Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: ExNihilo, _BataZiv_0809, anex

Laissez faire

#19801 Re: Zeničani

Post by Laissez faire » 10/06/2017 21:31

Nakon što si oztao bez argumenata za provedbu statuta, Razvojni plan i njeno postojanje, odgovornost NGG-a, (ne)transparentnost, odgovornost za finansije, (ne)prozivanje Uprave, onda se kačiš za navijače, rokove za reprogram, broj članova, itd. :lol:
smartXL wrote:Ja cu opet naglasit onaj dio gdje se prodane ulaznice i prihod od njih javno objavio, a od clanarina se suti, iako to vi iz nGG znate, kod vas se uclanjivalo, vama sam predao zahtjev za clanstvo i na njemu sam zaokruzio cijenu odnosno grupu kojoj pripadam. Znaci da su i ti podaci svima dostupni ali se ne objavljuju. Zasto samo prihodi od karata?
Dosadan si. Ono zbog čega ti ovdje uopšte repliciram je da ti dokažem da se neobjavljivanjem tih stvari ne krši statut niti načelo transparentnosti koje je definisano statutom.
Na prvoj skupštini uputi inicijativu da se u statut unese odredba o redovnom izvještavanju. Ako skupština usvoji, onda imaš pravo zahtijevat i cmizdrit ako nije objavljeno.
Do tada je to tvoj problem, a ne Upravnog odbora ili NGG-a i rješavaj ga sa sobom.
smartXL wrote:Ovo vezano za prostore, pa celik od tih prostora vec dugo vremena nikakve koristi nema, ama bas nikakve
E, upravo je Fudo zbog takvih stvari više prozivan od ostalih vijećnika - zato što uskraćuje pomoć i laže.
Od novca od zakupa poslovnih prostora su se plaćala dugovanja prema povjeriocima. Sada se iste obaveze moraju izmirivati ali bez tih 200.000 KM od poslovnih prostora jer ih je Fudo samoinicijativno uskratio bez vijeća.
smartXL wrote:Evo pitam te gdje su navijaci u svoj toj prici,
Nakon što si ispao klaun prozivajući NGG za stvari s kojima nema veze, okrećeš na navijače :lol:
Mislim, zašto to spominješ? Kao da (mala) posjeta amnestira Fudu od njegovih obećanja.
Klub ima članova koliko ima, navijača koliko ima. Niko nije obećavao više nego što je bilo, pogotovo ne u Ligi za opstanak protiv Mettaleghea, Olimpica, Viteza i Mladosti. Na Fudi i GV-u je da ispuni svoja obećanja makar bilo 500 gledalaca i 100 članova i to im ljudi s punim pravom imaju pravo tražiti jer su se na to obavezali, a Fudu prozivati jer kontrira ili što bi ti rekao - uskraćuje podršku.
smartXL wrote:Sta je uradjeno da se navijaci vrate na tribine
Usvojen statut, dovedena pojačanja, 14 utakmica bez poraza, pozivi pred svaku tekmu, reklame na radiju pred svaku tekmu, pozivi na društvenim mrežama, plakatiranje grada, video klipovi, pozivanje od strane igrača, pozivi na press konferencijama. Šta je još trebalo?
smartXL wrote:Imamo pravo da sumnjamo, opeklo nas je godinama unazad, i bas zbog toga je trebalo redovno objavljidat podatke, a ne krit ko zmija noge. Ponavljam, opeklo nas je godinama unazad.
Imaš pravo sumnjati, nemaš nikog pravo kriviti jer niko nije obavezan izvještavati te svaki mjesec. Moj ti je prijedlog da pripremiš inicijativu za promjenu statuta ako te to toliko muči.
smartXL wrote:Ostalo je jos 7 mjeseci, bice i dalje transi prema celiku, u to sam siguran
Kaže Fudo da neće. Obećao je. Imam ga pravo kriviti i prozivati dok ne promijeni mišljenje.
