Zasto...

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Locked
Dado34

Zasto...

Post by Dado34 » 14/11/2011 16:58

Ljudi Bosanci, Katolici, Ortodoksi, Pravoslavci koji su rodjeni u Bosni i Hercegovini za sebe govore da su Hrvati ili Srbi. Nacionalno sam neopredjeljen, korijeni sezu na puno strana da budemo jasni ali ja cu uvijek ostati "BOSANAC I HERCEGOVAC".

Da podijelimo vjeroispovijest i nacionalnost, gore navedeno je vjeroispovijest jeli tako? E sad, ja ako sam katolik, mogu se prozivati i Svabom, Spancem ili ako sam ortodoks brate mogu se i Grkom nazivati zar ne? Ako nekome korijen potice iz Hrvatske a on rodjen u Bosni i Hercegovini, kako on moze biti Hrvat? Isto vazi i za Srpsku populaciju.

Meni je logicno da nebitno koje smo vjeroispovjesti, mozemo se nazivati i prozivati nacijom pod cijim smo podnebljen rodjeni. Ispade da su samo "Muslimani" Bosanci, iliti Bosnjaci, kako ko sebe naziva. Svi ostali dolaze od negdje drugo, i traze svoja prava, svoj komad zemlje.
Mogu li ja skupiti par stotina hiljada "Bosanaca" u Njemackoj i traziti svoju pokrajinu? Mozda pojedinima bude glupo, ruzno ili kako vec, dugo sam razmisljao kako da to napisem a da nikoga ne uvrijedim jer mi to uopste nije namjera. Dugo me muci to pitanje a bas bih volio cuti kako vi to vidite i gledate. Jos na kraju samo da kazem, duboko se poklanjam izuzetcima. Ako sam nekoga uvrijedio u startu se izvinjavam.

Mr. Brightside

Re: Zasto...

Post by Mr. Brightside » 14/11/2011 17:16

nadam se da 34 u nicku, nisu tvoje godine :roll:

i ja sam se to nekad zapitao, tesko da ces naci odgovor na koji ces reci: "e to je to, sad mi je sve jasno" :roll:
fakat tesko pitanje :-?

PR-player

Post by PR-player » 14/11/2011 17:23

Tesko pitanje, lagan odgovor koji se ne svidja vecini. Samo jedan hint - kod nas nista nema veze s logikom. Tema prezvakana milion puta. Al bolje ti je da se ne barkces s tim. Samo pici svojim putem i furaj svoj film. I ja se vec odavno izjasnjavam ko ostali (neopredjeljen mi ne pada na pamet jer ne mora znacit ako neces da budes dio ova tri plemena da si neopredjeljen, naprotiv).

Dado34

Post by Dado34 » 14/11/2011 17:31

Mislim da smo mi svi sebi postavili neko pitanje, samo nema svako m... da to objavi i da kaze sta ga muci. Mozda sam stariji mozda i mladji. Kako sam kazes nisi naisao na odgovor, vjerovatno nisi pitao, nisi mogao preko svoje sijenke preskociti da se ne bi "ofirao". Nije me sramota pitati ni reci nista, ni banalno ni bitno, ovo je forum zar ne? :wink:

guy fawkes

Post by guy fawkes » 14/11/2011 17:34

ovo je forum, a isto tako je ovo tema koja ce pod kljuc veoma brzo, imam neki osjecaj

Dado34

Post by Dado34 » 14/11/2011 17:37

Nisam bas puno na politici ali ok ako ima vec nesto ovako ili slicno, ja nisam naisao. Samo pitam za misljenje, jer me bas kopka. Ako je vrijedno kljuca, moze i to.

guy fawkes

Post by guy fawkes » 14/11/2011 17:42

meni ne smeta tema uopce, uz normalnu diskusiju i provjerene argumente (znaci u nekom paralelnom svijetu, gdje je sve suprotno od ovog sto mi imamo), mozda bi i dosli do nekog zakljucka

ovako gdje imas 3-4 razlicite historije, samo ce nastati prepirka ko je ko, koga, zasto, itd.

Dado34

Post by Dado34 » 14/11/2011 17:45

guy fawkes wrote:meni ne smeta tema uopce, uz normalnu diskusiju i provjerene argumente (znaci u nekom paralelnom svijetu, gdje je sve suprotno od ovog sto mi imamo), mozda bi i dosli do nekog zakljucka

ovako gdje imas 3-4 razlicite historije, samo ce nastati prepirka ko je ko, koga, zasto, itd.
Nije mi uopste namjera bilo kakvu svadju ili prepirku podkuhati, naprotiv. Mislim da sam u prvom postu sve rekao. Definicija jednom recenicom ne postoji to mi je jasno, ali se ipak moze izjasniti i reci sta "VI MISLITE" o tome.

roštilj

Post by roštilj » 14/11/2011 17:46

isto pitanje je, kako nismo svi mogli biti jugoslaveni?

Dado34

Post by Dado34 » 14/11/2011 17:50

roštilj wrote:isto pitanje je, kako nismo svi mogli biti jugoslaveni?
Da bogdo jesmo.

PR-player

Post by PR-player » 14/11/2011 17:51

Dado34 wrote:Mislim da smo mi svi sebi postavili neko pitanje, samo nema svako m... da to objavi i da kaze sta ga muci. Mozda sam stariji mozda i mladji. Kako sam kazes nisi naisao na odgovor, vjerovatno nisi pitao, nisi mogao preko svoje sijenke preskociti da se ne bi "ofirao". Nije me sramota pitati ni reci nista, ni banalno ni bitno, ovo je forum zar ne? :wink:
Ja sam davno to pitanje postavio i danvo skonto odgovor.

