Zasto su preplaceni ???

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
just principe
Posts: 4349
Joined: 28/03/2011 21:31
Location: ANTIklix
Contact:

#1 Zasto su preplaceni ???

Post by just principe »

....sportasi ??? a posebno fudbaleri
Da li oni zaista vrijede toliko?
Godisnje zaradjuju po 10-12 miliona ne racunajuci sponzorske ugovore
Najnoviji slucaj ce biti kamerunac S.Eto`o koji ce najvjerovatnijim prelaskom u ruski Anzi postati najplaceniji sportas, godisnje ce zaradjivati 20 miliona :roll: naravno ne treba napomenuti da je vlasnik ovog novoformiranog ruskog kluba tajkun. Odjednom oni magnet za igrace.
Gdje i kamo ide danasnji nogomet? Milion je pitanja, ali odgovora nema :roll:

Sto se tice transfera igraca i tu je ista situacija..Najnoviji primjer je Pastore, da li taj igrac zaista vrijedi 42 mil €. Naravno, PSG kojeg godinama u francuskom nogometu nije bilo na mapi, odjednom postaje okosnica gdje se slijevaju svi talenti kojih ima na trzistu..Njihov vlasnik rasipa se, igraci koji su dovedeni bude im cast sto su tu, drago im sto su dio nekakvog projekta pravljenja preko noci velikog kluba, ali to samo oni misle, situacija u stvarnosti nije bas takva kakvom se cini, da novac kupuje sve..Trofeji hmm, radi toga se igra, a rijetki samo mogu doci do toga, rekao bih ne i jucepropalidanaszvijezdani


i da, sta je sa finansijskim fair playom. Klubovi su u minusu, ali se i dalje rasipaju, Uefa je zaprijetila klubovima izbacivanje i dr kaznama, ali sada se to najednom rasprsilo, pa imamo nikad goru situaciju..Real svako malo krene u projekat kupovine tzv galacticosa, nista ispod 200 miliona, pa i vise, ali njima taj FFP nista ne znaci, oni kako god okrenes budu u plusu :roll:

Naravno i prije 10-tak godina smo imali slucaj nemoralnih ponuda za fudbalere, ali tada bar znas koga si doveo

Zidane je bio najplaceniji nogometas, njegov transfer 2001 kostao je 47 miliona, rekao bih ne puno za jednog takvog fudbalera.Medjutim prestize ga portugalski kvaziRonaldo kada biva placen 80 milki, i sad vi meni recite ima li iko da misli da je CristiAnO dva puta bolji nogometas od Zidana, ali ne samo on vec i mnogi drugi, naveo sam vec Pastorea - jos uvijek neformirani i prosjecni igrac 42 mil :roll: Pastore je samo jedan od primjera, a bice ih sigurno jos ubuduce

Kako stati u kraj ovome :?: mislim nikako, jer dokle god je ruskih, arapskih, americkih tajkuna ( koji ne znaju ni koliko igraca na terenu ima, a da ne govorim o pravilima igre ) gledacemo rasipanje na sve strane. Njima klub dodje kao igracka, a gdje i nece kad ne znaju sta ce s parama, dok znamo sta se desava po africkim zemljama.

Postavio sam temu o fudbalerima, ali naravno oni su tu samo slag koji pokupi sve jer, kako god igrali njima je isto..ali nista me ne cudi od modern footballa

ako vam se djasvi thema opletite, ako ne lockajte

i da, za kraj:
NAJPLAĆENIJI NOGOMETAŠI:

1. Samuel Eto'o (Anži) 20 milijuna eura

2. Wayne Rooney (Manchester U.) 14,5

3. Cristiano Ronaldo (Real) 13,5

4. Sergio Agüero (Manchester City) 12

5. Lionel Messi (Barcelona) 11

6. Yaya Toure (Manchester City) 10,8

7. Bastian Schweinsteiger (Bayern) 9,7

8. Zlatan Ibrahimović (AC Milan) 9

9. Kaka (Real Madrid) 9

10. David Villa (Barcelona) 9
Last edited by just principe on 13/08/2011 00:40, edited 1 time in total.
User avatar
correspondent
Posts: 125
Joined: 07/08/2011 12:32
Location: Earth | Terra | أرض

#2 Re: Zasto su pretplaceni ???

