje
drzavno pravno uredjenje kakvo je ovdje bolje da ne spominjemo jer bi po tome mogli komotno dnevno brojati zrtve u bilo kojem smislu ne ukljucujuci policiju u te statistike

to je druga prica i ne uvlaci taj segment sada ovdje otvori temu drzavno uredjenje pa mozemo palamuditi citav dan ako zelis
E sad ti izvrćeš malo sve naopako, znači onaj kome je dužnost da provodi zakon ,ne mora to raditi jer ako ne uradi ima unutarnja kontrola koja uzgred budi rečeno će okriviti jednog od 20 slučajeva koji im se prijavi i opet će na kraju bit oslobođeni jer mu ja,ti i svi mi zajedno od našeg poreza plaćamo advokata i to izuzetno jakog koji se uz to dogovara sa tužiocem da se to prekine na licu mjesta i da se oslobode odgovornosti.
A mi ostali "obični smrtnici " treba da budemo prebijeni ako se nekom loli tako ćefne na cesti jer zakon postoji samo za nas i to onakav kakav ti pripiše taj isti lola u datom trenutku. Naglašavam ovo lola jer sa profesionalcem koji zna svoj posao i radi ga onako kako treba vrlo teško da će bilo ko od nas imati problem.

PS za prebijanje tih pijanih idiota za volanom svaka čast, bolje da ga prebije nego da nekog drugog ili sebe ubije.

KadSeMrtviProbudimo

#429 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by KadSeMrtviProbudimo » 29/12/2009 17:02

Asana wrote:Ako su, a pitanje da li su, zenicki policajci uopce "vaspitno obradili" odbjeglog pripitog vozaca, treba se priupitati da li su time uopce prekrsili zakon? Neki od vas tvrde da jesu ... a menscini da su im se mlao prosirila ovlastenja i da nisu.
Zasto bi bilo protuzakonito da policija nasilno zaustavi odbjegli auto, izvuce vozaca iz auta i ako pruza otpor, odreaguje...?
Zasto bi bilo protuzakonito da siledjija dobije koju masnicu, ne bi li se smirio?
Pa, nisu im pucali u potiljak kao oni iz navedenog primjera u demokratskim zemljama.
Ne mogu se ruke vezati policiji i ocekivati da ce im gospoda kriminalci, lopovi, nasilnici, silovatelji te potencijalni i realizirani ubojice- sami prilaziti kako bi im ovi stavili lisice na ruke i odveli ih u zatvor.

A gdje je to i u kojem zakonu propisano da policajac primjenjuje silu prilikom vršenja dužnosti kontrole saobraćaja ili sličnih poslova, da odreaguje dijeleći masnice?
I ko bi mogao odrediti ko je taj ko dijeli masnice, da li postoji pravilnik o načinu dijeljenja masnica, količini masnica, dijelovima tijela na kojima je dozvoljeno dijeliti masnice, ili gdje se stigne...i td, i td... Naravno NE.

Policajac pojedinac ni u kom slučaju ne smije prekoračiti s upotrebom sile, nije u poziciji da kažnjava.
Kažnjava samo sud.

Postoje posebno krizne situacije, poput sprječavanja nereda prilikom javnih skupova (demonstracija u kojima dolazi do ugroženosti ...prilikom smirivanja nereda na utakmicama ili sl.), ali i za takva "masničenja" se izdaju posebna odobrenja.

Sve frustracije zbog loše sveukupne sigurnosne situacije u državi ne treba prazniti na policiji, već ih treba usmjeriti na pravosuđe, na neažurna tužilaštva i neodgovorna sudstva, ali i na parlamente, jer su oni donosioci zakona ili njihovih dopuna i izmjena. A to je već politika...Dakle, aktuelna politička vlast je jedan od krivaca.