Nebitno je šta ti i ja kažemo i u što smo sigurni. Bitno je šta on kaže i šta je u budžetu kojeg je sam donio. I neka za njega odgovara.
smartXL wrote:Ovi brojevi su trebali i morali bit daleko veci
Šta si ti uradio da budu veće? Ponavljam, pošto pišeš u Fudinoj službi: broj gledalaca i članova ne amnestiraju gradonačelnika od obećanja, taman da nas je duplo manje.
smartXL wrote:Sto se tice opstanka u ligi, druze za to niste vi zasluzni, i da su stari ostali, isti scenario bi se desio. Zasto? Zato sto su oni imali korist od celika
U moru naklapanja koje si napisao, ovo je najjače.
Čelik prije usvajanja statuta (pod Kalušićem i Kelešturom) i 9 bodova nakon 18 kola s igračima koji su nakon dolaska onih koji su jedva opstali u ligi - postali rezerve, bi ostao u ligi? :lol: :lol: :lol:
Da se statut nije usvojio (za koji su se borili Robijaši i NGG), ti i ja ne bismo pričali o Čeliku u junu mjesecu.
smartXL wrote: Niste zasluzni ni za licencu
Pošto vjerovatno misliš na navijače i NGG.
Koliko ljudi bi došlo protiv Zrinjskog, Mladosti i Mettaleghea da se nije statut usvojio za kojeg su se borili NGG i navijači?
Koliko bi se ljudi učlanilo da se statut nije usvojio za koji su opet najzaslužniji NGG i navijači?
Koliko bi se para od donacija prikupilo bez statuta NGG-a i navijača?
Ovako je to, mojom slobodnom procjenom nekih 120.000 KM koje su ušle u klub zato što se usvojio statut KOJEG SU IZBORILI NGG I NAVIJAČI!
Za licencu su, pored Uprave, Grada, zaslužni navijači i NGG iz gorenavedenih stvari.
smartXL wrote:Evo recimo, izlazili ste sa podatkom koji je zadnji rok za potpisivanje ugovora sa poreskom vezano za reprogram
Na dokumentu kojeg sam lično vidio a koji je nedavno pristigao iz PU je pisalo da se uplate moraju početi izvršavati "ODMAH". Rok? Ne znam... Zar je bitno uopšte kad je rok ako nema političke volje?
smartXL wrote:Ako vas je kasumovic pozivao na razgovor, da mu donesete program, zasto to izbjegavate
Ko smo to mi?
Uprava koja uskoro odlazi, nema šta donositi dugoročni program.
NGG koji je tu privremeno, nema šta donositi dugoročni program.
Pojavi se nova Uprava i uopšte ne poštuje taj program. Šta onda?
Gdje je Kasumovićev program za jednu godinu, a kamoli za deset godina, a raspolaže puno većim budžetom i to subjekta koji je znatno zaduženiji od Čelika?
smartXL wrote:Ja te moram ovako javno pitat, ali fkt zbog cega ste izbjegavali taj susret?
Za susret nisam u toku, ali bi li se iko i s kim trebao susretati i slušati nova lažna obećanja, nakon što je iznevjereno obećanje za (veću) podršku za opstanak u Premijer ligi, nakon što se odbija potpisati reprogram, nakon što se izmišljaju uslovi o kojim nije bilo ni govora kad je trebalo obećavati?
Sva daljnja rasprava na relaciji UO - NGG - Robijaši - FUdo je u ovom trenutku besmislena. Neka ispuni šta je obećao.
smartXL wrote:zbog cega njih branite, pa i ostalih 27 vijecnika.
Niko nikog ne brani, ali se Fudo s pravom najviše proziva jer je najveći kočničar potpisa reprograma.
---
Čovjek koji ovdje piše u službi čovjeka koji je Čeliku uskratio poslovne prostore i reprogram izvali : "Čelik se gasi uskraćivanjem podrške" :lol:
"Čelik bi opstao u ligi i da se statut nije usvojio". :lol:

Da sam znao kakve pomoćnike Fudo ima, odselio bih 2.10.
Ovako ću čekati da reprogram propadne ili da ti jaran uđe u klub :wink:

Ja_Ja

#19802 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja » 10/06/2017 21:59

Sve je to njemu receno i jos vise. No to kao ni ono ranije ga nece sprijeciti da opet krene iz pocetka i pocne pitati ista pitanja i donositi pausalne zakljucke, samo cekaj...1..2..3..

enkoo83

#19803 Re: Zeničani

Post by enkoo83 » 10/06/2017 22:06

Nemoze ga sprjeciti kad ga sef perco tjera da se ponavlja kao papagaj

smartXL

#19804 Re: Zeničani

Post by smartXL » 10/06/2017 22:11

Pa jbt opet po starom, ne govorim da se krsi statut neobjavljivanjem izvjestaja mjesecno, ali pajdo OPEKLO NAS SVIH OVIH GODINA, to se trebalo, ustvari moralo objavljivat svaki mjesec, da nas se uvjeri da se radi transparentno. Tako su trebali radit barem do prve skupstine. Pa i navijaca je sve manje i manje na tribinama, a poraza nismo imali, zbog cega? Podsjecam, samo prva tekma je imala najbolju posjecenost, poslije toga posjeta je sve slabija. Zasto? Jel zbog nepovjerenja upravi? Jel zbog losih rezultata? Zasto?

Ja od pocetka spominjem odgovornost navijaca, od marta mjeseca pisem o tome (clanovi i navijaci su totalno zakazali), a ne tek sad. Celik postoji zbog nas, ne zbog fude. To bi bio ogroman prihod od ulaznica, i dosta problema bi se moglo rijesit. cca za ovih 7 domacih utakmica se moglo zaradit oko 400 000KM. Na tu stvar zmirite, na clanarinama se moglo jos nekih 100 000KM pa i vise

Reprogram ce bit usvojen ali.... Preskaces izjavu Eldina. Vijece je to koje donosi odluku. Pitam te zasto izbjegavaju odgovornost. Tu im ne moze fudo stat na put, nego iskljucivo vijecnici. Fudo ne glasa na bilo kojem izjasnjavanju, nego sprovodi odluke vijeca. ZAsto su propustili 12 prilika da se ta tacka uvrsi na sjednici i eventualno izglasa reprogram? To je zadatak istih vijecnika koji su obecavali spas celika, nije samo fudo obecavo.

Tamo nekad u aprilu ste rekli da je ostalo jos 20 dana da se potpise reprogram. Znaci rok uopste nije bio postavljen.

Sta sam ja uradio da bude vise clanova i posjetilaca. Pa uclanio se, bio na 4 domace tekme. Ali ja nisam NGG, nisam uprava, nije moj zadatak. Vas zadatak je izgleda bio da i dalje lobirate za pare. Vas mandat je isteko usvajanjem statuta. Sta ste radili sve ove mjesece, jestel nasli nekog da se kandiduje, da lobirate da se prijave, koji su. Da dovedete najvalitetnije ljude koji ce bit birani.

Ja ti opet kazem da za licencu niste zasluzni, jer GODINAMA UNAZAD NA ISTI NACIN DOBIJAMO LICENCU, od drugostepene komisije. Tako je i ove godine. ISto tako se godinama borimo za opstanak pa opstanemo, a objasnio sam ti i zasto smo opstajali, tako da i ove godine bi nas isto cekalo, uvjeravam te. Uvjek se spasavao 5 do 12, 15 godina unazad. Jel tako.

Previse se predstavljate kao neki super heroji, spasitelji... Ucinili ste dobar dio za demokratizaciju, ali samo to, dalje se nastavlja po starom, celiku i dalje trebaju iste pare da bi opstao, onda se postavlja pitanje da li se onda ista kralo ranije?

A ovo sto te pitam, zasto odbijate sastat se, debatu organizovat, a sa druge strane objavljujete saopstenja preko portala, fb, je jadno. Jel nemate ideje vise il vas strah? Evo mi hocemo da vas gledamo u debati na tv, uzivo, da svako iznese svoju stranu.

Zasto ne trazite pomoc vijeca, oni to sve mogu zavrsit, pa i reko vam je, vijece sta izglasa, on ce potpisat. Zasto preskacete prvu stepenicu? Vijece ima kljuc u rukama, ali sute, ni izjasnjavaju se. Vrlooo zanjimljivo.

Evo opet te pitam, za ovih 5-6 mjeseci, koga ste vrbovali da se prijavi na konkurs, ali da je strucan, da mozemo glasat za njega. Pored statuta, to vam je jedino sto ste trebali uradit, da nadjete zdrave ljude koji ce tu bit.