Post by correspondent »

Moderno robovlasnićko društvo. Jedina razlika prošlih robovlasničkih zajednica i ovih današnjih je u tome što su ovi današnji robovi veoma popularni i veoma dobro plaćeni, naravno kako bi što bolje robovali i drugima prikazivali ropstvo kao nešto čemu neminovno treba težiti. (Malo pretendenciozan komentar, znam... :D ) Htio sam reći da je novac koji spominješ samo mali dio njihovog života, nažalost možda naistaknutiji dio tog života u koji svi s strašću gledaju...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31542
Joined: 16/04/2011 18:46

#3 Re: Zasto su pretplaceni ???

Post by skafiskafsnjak »

Pretpostavljam da si mislio "preplaceni ".... :lol: Nisu pretplaceni na Bhtelecom 8-)

A sto se tice toga... Jednostavno, vise se zaradjuje od nogometa tako da vise mogu njima placati ... Sipak bi oni njima davali velike pare da raja ne kupuje ulaznice i ne dolazi na utakmice. Nazalost nogomet je postao biznis, 90% igraca igra zbog novca . Sto se mene tice to je u nekoj mjeri normalno, to je njihov posao . ALi problem je sto polako nestaje ljubav prema nogometu ...

Ali sta je tu je ... mozda nekad ogranice transfere i place....
Last edited by skafiskafsnjak on 13/08/2011 00:37, edited 1 time in total.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45279
Joined: 29/12/2005 01:20

#4 Re: Zasto su pretplaceni ???

Post by jeza u ledja »

Problem je kad klub koji nema ime zeli to da postane kupujuci vrhunske igrace. Oni te igrace nikako drugo ne mogu pridobiti osim njihovim preplacivanjem. To se desilo u Chelseaju, desava se u Citiju i u mnogim drugim manjim klubovima sirom Evrope i svijeta. Etablirani klubovi (Barca, ManU, Real) mogu istog igraca nabaviti za maltene pola od te cijene, ali oni i mogu to pratiti ako im je ceif. I naravno kad imas igraca koji na kojeg je udarena ogromna cifra niko ga ne moze uzeti osim klubova koji se rasipaju s novcem, a isto tako svaki menadzer ce traziti pinku viska ako prodaje igraca u takav klub. Uglavnom, dobijes jedan krug dizanja cijena koji je tesko zaustaviti.

No strasno je licemjerno zamjerati "nekom tamo lijevom klubu", pa bio to PSG, Malaga ili Anzhi sto istresa velike novce praveci jak tim. Ako moze Barca dati, koliko, 40mio za Fabregasa, moze onda i Man City za Aguera, PSG za PastoreTa ili Anzhi za Eto'o'o'oa.

PS: Koliko sad imamo klubova u vlasnistvu Arapa? (Man City, PSG, Malaga, Fulham, ko jos?)
Madrid
Posts: 2301
Joined: 16/08/2010 17:18

#5 Re: Zasto su preplaceni ???

Post by Madrid »

A kolko tek "Tigar" zarađuje, a ni ne oznoji se dok kera onu lopticu na golfu :lol:
Kako ljudi rekose, sve je biznis, mislis Real ce bankrotirat sto kupi Beckhama ili Ronalda, ali kad ustvari pravo pogledas racune Real je debelo u plusu sa novcem (dresovi, novi sponzorski ugovori, jos vise kineza i amera kao simpatizera itd), plus dobije extra igraca ciju platu veoma lahko pokrije...
Pogotovo kad su u pitanju "nacionalni heroji", pa vidi koliko City dobi fanova u BiH zbog Džeke (mada nece na nama nest zaradit, jel :D ), ali recimo Kagawa u Borusiji i slicno...
I mislim da igracima cijenu najvise dizu mediji, pogledaj samo price za Neymara, Gansa, Pastorea, pa i za Cavania sam cini mi se cuo da traze 40-50m, a po meni Falcau moze sam kopacke cistit, ali to je moje misljenje sam :D
A i Arapi nisu bas shebali igru kad se sve pogleda, Engleska liga sa jakim Cityem i Chelsea je definitivno bolja nego bez njih, a i Spaniji pod hitno treba vise Arapa kad klubovi ne mogu sami ni blizu Reala i Barce, liga je postala monotona, valjda ova Malaga uradi sta u sljedecim godinama...
Jedino Njemacka liga je na vrijeme nasla rjesenje, timovi u Spaniji i Engleskoj ce tesko opstati bez jakih ljudi iza sebe, veliki su novci ipak u igri u te dvije lige.
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#6 Re: Zasto su preplaceni ???