E da samo bili svi jugosloveni bili bi najjaca nacija u evropi...al da je babi krila bila bi p**ka ko avion

popajic

Post by popajic » 14/11/2011 17:56

Mogli smo , nije bilo zabranjeno :D
( za razliku od danas gdje opcija Bosanac / Hercegovac ne postoji )

Mr. Brightside

Post by Mr. Brightside » 14/11/2011 18:04

Dado34 wrote:Mislim da smo mi svi sebi postavili neko pitanje, samo nema svako m... da to objavi i da kaze sta ga muci. Mozda sam stariji mozda i mladji. Kako sam kazes nisi naisao na odgovor, vjerovatno nisi pitao, nisi mogao preko svoje sijenke preskociti da se ne bi "ofirao". Nije me sramota pitati ni reci nista, ni banalno ni bitno, ovo je forum zar ne? :wink:
ako se iko "ofira" na forumu to sam ja :oops: :lol:
a odgovore sam trazio na razne nacine, najmanje od drugih licno jer znam da bih dobio samo jos vise podpitanja :roll:

guy fawkes wrote:ovo je forum, a isto tako je ovo tema koja ce pod kljuc veoma brzo, imam neki osjecaj
imas osjecaj ili imas zelju da trolanjem zakljucaju temu? :roll:

guy fawkes

Post by guy fawkes » 14/11/2011 18:08

armin.i.am wrote:
ako se iko "ofira" na forumu to sam ja :oops: :lol:
a odgovore sam trazio na razne nacine, najmanje od drugih licno jer znam da bih dobio samo jos vise podpitanja :roll:

guy fawkes wrote:ovo je forum, a isto tako je ovo tema koja ce pod kljuc veoma brzo, imam neki osjecaj
imas osjecaj ili imas zelju da trolanjem zakljucaju temu? :roll:

zasto ti uvijek mislis da si tako strasno pronicljiv?

p206
Been thanked: 1 time

Post by p206 » 14/11/2011 18:15

A kako su svi Albanci u Albaniji, iako ih ima sve tri vjere? Puno je tu pitanja...i odgovora.

PR-player

Post by PR-player » 14/11/2011 18:16

p206 wrote:
A kako su svi Albanci u Albaniji, iako ih ima sve tri vjere? Puno je tu pitanja...i odgovora.
malo po malo ispadose albanci pametniji od nas, a nekad smo im se smijali

Mr. Brightside

Post by Mr. Brightside » 14/11/2011 18:18

Ljudi Bosanci, Katolici, Ortodoksi, Pravoslavci koji su rodjeni u Bosni i Hercegovini za sebe govore da su Hrvati ili Srbi. Nacionalno sam neopredjeljen, korijeni sezu na puno strana da budemo jasni ali ja cu uvijek ostati "BOSANAC I HERCEGOVAC".
posteno, malo zeznuto ako zivis ovdje jer ce te svrstati u neopredijeljene :roll:
a jesu li Bosanci i Hercegovci neopredijeljeni?
Da podijelimo vjeroispovijest i nacionalnost, gore navedeno je vjeroispovijest jeli tako? E sad, ja ako sam katolik, mogu se prozivati i Svabom, Spancem ili ako sam ortodoks brate mogu se i Grkom nazivati zar ne? Ako nekome korijen potice iz Hrvatske a on rodjen u Bosni i Hercegovini, kako on moze biti Hrvat? Isto vazi i za Srpsku populaciju.
odakle si, odakle su ti preci, ne bitno jesi li rođen na Tibetu ili ne znam ni ja gdje :roll:
Meni je logicno da nebitno koje smo vjeroispovjesti, mozemo se nazivati i prozivati nacijom pod cijim smo podnebljen rodjeni. Ispade da su samo "Muslimani" Bosanci, iliti Bosnjaci, kako ko sebe naziva. Svi ostali dolaze od negdje drugo, i traze svoja prava, svoj komad zemlje.
tesko objasnit, razlog tome je ponajvise situacija u BiH, npr. da je BiH jaka kao Hrvatska, koliko bi Hercegovaca trazilo njihove papire pored nasih(BH)?
Mogu li ja skupiti par stotina hiljada "Bosanaca" u Njemackoj i traziti svoju pokrajinu? Mozda pojedinima bude glupo, ruzno ili kako vec, dugo sam razmisljao kako da to napisem a da nikoga ne uvrijedim jer mi to uopste nije namjera. Dugo me muci to pitanje a bas bih volio cuti kako vi to vidite i gledate. Jos na kraju samo da kazem, duboko se poklanjam izuzetcima. Ako sam nekoga uvrijedio u startu se izvinjavam.
Njemacka, cisto sumnjam :roll:
mozda u Italiji, sad im je sef otisao svasta mozes ocekivati :mrgreen:

@gay nesto ili kako se vec ovaj put nazivas :-)
prvo sto si napisao na temi je da imas osjecaj da ce biti ubrzo zakljucana :roll:
ako sam ja pronicljiv, mozemo li tvoj osjecaj svrstati u nadfenomene bliske predviđanju buducnosti?
:sax:
Last edited by Mr. Brightside on 14/11/2011 18:19, edited 1 time in total.

Dado34

Post by Dado34 » 14/11/2011 18:19

Salazar wrote:
Dado34 wrote: Mogu li ja skupiti par stotina hiljada "Bosanaca" u Njemackoj i traziti svoju pokrajinu?
Da je tih par stotina 000 koncetrisano na nekom teritoriju gdje su većina,možda bi je i tražili.
Sta mislis bi li dobili entitet? Da li bi Njemci rekli ok, evo vam ima vas? Pa dodju Kinezi kazu hocemo i mi svoje...itd

Locked