Ja ne mogu jednoumlja, zato smo generalno losi, u samom dnu. Btw, za razliku od vas, ja nemam nikog iznad sebe, ne ponavljam ofucanu pricu koja se prica vec dugo. Jos pri tom, isti scenarij se ponavlja

Laissez faire

#19805 Re: Zeničani

Post by Laissez faire » 10/06/2017 22:41

smartXL wrote:to se trebalo, ustvari moralo objavljivat svaki mjesec
Da je pisalo u statutu, onda se moralo. Ovako nije moralo.
smartXL wrote:Tako su trebali radit barem do prve skupstine
Zato što si ti tako rekao. Eno neko na službenoj Fb stranici rekao da ne treba.
smartXL wrote:Zasto? Jel zbog nepovjerenja upravi? Jel zbog losih rezultata? Zasto?
Svi u ovom procesu moraju pružiti više, ali dok Fudo ne ispuni svoje obećanje, bespredmetno je pričati o posjeti i bilo čemu. Da je bilo 7.000 na svakoj utakmici i 1500 članova, opet bi ključni problem Čelika ostao neriješen - reprogram.
Da je bilo tri puta manje nego što je bilo, Fudo je dužan ispoštovati.
smartXL wrote:cca za ovih 7 domacih utakmica se moglo zaradit oko 400 000KM
Tako što bi na svakoj utakmici bio pun stadion? Jesi ti svjestan gdje živiš? Pa jebeni Željezničar nema 7.000 ljudi na svakoj utakmici, a imaju duplo veću bazu navijača i bore se za titulu.
To da se moglo prikupiti pola miliona od ulaznica u članarinama je kao da ja izvalim da je mogao doći Abramovič i ulupat par miliona. Eto, toliko je realno.
smartXL wrote:Preskaces izjavu Eldina
Neću je preskakat kad bude predlagao stečaj, referendum, novi klub, kad postavi novih 5 uslova. Tad ću rado protiv njega. Do tada je Fudo najveći kočničar procesa i treba mu prisjest.
smartXL wrote:To je zadatak istih vijecnika koji su obecavali spas celika, nije samo fudo obecavo.
Opet da si pratio one kojima si opsjednut, vidio bi da su p(r)ozvane i ostale stranke, a i da je i nedavno upućen poziv za djelovanje ispred Tehničkog odbora.
smartXL wrote:12 prilika da se ta tacka uvrsi na sjednici
Uvrštena je dva puta i najveći kontraš je bio Fudo.
Kad je i onaj predlagao prodaju stadiona, bio je prozvan.
Kad sutra Šabani ustane i predloži gašenje, bit će prozvan.
smartXL wrote:Tamo nekad u aprilu ste rekli da je ostalo jos 20 dana da se potpise reprogram
Zašto je to bitnoooo? Je li to što smo probili rok "odmah", a porezna nije reagovala, amnestira Fudu i GV od odgovornosti?
smartXL wrote:Sta sam ja uradio da bude vise clanova i posjetilaca. Pa uclanio se, bio na 4 domace tekme. Ali ja nisam NGG, nisam uprava, nije moj zadatak
Pa kažeš da su građani zakazali, a prvi si ti zakazao. Što nisi učlanio još 10 ljudi pored sebe? Što nisi bio na svim utakmicama? Što na utakmice nisi sa sobom poveo i rodbinu i prijatelje?
smartXL wrote:jestel nasli nekog da se kandiduje
Ima kandidata i opravdano uslovljavaju reprogramom. Hvala im na tome.
smartXL wrote:koji su
Kada ti gazda ispouštuje reprogram, sazvat će se skupština i saznat ćeš za kandidature na vrijeme.
smartXL wrote:Ja ti opet kazem da za licencu niste zasluzni, jer GODINAMA UNAZAD NA ISTI NACIN DOBIJAMO LICENCU, od drugostepene komisije. Tako je i ove godine. ISto tako se godinama borimo za opstanak pa opstanemo, a objasnio sam ti i zasto smo opstajali, tako da i ove godine bi nas isto cekalo, uvjeravam te. Uvjek se spasavao 5 do 12, 15 godina unazad. Jel tako.
Ne slažem se. Nikada nije bila situacija ni oko opstanka ni oko licence kao ove godine.
Šta bi bilo kad bi bilo, možemo nagađat.
smartXL wrote:Previse se predstavljate kao neki super heroji, spasitelji...
Gdje?
I opet to nije trećina koliko se herojem predstavlja tvoj gazda koji je najzaslužniji što smo u sranju kakvom jesmo.
smartXL wrote:Evo opet te pitam, za ovih 5-6 mjeseci, koga ste vrbovali da se prijavi na konkurs, ali da je strucan, da mozemo glasat za njega
Reprogram, zakazivanje skupštine, kandidature, pa izborna skupština.
Do tada ti niko nije dužan reći ko su kandidati.
smartXL wrote:A ovo sto te pitam, zasto odbijate sastat se, debatu organizovat, a sa druge strane objavljujete saopstenja preko portala, fb, je jadno
Tvoj gazda se odbija sastat. Na dopis Tehničkog odbora da se sastane s Upravnim odborom, odgovorio je smiješnim dopisom na Fb kojeg si mu vjerovatno ti pisao.
smartXL wrote:Evo mi hocemo da vas gledamo u debati na tv, uzivo, da svako iznese svoju stranu.
https://www.youtube.com/watch?v=Uq9NtPcJZcI

