Zene su unistile muskarce...

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: Euridika, _BataZiv_0809

sheilak

#276 Re: Zene su unistile muskarce...

Post by sheilak » 25/03/2014 09:49

@kuglica13
Sve je pocelo od Adama i Eve... Bila je sama i nije imala konkurenciju, pa ga je morala izmanipulirati :D
nije. prva je bila lilith. napravljena od iste tvari kao i adam, dakle ne od njegovog rebra. :D koja se nije htjela pokoriti njemu smatrajuci se njemu ravnom. pa ga je napustila, i njega, i Boga i raj. i zavrsila u bezumlju, sa raznim tim nekim demonskim bicima, pareci se sa njima i radjujuci im djecu. dakle, to je to neko hebanje bez cejfa koje spominjes i bijeg od dublje veze sa partnerom. :wink: to je ukratko njena prica, kako je kazuej mainstream religija. eva je tek kasnije dosla. i nije nasamarila adama jer ko mu je kriv sto je povodljiv. a bila je eva nakon toga drakonski kaznjena, od Boga samog. znas ono, porodjajne muke, etc.
Mislim da ono za sta smo se mi borile i izborile je samo legalizovanje zlostavljanja zena
Moderno drustvo nam je nametnulo definiciju „prave“ zene kao uspjesne, dobre majke, jake, samostalne, ravnopravne na poslu, u krevetu, u kafani...jos samo da muda sebi prisijemo.
mislim da je upravo suprotno, ovo oko zlostavljanja zena. zena ce danas biti samo zlostavljana ako to dopusti, u bilo kojem smislu. sad to ne treba trpjeti, osim ako nema mazohistickih sklonosti. ranije je to ulazilo u sastavni dio zenske uloge. i moderno drustvo nije nametnulo takvu definiciju niti sliku zene. vec je to bio prirodni tok hajmo reci evolucije zakrzljale zenske svijesti. ergo, zena je morala postati takva. i ne vidim nista lose u tome. i ne vidim zasto se takve kvalitete vezu iskljucivo za imanje muda .

Mi ne trebamo ljubav, njeznost, podrsku, ne treba nas maziti i usmjeravati, mi mozemo sve pa i jebati se iz ceifa bez potrebe za vezivanjem i dubljom konekcijom sa partnerom, a u genima nam je da se vezemo, cuvamo svog muskarca. Mi smo jake i mozemo se nositi sa svim izazovima modernog drustva. Ne treba se brinuti o nama, sve cemo mi same.Tim smo uzele muskarcu njegovu genetsku ulogu, da je zastitnik, lovac, cuvar...
nije tacno da ne trebamo sad ni njeznosti ni podrske niti savjete, i mi smo ipak insani, kao i svi drugi :D , ali ne treba me svako usmjeravati niti mi davati savjete koji meni ne cine dobro, niti se zelim vezati za svakoga, ako to ne zasluzuje. a ne bih se htjela ni primarno definirati preko potrebe za njeznoscu, za drugom osobom, dakle preko ovisnosti o drugima. meni nije u genima da cuvam svog muskarca po svaku cijenu, a da pritom budem nevjerna sebi. ok, voljeti, postovati, hajde i cuvati i maziti i ljubiti :D, ali ne po cijenu sebe.

i ja nisam dozivjela u svojoj porodici da je muskarac zastitinik, lovac, cuvar, bez obzira na to koliko ja voljela i postovala svoga oca. kod mene su zastitinice, lovci i cuvari bile mama, baka, tetka. takva je moja porodica i tako sam naucena, a muskarci, u mojoj porodici, a i one koje sam upoznala nisu se nesto puno trgali da dokazu suprotno. sto je ok.
I lazemo da nam je dobro, nesretne smo...nit smo majke kako treba, niti muzu sretne i predane ( vodeci razlog raspada brakova), niti smo uspjele biti ravnopravne u kafani ( napijemo se i ostanemo samo jebene i tuzne uglavnom) niti na poslu ( gledaju nam u sise da ne znam ti sta pametno zborimo) i uglavnom nam je ili olaksica ili prepreka sto smo zene u karijeri,nikako nismo ravnopravne,... i nasi hormoni jednostavno zahtjevaju vise odmora i nismo predodredjene da podnosimo toliki stres.
Ako osjetimo da smo ranjive i da se zaljubljujemo bjezimo glavom bez obzira ili bjezi on jer si pokazala slabost, tako ga neko posavjetovao...na kraju svi zavrsavaju nesretni.
e ja sad mislim da ti nas zajebavas malo. ovo oko predanosti muzu i krhkom hormonalnom statusu. predanost partneru da i ljubav prema njemu da, ali ponavljam, ne po svaku cijenu. mozda te zene koje su nepredane muzu smatraju da ovi to ne zasluzuju, da se one zrtvuju bez veze i smisla. a nisi ravnopravna u karijeri ili sta je vec znam gdje upravo jer trazis zastitinika u muskarcu i sama priznajes da si slabija i da ne mozes izdrzati sav taj stres. polazis od sebe jer si slaba, dok su druge zene vjerovatno jace, mozda u svakom smislu, te proklinjes vascijeli zenski rod-zbog svoje slabosti.

