Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: ExNihilo, _BataZiv_0809, anex

kuglanje_ze

#50426 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Pohvalno je nikad ne biti član SDA.
Kikibombona

#50427 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

skoronikako wrote: 07/04/2021 14:19 Pohvalno je napustiti SDA, posebno kad se obogatis preko njih pa ti zasmetaju za dalji "rast" i onda se sjetis da si protiv te ideologije. :D

Pohvalno je napustiti SDA tacno onakav kakav si bio i prije ulaska pa ti zasmeta nesto i napustis (citaj primjer Draco).
I Draco je prilikom ulaska u SDA znao da se radi o mafiji ili je bio slijep i naivan. Nadam se da je ovo drugo u pitanju. U svakom slučaju, dobro da je istupio.

Kasumovic u SDA i Kasumovic izvan SDA su ipak dvije različite strukture. Salvatore Riina je mnogo opasniji kao clan Cosa Nostre nego kao solo igrac. Vjerujem da razumijes poentu.
Kikibombona

#50428 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

kuglanje_ze wrote: 07/04/2021 15:09 Pohvalno je nikad ne biti član SDA.
Ljudi poput Malika, tzv. 'fina lica' SDA sekte, su mnogo opasni. Oni navuku, zavaraju i prevare naivne gradjane, isporuce ih kriminalnoj strukturi koja im poslije unisti zivote. Dodju kao mamac za naivne.
_BataZiv_0809
Nindža revizor

#50429 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

To je stara podvala-ima stranka i dobrih kadrova. Takvi su nam pojeli bar 3 izborna ciklusa.
Kikibombona

#50430 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

_BataZiv_0809 wrote: 07/04/2021 15:31 To je stara podvala-ima stranka i dobrih kadrova. Takvi su nam pojeli bar 3 izborna ciklusa.
Glasas za Malika, smatras da je obrazovan i pristojan momak, pa dovedes na vlast mafijasku organizaciju SDA. A taj Malik i njemu slični je janje u SDA, mamac za naivne, niti se sta pita niti smije rijec zucnuti protiv mafijaskih kolega.

Slican primjer je Igor Radojcic iz Dodikove sekte. Obrazovan, umiljat, blag, cini se da mrava ne bi zgazio, pfening ukrao. A iza njega ide armija zadrtih i bahatih mafijasa koji kao skakavci preko javnih nabavki pokradose boga-oca. Radojcic samo usima moze mahati. Dok on izigrava finocu mafija ordinira u pozadini.

RAK zvani SDA moramo potpuno eliminirati, nebitno sto se za rak uhvatila pokoja 'zdrava' celija da ostavi privid da ce se RAK sam od sebe izliječiti. A i nakon sto uklonimo SDA imat cemo mnogo problema, sjeme kriminala i korupcije zadugo nece nestati iz naroda. Ja sam se pomirio da neka bolja vremena necu dozivjeti, ali se covjek treba boriti dok je ziv jer i nakon nas neko dolazi. Nama nasi ocevi nisu ostavili normalnu drzavu, ne moramo vala ni mi zavaliti nerodjene generacije.
avenija

#50431 Re: Zeničani

Post by avenija »

Sta si se upalio druze jbt, Malik je trenutno najkvalitetnije intelektualno bice sto Zenica ima bio on u SNSD ILI SDA ILI HDZ ILI SDP.

Sta momka blatis tu, intelektualca kakvog dugo nismo imali fuj,

Cuj Malik ili Fuad nema razlike hahahhahahahahah

eto sta je moguce u ovom gradu

dovodi u istu ravan najboljeg studenta u historiji medicine u sarajevu, doktor sa 28 godina, prica 10 stranih jezika i covjeka koji ne zna ni bosanski jezik kaze isto su nema razlike hhahahah

decko moze otici u KC Charite u Njemackoj i reci evo ja sam novi direktor klinike a ono kaze nema razlike sa ovim koji nema ni fakultet kako treba zavrsen :lol: :lol: :lol:
Ja_Ja

#50432 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

avenija wrote: 07/04/2021 17:59 Sta si se upalio druze jbt, Malik je trenutno najkvalitetnije intelektualno bice sto Zenica ima bio on u SNSD ILI SDA ILI HDZ ILI SDP.

dovodi u istu ravan najboljeg studenta u historiji medicine u sarajevu, doktor sa 28 godina, prica 10 stranih jezika i covjeka koji ne zna ni bosanski jezik kaze isto su nema razlike hhahahah

decko moze otici u KC Charite u Njemackoj i reci evo ja sam novi direktor klinike a ono kaze nema razlike sa ovim koji nema ni fakultet kako treba zavrsen :lol: :lol: :lol:
Upravu ste vi i jedan i drugi. Ti da je Malik kvalitet i kiki da mu je dzaba taj kvalitet jer je zdravo tkivo okruzeno gnjojivom masom. Malik jeste kapacitet, no u onakvom vijecu nije toliko tesko ni biti kapacitet (bez namjere da podanistavam njegovo obrazovanje, znanje i uspjehe).

