Zasto se napustanje islama kaznjava smrcu?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

odr0n

#776 Re: Zasto se napustanje islama kaznjava smrcu?

Post by odr0n » 04/04/2013 18:30

nasa wrote:Pa na ovom svijetu Odrone ,
Bog u Kur'anu nije predvidio smrt za tvoj ateizam ,niti za idolopoklonstvo ni za homoseksualizam ni za bilo koju pricu koja negira Boga .....kazna je na onom svijetu,a na ovom bujrum raspali po cemu god zelis i biraj sta god zelis.....
Prebacuješ temu sa jedne na drugu, nije predvidio smrt, ali jeste nešto gore, to je vječnu torturu pakla, kao i sve vrste negativnosti.

Nurudin
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#777 Re: Zasto se napustanje islama kaznjava smrcu?

Post by Nurudin » 04/04/2013 18:34

odr0n wrote:
Nurudin wrote:Nije istina da su ateisti odnosno nevjernici prozvani u Kur'anu "najgorim ljudima" ,to uopće nije tačno .
Najgorim ljudima su prozvani licemjeri ,ljudi koji nisu iskreni vjernici nego samo glume da su vjernici iz nekog razloga
Kada se pominju nevjernici nikada nije rečeno bilo šta pozitivno, nego samo neke negativnosti i omaložavanja, logično jer neće promovisati nevjernike nego vjernike i nebitno jer će ionako završiti u paklu.
U to vrijeme ćafiri su bili ljudi koji nisu vjerovali u jednog Boga nego u raznorazne bogove i stvari i Kur'an kad govori o nevjernicima ,govori o njima ,a kad općenito govori o nevjerovanju u Allaha dž.š naravno da govori da je to loše ,jer nebi imalo smisla da kaže "ne ,ne to je ok što vi ne vjerujete da Ja postojim" ili da ljude na potiče da se okrenu Bogu . U tome ćeš se složiti vjerovtano samnom
Druga stvar je nešto što bi se moglo nazvati neshvaćanjem realnosti ,a to je da vjernici mrze nevjernike jer misle da je njima loše trenutno zbog tih "ćafira" ,a opet također pogrešno shvatanje ovih drugih je da misle da je obrnuto.

nasa

#778 Re: Zasto se napustanje islama kaznjava smrcu?

Post by nasa » 04/04/2013 18:40

odr0n wrote:
nasa wrote:Pa na ovom svijetu Odrone ,
Bog u Kur'anu nije predvidio smrt za tvoj ateizam ,niti za idolopoklonstvo ni za homoseksualizam ni za bilo koju pricu koja negira Boga .....kazna je na onom svijetu,a na ovom bujrum raspali po cemu god zelis i biraj sta god zelis.....
Prebacuješ temu sa jedne na drugu, nije predvidio smrt, ali jeste nešto gore, to je vječnu torturu pakla, kao i sve vrste negativnosti.
Ne prebacujem vec ti kazem kako jeste objasnjeno u Kur'anu,imas pravo da biras sta ces da radis i da se oglusis na Bozije Objave i zivjet ces zivot svakako ali ces za njega polagati racun-po monoteistickim religijama Sud je neizbjezan kao i smrt ,pa izvoli, svako bira za sebe...Sto bi uopce neko ko ne vjeruje se zamarao s onim svijetom ...
Ako se zamaras ,jeste to je istina,oni koji poricu onaj svijet i Boga ne mogu uci u dzenet .Bog obecava da niko nece biti zakinut pa tako nisu u istom rangu ni svi nevjernici...ali to ne znam ja ,ne znam ni za sebe sta cu zasluziti!

Post Reply