a kad smo zaljubljeni, pa svi smo ranjivi i velik broj nas bjezi. ali ima i tih hrabrih koji ostaju. bilo musko ili zensko.

tendzera

#277 Re: Zene su unistile muskarce...

Post by tendzera » 25/03/2014 09:51

Ima l' preživjelih? :zoka: :lol:

berenice

#278 Re: Zene su unistile muskarce...

Post by berenice » 25/03/2014 10:50

kuglica13 wrote:Sve je pocelo od Adama i Eve... Bila je sama i nije imala konkurenciju, pa ga je morala izmanipulirati :D

Nisam otisla,tu sam i druzit cu se sa vama povremeno.
Da naglasim za pocetak da nikako nisam iskljuciva, da ne generaliziram niti osudjujem.

Iznijela sam svoje razmisljanje onako usput, ad hoc i ocekivala definitivno otpor, debatu, afirmacijsku i negacijsku ekipu i svasta nesta, ali nikako pokusaj procjene moje licnosti, trenutnog raspolozenja, procjenu ispravnosti mojih izbora, kvalitetu majcinstva...e jbg., od toga sam pobjegla. Pa necu se valjda upustati u te dokone rasprave.
Za frustraciju je bolje uzeti antidepresiv, a ne benzodiazepam, na njeg se lahko navuci :D

Mislim da ono za sta smo se mi borile i izborile je samo legalizovanje zlostavljanja zena
Moderno drustvo nam je nametnulo definiciju „prave“ zene kao uspjesne, dobre majke, jake, samostalne, ravnopravne na poslu, u krevetu, u kafani...jos samo da muda sebi prisijemo.
Mi ne trebamo ljubav, njeznost, podrsku, ne treba nas maziti i usmjeravati, mi mozemo sve pa i jebati se iz ceifa bez potrebe za vezivanjem i dubljom konekcijom sa partnerom, a u genima nam je da se vezemo, cuvamo svog muskarca. Mi smo jake i mozemo se nositi sa svim izazovima modernog drustva. Ne treba se brinuti o nama, sve cemo mi same.Tim smo uzele muskarcu njegovu genetsku ulogu, da je zastitnik, lovac, cuvar...
I lazemo da nam je dobro, nesretne smo...nit smo majke kako treba, niti muzu sretne i predane ( vodeci razlog raspada brakova), niti smo uspjele biti ravnopravne u kafani ( napijemo se i ostanemo samo jebene i tuzne uglavnom) niti na poslu ( gledaju nam u sise da ne znam ti sta pametno zborimo) i uglavnom nam je ili olaksica ili prepreka sto smo zene u karijeri,nikako nismo ravnopravne,... i nasi hormoni jednostavno zahtjevaju vise odmora i nismo predodredjene da podnosimo toliki stres.
A lazemo i dalje da nam je dobro. Ostajemo neudate. Ili se razvodimo.A biramo partnere po kriterijima koje smo mi zadale i koji se uklapaju u nase naucene uloge.
Ako osjetimo da smo ranjive i da se zaljubljujemo bjezimo glavom bez obzira ili bjezi on jer si pokazala slabost, tako ga neko posavjetovao...na kraju svi zavrsavaju nesretni.

Dobro jutro
Dobar dan!

