Zdrava ishrana/Healthy eating

Sve o zdravlju...
Post Reply
fergie25

Zdrava ishrana/Healthy eating

Post by fergie25 » 13/05/2012 15:22

Poštovani,
Na ovoj temi možete raspravljati o tome šta vi mislite da je danas zdrava ishrana.
Koje su Vaše prehrambene navike?
Šta jedete za doručak, šta za ručak i večeru a šta za užinu?
Koje dezerte volite?
Konzumirate li brzu hranu?

Imate neke recepte? Podijelite ih s nama!

Pročitali ste neki zanimljiv članak, ili istraživanje?

ice2cube

Re: Zdrava ishrana/Healthy eating

Post by ice2cube » 13/05/2012 16:25

Jedem sta stignem, kratko i jasno. :-D

TDK-90

Post by TDK-90 » 13/05/2012 16:27

Volim sve što vole mladi Image

tag33

Post by tag33 » 13/05/2012 17:12

Uglavnom sam sebi spremam hranu buduci da se bavim sportom, izbjegavam przenu hranu, puter, gledam da koristim sto vise moguce maslinovo ulje. Ne jedem nase mesne preradjevine jer uglavnom tu ima dosta smeca..nekad nastavim pisati sta i kako, nemam sad vremena :D

pojedinac

Post by pojedinac » 13/05/2012 17:16

Zdrava ishrana

Gdje ima toga!? :(

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 15/05/2012 10:38

pojedinac wrote:Zdrava ishrana

Gdje ima toga!? :(
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ja se pitam gdje to ima da se neko hrani NEZDRAVOM=OTROVNOM HRANOM?
Od zdravizma mi dođe da vrisnem.

marakes

Post by marakes » 16/05/2012 11:38

hmmmm,

pa ovako....svako jutro pocinjem sa "energetskom bombom" koju sama spremam :)

svake sedmice sa teglom meda pomijesam isjeckano slijedece: orasi, bademi, žitarice, sušenu marelicu, grozdjice, hurme, smokve, suhe sljive, kajsiju, sušenu bananu i jos mnogo toga, pa onda "zacinim" susamom i cimetom. Bude vrlo ukusno, a zbog hranjivosti sastojaka zovem je energetskom bombom. Neizostavan je i "4u1" kombinacija maticne mijeci, meda, propolisa i polena. Uz rucak je obavezna šolja ili dvije svjeze pripremljenog kefira od Tibetanske gljive, a poslijepodnevna kahva uz čaj od kombuhe ili sok od limuna i žare.

Kupovne sokove ne konzumiram, izuzev kad mi bas "prahne"....a inace hemiju koja nam se svakodnevno servira ne mozemo nikako izbjeci, osim da ostanemo gladni :)

marakes

Post by marakes » 16/05/2012 12:19

ma ne znas kako to...ujutru dok kuham kahvu uzmem po kasiku svoje energetske bombe :)

zaboravih i dodat svako jutro na poslu šolja/dvije čaja....najcesce je to zeleni, ali cesto bude i majcina dusica :)

lasakad

Post by lasakad » 16/05/2012 12:46

marakes wrote:ma ne znas kako to...ujutru dok kuham kahvu uzmem po kasiku svoje energetske bombe :)

zaboravih i dodat svako jutro na poslu šolja/dvije čaja....najcesce je to zeleni, ali cesto bude i majcina dusica :)
:thumbup:
Ja svako jutro doruckujem zobenu kasu sa pola kasike meda,cimeta i svjeze mljevenog lana...Čaj pijem takoreci umjesto vode,naravno bez secera.Na poslu pojedem sendvic koji sam kuci pripremila od domaceg crnog hljeba,nekog mlijecnog namaza i krastavaca,ili ponesem corbicu od kuce.Sreca mi je pa volim kuhati tako da vecinu hrane spremam sama,i kao pazim da je zdravo(eh sad koliko je uopste bilo sta zdravo).Uglavnom ne pijem sokove ,ne jedem mesne preradjevine ,masnu hranu isto ne volim..

marakes

Post by marakes » 16/05/2012 12:50

lasakad wrote:
marakes wrote:ma ne znas kako to...ujutru dok kuham kahvu uzmem po kasiku svoje energetske bombe :)

:thumbup:
Ja svako jutro doruckujem zobenu kasu sa pola kasike meda,cimeta i svjeze mljevenog lana...Čaj pijem takoreci umjesto vode,naravno bez secera.Na poslu pojedem sendvic koji sam kuci pripremila od domaceg crnog hljeba,nekog mlijecnog namaza i krastavaca,ili ponesem corbicu od kuce.Sreca mi je pa volim kuhati tako da vecinu hrane spremam sama,i kao pazim da je zdravo(eh sad koliko je uopste bilo sta zdravo).Uglavnom ne pijem sokove ,ne jedem mesne preradjevine ,masnu hranu isto ne volim..
:thumbup: u sustini mislim da je sve do organizacije i navike...nista mi nije tesko ako znam da je zdravo, naravno nije to sad pretjerivanje, jer kako god okrenem kupujem sve ove konzervanse ko i svi drugi, to nam je na danasnjem vaktu tako nametnuto i ne mozemo to izbjeci. Zato mislim da s druge strane treba poraditi malo na detoksikaciji....sto vise cajeva :) a med i cimet, hem ukusno-hem zdravo. Nista bolje od ove kombinacije

marakes

Post by marakes » 16/05/2012 12:53

a da ne govorim sto redovno cupkam cuvarkucu iz svoje baste ionako svjeze ubranu jedem :)
Ne mogu reci da sam zdravija od onih koje ne vode racuna o ishrani, ali ja sam se navikla na moj jelovnik i zao mi je bilo sta izbaciti iz upotrebe.

lasakad

Post by lasakad » 16/05/2012 12:57

galaxsy2012 wrote:pa znate sta, vama onda nema smrti sem malja :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ne zamjerite, al fakat jos jednom svaka cast, drugo je to sto meni ljenost ne da :x
Da,da...I suprug mi je rekao da ce mi kupiti čekić neku macolu kad mi dosadi zivjeti da sama sebi skratim muke hehhehehe

marakes

Post by marakes » 16/05/2012 13:05

galaxsy2012 wrote:
marakes wrote:a da ne govorim sto redovno cupkam cuvarkucu iz svoje baste ionako svjeze ubranu jedem :)
Ne mogu reci da sam zdravija od onih koje ne vode racuna o ishrani, ali ja sam se navikla na moj jelovnik i zao mi je bilo sta izbaciti iz upotrebe.
hej i ja ovo radim cula sam da je dobra i za ciste i imunitet al je jedna cura na nekom forumu rekla da se uzima 40 dana? sta mislis ti o vremenu uzimanja jer pretpostavljam da ko i mnoge druge stvari ima neko dozvoljeno vrijeme :? za sta je jos dobra da li znas?
Pomaze kod mnogo cega, ja sam dosta puta kapala u uho kada me zaboli i djelovalo je....Jaca imunitet i kazu da je odlicna za bradavice, hemoroide, opekotine ili kad te ujede neki kukac....kazu da je dobra i za obloge kod zena koje imaju jake menstrualne bolove, kod kancorogenih oboljenja, i kod upalnih procesa, cireva i problema sa zelucem.

Mislim da cuvarkuca potice iz iste porodice kao i aloa vera. koliko se vremenski uzima i u kojoj kolicini ne znam, ali dvije tri liskice svakih par dana ne skode..mene odlicno osvjeze u ljetne dane :)

Post Reply