Bosanski_kralj

#430 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Bosanski_kralj » 29/12/2009 17:38

Chmoljo wrote:
Bosanski_kralj wrote:Ja kao pojedinac, fizičko lice kada i prekršim zakon to nije veliki problem za državu i društvo. Problem je ako se takvo ponašanje ne sankcioniše. Jer i sankcija je zakon, ispoštuješ sankciju ispoštovao si zakon.
Mnogo veći je problem kada državni organi krše zakon. Teže dolazi do izricanja sankcije i sam sistem ne funkcioniše. A to upravo mi imamo danas kod nas. Ne može me niko uvjeriti da je naš narod nekulturan, a da su tamo u npr. Holandiji i Italiji svi kulturni. Oni znaju da to ne smije, a da imaju sistem ovakav kao što mi imamo, ponašali bi se isto ili još gore
i tako čovjek prevenciju baci niz vodu :-) :-) :-) :-) :-)

kog vraga onda dovodimo predavače djeci u škole da im govori o štetnosti droge, kad nam je pametnije da otvorimo terapijske centre da ih odvikavamo od toga.

ha ya.
Pa upravo je najveća prevencija postojanje sankcije i njeno provođenje. Naravno i edukacija je jedan vid prevencije, možda i najpoželjniji, ali sama edukacija nije dovoljna.
Nije toliko bitna ni veličina kazne, koliko je bitno to da se krivično dijelo sankcioniše. Mi imamo dosta rigorozne novčane kazne, za naš životni standard. Al to niko ne je*e ni 5%, kad zna da uvijek postoji mogućnost da mu policija kroz prste pogleda, ma zbog kojih razloga

Bosanski_kralj

#431 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Bosanski_kralj » 29/12/2009 17:46

respo wrote:
to kraaaaalju poredis italiju i holandiju sa bih
da bi vidio zasto oni se tako ponasaju prvo moras vidjeti njihov mentalitet
kad to vidis onda istrazi kako su oni t rijesili na pocetku jer kod njih nije od juce takav zakon nego nekih 60 godina
e sada vidi kako je kod njih bilo prije 60 godina pa onda mozemo pricati

ok?
Jeli ti znaš kako je bilo u Italiji ili Holandiji prije 60 godina, u vrijeme kad su postojala superbrza auta. :roll:

Jesi li vozio kad kroz Italiju? Ja o Italiji mogu pričati, jer posljednjih 7 godina redovno idem tamo preko ljeta. :roll: U tih 7 godina sam policijsku saobraćajnu patrolu vidio jednom i to kako nezainteresirano stoji kraj ceste. A Talijani sigurno voze opasnije i brže od nas. Ograničenje 70, ja vozim 80, a oni mi sviraju. Nek pješak u Italiji pokuša preći cestu mimo pješačkog ili kroz crveno.

and

#432 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by and » 29/12/2009 17:50

KadSeMrtviProbudimo wrote:
Asana wrote:Ako su, a pitanje da li su, zenicki policajci uopce "vaspitno obradili" odbjeglog pripitog vozaca, treba se priupitati da li su time uopce prekrsili zakon? Neki od vas tvrde da jesu ... a menscini da su im se mlao prosirila ovlastenja i da nisu.

A gdje je to i u kojem zakonu propisano da policajac primjenjuje silu prilikom vršenja dužnosti kontrole saobraćaja ili sličnih poslova, da odreaguje dijeleći masnice?
I ko bi mogao odrediti ko je taj ko dijeli masnice, da li postoji pravilnik o načinu dijeljenja masnica, količini masnica, dijelovima tijela na kojima je dozvoljeno dijeliti masnice, ili gdje se stigne...i td, i td... Naravno NE.

Policajac pojedinac ni u kom slučaju ne smije prekoračiti s upotrebom sile, nije u poziciji da kažnjava.
Kažnjava samo sud.

Postoje posebno krizne situacije, poput sprječavanja nereda prilikom javnih skupova (demonstracija u kojima dolazi do ugroženosti ...prilikom smirivanja nereda na utakmicama ili sl.), ali i za takva "masničenja" se izdaju posebna odobrenja.

Sve frustracije zbog loše sveukupne sigurnosne situacije u državi ne treba prazniti na policiji, već ih treba usmjeriti na pravosuđe, na neažurna tužilaštva i neodgovorna sudstva, ali i na parlamente, jer su oni donosioci zakona ili njihovih dopuna i izmjena. A to je već politika...Dakle, aktuelna politička vlast je jedan od krivaca.
izvini,a kako se trebao ponašati policajac pored kojeg profura pijani vozač?da trči za njim i dere se,u ime zakona stoj?trebao je pucati?