Draga kuglice, pa zašto ne odmah tako?! Ali dobro, možda ni odaziv na temu ne bi bio veliki da je nisi postavila onako isključivo i mizogeno. Zato i jesi našla uglavnom osudu i pokušaje procjene tvoje ličnosti, jer "ko si ba ti da tako pričaš". Međutim, sa ovim postom bi mogla očekivati neku ozbiljniju debatu.
Ja lično se slažem s tobom što se tiče ovog zadnjeg dijela posta... da svi završavimo nesretno, jer se pokušamo pretvoriti u nešto što jednostavno po prirodi ne možemo biti.
Međutim, ne slažem se s tobom po pitanju krivice. Ne mogu samo žene biti krive za to što su muškarci danas takvi kakvi su. (A, zapravo kakvi su?) Ne misli da je to danas puno drugačije nego prije 100 godina. Sve je isto, samo smo malo promijenili način življenja. Temelji odnosa između muškarca i žene su isti, jer priroda ne dozvoljava drugačije. Time što kriviš samo žene za to da su muškarci danas nikakvi, omalovažavaš muški rod. Kao da sve žene mogu i hoće upravljati svim muškarcima. To nije tako. Ja sebe ne vidim kao takvu i ne mislim o muškarcima na taj način. Uvijek je bilo i ravaku i papučara i svega. Super pa je tako! Da nema drugačijeg, kako bismo znali ko smo?!
Da, žene su se borile za ravnopravnost i za mnoge druge stvari, ali ne zato da bi "vladale svijetom", nego da bi si život učinile vrijednim življenja. Ta borba nije sigurno došla kao grom iz vedra neba, onako, zato što nisu znale šta drugo da rade. Ta borba je došla poslije mnogo, mnogo godina i preživljenih sranja, koja su doživljavale od strane muškaraca. Do prije par godina nismo imale pravo glasa.
U svemu treba naći neku granicu, to smo čuli hiljadu puta... Ali uglavnom nije lako naći tu neku zlatnu sredinu, pa čovjek ode predaleko. Tako se desilo i s tom našom borbom za ravnopravnost, ali svako ipak za sebe mora znati šta, kako i dokle.

Ah, da, upravu si i što se tiče benzodiazepama. Gore je s njih se skinut' nego s bilo čega :wink:

Ramzess Veliki

#279 Re: Zene su unistile muskarce...

Post by Ramzess Veliki » 25/03/2014 11:52

Rekoh ja da je Kuglica super. :novine:

irac300

#280 Re: Zene su unistile muskarce...

Post by irac300 » 25/03/2014 13:11

kuglica13 wrote:Sve je pocelo od Adama i Eve... Bila je sama i nije imala konkurenciju, pa ga je morala izmanipulirati :D

Da naglasim za pocetak da nikako nisam iskljuciva, da ne generaliziram niti osudjujem.

Iznijela sam svoje razmisljanje onako usput, ad hoc i ocekivala definitivno otpor, debatu, afirmacijsku i negacijsku ekipu i svasta nesta, ali nikako pokusaj procjene moje licnosti, trenutnog raspolozenja, procjenu ispravnosti mojih izbora, kvalitetu majcinstva...e jbg., od toga sam pobjegla. Pa necu se valjda upustati u te dokone rasprave.
Za frustraciju je bolje uzeti antidepresiv, a ne benzodiazepam, na njeg se lahko navuci :D

A lazemo i dalje da nam je dobro. Ostajemo neudate. Ili se razvodimo.A biramo partnere po kriterijima koje smo mi zadale i koji se uklapaju u nase naucene uloge.

Dobro jutro
Što bi rek'o Suljo Tihić, šta je alternativa?

BadCopy

#281 Re: Zene su unistile muskarce...

Post by BadCopy » 25/03/2014 14:07

Ravnopravnost prestaje kad treba kauc na peti sprat ponjeti

Od zla oca od gore matere

Seoskivaralica

#282 Re: Zene su unistile muskarce...

Post by Seoskivaralica » 04/04/2014 00:27

Dobro jutro
Nejra jesto ti ?
Il sam masio u onih 5 dag. 8-)

Internetowska

#283 Re: Zene su unistile muskarce...

Post by Internetowska » 08/04/2014 13:40

Vezivanje i konekcija su sinonimi, ponekad je manje više. Genetska uloga muškarca je da bude zaštitnik koga/čega konkretno? I sta da lovi i da čuva? Žene koje je zaobišla emancipacija? Za početak, nismo genetski predodređeni da lovimo, niti da jedemo meso, ali to je druga tema. Iskreno se nadam da govoriš isključivo u svoje ime kad potenciraš da je u 'ženskim' genima da se vežu i čuvaju 'svog' muškarca, utapanju tuge u alkoholu i navodnoj samoći. :!: :?:

uvijekIInikadI

#284 Re: Zene su unistile muskarce...

Post by uvijekIInikadI » 19/05/2014 19:34

Mene svakodnevno žene uništavaju, uspješnije su od mene u uništavanju njih. :lol:
Ma nek sve crkne al ne dam se?! :P

sarajlija80

#285 Re: Zene su unistile muskarce...

Post by sarajlija80 » 24/05/2014 18:44

unistile i dalje nastavljaju ,ali ja ih dzaba opet volim. :-D

soe4

#286 Re: Zene su unistile muskarce...

