Željko Joksimović-27.4.-prepuna Zetra

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: Bobi

vedderedi

Post by vedderedi »

neutral wrote:LANE, BA!

Željko Joksimović održao spektakularan koncert u Sarajevu pred 15.000 ljudi
http://img231.imageshack.us/img231/3257/raja8sn.jpg

Koncertni događaj sezone u Sarajevu svakako predstavlja nastup Željka Joksimovića, preksinoć održan u sportskoj dvorani Zetra pred nešto više od petnaest hiljada ljudi! Vidno uzbuđen Joksimović, već po tradiciji u bijelom sakou, na početku se obratio publici riječima: "Proputovao sam ceo svet i održao mnoge koncerte, ali ovo večeras smatram krunom svoje dosadašnje karijere".

http://img139.imageshack.us/img139/5337/zeljko9jw.jpg

Koncert je otvoren pjesmom "Lud i ponosan", sa poslednjeg albuma uz muzičku podršku beogradske filharmonije, Teksas benda i pratećih vokala. Iza kulisa, najveća pompa odvijala se ispred garderobe Dina Merlina. Da bi eskivirao novinare, sjedokosi muzičar zaključao se u svoju svlačionicu i nije promolio glavu sve do izlaska na scenu, gdje je u duetu sa Joksimovićem otpjevao "Supermena":

- Željko mi je veoma drag i pošto je on bio gost na mom koncertu na Koševu, i ja sam došao u Zetru da njega podržim. On je veoma kvalitetan muzičar, a ja samo sa takvima i sarađujem! - rekao je Dino. Na pitanje da li planira da i Beograd uvrsti na neku svoju buduću turneju, bosanski muzičar je zagonetno odgovorio: - Beograd jeste u planu, ali o tom - potom.

http://img139.imageshack.us/img139/8182 ... ino1ed.jpg

http://img139.imageshack.us/img139/6333 ... lid6uy.jpg

Ostali Željkovi gosti na koncertu Hari Mata Hari i Halid Bešlić, bratski su podjelili garderobu, ali i flašu "džeka denijelsa", koji im je vidno popravio raspoloženje i prekratio čekanje do izlaska na scenu. Na koncertu je viđen glumac Enis Bešlagić , koji je došao u društvu supruge Sabine.

Kada ga je Joksimović ugledao u bekstejdžu, uhvatio ga je za ruku i odveo pravac na binu gde su zajedno otpjevali jednu baladu, što je propraćeno gromoglasnim aplauzom u Zetri. U publici je viđen i glumac i ponosni mlađi brat Saša Joksimović, koji nije krio zadovoljstvo zbog Željkovog uspjeha u Sarajevu.

Svi oni koji su propustili spektakl u Zetri ili, pak, žele da uspomene na njega sačuvaju u svojoj arhivi, mogu da kupe DVD izdanje koje će se uskoro pojaviti u prodaji.
Zamalo ne zaplakah! :roll:
mahalas505

Post by mahalas505 »

taxi_driver wrote:citam vas i kontam jebote koliko cool momaka ima u bosni.dajte ba ko voli da slusa zeljka nek ga slusa a ko ne voli nek ga ne slusa.nismo ovdje dosli razglabati o tome valja li zeljko ili ne.nekom valja a nekom ne.stvar ukusa.isto je sa cipelama.nekome se svidjaju a nekom ne.i sad pitam ovu raju koja ne slusa zeljka da li ja treba da kontam da si ti vise inteligentni od onih sto ga slusaju?
odrastao sam uz azru,ekv,oktobar a sad mogu i joksimovica da slusam.zasto?zato sto mi muzika godi usima.e sad jesam li ja papak?mozda i jesam ali boli nekog neka stvar sta ja slusam i sta ja volim.nego kakav je koncert bio, to je pitanje.
Pa ja i ne komentarisem neciji ukus ili ne,licno i ja ponekad poslusam joksimovica,ali iz principa nisam otisao na koncert,kao sto necu ni otici na cecin kad bude,a kakva smo mi bagra i zaboravan narod bice i tu prepun koncert,pa ce opet biti imal ko kakvih slika sa toga koncerta :lol: Ipak vidim da ipak nekih neinformiranih ovdje,i bilo je jos nekih intervijua koje je on dao pored onog u turskoj, ali ne bitno, najbitnije je da se raja dobro provela na koncertu, jel tako?! :D
taxi_driver

Post by taxi_driver »

ma svako ima pravo izbora.zasto ne bih isao na koncert zeljka joksimovica,a da idem na magazin npr ili bilo kojeg pjevaca iz hrvatske.pa i hrvatska je bila agresor.ali nije moje ni da kazem gdje da se ide ni koga da ljudi slusaju.svak ima svoj ukus i to je to.ko hoce da ide nek ide, ko nece ne mora.cak bih dozvolio i ceci koncert u sa.meni to ni malo ne smeta.
amcho_79

Post by amcho_79 »

Taj Zeljo je jedno divno stvorenje,secam ga se jos od malih nogu,uvek je trckao za klinkama u kraju i bio veliki zavodnik!Na pocetku ovog nesretnog rata koji je obuhvatio nekada dragu nam celu Jugoslaviju on je sa ostalim klincima skupljao obelezja belih orlova i tigrova,dizao tri prsta u skoli kao onda u Carigradu,ako se secate.Sto ja objasnjavam kao trazenje sebe i mogu vam reci da je uspeo,jer kao sto rece onaj decko pod nadimkom Sike hara celom Jugom i sigurno je da ce zapadnom evropom.Ja bi njega za predsednika Srbije,jer je car bre.Pozdrav svim sarajlijama koje su jos jednom potvrdile da muzika nepoznaje granice
murti439

Post by murti439 »

Turbo folk nije samo vrsta muzike, turbo folk je stil života. :D

Nacionalizma se, dakle, ostavite, turbo folk ne poznaje tu kategoriju. Vaš i "naš" Željko može biti odakle hoće - opet je ista umišljena, izvikana i priglupa seljačina.