P.S. Ovakvim pisanjem i takvim argumentima samo štetiš onom u čijoj službi pišeš... ;-)

el gancho

#19806 Re: Zeničani

Post by el gancho » 10/06/2017 22:49

Ne znam zašto se uopšte raspravljate? S jedne strane NGG je napustio sve funkcije u klubu i svo dalje pisanje s njihove strane više nije relevantno, s druge strane zna se ko koči reprogram i besmisleno je po sto puta objašnjavati jednu te istu stvar kao papagaj.

avenija

#19807 Re: Zeničani

Post by avenija » 10/06/2017 23:12

Image

smartXL

#19808 Re: Zeničani

Post by smartXL » 10/06/2017 23:16

Prvo, apolitican sam, nemam nikog iznad sebe. To tvoje spinovanje da sam fudin...pa i vi ste vracini, ne spominjete ih, a kljuc je u rukama vijecnika. To namjerno zaobilazis. Nije tacno da su pokusali uvrstit tacku reprograma na dnevni red, a to imaju pravo. Kod usvajanja dnevnog reda, na pocetku sjednice, imaju pravo predlozit i tu tacku a onda se vijece izjasnjava jesu li za il protiv. Tu fudo ne moze nista, jer fudo ne glasa. To su maherski izbjegavali 12 puta, a kao za celik su.

Ja nisam zakazao za celik, pola ovih forumasa sto su za reprogram nisu se uclanili. Drago mi je sto je spisak objavljen, tacno se vidi ko su robijasi, oni najglasniji za reprogram...nema ih. Ja ih citavo vrijeme prozivam, sramota je da govore u ime celika a da nisu dali vlastiti doprinos. Ja sam savjesno svoju duznost ispunio, prisustvovo 4 domace tekme, vise od toga nisam fizicki mogao. Ali vi kao ngg ste trebali jos vise radit na tome. pa vi ste se zalagali za clanski model. Clanarine nisu uospte skupe, prihvatljive su, za par mjeseci se itekako moglo skupit.

I onda opet se poredi zeljo, nedavno je to bio arsenal, partizan. Kakve mi veze imamo s njima. Jel zelji gori pod nogama. Jebe se meni za njima i za njihovom posjecenosti. Kod nas su navijaci zakazali. Protiv mladosti samo 700 gledalaca, izgovor lose vrijeme :lol: Inace npr u njemackoj je uvijek ugodnih 20-tak stepeni. Moglo se itako skupit toliko novaca, da je ljudima stalo do celika, da imaju povjerenje u njega. Moglo se iz razloga jer je celiku podrska neophodna, nesamo od grada, nego i od navijaca. Svi su zakazali kad je najvise trebalo.

Ovo za licencu i opstanak se ne moras slagat, ali hronologija nam sve pokazuje. Nista nisam slago, sve ima crno na bijelo. Svake godine ista prica, repriza dogadjaja, samo se akteri mijenjaju.

Vase je isteklo kad je statut usvojen, sve poslije toga su ostali losi pokusaju, koji nisu ni sekunde popravili stanje, a pripisujete si uspjeh opstanak i licencu. Zavladala je euforija na pocetku, i onda sve nastavilo po starom

Mustang1

#19809 Re: Zeničani

Post by Mustang1 » 10/06/2017 23:17

LikoZeko wrote:Pozdrav svima,trebala bi mi vasa pomoc, naravno ukoliko mi mozete pomoci.

