zeljava

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

Post Reply
photo
Posts: 839
Joined: 19/09/2003 00:00

#1 zeljava

Post by photo »

moze li mi neko objasniti kako se dodje do aerodroma zeljava (gdje se skrene, sa koje ceste, ima li neki znak, kuca ili neka oznaka radi lakse orjentacije) i moze li se prici, uci i hodati po aerodromu, u aerodromu (u planini) i slicno?
User avatar
Šeha
Posts: 1666
Joined: 11/08/2005 13:46

#2 Re: zeljava

Post by Šeha »

photo wrote:moze li mi neko objasniti kako se dodje do aerodroma zeljava (gdje se skrene, sa koje ceste, ima li neki znak, kuca ili neka oznaka radi lakse orjentacije) i moze li se prici, uci i hodati po aerodromu, u aerodromu (u planini) i slicno?

Ne znam da li si do sada naisao na ovaj sajt ali pravo je dobar i opsiran:

http://www.zeljava-lybi.com/
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#3 Re: zeljava

Post by ljubav_aha »

idi na zahidov forum,pa ces naci u arhivi,jer dugo nije aktivan,ali ima dobrih ifnormacija

svedska,stari vojni aerodorm pod zemljom je pretovren u muzej ,sto bi bila odlicna ideja da se uradi sa zeljavom
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#4 Re: zeljava

Post by ljubav_aha »

Šeha wrote:
photo wrote:moze li mi neko objasniti kako se dodje do aerodroma zeljava (gdje se skrene, sa koje ceste, ima li neki znak, kuca ili neka oznaka radi lakse orjentacije) i moze li se prici, uci i hodati po aerodromu, u aerodromu (u planini) i slicno?

Ne znam da li si do sada naisao na ovaj sajt ali pravo je dobar i opsiran:

http://www.zeljava-lybi.com/
PAZNJA :

Uniištavanjem aerodroma je napravljena i velika ekološka šteta jer po ovom istraživanju na Željavi je otkrivena visoka koncetracija kemijskih spojeva. polikloriranih bifenila (PCB),osobito u tunelu 1 gdje je im je koncetracija 164ppm(parts per milion).Ovdje ima još podataka o PCB spojevima.

VISE O SPOENMUTOM PROBLEMU NA LINK STO JE POSALO SEHA
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#5 Re: zeljava

Post by BISCANIN2 »

moze li mi neko objasniti kako se dodje do aerodroma zeljava (gdje se skrene, sa koje ceste, ima li neki znak, kuca ili neka oznaka radi lakse orjentacije) i moze li se prici, uci i hodati po aerodromu, u aerodromu (u planini) i slicno?
Legalno ne mozes nikako doci do0 aerodroma ,mozes izganjat kakvu stelu da dgs i cro granicna policija zazmire , ako si spreman na rizik imam havere koji ti mogu [omoci i koji su bili prie 20 dana tamo .
Post Reply