Zdravstveno osiguranje u Sarajevu za strance

Sve o zdravlju...
Post Reply
stoprocentna

Zdravstveno osiguranje u Sarajevu za strance

Post by stoprocentna » 25/01/2016 00:39

Kakve su mogućnosti zdravstvenog osiguranja za vrijeme privremenog boravka u Sarajevu - 6 mjeseci?

Privatna putnička osiguranja su vrlo skupa, a do informacija se prilično teško dolazi :roll:

Dr.medicine

Re: Zdravstveno osiguranje u Sarajevu za strance

Post by Dr.medicine » 25/01/2016 21:17

to pogledaj sa svojim osiguravajucim društvom odakle dolazis. da li oni pokrivaju tvoje osiguranje izvan države iz koje dolazis.
ako da, onda dobijes potvrdu na određeni period s kojom ides dr, a koja se fakturise tvom osiguranju

The Realist

Post by The Realist » 26/01/2016 23:45

stoprocentna wrote:Kakve su mogućnosti zdravstvenog osiguranja za vrijeme privremenog boravka u Sarajevu - 6 mjeseci?

Privatna putnička osiguranja su vrlo skupa, a do informacija se prilično teško dolazi :roll:

Ako ostaješ 6 mjeseci, znači da moraš dobiti dozvolu za privremeni boravak, a nakon što istu dobiješ možeš uzeti osiguranje koje i mi koristimo, preko zavoda, s tim da moraš platiti odmah za unazad 6 mjeseci, plus nakon toga po 60 KM svaki mjeseci (na početku znači 420KM).

Do tada možeš samo neko privatno, koje moraš ionako izvaditi, da bi mogla dobiti dozvolu u privremeni boravak (godinu dana vrijedi), 90KM u Bosna Sunce Osiguranju, a mislim da nešto i u Sanasi ima i jeftiniji su. Za privatna se dobro raspitaj šta pokrivaju, jer znam da Bosna Sunce pokriva do 1000KM i to u svojoj poliklinici, s tim da oni ustvari pokrivaju 50% od cijene, pa do 1000KM taj trošak može iznositi (ako nešto košta kod njih 500KM, ti bi 250 platila), tako da suštinski se ništa ne dobije što je praktično korisno. Za Sanasu nisam siguran, samo sam kratko vidio cijene i mislim da sam vidio i osiguranja.

Btw. ako si državljanka BiH i imaš negdje prijavljeno prebivalište, onda samo otići u zavod i platiti za unazad 6 mjeseci i nakon toga za svaki mjesec po 60KM. Sada ne znam je li to preskupo.

aurora313

Post by aurora313 » 27/01/2016 10:13

stoprocentna wrote:Kakve su mogućnosti zdravstvenog osiguranja za vrijeme privremenog boravka u Sarajevu - 6 mjeseci?

Možda je najbolje GRAWE osiguranje.

Ja uzmem zdravstveno osiguranje na godinu dana kada idem van BiH autom, i košta me nekih 80 KM.
U tvom slučaju, predpostavljam da će te moći osigurati dok si ovdje. Imaš li licnu kartu ili bar BH pasoš?

Kontaktiraj ih: [email protected].. Link je 'živ'.

Post Reply