Post by fakat »

nemere se tako na sportsku velicinu...

[youtube] http://www.youtube.com/watch?v=Qlw4x9k2MMc [/youtube]
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#7 Re: Zasto su pretplaceni ???

Post by cyprus »

correspondent wrote:Moderno robovlasnićko društvo. Jedina razlika prošlih robovlasničkih zajednica i ovih današnjih je u tome što su ovi današnji robovi veoma popularni i veoma dobro plaćeni, naravno kako bi što bolje robovali i drugima prikazivali ropstvo kao nešto čemu neminovno treba težiti. (Malo pretendenciozan komentar, znam... :D ) Htio sam reći da je novac koji spominješ samo mali dio njihovog života, nažalost možda naistaknutiji dio tog života u koji svi s strašću gledaju...
Ejs nazvat nekog ko prima tolike pare robom :D Poso ko i svaki drugi, samo abnormalno plaćen...
User avatar
Obuca9
Posts: 9631
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#8 Re: Zasto su preplaceni ???

Post by Obuca9 »

Dabogda crko "moderni" fudbal i sve što je on donio za sobom, uključujući i ovo iz naslova teme.
User avatar
Mjesanac
Posts: 7706
Joined: 01/09/2009 01:45
Location: Sarajevo

#9 Re: Zasto su pretplaceni ???

Post by Mjesanac »

correspondent wrote:Moderno robovlasnićko društvo. Jedina razlika prošlih robovlasničkih zajednica i ovih današnjih je u tome što su ovi današnji robovi veoma popularni i veoma dobro plaćeni, naravno kako bi što bolje robovali i drugima prikazivali ropstvo kao nešto čemu neminovno treba težiti. (Malo pretendenciozan komentar, znam... :D ) Htio sam reći da je novac koji spominješ samo mali dio njihovog života, nažalost možda naistaknutiji dio tog života u koji svi s strašću gledaju...
Isto razmisljamo :thumbup:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#10 Re: Zasto su preplaceni ???

Post by ultima_palabra »

jeza u ledja wrote:PS: Koliko sad imamo klubova u vlasnistvu Arapa? (Man City, PSG, Malaga, Fulham, ko jos?)
Racing Santander.

A moderni fudbal mi se gadi sve više svakim danom. Živi u nekom svom mjehuru, ne prati ekonomske tokove a samim tim ni živote lokalnih navijača - ljudima se smanjuju plate ili ostaju bez posla, a klub povećava cijene karata jer mora biti konkurentan kod transfera i plata... logično onda da neko ko je odrastao gledajući taj klub ne može više to priuštiti, a njegovo mjesto zauzima Arap, Kinez (bez rasnih primisli) ili bogati tajkun kojem je to zabava kao i pozorište ili opera :roll:

Prvo smo imali klubove korporacije, sad imamo klubove igračke koji se vode bez ikakve ekonomske logike. Kad se iscrpe potencijali kineskog, američkog i bliskoistočnog tržišta, a cijene i plate budu i dalje rasle, šta onda?
User avatar
tzipiripi
Posts: 2208
Joined: 25/03/2011 09:01

#11 Re: Zasto su preplaceni ???

Post by tzipiripi »

Cijena karata za sutrašnju tekmu. Pa ti vidi. A u Španiji broj nezaposlenih među najvećima u EU.
Pa pljuhni 147 eurića minimalno da gledaš nekog "roba" koji se vuće ko prebijen pas po terenu.
Trebalo bi im uvest da prije ili poslije utakmice redom izljube guzice svakom gledaocu koji plati ulaznicu.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#12 Re: Zasto su preplaceni ???