Malik tek sada mora da se dokazuje. Isto onako kako se Uzunovic jos mora da dokazuje. Cekam da vidim kvalitetne inicijative, pomake od njih dvojice da vidimo taj kapacitet. Ovo sve do sada sto su radili je samo puki populizam. Pa Babajic je za njih sto se konkretnih stvari tice jos uvijek nedostizan a pitao se i pita se ko Husein Kapetanov dorat. To sto Malik zna ovo ili ono, zna za sebe i svoju neku korist ili satisfakciju. Sada je pitanje koliko zajednica moze imati koristi od njega. Mi moramo mijenjati narativ i reci da Malik nije tu zato sto je ovo ili ono...Malik je tu jer je zelio i misli da ima kapacitet da SLUZI zajednici. Hajde da vidimo to sluzenje...preimenovanje jednog mosta u moru problema nije sluzenje kakvo gradjani Zenice ocekuju.
Kikibombona

#50433 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

avenija wrote: 07/04/2021 17:59 Sta si se upalio druze jbt, Malik je trenutno najkvalitetnije intelektualno bice sto Zenica ima bio on u SNSD ILI SDA ILI HDZ ILI SDP.

Ako je dobar medicinski radnik ne znaci da je dobar politicar. Inteligencija ne znaci nista bez morala i hrabrosti. Mogu navesti bezbroj inteligentnih ljudi koji su milione zavili u crno.

...

Jedan covjek ne znaci nista. Malik je dio mafijaske organizacije. Neki kazu da je Ervin Romel bio castan vojnik, svi su ga rehabilitovali, ali on je bio dio Vermahta. Ili, u SDS-u je devedesetih sigurno bio poneki castan covjek, koji je pomagao nevinim ljudima, ali je bio u zlocinackom SDS-u.

...

SDA je mafijaska organizacija koja naivnima nudi Malike da zagrizu kao skobalji pa ih onda opali letvom kada ih izvuce iz vode. Nema saradnje i kompromisa sa lopovima.

...

Kao sto kaze Bato radi 'finih momaka iz SDA' mi smo sprzili 20 godina na nista. Cijela jebena mladost. NA NISTA! Ti glasas za Malika, a Ekrem Cosic i Fadil Novalic ubiru plodove, vade ti pare iz novcanika.
Sydnor

#50434 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Džaba mu sve, poznajem tj poznavao sam ga i riječ je o totalnom control freaku i osobi koja bi gazila mrtve zarad vlastitog interesa jer momka opasno drmaju neki kompleksi. Riječ je o osobi koja ti se smješka i pravi se fin, a iza leđa oštri sataru da ti je zabije u vrat.
Kikibombona

#50435 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Ja_Ja wrote: 07/04/2021 18:23Malik tek sada mora da se dokazuje. Isto onako kako se Uzunovic jos mora da dokazuje. Cekam da vidim kvalitetne inicijative, pomake od njih dvojice da vidimo taj kapacitet. Ovo sve do sada sto su radili je samo puki populizam. Pa Babajic je za njih sto se konkretnih stvari tice jos uvijek nedostizan a pitao se i pita se ko Husein Kapetanov dorat. To sto Malik zna ovo ili ono, zna za sebe i svoju neku korist ili satisfakciju. Sada je pitanje koliko zajednica moze imati koristi od njega. Mi moramo mijenjati narativ i reci da Malik nije tu zato sto je ovo ili ono...Malik je tu jer je zelio i misli da ima kapacitet da SLUZI zajednici. Hajde da vidimo to sluzenje...preimenovanje jednog mosta u moru problema nije sluzenje kakvo gradjani Zenice ocekuju.
Imao je priliku da se dokaze kada je SDA jer mrzi Fuada cetiri godine blokirala grad. Je li se taj hrabri i moralni intelektualac pobunio protiv toga!??

Da li ce Malik ista reci protiv SDA kriminala, protiv pravosudja koje je zarobljeno od strane politicke mafije, protiv korupcije i nepotizma, i gomile drugih perverzija koje radi SDA...!???

Ako mu se vec svidja ta ideologija, ako plaho voli Aliju, neka se bori protiv fekalija koje plivaju u SDA taboru a razaraju drzavu i narod.