Baljezgarije iz Istanbula, pred finale Eurosonga, su potpuno bezopasne i mogu uvrijediti samo nekoga na Željkovom vlastitom nivou, ali puno govore o tome koliko je daleko neko dogurao... od motike.

Zanima me da li je iko ikad čuo kompliment na račun "bezgraničnog muzičkog talenta" ovog tipa iz usta nekoga relevantnog i kompetentnog ili se krug izvora svodi na voditeljice sa "Pinka" i Željkove "još talentovanije" kolege sa estrade...
amcho_79

Post by amcho_79 »

Imam osecaj da vi sarajlije se delite opet kao u ratu!?Jedni su protiv Zeljka samo zato sto je on pripadnik srpsog naroda a,drugi ga brane jer hoce da budu ono totalno kul....ja se iskreno divim ovim drugim jer sve dok je njih i nama ce biti dobro.Pozelio sam doci u Sarajevo na cevape i urmasice.
edu

Post by edu »

sta drugo reci osim da je koncert bio odlican..

kazu oni iz doncafea na hayatu.. :D :D :D
vedderedi

Post by vedderedi »

edu wrote: kazu oni iz doncafea na hayatu.. :D :D :D
To je najodvratnija emisija koja je ikada krocila u eter!
Eli005

Post by Eli005 »

Ocigledno nije jasno nasoj cijenjenoj publici da u nasoj BiH samo susjedni izvodjaci prave spektakle "kako to oni naziovaju",Zeljko,Toni,Tose.Izuzetak je Dino predratni izvodjac.Da li mislite da je to slucajno?Mi smo najveca govna jer sve svoje bacamo pod noge a ko ovo je sa strane pravo.Satro.Mislim da je to fantasticno rekao Majka, RISPEKT ljudi, prema nama samima to nam nedostaje.Treba malo nase podrske a ne preseravanja.Halo malo se trznite 8-) 8-) 8-)
edu

Post by edu »

spektakl..sta god ti pod tim podrazumijevao..(valjda punu dvoranu..sta li..)..e onda treba biti fer pa reci..hari je punio zetru..merlin..plavi orkestar..halid beslic..haris dzinovic..tifa skenderiju..crvena jabuka..safet isovic zetru..(spektakl "yutel za mir ne racunam.. :D :D :D )..prema tome ta prica kako kod nas prolaze samo ljudi "sa strane" ne stoji..sto se tice joksima.. :D ..ljudi ga neopravdano trpaju u isti kos sa proeskim..cetinskim..i slicnim pjevacima..joksim je..treba biti realan..muzicar koji svira 9 (ili 12..nisam siguran..)..instrumenata..i to treba cijeniti..ima "nos" za napraviti hit..ima glupih pjesama..nevjerovatno glupih..(telo vreteno..i sl..)..ali ima i dobrih..(recimo ledja o ledja koja je..po mom misljenju..njegova najbolja stvar..i koja je samo zbog lose tempiranog izlaska ostala u sjeni "laneta"..a 66x je bolja od iste..)..joksim je namazan covjek koji zna sta narod hoce..za mudonje ubaci koju "drsku zenu plavu"..jednu "crnokosu"..i "telo vreteno"..i mudonje sretne..trebicama napravi "habaneru"..i kaze da im "mirise kosa"..i da "taj miris jos oseca"..i njegove su..ljude koji ce njemu otici na koncert i(li) kupiti cd ne interesuje dumanje otkud "posoljeni zrak i razlivena tinta" u pjesmi..oni hoce veselo.."ko ce slusati tudju muku"..ja mogu poslusati ono sto on radi..ali daleko od toga da bih mu otis'o na koncert..ili ne daj boze kupio cd.. :D :D ..recimo to ovako..dobar je..ali daleko mu kuca bila.. :D :D :D
krkan

Post by krkan »

hari je punio zetru.. :-) :D

edu

kad je to hari punio zetru ja se sjecam da je pomenuti ljigo punio po tri dana beogradske dvorane
a prije rata je u sarajevo dovuko sabrinu :-) (ako se dobro sjecam) pa jedva pet hiljada
nikad on nije mogao napuniti salu sto ne znaci da u buducnosti nece sobzirom sta se sad pusta po kaficima :-)
edu

Post by edu »

slucajno znam datum..jer mi je drugu tada rodjendan..02.11.2000 i neke godine!
inspire_me

Post by inspire_me »

Jel otkrio ko je Michelle, procitah negdje u novinama da ce otkriti u Zetri :D :D
Stitch__

Post by Stitch__ »

bio sam i ja na tom harijevom :D i napunio je zetru :D
inspire_me

Post by inspire_me »

inspire_me wrote:Jel otkrio ko je Michelle, procitah negdje u novinama da ce otkriti u Zetri :D :D
Mislila sam na Joksimovica, da ne bude kakve zabune, jer se vec odavno u temu uvukao Hari :D :zzzz:
Post Reply