Naime, trebao bih uskoro poceti raditi u Zenici a zivim u Sarajevu.

Da li ima neko ovde, ili poznajete nekog ko vozari na toj relaciji, a da mu je potrebno drustvo i novcana naknada.

Bio bih vam puno zahvalan na pomoci.
Svi bjeze a ti hoces ovamo :D

avenija

#19810 Re: Zeničani

Post by avenija » 10/06/2017 23:26

https://www.zenicablog.com/potrebni-rad ... oizvodnji/

POTREBNI: RADNICI U PROIZVODNJI (M/Ž) – Delta Trade d.o.o. za svoju PJ Delta Frost traži 20 radnika za proizvodnju za preradu smrznutog voća.

Ajatolah_

#19811 Re: Zeničani

Post by Ajatolah_ » 11/06/2017 00:01

LikoZeko wrote:Pozdrav svima,trebala bi mi vasa pomoc, naravno ukoliko mi mozete pomoci.

Da li ima neko ovde, ili poznajete nekog ko vozari na toj relaciji, a da mu je potrebno drustvo i novcana naknada.

Vrlo dobro se sjećam da je jedan forumaš kukao što ne može u Zenicu na posao ono kad je bilo par-nepar u Sarajevu, dakle ima takvih na forumu :oops: ali takvi uglavnom nisu Zeničani i shodno tome nisu česti na ovoj temi. Ako ti brzo treba, bolje ćeš proći ako napraviš temu na Raznim diskusijama ili pitaš na podforumu Sarajevo.

@avenija dobra :thumbup:

LikoZeko

#19812 Re: Zeničani

Post by LikoZeko » 11/06/2017 00:02

Ajatolah_ wrote:

Vrlo dobro se sjećam da je jedan forumaš kukao što ne može u Zenicu na posao ono kad je bilo par-nepar u Sarajevu, dakle ima takvih na forumu :oops: ali takvi uglavnom nisu Zeničani i shodno tome nisu česti na ovoj temi. Ako ti brzo treba, bolje ćeš proći ako napraviš temu na Raznim diskusijama ili pitaš na podforumu Sarajevo.
ok. hvala.

Laissez faire

#19813 Re: Zeničani

Post by Laissez faire » 11/06/2017 01:22

smartXL wrote:pa i vi ste vracini, ne spominjete ih, a kljuc je u rukama vijecnika.
Po toj logici smo i NS-ovi i SDP-ovi i A-SDA-ovi i DF-ovi, ni njih "ne spominjemo".
smartXL wrote:Nije tacno da su pokusali uvrstit tacku reprograma na dnevni red, a to imaju pravo
Pazi sad šta predlaže GV:
https://youtu.be/oHiKdBffkJo?t=26m
Onda onaj kojeg braniš izlazi s pričom kako "ne zna koliko para treba za reprogram", a njegov saradnik Mujkić je potpisao izvještaj u kojem se jasno navodi kolike su obaveze za reprogram, dok mu je i od strane kluba nekoliko puta dostavljana tačna informacija.
I Fudo je imao pravo predložiti rebalans budžeta ali očito da ne želi, nego predlaže referendume, stečaje, laže kako ne zna koja su to sredstva, oduzima/vraća poslovne prostore, uslovljava, itd. i dok je tako, on će biti 5 puta više odgovoran i prozivan nego nesposobno GV (uključujući i SC) jer se nema ko dići i zahtijevati rebalans.
smartXL wrote:Ja nisam zakazao za celik
Dalo bi se razgovarati, ali ti koji si bio na 4 tekme od njih 14 si zadnji koji treba nekom soliti pamet što je mala posjeta, a pogotovo ostalim građanima.
smartXL wrote:Ali vi kao ngg ste trebali jos vise radit na tome. pa vi ste se zalagali za clanski model
Kako? I da si dobronamjeran koliko nisi, javio bi se tom NGG-u i dao savjete jer je iz mog ugla s marketinškog aspekta pozivanja na tekme urađeno sve da se privuku ljudi na stadion.
smartXL wrote:I onda opet se poredi zeljo, nedavno je to bio arsenal, partizan.
smartXL wrote:Inace npr u njemackoj je uvijek ugodnih 20-tak stepeni
:lol:
smartXL wrote:sve ima crno na bijelo
Hajde kad ima:
- koliko love se za licencu davalo prošlih godina,
- koliko bodova je nakon 19 kola ranijih godina imao Čelik pa da je izborio opstanak.
Nađeš li sezonu/godinu u kojoj se istovremeno dalo više love za licencu i u kojoj si u posljednjih 14 kola ostvario više bodova i jedva obezbijedio opstanak, povlačim se iz rasprave.
smartXL wrote:a pripisujete si uspjeh opstanak i licencu.
Opet te pitam: gdje su zvanično NGG i Robijaši prisvajali zasluge za opstanak i licencu?
Naprotiv, na opstanku se čestitalo svima osim NGG-u.
http://www.zacelik.org/cestitke-na-opst ... ijer-ligi/
To što ti ne možeš podnijeti što obični ljudi zahvaljuju NGG-u ili ih "dižu u heroje", to je opet stvar tvojih kompleksa i problema.
NGG i Robijaši su si pripisali pobjedu za usvajanje statuta (čestitajući i ostalim građanima), a za ovo dvoje - izmišljaš.

