ZAVIDOVIĆI

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: Bobi, ExNihilo, anex, _BataZiv_0809, Nindža revizor, Nindža revizori

ljuspica

#26 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by ljuspica » 02/05/2015 19:01

celeron wrote:SViđa mi se što voliš prirodu. I u okolini Zenice imas par tura dobrih, al nema nekih rijeka za to pecanje. Ako volis biciklizam, ima se gdje provozat...
Da. Prava ljepota oko Zenice. Cesto idem na Smetove i Pepelare,ali obisla sam sve oko grada, Vepar,Janjicki vrh(brdo).Lisac naravno, Kraljevine, Gladovici...i puuuno tog jos :)

Stjui

#27 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by Stjui » 14/05/2015 10:26

ljuspica wrote:
celeron wrote:SViđa mi se što voliš prirodu. I u okolini Zenice imas par tura dobrih, al nema nekih rijeka za to pecanje. Ako volis biciklizam, ima se gdje provozat...
Da. Prava ljepota oko Zenice. Cesto idem na Smetove i Pepelare,ali obisla sam sve oko grada, Vepar,Janjicki vrh(brdo).Lisac naravno, Kraljevine, Gladovici...i puuuno tog jos :)
a opjevani vranduk i dobra voda?

:)

kakavdanakneiskustvu

#28 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by kakavdanakneiskustvu » 22/05/2015 20:47

prije rata sam skoro svaki vikend dolazio u zdice,i vrijeme provodio vecinom na kosarkaskom igralistu ,kod tzv. partizana,sjecam se da su ljudi sa nadimcima patan i ruzin bili ponajbolji u basketu,zna li ko gdje su u jesu li zivi ti ljudi?

jasko_ba

#29 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by jasko_ba » 29/08/2015 01:23

Kakav pozar upravo, Krivajina postrojenja! :shock: :sad:
Image
Image
Image
Image

Drvosjeca iz Dejcica

#30 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 29/08/2015 08:39

Je li istina da je požar zahvatio najbolja postorenja sa najnovijom opremom?

Jbt. nije moglo da gori ono što najmanje vrijedi. Toj se Krivaji baš neda ili neko namjerno želi da je sjebe da ne vrijedi ništa.

notsure

#31 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by notsure » 29/08/2015 19:42

Meni vlasnik na TVu uopšte ne djeluje nasekirano?!?! Kao da nije izgubio desetine miliona?
Radnici plaču a on ništa. Zna li ko ovog lika, je li pošten ili je muljator?

A raskopa me isto pitanje kao i nakon požara u Bihaćkoj bolnici: zar ovo nije trebalo biti osigurano?
Ne mislim na security nego na osiguravajuće kuće? Zar ne traže banke nešto tako prije nego odobre kredite?

Image
Last edited by notsure on 30/08/2015 10:39, edited 1 time in total.

calculator

#32 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by calculator » 29/08/2015 22:34

notsure wrote:Meni vlasnik na TVu uopšte ne djeluje nasekirano?!?! Kao da nije izgubio desetine miliona?

A raskopa me isto pitanje kao i nakon požara u Bihaćkoj bolnici: zar ovo nije trebalo biti osigurano?
Ne mislim na Image nego na osiguravajuće kuće? Zar ne traže banke nešto tako prije nego odobre kredite?

Image
Ti ćeš napisati da imaš pravo da javno iznosiš svoje mišljenje, ali svejedno, ja ti pišem da si kompletan seronja kakav se rijetko sreće, i da si jeftin provokator, jer pronosiš osjetljive informacije samo na osnovi jedne fotografije.

Krijava ZMK je osigurana, njena oprema je osigurana, ali šteta je ogromna i svako "osiguranje i reosiguranje" činit će silne opstrukcije i usporavati isplatu štete, jer je višemilionska.

Samo sa nordijskim državama Krivaja je imala predugovore na izvoz kuća preko 10 mil. EUR i to za jednogodišnji period, a da ne spominjem ostala tržišta. Krivaja je poodavno potisnula mnoge slične igrače sa evropskog tržišta, i ja se plašim da požar nije slučajan, ili izazvan nepažnjom radnika, odnosno uobičajeno "zbog dotrajale el. instalacije", već da je isplaniran i precizno izvršen, posebno jer je nastao u petak/subota, kada je smanjena proizvodnja i brojnost radnika.

Black swan

#33 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by Black swan » 29/08/2015 22:43

osiguranje funkcionira dok ti ne zatreba

cini mi se da je doslo vrijeme da se radnici samoorganiziraju ali ne za samoupravni socijalizam
nego za dezure s uzijima kalasima i ostalom opremom te da čuvaju izvor hrane i egzistencije

notsure

#34 Re: ZAVIDOVIĆI

Post by notsure » 30/08/2015 10:37

calculator wrote:
notsure wrote:Meni vlasnik na TVu uopšte ne djeluje nasekirano?!?! Kao da nije izgubio desetine miliona?

Ne mislim na security nego na osiguravajuće kuće? Zar ne traže banke nešto tako prije nego odobre kredite?
Ti ćeš napisati da imaš pravo da javno iznosiš svoje mišljenje, ali svejedno, ja ti pišem da si kompletan seronja kakav se rijetko sreće, i da si jeftin provokator, jer pronosiš osjetljive informacije samo na osnovi jedne fotografije.

Krijava ZMK je osigurana, njena oprema je osigurana, ali šteta je ogromna i svako "osiguranje i reosiguranje" činit će silne opstrukcije i usporavati isplatu štete, jer je višemilionska.

Samo sa nordijskim državama Krivaja je imala predugovore na izvoz kuća preko 10 mil. EUR i to za jednogodišnji period, a da ne spominjem ostala tržišta. Krivaja je poodavno potisnula mnoge slične igrače sa evropskog tržišta, i ja se plašim da požar nije slučajan, ili izazvan nepažnjom radnika, odnosno uobičajeno "zbog dotrajale el. instalacije", već da je isplaniran i precizno izvršen, posebno jer je nastao u petak/subota, kada je smanjena proizvodnja i brojnost radnika.
Ne iznosim mišljenje nego pitam, jer ne znam ništa o njemu. Šta se odmah upališ k'o zub?
I nije jedna fotografija nego izjava na TVu, ali na internetu nisam mogao naći snimak. Evo ti snimak, pogledaj pa objasni meni provokatoru i kompletnom seronji je li tip pod apaurinima, ili je samo kuler kojem na faci ne znaš je li nasekiran?
http://www.tv1.ba/vijesti/bosna-i-herce ... onska.html

I ne znam što bi pitanje o osiguranju bilo "osjetljiva informacija"?
Zar to nije logično razmišljanje kad tražiš kako vratiti 200 izgubljenih radnih mjesta?
Tvojom zadnjom rečenicom ti insinuiraš da je požar podmetnut, ja to nisam napisao, samo me zanimalo ko je "poker face" direktor.

Post Reply