Meni nikako ne moze biti ispravno da covjek bude dio mafije i to prodaje kao normalnost. Jos gore ako je intelektualac, tek onda ima obavezu da se pobuni protiv nakaradnosti. Pa hajmo svi onda biti lopovi, rastocit ovu drzavu do kraja.
Horcrux

#50436 Re: Zeničani

Post by Horcrux »

Kikibombona wrote: 07/04/2021 18:45

Ako je dobar medicinski radnik ne znaci da je dobar politicar. Inteligencija ne znaci nista bez morala i hrabrosti. Mogu navesti bezbroj inteligentnih ljudi koji su milione zavili u crno.

...

Jedan covjek ne znaci nista. Malik je dio mafijaske organizacije. Neki kazu da je Ervin Romel bio castan vojnik, svi su ga rehabilitovali, ali on je bio dio Vermahta. Ili, u SDS-u je devedesetih sigurno bio poneki castan covjek, koji je pomagao nevinim ljudima, ali je bio u zlocinackom SDS-u.

...

SDA je mafijaska organizacija koja naivnima nudi Malike da zagrizu kao skobalji pa ih onda opali letvom kada ih izvuce iz vode. Nema saradnje i kompromisa sa lopovima.

...

Kao sto kaze Bato radi 'finih momaka iz SDA' mi smo sprzili 20 godina na nista. Cijela jebena mladost. NA NISTA! Ti glasas za Malika, a Ekrem Cosic i Fadil Novalic ubiru plodove, vade ti pare iz novcanika.
:thumbup:
Freamon Lester

#50437 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Malik da je intelektualac ne bi u kolo sa mafijom usao. :bih:
Ja_Ja

#50438 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Kikibombona wrote: 07/04/2021 19:00
Imao je priliku da se dokaze kada je SDA jer mrzi Fuada cetiri godine blokirala grad. Je li se taj hrabri i moralni intelektualac pobunio protiv toga!??

Da li ce Malik ista reci protiv SDA kriminala, protiv pravosudja koje je zarobljeno od strane politicke mafije, protiv korupcije i nepotizma, i gomile drugih perverzija koje radi SDA...!???

Ako mu se vec svidja ta ideologija, ako plaho voli Aliju, neka se bori protiv fekalija koje plivaju u SDA taboru a razaraju drzavu i narod.

Meni nikako ne moze biti ispravno da covjek bude dio mafije i to prodaje kao normalnost. Jos gore ako je intelektualac, tek onda ima obavezu da se pobuni protiv nakaradnosti. Pa hajmo svi onda biti lopovi, rastocit ovu drzavu do kraja.
Pazi, moras sve da stavis u vrijeme i prostor kojem pripadaju. Npr. Kasumovicu se moze spocitavati da sere kada trubi o kriminalu SDA jer je i sam bio izvrsni dio te kriminalne grupe, on je proizvod te kriminalne grupe i moguce je da je i sam udarao stubove kriminalnim radnjama te kriminalne grupe. Maliku se moze spocitavati sto je dio SDA pa samim tim nosi i hipoteku ovog gore ali ne vidim da mu sada mogu isporuciti 25 godina kriminalnih radnji njegove stranke zato sto je u vijecu 4-5 mjeseci. To nema logike. Njegovi potezi i ono sto bude radio ce odrediti put te njegove karijere i percepcije koju ce stvoriti o sebi. Mozda ce biti olos kao i ostali, a mozda ce pokusati da napravi reformu i poboljsa svoju stranku. A mozda ce na kraju kao i mnogi drugi uvidjeti da se bori s vjetrenjacam i otici drugim putem i napraviti svoju stranku. To je do njega, ali mislim da bez obzira iz koje stranke dolazio do sada je pokazao da ima potencijal. Sad traziti od njega da se buni o necemu u cemu nije ucestvovao mi nema logike. Trazis od gradskog vijecnika da se ocitava o stvarima koje nisu u njegovoj nadleznosti. Hajde da mi njega drzimo odgovornim za one stvari za koje je nadlezan, a one koji su nadlezni za stvari koje nabrajas hajde da i njih drzimo odgovnim za te stvari.
kamberovica polje

#50439 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Ja_Ja wrote: 07/04/2021 20:53
Kikibombona wrote: 07/04/2021 19:00