Chmoljo

#433 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Chmoljo » 29/12/2009 18:04

Bosanski_kralj wrote: Pa upravo je najveća prevencija postojanje sankcije i njeno provođenje. Naravno i edukacija je jedan vid prevencije, možda i najpoželjniji, ali sama edukacija nije dovoljna.
Nije toliko bitna ni veličina kazne, koliko je bitno to da se krivično dijelo sankcioniše. Mi imamo dosta rigorozne novčane kazne, za naš životni standard. Al to niko ne je*e ni 5%, kad zna da uvijek postoji mogućnost da mu policija kroz prste pogleda, ma zbog kojih razloga
najveća, ali nije jedina :oops: stvar je u tome što svaka mala baraba misli da može pljunuti na državu - policajca. još ako je ta baraba pri parama kako ga kazniti?

rigorozna novčana kazna? je li isto kazniti bogatog i siromašnog novčanom kaznom? lako je pričati o jednakosti pred zakonom kad je fakat da ljudi NISU jednaki niti će vjerovatno ikad biti, osim pred Bogom.

mislim, sve je ovo dosta široko pitanje i obuhvata dosta toga: od načina selekcije kandidata za službu pa sve do rada tužilaštva i suda. policija tu dođe između. činjenica je da nijedan sistem u ovoj zemlji ne funkcioniše kako bi trebao, pa tako i ovaj.

ali evo, hajmo hipotetički: zamislite da su Japanci izmislili robota koji bi bio u stanju izvršavati policijske zadatke i nekako se Špirić izbori da ga doniraju Kantonu Sarajevo (uh, ovo baš hipotetska hiperbola :mrgreen: ). elem, naše je samo da unesemo u njegovu memorije fjalove koji sadrže zakonsku regulativu, pravilnike i sve šta već uređuje rad policajca.

mislite li da bi taj robot pravilno radio svoj posao? hajte malo pustite mašti na volju :-D kako bi to izgledalo?
Last edited by Chmoljo on 29/12/2009 18:06, edited 1 time in total.

JThomas

#434 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by JThomas » 29/12/2009 18:06

kod nas? izvadili bi mu baterije ;-)

respo

#435 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by respo » 29/12/2009 18:31

aerosa wrote:
respo wrote:
aze wrote:
Ok onda ja kazem ako zakon ne moraju postovati svi.. zasto bih ja ? Ako policija ciji je posao da sprovodi i postuje zakon (pa cak i daje primjer "obicnim" ljudima) i za isto su placeni krsi zakone zasto bi ja postovao iste-ako je jedini faktor koji mene treba da sprijeci strah od policije a ne pravno-drzavno uredjenje onda mi zivimo u srednjem vijeku ? Da ne spominjem nivo korupcije i kriminala na drzavnom nivou i rasprostranjenost istog po drzavnim sluzbama.Ako cemo ici po terminu realnosti a ne zakona onda se skoro svaka pljacka moze opravdati socijalnim stanjem u zemlji.
vidis kako razmisljas malo cinicno zar ne
kad on moze mogu i ja
boli te briga sta on radi ti se drzi svoga i svojih prava svojih pravila itd
za to sto on krsi zakon ako krsi imaju mjere unutrasnje kontrole komisije klinci palci
eto ti dokaz zujevina radili prekrsili suspendovani i to je to
idemo dalje
drzavno pravno uredjenje kakvo je ovdje bolje da ne spominjemo jer bi po tome mogli komotno dnevno brojati zrtve u bilo kojem smislu ne ukljucujuci policiju u te statistike

to je druga prica i ne uvlaci taj segment sada ovdje otvori temu drzavno uredjenje pa mozemo palamuditi citav dan ako zelis
E sad ti izvrćeš malo sve naopako, znači onaj kome je dužnost da provodi zakon ,ne mora to raditi jer ako ne uradi ima unutarnja kontrola koja uzgred budi rečeno će okriviti jednog od 20 slučajeva koji im se prijavi i opet će na kraju bit oslobođeni jer mu ja,ti i svi mi zajedno od našeg poreza plaćamo advokata i to izuzetno jakog koji se uz to dogovara sa tužiocem da se to prekine na licu mjesta i da se oslobode odgovornosti.
A mi ostali "obični smrtnici " treba da budemo prebijeni ako se nekom loli tako ćefne na cesti jer zakon postoji samo za nas i to onakav kakav ti pripiše taj isti lola u datom trenutku. Naglašavam ovo lola jer sa profesionalcem koji zna svoj posao i radi ga onako kako treba vrlo teško da će bilo ko od nas imati problem.