Post by Jack Be Nimble »

Zato sto su brand. Nike i CR7 haman jedno te isto. Takodjer kada im je bilo 15 isli su u teretanu poslije skole...pokusavali uvijek da usavrse svoju igru, ja sam iza skole duvao travu i palio se na Pink Floyd, The Doors i ne znam zasto ali Smak/Drugi Nacin :). Dogurao do svojih 20 godina, svatio da trebam skontati sebi zivot, ali usput da gledam malo fudbalske utakmice. Kada sam dosao u Ameriku jedva sam mogao naci svjetsko prvenstvo na televiziji, sada gledam sve moguce lige svijeta i naravno preplacen sam na razno razne kanale: Fox Soccer, Goal, Espn. Takodjer preplacen na dvije web stranice gdje mogu uzivo gledati razno razne utakmice. I kada obidjem brata u Londonu pokusam da odem na koju utakmicu. Ne volim pepsi, ali popijem ponekada. Kada sve to saberes dobijes platu igraca.

I zbog toga svega, najbolji sportisti na svijetu su na americkim univerzitetima :-)
Lucas Leiva
Posts: 634
Joined: 11/01/2011 14:47

#13 Re: Zasto su preplaceni ???

Post by Lucas Leiva »

Ne znam za ostale, ali Endi Kerol vrijedi 35 miliona funti, svaki peni!
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#14 Re: Zasto su preplaceni ???

Post by Jack Be Nimble »

Lucas Leiva wrote:Ne znam za ostale, ali Endi Kerol vrijedi 35 miliona funti, svaki peni!
:shock:
User avatar
tandrlike_chandrlike
Posts: 212
Joined: 09/08/2011 14:27

#15 Re: Zasto su pretplaceni ???

Post by tandrlike_chandrlike »

correspondent wrote:Moderno robovlasnićko društvo. Jedina razlika prošlih robovlasničkih zajednica i ovih današnjih je u tome što su ovi današnji robovi veoma popularni i veoma dobro plaćeni, naravno kako bi što bolje robovali i drugima prikazivali ropstvo kao nešto čemu neminovno treba težiti. (Malo pretendenciozan komentar, znam... :D ) Htio sam reći da je novac koji spominješ samo mali dio njihovog života, nažalost možda naistaknutiji dio tog života u koji svi s strašću gledaju...
skoro da mi suza kanu nad njihovom hudom sudbinom
User avatar
AC_grom_DC
Posts: 3266
Joined: 15/12/2010 09:42

#16 Re: Zasto su pretplaceni ???

Post by AC_grom_DC »

correspondent wrote: Jedina razlika prošlih robovlasničkih zajednica i ovih današnjih je u tome što su ovi današnji robovi veoma popularni i veoma dobro plaćeni, naravno kako bi što bolje robovali i drugima prikazivali ropstvo kao nešto čemu neminovno treba težiti. (
jel to porediš robove koji su gradili piramide i teglili kamene blokove pod prijetnjom biča ili robove koji su radili na plantažama pamuka za koru hljeba i čašu vode, ili gladijatore koji su se međusobno borili za goli život ili bosanskohercegovačke robove koji rade za platu koju nikad neće dobiti ili će je dobiti sa zakašnjenjem od 9 mjeseci ,sa eto'om , ronaldom, rooneyem koji zarađuju po 200 000 eura sedmično, voze auta od 1 milion eura i jebu isključivo manekenke.
nigdje veze
Last edited by AC_grom_DC on 13/08/2011 09:35, edited 1 time in total.
crysis
Posts: 1336
Joined: 05/10/2009 16:47
Location: Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup.

#17 Re: Zasto su preplaceni ???