smartXL

#19814 Re: Zeničani

Post by smartXL » 11/06/2017 02:46

Ponovo ti vracam pricu za vijece, a narocito na snagu centra, koji su takodjer bili glasni u predizbornoj kampanji, nisu df, sdp toliko grlati bili. Vidi se ciji ste igraci. Znaci 12 sansi su propustili da se tacka uvrsi i izglasa.Do sad su vec mogle bit uplacene 2-3 rate. Druze vijece je zakonodavni organ, kabinet gradonacelnika izvrsni organ. Vidi se cijoj politici sluzite, kojim spinom se sluzite. Kasumovic i na ovom vijecu govori da imaju dvije opcije ali i da vijece odlucuje...Al nisu nesto pohitni, sto li...

Vezano za tekme, ljudino 7 domacih je bilo u ovoj polusezoni, ja bio na 4. Kakvih 14? Ocito da niste dobro odradili marketing, posjecenost je bila u padu. Jel mozda sto se niste dokazali da radite sve transparentno? Na lose rezultate se bas ne mozete zalit. Il je mozda uopste vise nema interesa za celik? Treba i tu neko preuzet odgovornost, klub je "ostecen" za velike pare, a kazes da je sve uradjeno da se ljudi privuku na stadion. Ponavljam ti, od ulaznica se fina lova mogla uzet, samo da je ljudima stalo do celika, da ste ih bolje animirali. Ako niste znali kako, sto ste prihvatili i tu sjeli. Ja se ne petljam tamo sta ne znam radit.

Ja ti opet kazem, celik je godinama dobijo licencu od drugostepene komisije, kolko je placo ne znam, ali je placo, dugovi su rasli iz godine u godinu, pa evo i ove godine rastu. Za opstanak u ligi zasluge idu iskljucivo igracima. Tu je tacka. Opet cu ti ponovit za opstanak ranijih godina..stizalo bi se sve kao i sad, jer pojedinci du imali korist od celika, nije im bio interes da se ugasi.

Ja nggu kapu skidam za statut, sve ostalo je bolje ne komentarisat. Zavadili ste se sa svima. Da je skupstina na vrijeme odrzana (jer saam govoris da ste ovdje kratko vrijeme, zato nema razvojnog plana...) mozda bi ovo bolje zavrsilo.

Reprogram ce bit, ali ne zahvaljujuci vama, nego vijecu.

Ako me budes opet citiro, molim te citiraj citav paragraf a ne samo da vadis iz konteksta, jer kad izvadis iz konteksta onda taj citat predstavljas kako tebi odgovara. Vec par puta se tim sluzis, a zaboravim ti skrenut paznju.

Casual's

#19815 Re: Zeničani

Post by Casual's » 11/06/2017 12:06

Emire, NK Čelik je imao bolji marketing nego dosta klubova zajedno. NK Čelik nije imao marketing do posljednjih 6 mjeseci.
Ostale ti gluposti ne želim više komentarisati.

smartXL

#19816 Re: Zeničani

Post by smartXL » 11/06/2017 13:05

Djecace, postani clan pa zastupaj celik, dolazi na tekme...Mani se supljiranja. Ja cu takvih "robijasa" nafatat gdje god hoces.

kamberovica polje

#19817 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje » 11/06/2017 13:43

Pa sve i da mi plaćaju ne bi ovoliko srao po forumu...