PS za prebijanje tih pijanih idiota za volanom svaka čast, bolje da ga prebije nego da nekog drugog ili sebe ubije.
ako procitas vidjet ces da ne izvrcem
da bi to funkcioniralo taj u unutrasnjoj kontroli ne bi bio neki rodjak ili neki podoban kadar nego posten covjek koji ce gledati dokaze kakvi jesu itd tako da ce biti svaki kaznjen koji je kriv
i ne mislim da se to rjesava na sudu kao sto ti govoris nego prvo unutrasnjom kontrolom pa kad se dokaze da je kriv suspenzija pa onda nek osteceni pokrece tuzbu ako zeli

Chmoljo

#436 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Chmoljo » 29/12/2009 18:33

JThomas wrote:kod nas? izvadili bi mu baterije ;-)
ako bi radio na Bistriku, izvadili i prodali mu ih :mrgreen:

respo

#437 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by respo » 29/12/2009 18:36

Bosanski_kralj wrote:kako je bilo u Italiji ili Holandiji prije 60 godina, u vrijeme kad su postojala superbrza auta. :roll:

Jesi li vozio kad kroz Italiju? Ja o Italiji mogu pričati, jer posljednjih 7 godina redovno idem tamo preko ljeta. :roll: U tih 7 godina sam policijsku saobraćajnu patrolu vidio jednom i to kako nezainteresirano stoji kraj ceste. A Talijani sigurno voze opasnije i brže od nas. Ograničenje 70, ja vozim 80, a oni mi sviraju. Nek pješak u Italiji pokuša preći cestu mimo pješačkog ili kroz crveno.
ne znam kako je bilo prije 60 godina nemam nazalost ili na radost toliko godina
a o italiji mogu pricati ohoho ( talijan porijeklom)
tako da mnogo duze sam u italiji nego ti

sto se tice tvog iskustva kazes nisi vidio samo da mi je vidjeti sta bi ti uradili kad se ne bi zaustavio na njihov zahtjev
uh pa prelezao bi noc u stanici uz fini provod sa karabinjerima

Bosanski_kralj

#438 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Bosanski_kralj » 29/12/2009 18:36

Chmoljo wrote: najveća, ali nije jedina :oops: stvar je u tome što svaka mala baraba misli da može pljunuti na državu - policajca. još ako je ta baraba pri parama kako ga kazniti?

rigorozna novčana kazna? je li isto kazniti bogatog i siromašnog novčanom kaznom? lako je pričati o jednakosti pred zakonom kad je fakat da ljudi NISU jednaki niti će vjerovatno ikad biti, osim pred Bogom.

mislim, sve je ovo dosta široko pitanje i obuhvata dosta toga: od načina selekcije kandidata za službu pa sve do rada tužilaštva i suda. policija tu dođe između. činjenica je da nijedan sistem u ovoj zemlji ne funkcioniše kako bi trebao, pa tako i ovaj.

ali evo, hajmo hipotetički: zamislite da su Japanci izmislili robota koji bi bio u stanju izvršavati policijske zadatke i nekako se Špirić izbori da ga doniraju Kantonu Sarajevo (uh, ovo baš hipotetska hiperbola :mrgreen: ). elem, naše je samo da unesemo u njegovu memorije fjalove koji sadrže zakonsku regulativu, pravilnike i sve šta već uređuje rad policajca.

mislite li da bi taj robot pravilno radio svoj posao? hajte malo pustite mašti na volju :-D kako bi to izgledalo?
Policajci znaju gdje se trebaju obratiti i tražitti svoj bolji status. Kao i ostali (500hiljada nezaposleni, potlačeni radnici, frustrirani studenti) znaju samo kukati.

Za 85% građana kazne koje su sad navedene u zakonu su rigorozne. Postoje primjeri u Evropi gdje se kazne plaćaju s obzirom na visinu dohodka. To je jedno lijepo riješenje.

Možemo mi ovdje sastaviti najbolji zakon (mislim da smo zato i sposbni :D ), ali od toga nema korisit. Oni koji trebaju takve probleme riješavati, ne rješavaju ih, a mi ne želimo da ih natjeramo.