Post by crysis »

neznam sto se toliko palite na plate igraca, zavist ili sta ? . posao je to kao i svaki drugi , neka neko kaze kako bi radio za malu platu , a kako za veliku. za malu malo ili nikako, a za veliku bi se bogme dobro oznojio. kod fudbalera je to isto, plati ga malo on se jedva vuce po terenu, a plati ga puno on leti. sto ekipa bolje igra i osvaja trofeje , eto firmi i reklama , sponzori su tu i sl. od toga svi zaradjuju. kad kod nas moze jedan folk pjevac koji nema dana skole nazivati sebe umjetnikom ( a samo prosao pored muzicke skole ) i pri tom klepati dobre pare ,a sto je jos gore o tim ljudima se vrlo malo ili nikako neprica , zasto nebi jedan messi , c ronaldo i dr koji treniraju od svoje pete ili sedme godine i mole boga da budu oni bas ti koji ce upasti u prvi tim ili nedo bog propasti (pa sav trud uzalud), zasto oni nebi naplatili sve ono zasto su se odricali citavo djetinjsvo i mladost,a evropski klubovi su davno prerasli taj naziv klub , sad se slobodno mogu zvati korporacije.
uostalom od ljubavi se nezivi.


uh, sto ga i ja serem
HARISF
Posts: 75
Joined: 12/06/2008 23:50

#18 Re: Zasto su preplaceni ???

Post by HARISF »

AGAINST MODERN FOOTBOL
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#19 Re: Zasto su preplaceni ???

Post by Dado dijasporitus »

Ogromna vecina sportasa ili ako cemo fudbalera ne zaradjuje te pare. U pitanju su iznimni slucajevi kad gledamo kompletan sport. Prosjecan fudbaler ako u zivotu u prosjeku ima 1 milioin eura godisnje platu moze se smatrati izuzetno uspjesnim. E sad ako uradimo matematiku, projsjecan fudbaler ima oko 15 godina efektivnog igranja, najvise, dakle u svojoj karijeri uspije uloviti oko 15 miliona eura koje treba da mu traju narednih 45 godina zivota koliko mu je ostalo. To ispadne na oko 300000 eura godisnje sto zapravo nije neka posebno velika plata narocito kad se jos uracuna i inflacija za narednih 40 i kusur godina.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#20 Re: Zasto su preplaceni ???

Post by Ridjobrki »

Dado dijasporitus wrote:Ogromna vecina sportasa ili ako cemo fudbalera ne zaradjuje te pare. U pitanju su iznimni slucajevi kad gledamo kompletan sport. Prosjecan fudbaler ako u zivotu u prosjeku ima 1 milioin eura godisnje platu moze se smatrati izuzetno uspjesnim. E sad ako uradimo matematiku, projsjecan fudbaler ima oko 15 godina efektivnog igranja, najvise, dakle u svojoj karijeri uspije uloviti oko 15 miliona eura koje treba da mu traju narednih 45 godina zivota koliko mu je ostalo. To ispadne na oko 300000 eura godisnje sto zapravo nije neka posebno velika plata narocito kad se jos uracuna i inflacija za narednih 40 i kusur godina.
Ne stoji ova računica. On je radno sposoban i ostatak života, samo što ne radi u struci. :-D To bi štimalo ukoliko bi to bile jedine pare koje će zaraditi u životu a koliko je takvih? Većina njih ulaže u nekretnine, berze, ugostiteljstvo, druge biznise, idu u agente, skaute, menadžere, trenere, osnivaju akademije...

Igrač iz tvog primjera sa 40 godina i 15 m€ početnog kapitala ima fantastičnu perspektivu za dalje bogaćenje, pogotovo ako sam ima soli u glavi za biznis ili ako ima dobre savjetnike. Treba voditi računa da je uvijek lakše od jednog miliona napraviti dva nego od cenera cvaju...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#21 Re: Zasto su preplaceni ???

Post by JThomas »

recimo ono koliko real plati cristiana ronalda - to se njemu vrati u sljedećoj godini dana kroz marketing. iako je čak i on preplaćen sa stanovišta šta nudi na terenu - ekonomske logike ima jer se pare svejedno višestruko vrate. ili LA galaxy - beckham...vratili su oni te pare xy puta.

a ovo što sad radi anzhi, pa i machester city, tu nikakve ekonomske logike (u smislu da se te pare vrate) nema nego je to igračka i razbibriga milijardera. mi se igramo managera na kompjuteru, a oni uživo...
User avatar
p206
Posts: 7949
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#22 Re: Zasto su preplaceni ???