Pazi, moras sve da stavis u vrijeme i prostor kojem pripadaju. Npr. Kasumovicu se moze spocitavati da sere kada trubi o kriminalu SDA jer je i sam bio izvrsni dio te kriminalne grupe, on je proizvod te kriminalne grupe i moguce je da je i sam udarao stubove kriminalnim radnjama te kriminalne grupe. Maliku se moze spocitavati sto je dio SDA pa samim tim nosi i hipoteku ovog gore ali ne vidim da mu sada mogu isporuciti 25 godina kriminalnih radnji njegove stranke zato sto je u vijecu 4-5 mjeseci. To nema logike. Njegovi potezi i ono sto bude radio ce odrediti put te njegove karijere i percepcije koju ce stvoriti o sebi. Mozda ce biti olos kao i ostali, a mozda ce pokusati da napravi reformu i poboljsa svoju stranku. A mozda ce na kraju kao i mnogi drugi uvidjeti da se bori s vjetrenjacam i otici drugim putem i napraviti svoju stranku. To je do njega, ali mislim da bez obzira iz koje stranke dolazio do sada je pokazao da ima potencijal. Sad traziti od njega da se buni o necemu u cemu nije ucestvovao mi nema logike. Trazis od gradskog vijecnika da se ocitava o stvarima koje nisu u njegovoj nadleznosti. Hajde da mi njega drzimo odgovornim za one stvari za koje je nadlezan, a one koji su nadlezni za stvari koje nabrajas hajde da i njih drzimo odgovnim za te stvari.
Fast forward 5 years

"Usamljeni revolveraš sam proveo reformu najveće kriminalne organizacije u poslijeratnoj historiji BiH."

Hajde iskreno, zvuči li ovo tebi realno i moguće?
Mislim volim i ja epsku fantastiku i fikciju, ali ovo nadilazi realnost.
_BataZiv_0809
Nindža revizor

#50440 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Jest on u vijecu par mjeseci, ali je u stranci vec godinama. Znao je cemu pristupa.
Kikibombona

#50441 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Ja_Ja wrote: 07/04/2021 20:53Pazi, moras sve da stavis u vrijeme i prostor kojem pripadaju. Npr. Kasumovicu se moze spocitavati da sere kada trubi o kriminalu SDA jer je i sam bio izvrsni dio te kriminalne grupe, on je proizvod te kriminalne grupe i moguce je da je i sam udarao stubove kriminalnim radnjama te kriminalne grupe. Maliku se moze spocitavati sto je dio SDA pa samim tim nosi i hipoteku ovog gore ali ne vidim da mu sada mogu isporuciti 25 godina kriminalnih radnji njegove stranke zato sto je u vijecu 4-5 mjeseci. To nema logike. Njegovi potezi i ono sto bude radio ce odrediti put te njegove karijere i percepcije koju ce stvoriti o sebi. Mozda ce biti olos kao i ostali, a mozda ce pokusati da napravi reformu i poboljsa svoju stranku. A mozda ce na kraju kao i mnogi drugi uvidjeti da se bori s vjetrenjacam i otici drugim putem i napraviti svoju stranku. To je do njega, ali mislim da bez obzira iz koje stranke dolazio do sada je pokazao da ima potencijal. Sad traziti od njega da se buni o necemu u cemu nije ucestvovao mi nema logike. Trazis od gradskog vijecnika da se ocitava o stvarima koje nisu u njegovoj nadleznosti. Hajde da mi njega drzimo odgovornim za one stvari za koje je nadlezan, a one koji su nadlezni za stvari koje nabrajas hajde da i njih drzimo odgovnim za te stvari.
Sa mafijom nema trulih kompromisa, nema trazenja pozitivne strane. A u svemu losem ima makar nesto pozitivno. Pozitivno sluzi da zamaze oci i navuce naivne. I Pablo Eskobar je imao pozitivnu stranu.

Malik je u jednom gori od Asima Sarajlica. On navlaci naivne, on sapire ljagu sa SDA, on skuplja glasove za Asima Sarajlica. Najgora SDA mafija ne izlazi na izbore vec za njih posao odradjuje Malik i slicni.

Dakle, najgori ishod je da Malik radi dobro, da njegov rad donese glasove i da zahvaljujuci njemu mafija preuzme vlast. E tada sve dobro sto on uradi izadje na nos i snosimo teske posljedice u narednim godinama ili decenijama. Sa jednom Malikovom jagodom pojedes vrecu SDA govana.