duh_sa_sjekirom

#439 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by duh_sa_sjekirom » 29/12/2009 18:37

veljaca wrote:
duh_sa_sjekirom wrote:jedna poruka za policiju:
Udrite, braćo, ruke vam se pozlatile...
A svi ovi koji nešto pametuju, te prekoračili ovlaštenja, te nije po zakonu, itd, ustvari, bezze laprdaju, i to sve dok se nešto loše ne desi njima ili njhovoj dječici... e, onda prevrnu ploču ...
:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Bezveze laprda onaj ko je protiv provodjenja zakona i reda u jednoj drzavi ..... Stvarno sa takvima se nema sta diskutirati, ali na svu srecu ne pitaju se takvi puno - vec se pitaju i zakon sprovode oni koji su za zakone i procedure i pravila .... inace bi to bila drzava bezvlasca i bezzakonja ....
Ja jos uvijek vjerujem u one koji sprovode zakone ( iako uvijek u zitu ima i kukolja ) inace bih ili otisao odavde ili bih se naoruzao osama, zoljama i inim oruzjima .... a takodjer bih se obezbijedio sa nekolicinom dokazanih mafijasa i robijasa .... Na svu srecu jos sam uvijek u mojoj jedinoj drzavi Bosni i Hercegovini i ne namjeravam je napustati .....
...sva sreća pa u BiH vlada zakon i red.... a tek vlast... :D :D :D

Chmoljo

#440 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Chmoljo » 29/12/2009 18:40

Policajci znaju gdje se trebaju obratiti i tražitti svoj bolji status. Kao i ostali (500hiljada nezaposleni, potlačeni radnici, frustrirani studenti) znaju samo kukati.
borite se policajci da bi narodu bilo bolje, o mati draga :-) :-) :-)

Bosanski_kralj

#441 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Bosanski_kralj » 29/12/2009 18:54

respo wrote:
Bosanski_kralj wrote:kako je bilo u Italiji ili Holandiji prije 60 godina, u vrijeme kad su postojala superbrza auta. :roll:

sto se tice tvog iskustva kazes nisi vidio samo da mi je vidjeti sta bi ti uradili kad se ne bi zaustavio na njihov zahtjev
U toj Italiji navijači ubiju karabinjera, zapale policijsku stanicu, a policija postupa prema njima po zakonu.
U njih je policija profesionalna i vjerujem da u većini slučajeva ti se ništa neće desiti ukoliko ne pružaš otpor, ma kakav prekršaj ti napravio. U njih je policija zaštićena, ali i moraju postupati po zakonu. To je ono što treba i kod nas učiniti. Ne pričaju mnogo s tobom, a ni ti se njima nemaš šta obraćati. To mi se posebno kod njih sviđa.

respo

#442 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by respo » 29/12/2009 18:57

Bosanski_kralj wrote:
respo wrote:

U toj Italiji navijači ubiju karabinjera, zapale policijsku stanicu, a policija postupa prema njima po zakonu.
U njih je policija profesionalna i vjerujem da u većini slučajeva ti se ništa neće desiti ukoliko ne pružaš otpor, ma kakav prekršaj ti napravio. U njih je policija zaštićena, ali i moraju postupati po zakonu. To je ono što treba i kod nas učiniti. Ne pričaju mnogo s tobom, a ni ti se njima nemaš šta obraćati. To mi se posebno kod njih sviđa.
pa u tome je sva prica evo saznasmo da vozac ima nadimak opaki
mislis da se fino predao policiji
kako da ne
znaci da nisu prekoracili ovlasti ;)

Bosanski_kralj

#443 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Bosanski_kralj » 29/12/2009 19:02

Chmoljo wrote:
borite se policajci da bi narodu bilo bolje, o mati draga :-) :-) :-)
Ja stvarno mislim da ti imaš neki problem.
Kako si ti zaključio da sam ja rekao da se policija treba boriti da bi narodu bilo bolje? Šta ti nije jasno u rečenici da "policajci znaju gdje se trebaju obratiti i gdje trebaju tražiti svoj bolji status."? Policija zna kako će poboljšati svoj status, ne kukajući meni i ostalim forumašima, nego obraćajući se Parlamentu i Vladi. Ipak mnogo im je lakše kukati (kao što to čine i studenti, nezaposleni...) nego da nešto konkretno poduzmu da im bude bolje

Chmoljo

#444 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Chmoljo » 29/12/2009 19:18

Bosanski_kralj wrote: Ja stvarno mislim da ti imaš neki problem.
Kako si ti zaključio da sam ja rekao da se policija treba boriti da bi narodu bilo bolje? Šta ti nije jasno u rečenici da "policajci znaju gdje se trebaju obratiti i gdje trebaju tražiti svoj bolji status."? Policija zna kako će poboljšati svoj status, ne kukajući meni i ostalim forumašima, nego obraćajući se Parlamentu i Vladi. Ipak mnogo im je lakše kukati (kao što to čine i studenti, nezaposleni...) nego da nešto konkretno poduzmu da im bude bolje
nemam ja problem, nego ti ne kontaš poentu cijele priče. zašto bi policajci išli da sebi poboljšaju status kad im je sasvim dobro da ništa ne rade. ili ubiju Boga u onome koga mogu.

zašto TI ne odeš pred Parlament i Vladu i ne tražiš pooštravanje kontrole nad policajcima, nego ovdje kukaš kako je to što su nalupali nekoga protuzakonito?

lakše je ispravljati i krivu Drinu nego sebe izgleda.