Post by soe4 » 24/05/2014 18:59

Da Bog da se sve ukakile..
ODJEDNOM :mrgreen:

KPNCTNJAH

#288 Re: Zene su unistile muskarce...

Post by KPNCTNJAH » 25/05/2014 14:36

Ovo Proto :oops:

Mračajski proto

#289 Re: Zene su unistile muskarce...

Post by Mračajski proto » 25/05/2014 19:43

KPNCTNJAH wrote:

Ovo Proto :oops:
:lol:

Big Ang

#290 Re: Zene su unistile muskarce...

Post by Big Ang » 25/05/2014 20:26

Joj ako vas ja unistim :twisted:
Kakva je ovo nenormalna tema? :lol:

Mračajski proto

#291 Re: Zene su unistile muskarce...

Post by Mračajski proto » 25/05/2014 20:37

Žene su Srne vrane!

Zatamnjena stakla

#292 Re: Zene su unistile muskarce...

Post by Zatamnjena stakla » 25/05/2014 20:52

Kanite se žena, one nisu Džedajke!

eluna

#294 Re: Zene su unistile muskarce...

Post by eluna » 17/06/2014 14:26

da se pritefterim :)

Enticer

#295 Re: Zene su unistile muskarce...

Post by Enticer » 18/06/2014 12:47

dječak sa šibicama wrote:

zlo!

:-) :-) :-) :-) Uh...

Apsolutno je nevjerovatno da ima muskaraca kojih zene ne zanimaju. :run:

eluna

#296 Re: Zene su unistile muskarce...

Post by eluna » 18/06/2014 15:38

kuglica13 wrote:Sustina je da su se zene izborile za svoja prava,i dobile poleta, pa tada slagale da su sto nisu, i nastavile sa tim lazima...
i dan danas lazu jedna drugu, rade sto ne zele, i vise ni same ne znaju sta je istina...
Dokazale smo da mozemo sve sto moze i muski svijet, samo kako?
Ko tu pusi foru?
Uz sve to, sto sve mozemo, usput im tacno po propisima naucimo popusiti, i jos kazemo da uzivamo u tome!
Jer valja ga zadrzati, na danasnje vrijeme kad je "p.... ko salate" i sve same profesionalke, koje su nafurale muskarce da su "bozanstva", a one jadnice, ne dao Bog da joj bacis pogled na ginekoloski nalaz, ili je prikljucis na detektor lazi!
O tome pricam...i da zena sam, obrazovana, i smatram da je nasilja nad zenama danas samo jos vise, samo smo ga odobrile i rekle da se nama to svidja...i jos slavimo dan nase ravnopravnosti...
A po cemu smo ili trebamo biti ravnopravne?
Sve smo im slagali i zbog toga se danasnji muskarac temelji na lazima svojih mama za pocetak, i svih "slobodoumnih"zena koje su im prosle kroz zivot i danasnji muskarac je los, jer mi smo ga takvim napravile.
ili žestoko trolaš, ili si maloumna .....ili debelo zagorila :D ...jeste da je nigdje veze, ali ću pročitati komentare, tek da se fino nasmijem i vidim šta trolaju muški po ovoj temi - baš me zanima

Mutivoda

#297 Re: Zene su unistile muskarce...

Post by Mutivoda » 18/06/2014 15:43

joj hahahahahahahahaha

@ladyblue - halali, al' svaka joj je zlatna :mrgreen:

eluna

#298 Re: Zene su unistile muskarce...

Post by eluna » 18/06/2014 16:12

_mufljuz_ wrote:
Objektivni navijac wrote: Na forum si dosla raspravljas konkretno :-) :? :-) Pa na forumu se okupljaju samo besposlicari,lezihljebovici i budzetlije,sljam i smece,nakot zla oca i jos gore majke,koji jos koriste priliku anonimnosti da bljuju zlobu i podrugljivost. Pa bolje savjete,bolji razgovor i dusevnije ljude ces naci u kafani tipa Sedlo i Jagoda :D :izet: :D
Forum je samo za zgubidanjenje i zezanciju. Posveti se necem,pametnijem,djeci ili novom covjeku !!
bogami je i tebe neka spenglala dobro :lol:
:pisnuo:

sha_ba

#299 Re: Zene su unistile muskarce...

Post by sha_ba » 18/06/2014 16:15

unisten je :izet: ........ :lol: :lol: :lol: :lol:

sheilak

#300 Re: Zene su unistile muskarce...

Post by sheilak » 19/06/2014 09:25

kad smo vec kod kuglice, a gdje je ramzess? :D

Post Reply