Tu mafijasku organizaciju moramo sasjeći u korijenu, i Malika i Asima, ako želimo da krenemo u oporavak. Ako budemo trazili zdravo tkivo u SDA, nikad necemo napraviti nijedan korak naprijed.
kuglanje_ze

#50442 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Upravo tako Kiki. Malik i njemu slični su "živi štit", lutkice iz izloga, za drugi ešalon lopova i kriminalaca koje SDA godinama proizvodi i koji nam godinama uništavaju živote. Malik će dobiti mrvice u gradskom vijeću da bi neki Halid Genjac čitav život ubirao 5 milja mjesečno u parlametarnim klupama.
Kikibombona

#50443 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

kuglanje_ze wrote: 07/04/2021 22:16 Upravo tako Kiki. Malik i njemu slični su "živi štit", lutkice iz izloga, za drugi ešalon lopova i kriminalaca koje SDA godinama proizvodi i koji nam godinama uništavaju živote. Malik će dobiti mrvice u gradskom vijeću da bi neki Halid Genjac čitav život ubirao 5 milja mjesečno u parlametarnim klupama.
Najvise krade ekipa koja je daleko od očiju janosti, tajkuni koji su se obogatili zahvaljujuci tenderima i javnim nabavkama. Na taj način su izvucene milijarde. Svakako, procenat ide SDA funkcionerima koji stvaraju preduslove za kradju i pravosudju koje sve to pokriva. Citava kriminalna mreza.

A ono sto je gore od pokradenog je totalno sjebavanje mentaliteta naroda koji je prihvatio korupciju i nepotizam kao nacin zivota. Kod nas se za sve trazi stela, svakome se nudi mito. Totalno otrovan narod.

Meni je 'fina SDA raja' gora od bahatih SDA-ovaca koje ni mater ne moze voljeti. Malik te navuce da dovedes Sarajlica i gradjevinsku mafiju na vlast, da glasas za kriminalno-koruptivno pravosudje itd.
Rothmans

#50444 Re: Zeničani

Post by Rothmans »

"Fina sda raja" :D

P.s. jos peru momka zato sto je u sda , wtf . Vi ste samo ljubomorni na sda zato sto hapa bolje od komunjara. Na to se sve svodi. Svi bi vi omastili brke da mozete :wink:
avenija

#50445 Re: Zeničani

Post by avenija »

Sarajevo izabralo mladu gradonacelnicu, identicnog godista kao Malik, doduse po CV mnogostruko slabija od njega ali nadam se da ce i Zenica slijediti primjer Sarajeva i dobiti mladog naucnika za gradonacelnika za 3 godine.
Kikibombona

#50446 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

avenija wrote: 08/04/2021 14:26 Sarajevo izabralo mladu gradonacelnicu, identicnog godista kao Malik, doduse po CV mnogostruko slabija od njega ali nadam se da ce i Zenica slijediti primjer Sarajeva i dobiti mladog naucnika za gradonacelnika za 3 godine.
I ja se nadam, samo da ne bude neko SDA smece.

Da se mene pita vratio bih iz dijaspore nekoga, ko je tamo uspio i kome bi znacilo da povede svoj grad u bolju budućnost.
kuglanje_ze

#50447 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Možda se ja vratim iz Sarajeva
:-D
_BataZiv_0809
Nindža revizor

#50448 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Je li zavrsena sjednica Vijeca?
Kikibombona

#50449 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

kuglanje_ze wrote: 08/04/2021 16:11 Možda se ja vratim iz Sarajeva
:-D
Ako imas SDA-ovsku fizionomiju lica mozda bi se mogao progurati. :D U takve cuzne vecina gradjana ima povjerenje. Ako se ne uklapas u taj kalup odmah si narkoman, peder, alkoholicar i slicna devijacija.

Za pocetak bi bilo korisno kada bi ljudi iz grada imali stranku koja ce ih predstavljati u Vijecu, jer je sada situacija takva da 90% vijecnika cine ljudi sa sela. A i ovi sto su iz grada su pod utjecajem lidera sa sela tako da ljudi 'gradskih manira', tzv. FGR, gotovo nemaju svoje predstavnike.

Optuzite me da sam snob ali ja se trenutno nemam kome obratiti u Vijecu sa izuzetkom Babajica. Ranije je bila Meliha koju sam kontaktirao par puta i uspostavio produktivnu komunikaciju. Bilo bi posteno da grad ima makar 20-30% predstavnika u Vijecu. Nazalost, SDP i Nasa stranka, koji bi trebali biti urbana prica grada, su nesposobni i nezainteresosavni.
kuglanje_ze

#50450 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

SDP i NS imaju interes, ali trenutni gradonačelnik je uspio napraviti polarizaciju grada u smislu da si ili s njim ili si SDA. U takvoj situaciji niko nije imao šanse za značajniji rezultat pa ni SDP, a posebno ne slabasni NS.
Da budemo jasni trenutno stanovnici Zenice nemaju interes za bilo koju liberalnu opciju.
Post Reply