Bosanski_kralj

#445 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Bosanski_kralj » 29/12/2009 20:57

Chmoljo wrote:
Bosanski_kralj wrote: Ja stvarno mislim da ti imaš neki problem.
nemam ja problem, nego ti ne kontaš poentu cijele priče. zašto bi policajci išli da sebi poboljšaju status kad im je sasvim dobro da ništa ne rade. ili ubiju Boga u onome koga mogu.

zašto TI ne odeš pred Parlament i Vladu i ne tražiš pooštravanje kontrole nad policajcima, nego ovdje kukaš kako je to što su nalupali nekoga protuzakonito?

lakše je ispravljati i krivu Drinu nego sebe izgleda.
Kukali su mnogi, kako našoj policiji nije dobro. Al et izgleda da ime je dobro. Oni istuku koga mogu, njih pljuje ko može, i svi sretni.
Policija prebije jednog pijanog vozača, drugi pijani vozač ubije policajca.
Mene nisu prebili, tako da nemam razlog da kukam :roll: , već samo konstatujem.

Chmoljo

#446 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Chmoljo » 29/12/2009 21:04

Bosanski_kralj wrote: Kukali su mnogi, kako našoj policiji nije dobro. Al et izgleda da ime je dobro. Oni istuku koga mogu, njih pljuje ko može, i svi sretni.
pa naravno da nije dobro ljudima u policiji koji nemaju želudac da gledaju očite nepravde a oni ne mogu mnogo toga napraviti po tom pitanju, a kao trebali bi da su u normalnoj zemlji sa normalnim rezonima.

i tako ti konstatuješ, jer te pretpostavljam libo neka stvar, zar ne? jer ti se još ništa nije desilo, niti te napao drot, niti te neko pregazio? :mrgreen:

ma nikad se mi pameti nećemo dozvati. :roll:

Bosanski_kralj

#447 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Bosanski_kralj » 29/12/2009 21:14

Chmoljo wrote:
Bosanski_kralj wrote: Kukali su mnogi, kako našoj policiji nije dobro. Al et izgleda da ime je dobro. Oni istuku koga mogu, njih pljuje ko može, i svi sretni.
pa naravno da nije dobro ljudima u policiji koji nemaju želudac da gledaju očite nepravde a oni ne mogu mnogo toga napraviti po tom pitanju, a kao trebali bi da su u normalnoj zemlji sa normalnim rezonima.

i tako ti konstatuješ, jer te pretpostavljam libo neka stvar, zar ne? jer ti se još ništa nije desilo, niti te napao drot, niti te neko pregazio? :mrgreen:

ma nikad se mi pameti nećemo dozvati. :roll:
Znao sam da nećeš shvatiti moj post, uloga smajlića ( :roll: ) je trebala pomoći. Vjerovatno sam pogriješio sa odabirom istog

Chmoljo

#448 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Chmoljo » 29/12/2009 21:23

Bosanski_kralj wrote: Znao sam da nećeš shvatiti moj post, uloga smajlića ( :roll: ) je trebala pomoći. Vjerovatno sam pogriješio sa odabirom istog
pa kad si znao što si napisao :roll:

Klodovik

#449 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Klodovik » 29/12/2009 21:41

Ubili su policajci momka u Grčkoj, pa im nisu baš rekli "neka su, treba tako". Dapače. Mjera se mora imati.

Bosanski_kralj

#450 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Bosanski_kralj » 29/12/2009 22:27

Chmoljo wrote:
Bosanski_kralj wrote: Znao sam da nećeš shvatiti moj post, uloga smajlića ( :roll: ) je trebala pomoći. Vjerovatno sam pogriješio sa odabirom istog
pa kad si znao što si napisao :roll:
Da se definitivno uvjerim da je do tebe

Post Reply