Casual's

#19818 Re: Zeničani

Post by Casual's » 11/06/2017 13:47

kamberovica polje wrote:Pa sve i da mi plaćaju ne bi ovoliko srao po forumu...
Druže moj, da si besploslen a vrhunac dana ti je besplatna kafa u kafani, imao bi vremena da sereš po forumima i FB 24/7. Jučer jedan optuži momke da su uzimali karte za repku, pa se poslije izvinjava, kao nisam znao, pogrešno mi rekli. :D

Not My Idea

#19819 Re: Zeničani

Post by Not My Idea » 11/06/2017 13:59

Casual's wrote:
Druže moj, da si besploslen a vrhunac dana ti je besplatna kafa u kafani, imao bi vremena da sereš po forumima i FB 24/7. Jučer jedan optuži momke da su uzimali karte za repku, pa se poslije izvinjava, kao nisam znao, pogrešno mi rekli. :D
Vidjela sam to. Ne znam sta je lik sebi umislio ko je on, kako je on silno pomogao gradu...kompleksas obicni, kmechalo umisljeno.

Ko je emir? :mrgreen:

el gancho

#19820 Re: Zeničani

Post by el gancho » 11/06/2017 14:14

Not My Idea wrote:
Casual's wrote:
Vidjela sam to. Ne znam sta je lik sebi umislio ko je on, kako je on silno pomogao gradu...kompleksas obicni, kmechalo umisljeno.

Ko je emir? :mrgreen:
Kako ko je? Pa onaj Emir Bajrami, mehin sin, autolakirer gore s Crnila. Brat onog Semira Bajramija što drži farmu koka na Vardištu...

clio_dci120

#19821 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 » 11/06/2017 15:00

Dobro si uspio to, svi idu iz Zenice, ti u nicaZe...Zenicani idu i po Vitezu raditi, trebalo je Arenu po Peri Gudelju nazvati, jer je mnogo vise zaduzio zenicane omogucivsi im da imaju hljeba da jedu od crkavice sto dobiju za svoj rad, inace da i to nemaju pola bi Zenice pocrkalo od gladi...

avenija

#19822 Re: Zeničani

Post by avenija » 11/06/2017 15:51

clio_dci120 wrote:

Dobro si uspio to, svi idu iz Zenice, ti u nicaZe...Zenicani idu i po Vitezu raditi, trebalo je Arenu po Peri Gudelju nazvati, jer je mnogo vise zaduzio zenicane omogucivsi im da imaju hljeba da jedu od crkavice sto dobiju za svoj rad, inace da i to nemaju pola bi Zenice pocrkalo od gladi...
Glupa prica..

Casual's

#19823 Re: Zeničani

Post by Casual's » 11/06/2017 16:06

clio_dci120 wrote:

Onima sto rade u proizvodnji ostane 310 KM plate nakon što plate mjesecnu, a u prodaji ostane oko 360.

avenija

#19824 Re: Zeničani

Post by avenija » 11/06/2017 16:19

Po zvacnicnoj statistici u Vitezu je prosjecna plata manja u odnosu na Zenicu za 250 KM.
Molim boga samo da Fudo napravi onu zonu sa ozbiljnim prodajnim objektima sto je najavio u Perinom Hanu , pa da vidimo ko koga hrani i za koliko ce mu promet pasti.
Fis-u Vitez je Zenica najjace traziste.

clio_dci120

#19825 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 » 11/06/2017 16:24

avenija wrote:
clio_dci120 wrote:

Glupa prica..
Sto je glupa? Plata jeste manja, ali onda sto idu zenicani da rade u FIS, a rade ih ne bas zanemarljiv broj?
De mi reci onda zasto zenicani ne rade u Zenici, sto idu raditi u Vitez,ako su bolje plate u Zenici? Stvarno su onda glupi ako su u Zenici plate puno vece, a oni levati idu raditi u Vitez za manju placu :-? :D
Zenicani trebaju Bogu zahvaljivati na Peri Gudelju koji je vise uradio za zaposljavanje zenicane nego "zeleni" i svi ostali u ovome gradu za proteklih 25 godina.

Post Reply