Post by p206 »

Del Piero prešao u Juve za 700 000 (dolara ili maraka nemogu se sjetiti), a to je 1993 godina...
Do 1993, nije bilo transfera preko milion funti... tada se dešavaju 4 transfera preko milion funti, a najskuplji je bio Roy Keane koji je iz Nothingham Foresta prešao u Manchester United za 4 miliona. Sad vi gledajte koga će te kriviti za ovu inflaciju cijena igrača :P :D
Ekonomske računice definitivno ima, vrate se te pare kroz marketing i sve ostalo... samo što to šteti fudbalu kao igri.
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#23 Re: Zasto su preplaceni ???

Post by Dado dijasporitus »

Ridjobrki wrote:
Dado dijasporitus wrote:Ogromna vecina sportasa ili ako cemo fudbalera ne zaradjuje te pare. U pitanju su iznimni slucajevi kad gledamo kompletan sport. Prosjecan fudbaler ako u zivotu u prosjeku ima 1 milioin eura godisnje platu moze se smatrati izuzetno uspjesnim. E sad ako uradimo matematiku, projsjecan fudbaler ima oko 15 godina efektivnog igranja, najvise, dakle u svojoj karijeri uspije uloviti oko 15 miliona eura koje treba da mu traju narednih 45 godina zivota koliko mu je ostalo. To ispadne na oko 300000 eura godisnje sto zapravo nije neka posebno velika plata narocito kad se jos uracuna i inflacija za narednih 40 i kusur godina.
Ne stoji ova računica. On je radno sposoban i ostatak života, samo što ne radi u struci. :-D To bi štimalo ukoliko bi to bile jedine pare koje će zaraditi u životu a koliko je takvih? Većina njih ulaže u nekretnine, berze, ugostiteljstvo, druge biznise, idu u agente, skaute, menadžere, trenere, osnivaju akademije...

Igrač iz tvog primjera sa 40 godina i 15 m€ početnog kapitala ima fantastičnu perspektivu za dalje bogaćenje, pogotovo ako sam ima soli u glavi za biznis ili ako ima dobre savjetnike. Treba voditi računa da je uvijek lakše od jednog miliona napraviti dva nego od cenera cvaju...
Opet se radi o vrlo malom broju fudbalera koji su kroz karijeru stekli status zvijezde. Da je tako imali bi danas vise trenera i fudbalskih radnika nego fudbalera, sto nije slucaj. Racunica i dalje stoji ali je tacno da vecina njih ne stavi 15 miliona pod dusek za crne dane i tacno je da kad se ima pocetni kapital da ga je lakse kasnije obrniti. Kontra toga stoji i da je fudbalski posao vrlo rizican, tj postoje vrlo male sanse da ces uspjeti i taj rizik se kasnije naplacuje visokim platama. Slicno je i sa drugim poslovima koje sadrze veliku dozu rizika.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#24 Re: Zasto su pretplaceni ???

Post by cyprus »

AC_grom_DC wrote:jel to porediš robove koji su gradili piramide i teglili kamene blokove pod prijetnjom biča ili robove koji su radili na plantažama pamuka za koru hljeba i čašu vode, ili gladijatore koji su se međusobno borili za goli život ili bosanskohercegovačke robove koji rade za platu koju nikad neće dobiti ili će je dobiti sa zakašnjenjem od 9 mjeseci ,sa eto'om , ronaldom, rooneyem koji zarađuju po 200 000 eura sedmično, voze auta od 1 milion eura i jebu isključivo manekenke.
nigdje veze
Ni meni nikako nije jasna ova paralela sa robovima :-) :-) :-) Jadni Eto, Rooney i Ronaldo :oops: baš mi ih žao pravo :-)
User avatar
AC_grom_DC
Posts: 3266
Joined: 15/12/2010 09:42

#25 Re: Zasto su preplaceni ???

Post by AC_grom_DC »

ma cypruse samo zamisli roonyja, ronalda, fabregasa, eta'a kako beru pamuk negdje u Južnoj Karolini i sve će ti biti jasno. :)
Post Reply